Спіле золоте збіжжя, журавлі в небесній блакиті, комбайни рівними смугами косять лан, зерно падає на причіп трактора, усміхнені працівники. Нема звичного в старі часи гулу, нема диму навсібіч, не затрамбований ґрунт. З грамотним підходом до аграрної справи і сучасною технікою природа зберігає красу і силу, а тому родить щедро!
Минулого тижня у селі Вербів Підгаєцького району — на кластері «Карпати» — відбулася презентація нової техніки під час жнив ранніх зернових культур. На поле виїхало керівництво «Контіненталу», а також партнери — представники виробників та постачальників комбайнів і безпілотників, які аграрна компанія вперше випробувала у цьому сезоні. Побачили, як відбувається збір урожаю сучасною потужною технікою, й журналісти.
26 комбайнів з новою… філософією
Напередодні жнив «Контінентал» придбав 26 нових комбайнів CLAAS LEXION 770. Закупили цю техніку у рамках інвестиційного плану на 2019-ий рік. Вартість комбайнів — 12,2 млн. доларів, а загалом протягом року планують інвестувати у техніку компанії 51 млн. доларів.
— Нинішні жнива — перші під новим брендом «Контінентал Фармерз Груп», що об’єднав агрохолдинг «Мрія» та компанію CFG, — виступив перед присутніми генеральний директор компанії Георг фон Нолкен. — Кожен фермер чекає жнив, щоб побачити результат. Ми збираємо урожай новими комбайнами! У нас є надійний міжнародний інвестор, завдяки якому оновлена компанія «Контінентал» змогла суттєво поповнити технічний парк. Цьогоріч ми придбали нові трактори, обприскувачі, причіпи, а головне — потужні комбайни. Наявність достатньої кількості сучасної техніки — важлива складова ефективної роботи. Тішать перші результати збору зернових, так, урожайність ячменю складає
6 т/га. Плануємо зібрати ячмінь, ріпак, жито, пшеницю із загальної площі 109,7 тис. га.
Під час обмолоту пшениці на Підгаєччині «контіненталівці» презентували нову зернозбиральну техніку разом із представниками компанії «CLAAS» та його офіційного дилера в Україні — ТОВ «Компанія «ЛАН».
— Дякую партнерам за якісну техніку! Наш інвестор — компанія Salic — готовий далі вкладати у технічне забезпечення, — зазначив пан Георг. — Нові комбайни збирають урожай швидко і якісно, на 40-60 % збільшують продуктивність. Техніка на гусеницях, тож не трамбує ґрунт. Для нас важливо, щоб земля була в якісному стані. Це нова філософія господарників!
— Сучасні комбайни — серйозний виклик. Кожна машина оснащена інтелектуальними та інженерними рішеннями з автоматизації налаштувань, системою очистки зерна, телеметрією, дистанційною сервісною підтримкою та системою CEMOS AUTO THRESHING, що оптимально налаштовує молотарку. Доставка 26 комбайнів — це найбільший наш проєкт за багато років. Дякуємо «Контіненталу» за довіру! — сказав керівник відділу продажів ТОВ «КЛААС Україна» Вадим Постригань.
— Вибір моделі комбайнів і бренду не випадковий, ми робили акцент на технічних характеристиках. Один із важливих факторів у роботі даних комбайнів — крок до точного землеробства, адже в ньому встановлена система, що дозволяє віддалено, за допомогою телефону, переглядати, з якою продуктивністю працює комбайн, — зазначив операційний директор Східного дивізіону компанії «Контінентал» Віктор Мельник.
Про технічні переваги комбайнів розповів керівник CLAAS Academy Сергій Бутов:
— Щоб керувати комбайном, потрібно одночасно регулювати обороти молотильного барабана, проміжок підбарабання, обороти вентилятора продувки, решето, управляти жаткою, мотовилом, змінювати швидкість… Уявіть, скільки це роботи! Якщо зробити щось неправильно, комбайн втрачає продуктивність. Сьогодні в Україну вперше прибули сучасні комбайни, які все
роблять автоматично! Комбайнер тільки наглядає. Комбайн працює з високою продуктивністю — молотить до 50-55 т/год. Це — мрія аграріїв!
Обмолотивши лан пшениці, комбайнери поділилися враженнями від техніки.
— Чудовий комбайн! Я дев’ять років працював комбайнером у «Мрії». Приємно, що оновлена компанія придбала нову техніку. У комбайні все автоматизовано, їдеш і відпочиваєш! — усміхається комбайнер Михайло Цвігун.
Літачок, що «сканує» посіви
Цікавим моментом під час презентації нової техніки був запуск безпілотника, завдяки якому «контіненталівці» збирають інформацію про стан посівів та створюють технологічні карти. «Контінентал» придбав чотири дрони Trinity F9. Для збору й аналізу даних використовують платформу Hummingbird.
— Застосування безпілотників — велика допомога агрономам, адже тепер вони бачать проблемні ділянки і дають рекомендації, щоб мінімізувати затрати в обробітку культур і збільшити врожайність, — наголосив Георг фон Нолкен.
Вартість чотирьох дронів із відеокамерами — 80 тисяч доларів. За два місяці безпілотники змогли сфотографувати з висоти 35 тис. га земель «Контіненталу». Уся інформація опрацьована і вжиті ефективні заходи.
— Дрон Trinity F9, виготовлений німецькою компанією, — це крок до точного землеробства, — підкреслив регіональний представник компанії Hummingbird Technologies Роман Міхалевич. — У безпілотнику вертикальні зліт і посадка, що виключає його пошкодження. Роль дрона — автомоніторинг посівів, є технічна можливість упродовж години знімати в середньому 2-3 тис. га полів. Відзняті фотографії можна використовувати для отримання аналітики за допомогою програмного рішення. Фото зшиваються і отримуємо ортофотоплан. Агроном бачить стан посівів на кожній ділянці.
Може планувати диференційне внесення гербіцидів, азотних добрив, цим економить витрати на 30-40%. Адже складно буває зайти в поле з ріпаком, коли він сягає двох метрів, а зверху добре видно проблемні точки. Дрони — це потреба часу. Якщо 15 років тому тільки п’ять областей України були в зоні ризикованого землеробства, то нині через брак вологи — 17. Тенденція продовжується, тому майбутнє аграріїв — тільки за точним землеробством.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Контінентал Фармерз Груп»