Неділя, 04 червня 2023
• Учні та вчителі ліцею на Тернопільщині купили позашляховик для захисників • У парку Тараса Шевченка відбудеться Всеукраїнська акція «Голоси дітей» • Труп лежав 18 місяців. На закинутій тракторній бригаді на Тернопільщині виявили останки чоловіка • Оголосили підозру «народному меру Тернополя» • Професорка ЗУНУ отримала нагороду імені Івана Виговського у Польщі • Три медалі здобули тернополяни на Чемпіонаті України з карате • «Життя заради мрії». Вдова Героя з Тернополя продовжує сімейну справу • Передали дрони військовим, вручили нагороди та розглянули низку питань: у ЗУНУ відбулося засідання Вченої ради • У Тернополі презентували книгу, яку написали… учні початкових класів • Пропонував 150 євро, щоб зам’яти “п’яну” їзду • Меморіальні дошки трьом Героям: у селі на Тернопільщині вшанували загиблих захисників • Смертельна аварія на Бережанщині • Тернопільські дітлахи продавали смаколики, щоб зібрати кошти для військових • «Контінентал» завершив весняну посівну й посадку картоплі • 40 лабораторій просто неба: у Тернополі відбулися Наукові пікніки • З 1 червня проїзд на маршрутах до садівничих товариств буде безкоштовний для власників пільгової «Соціальної карти тернополянина» • Вишиванка Бандери личить Залужному • На обійсті — 91 січкарня! • У Зарваниці відбулася всеукраїнська проща Марійських і Вівтарних дружин • Проборство, яке вмістило століття
«Контінентал»: соняхи і бджоли – поруч!

Автор: Опубліковано: 15 Серпня о 18:00 219


«Контінентал» продумав ще одну важливу річ — як уникнути негативного впливу на комах засобів захисту рослин.


Ви знали, що бджола може летіти по краплину нектару понад 5 км, а рій долає від пасіки навіть 25 км? Щоб зробити комфортнішою працю бджіл, водночас сприяти запиленню медоносних культур, компанія «Контінентал» уже другий рік поспіль втілює в Західній Україні соціальний проєкт співпраці з бджолярами. Спеціалісти агрокомпанії створили онлайн карту посівів, тож пасічники бачать, де найближчі медоносні культури, і резервують місця для вуликів. Бджоли тепер живуть поруч із соняхами, ріпаком, фацелією. Вулики — повні меду, а рослини дають щедрий урожай!
«Контінентал» продумав ще одну важливу річ — як уникнути негативного впливу на комах засобів захисту рослин. Знаємо про випадки масової загибелі бджіл після кроплення полів аграріями по усій Україні. Компанія «Контінентал» дуже відповідально підходить до цього питання: повідомляє бджолярів про час обробітку культур, щоб могли закрити вулики або вивезти з поля. Це цивілізована господарність і турбота про довкілля.

Інтерактивна карта посівів — унікальна в Україні

«Контінентал» активно підтримує кооперативний рух. Серед створених за участі компанії кооперативів особливе місце посідають пасічницькі.  Нещодавно «контіненталівці» разом із журналістами побували на полях у Підгаєцькому районі — кластер «Карпати»,  де поруч із посівами соняшнику розміщені вулики кооперативу «Бджолиний край».

 

— Торік ми започаткували ефективний соціальний проєкт із бджолярами. Нині співпрацюємо з десятьма кооперативами: двома — на Івано-Франківщині, двома — на Хмельниччині, та шістьма — на Тернопільщині, — повідомив Генеральний директор компанії «Контінентал» Георг фон Нолкен. — Наша інтерактивна карта посівів — унікальна в Україні. Пасічники мають інформацію про локацію медоносних культур, ми отримуємо від них заявки на співпрацю. Ключовий фактор — мобільність перельоту бджіл до рослин. Забезпечуємо бджолярів причепами для перевезення вуликів. «Контінентал» не заробляє на проєкті жодної копійки, це соціальна ініціатива для громад, щоб люди могли отримати прибуток для родин на рідній землі. Бджолярі мають мед, а ми — кращі врожаї!

— У кластері «Карпати» чотири пасічницькі кооперативи: в Монастириському і Підгаєцькому районах, а також у Тлумацькому й Галицькому районах Івано-Франківської области. Один із кращих — «Бджолиний край» на Підгаєччині, який очолює Ігор Буцик, — повідомив старший менеджер із зв’язків з громадськістю кластеру «Карпати» компанії «Контінентал» Ігор Метенька. — Бджолярі вивозять вулики до ріпаку, соняшнику, гречки, фацелії. Повідомляємо пасічників, сільські ради, місцеві громади, депутатів, у який час розвитку культури будемо вносити препарати з догляду за рослинами і яка в них діюча речовина. Оприлюднюємо всю інформацію в інтернеті. Пасічники закривають на той час вулики, щоб не піддавати комах небезпеці. І пасічницькі кооперативи, і одноосібники-бджолярі задоволені таким діалогом. Водночас фінансово підтримуємо пасічників. Торік організували для них навчання, залучили 30 осіб, серед яких молоді люди, котрі освоюють цю справу, ветерани АТО. Кільком початківцям дали по п’ять вуликів. Запровадили виготовлення причепів і модулів для мобільності пасік. Надаємо їх бджолярам теж безкоштовно. «Контінентал» підтримує кооперативи, не шукаючи вигоди, адже 80% учасників у них — наші пайовики.

«Бджолиний край» об’єднав пасічників Підгаєччини

Десятки вуликів кооперативу «Бджолиний край» від початку цвітіння соняшнику — на полі. Керівник Ігор Буцик з однодумцями днюють і ночують в гарячу пору біля пасіки, щоб і рій доглянути, і мед відкачати. Нині у кооперативі 1,5 тисячі бджолиних сімей, планують збільшити до 3 тисяч. «Бджолиний край» об’єднав 23 осіб із різних сіл району, бажаючих вступити до кооперативу є чимало, селяни бачать перспективу в бджолярстві.

— У мене 70 бджолиних сімей, в одному вулику може бути до ста тисяч бджіл, — розповідає Ігор Буцик про свою пасіку, обдимлюючи її. — Дим заспокоює бджіл, у них виробилася захисна реакція ще з часів лісових пожеж: чують дим — набирають меду в зубики на випадок перельоту, тому не жалять. Вулики мають по три корпуси: гніздовий — у ньому живе матка, яка дає потомство, у двох верхніх — стільники з медом. Бджоли приносять у вулик нектар, переробляють його. Гляньте, скільки принесли! (показує, — авт.) Я вражений! Вчора поставив соти, а нині щедро вбудовані. Багаті на мед соняхи «Контіненталу»! Одна бджола за день вилітає по нектар до 50 разів. Бджолина сім’я за сезон цвітіння соняшнику збирає до 30 кілограмів меду.

Ігор уже сім років займається бджолярством. Здобув спеціальну освіту в Гадяцькому аграрному училищі. Талант пасічника у нього від прапрадіда.

— Мій прапрадід жив у Яблунівці. Перед Другою світовою війною у нього було близько 50 бджолиних сімей. У часи колгоспу частину пасіки забрали, — розповідає Ігор. —  Від прапрадіда збереглася медогонка, матриця для виготовлення вощини, дев’ять вузьких високих вуликів.

Плануємо відкрити невеличкий музей бджолярства, центр із надання пасічницьких послуг. Розміщення вуликів поруч із медоносними культурами компанії «Контінентал» дає хороший результат. Якщо бджола летить далеко, то частину меду з’їдає дорогою, а так — більше нектару у вуликах. Ціна на мед в Україні невисока, хоча цьогоріч зросла, бо не так і багато меду через весняні дощі, які не дали зібрати нектар з цвіту. Щоб вийти на європейський ринок, повинна бути екологічна продукція, обладнання відповідати санітарним нормам. Сподіваємось і на державну підтримку пасічників, адже бджоли — не лише мед, а й запилені гектари полів та садів.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Автомобіль "Jeep Cherokee" придбали учні та вчителі Збаразького ліцею для українських захисників...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:44


4 червня у парку Тараса Шевченка відбудеться Всеукраїнська акція «Голоси дітей»...


Рубрика: , Опубліковано: о 19:25


Тіло невідомого чоловіка виявили у закинутій будівлі на Кременеччині...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:19


Зловмисником виявився 46-річний тернополянин, «послідовник» колаборанта Стремоусова та сепаратиста Балахніна...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:23


Докторка економічних наук, професорка Західноукраїнського національного університету Віта Семанюк отримала почесну нагороду імені Івана Виговського...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00



Теми дня
3 Червня
2 Червня
31 Травня