Четвер, 28 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
«Контінентал» скорочує кількість обприскувань полів на користь біологічних методів захисту рослин

Опубліковано: 16 Липня о 15:00 26


Цього року на своїх посівах кукурудзи «Контінентал Фармерз Груп» частково буде застосовувати трихограму – корисних комах, спеціально виведених для знешкодження личинок шкідників.


Таким способом аграрії боротимуться з кукурудзяним і луговим метеликом, не використовуючи при цьому жодних інсектицидів. Цей метод не новий, в Україні його широко використовують, починаючи з 1980-90-их років. Він є цілком біологічним, а не хімічним, і при правильному застосуванні дає бажані результати без будь-якої шкоди довкіллю.

Переваги застосування трихограми:

–    це екологічно чистий природний засіб захисту від шкідників;

–    знищує широкий діапазон шкідників (близько 200 видів);

–    простий у застосуванні;

–    має високу ефективність при профілактичному використанні;

–    знищує шкідників навіть у найбільш «недосяжних» місцях на рослинах;

–    є засобом довготривалої дії.

Використання цього методу боротьби зі шкідниками передбачає механізоване авіаційне внесення комах трихограм на поля, яке роблять за допомогою літака типу БЕКАС, мотодельтапланами, безпілотниками зі спеціальним обладнанням тощо. У середньому разова норма внесення трихограми складає 50-100 тисяч особин на гектар. Вони паразитують на личинках шкідників, знищуючи їх. Комахи трихограм живуть в середньому 4 дні і є абсолютно безпечними для людей, посівів та інших зелених насаджень. Якщо трихограми залишаються в екосистемі масиву, вони продовжують боротися зі шкідниками і на сусідніх ділянках, приносячи таким чином користь іншим господарствам та домашнім садибам.

Близько половини полів із кукурудзою на кожному з виробничих кластерів компанії «Контінентал Фармерз Груп» протягом липня оброблять трихограмою за допомогою авіації. В першу чергу мова йде про ті ділянки, які розташовані найближче до населених пунктів та місць проживання людей. Тому якщо в цей період над полями ви побачите авіаційну техніку – боятися не слід, вона не здійснює обприскування.

Більш віддалені поля кукурудзи, в радіусі яких житлових будинків немає, будуть, як і раніше, окроплюватися проти шкідників звичним способом: за допомогою якісних та безпечних сертифікованих препаратів.

Впровадження таких змін у технології, кажуть в «Контіненталі», зумовлене турботою Компанії про місцеве населення. Адже обприскування полів часто викликає у мешканців сіл перестороги, в більшості випадків – безпідставні. Насамперед йдеться про психологічний дискомфорт: мешканці, які спостерігають за обробітком посівів засобами захисту рослин, керуються стереотипами та упередженнями про можливу його шкоду для людини. Тому вчергове хочемо підкреслити, що компанія як засоби захисту рослин використовує лише ліцензійні препарати, дозволені на території України, у нормах та за умов, які зареєстровані і діють згідно з чинним законодавством, зокрема, згідно ст. 21 ЗУ «Про захист рослин», ст. 11 ЗУ «Про пестициди і агрохімікати» та ст. 30, 37-40 ЗУ «Про бджільництво».


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43



Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня