Неділя, 29 січня 2023
• Настя і її бабуся Галина з Чорткова загинули на Хмельниччині… • «Юрчик просив відкупити йому ровер…» • Заколядували… тубус від гранатомета • Послав «сосать смереки», а суд «вмив руки» • У Тернополі відремонтували автомобіль для військових • З Тернополя на фронт відправили комплекти зимової форми для військових • “Була жива, але знесилена…” Поліцейські Тернополя врятували жінку • У Тернополі до Дня всіх закоханих виступить гурт KAZKA • Колядували і гроші на ЗСУ збирали • Велика допомога маленьких волонтерів • Командир Бендера з Тернопільщини – на передовій! • «Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців» • Громаді на Тернопільщині подарували ікону, якій понад 200 років • Відійшов у вічність багаторічний керівник Тернопільського обласного театру ляльок • Волонтерство окриляє! • “Попросив Наталю взяти паспорт, але не зізнався про розпис”. Військовий Микола здивував кохану • Митрополит Василій Семенюк охрестив шосту дитину подружжя з села Острів • Козівська громада попрощалася з Героєм Олегом Фикою • З війни — до шлюбу: Андрій привіз наречену Настю зі Східної України • У Тернополі підприємці можуть безоплатно розміщувати генератори на комунальній землі
Кому перерахують оплату за тепло у Тернополі?

Опубліковано: 2 Лютого о 13:48 75


Як ми вже повідомляли, з січня у місті працюють спеціальні комісії, що здійснюють обстеження багатоквартирних будинків на предмет обігріву місць загального користування.


До складу даних комісій, а їх створено понад 20, входять представники керуючих компаній (ЖЕКів) або ОСББ, мешканців будинків, теплокомуненерго, а також депутати міської ради по відповідних округах. Станом на сьогодні вже обстежено понад 700 будинків, однак робота ще не завершена, тому термін діяльності комісій продовжено до 15 лютого.
Як повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал, на час роботи комісій нарахування додаткових платежів за місця загального користування (МЗК) і транзитні стояки буде призупинено. Однак на основі результатів перевірки реальної ситуації у кожному будинку будуть проведені перерахунки, починаючи з 1 грудня 2021 року. Зокрема, якщо у МЗК не буде температури повітря, що відповідає нормативу (+ 16º), то оплата нараховуватися не буде.
“На період роботи комісій нарахування додаткових платежів, які раніше отримували власники індивідуального опалення, буде призупинено. Проведені обстеження показали, що є цілий ряд під’їздів, де температура є нижчою від встановлених нормативів. Тому там, де вона не відповідає вимогам, нарахування будуть зняті повністю, а там, де є відповідність цим нормативам, буде запроваджений нижчий коефіцієнт, щоб зменшити плату для населення. Крім того, у квартирах, де зафіксовано, що стояки демонтовані або належним чином ізольовані, мешканцям проведуть перерахунки. Люди мають платити тільки за реальне тепло”, — наголосив Сергій Надал.
Міський голова Тернополя також звернувся з проханням до мешканців, де ще не було проведено обстеження, максимально сприяти робочим групам.
“Комісії проводять обстеження переважно у позаробочий час, щоб це було зручно для мешканців, і я прошу поставитися до цієї справи з розумінням. Так ми зможемо разом виправити недоліки, що виникли через законодавчі колізії, і допоможемо забезпечити справедливі нарахування”, — зауважив Сергій Надал.

До речі
Що каже закон про опалення МЗК?
Як ми вже повідомляли, з грудня минулого року в Україні запроваджено законодавчі зміни про комерційний облік тепла. Нові норми передбачають, що всі власники багатоквартирного будинку несуть відповідальність за його функціонування. Тобто, власник квартири у будинку має сплачувати свою частку за обслуговування місць загального користування. Ця норма стосується також оплати обігріву місць загального користування.
Фактична оплата за тепло, яке споживає весь будинок, не змінилася. Раніше за опалення місць загального користування оплачували тільки абоненти, що підключені до централізованого опалення. Тепер цю загальну суму розподілили між всіма співвласниками будинку — тими, хто підключений до централізованого опалення, і тими, хто підключений до індивідуального.
Запропонована урядом методика передбачає, що на місця загального користування залежно від поверховості будівлі закладаються 10-18 % від загального обсягу спожитої теплової енергії. Наприклад, для будівлі, яка вища за 5 поверхів, цей коефіцієнт складатиме 10 %. Для одноповерхової будівлі — 18 %.
Отже, тепловики постачають тепло до будинку і виставляють рахунок за це тепло відповідно до урядової формули. Законом заборонено робити розрахунки по-іншому. Заборонено також втручатися у внутрішні комунікації і проводити там роботи. Відповідальність за внутрішні комунікації тепер несуть самі мешканці.

Хто відповідальний за нарахування?
Як це часто у нас має місце, урядова формула не врахувала реальної ситуації у кожному з будинків. Щоб виправити недоліки, спровоковані непродуманим законодавством і врахувати проблеми мешканців, міський голова Тернополя Сергій Надал звернувся до уряду з проханням призупинити дію нових норм до проведення повної інвентаризації багатоквартирних будинків. Якщо коротко і по суті, то відповідальність за внутрібудинкові комунікації перекладена на мешканців. Їх обов’язок — дбати про спільне майно. Вони повинні слідкувати за станом місць загального користування, тобто за наявністю відповідної температури, за утепленням будинку, вимагати від ЖЕКу чи ОСББ проведення відповідних ремонтних робіт. Простіше кажучи, мешканці мають нести відповідальн


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

22 січня неподалік Хмельницького в аварію потрапила родина головної спеціалістки відділу економічного розвитку та комунального майна Чортківської міської ради Наталії Мостовик...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:18


Верховний Суд поставив крапку в резонансній справі про ДТП у селі Прошова Великогаївської громади, під час якої постраждав Юрчик Чорний. На високій швидкості хлопчика збив Володимир Суховер із сусіднього села Смолянка...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Вертеп села Сороцьке викупив унікальний експонат для музею «Бабусина скриня»...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 11:57


Ректор Почаївської духовної семінарії Іов Смакоуз відбувся штрафом за злочин...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:45


Вже майже рік в Україні триває війна. Впродовж цього часу наші захисники мужньо тримають оборону та захищають українські міста і села...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:29Теми дня
28 Січня
27 Січня
26 Січня