Понеділок, 02 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
«Контінентал»: жнива тривають

Автор: Опубліковано: 27 Липня о 11:57 22


Комбайни з синьо-жовтими стягами молотять пшеницю на полях Тернопільщини — компанія «Контінентал Фармерз Груп» жнивує.


Через війну перед аграріями постало багато викликів. Долаючи труднощі, «контіненталівці» продовжують працювати на землі, бо розуміють, що від них залежить продовольча безпека країни. Керівництво компанії розповіло про особливості надважливої збиральної кампанії-2022, про зберігання врожаю, про пошук нових шляхів експорту зерна

 

— В Україні — війна, наші захисники обороняють рідну землю, тим часом аграрії тримають продовольчий фронт. Нині ми ще більш відповідальні перед Україною, перед військовими, перед нашими пайовиками, перед співробітниками. Цьогоріч вирощуємо традиційні культури: пшеницю, ячмінь, ріпак, кукурудзу, сою, соняшник, картоплю, а також виділили площі під гречку й цукровий буряк, щоб забезпечити українців цукром і крупою, — розповідає Генеральний директор компанії «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен. — Завдяки нашій команді навіть у такий непростий час вирішуємо виробничі питання. Нагальна проблема нині — експорт зерна. Плануємо частину врожаю експортувати, решту залишити на українському ринку. Зараз працюємо над налагодженням логістики та шляхів відвантаження врожаю. Від лютого здійснюємо соціальну програму: близько 30 мільйонів гривень інвестували в підтримку ЗСУ, Тероборони, сіл і громад, які піклуються про переселенців. Водночас допомагаємо організаціям, які доправляють гуманітарну допомогу в Україну. «Контінентал» спрямував на фронт частину власних автомобілів. Співробітники компанії поповнили ряди ЗСУ. Ми безмежно вдячні їм!

Віталій Ставнічук, Георг фон Нолкен та Сергій Миць.

— Зараз по усіх наших кластерах у п’яти областях Західної України триває збір ранніх культур — пшениці, ячменю, озимого ріпаку, — зазначив операційний директор «Контінентал» Віталій Ставнічук. — Збираємо врожай майже на 90 тисячах гектарів. Задіяна велика кількість працівників, багато техніки — понад 100 комбайнів, 500 вантажівок. Ми задоволені цьогорічним врожаєм, зважаючи на те, в яких складних умовах доводиться працювати, зокрема й погодних. Допомогло впоратися з усім завчасне планування, до посівної ми були забезпечені пальним, добривами, засобами захисту, вчасно відремонтували техніку. Наразі все відбувається за виробничою програмою, тож впевнені, що Україна буде з хлібом і з перемогою.

— Кластер «Галич» розташований на теренах Тернопільської та Івано-Франківської областей. Обробляємо 50 тисяч гектарів землі, — повідомив керівник кластера «Галич» компанії «Контінентал» Сергій Миць. — Наразі вже зібрали озимий ячмінь, зараз молотимо пшеницю та озимий ріпак, попереду — інші культури. Водночас вже активно готуємося до наступної посівної. Війна ще більше згуртувала нашу компанію. Керівництво проводило зустрічі, виїжджало на місця, заспокоювало і налаштовувало до праці. Щоб військові могли обороняти країну, мають відчувати надійний тил. Отож ми тримаємо тил і дякуємо захисникам за можливість жити і працювати на рідній землі.
Оптимізм присутній і в словах механізаторів та комбайнерів «Контінентал», які від досвітку до вечора трудяться на полі.

— У компанії працюю десять років, ми всі тут вже, як родина, — каже комбайнер Богдан Безкоровайний. — Цьогоріч врожай хороший, за день обмолочуємо 30-35 га зернових. Працювати комфортно — техніка нова, погода сприятлива, тільки б не війна….

— Дякуємо військовим, що маємо можливість працювати, тому що це наш обов’язок — виростити хліб, — додає механізатор Ігор Карпа. — Цьогоріч ми з напарником отримали новий трактор, забираємо зерно з комбайнів. У компанії працюю вісім років. Заробітками задоволений, можу бути зі своєю сім’єю, а не шукати роботи за кордоном.
Врожай із полів Тернопільщини фурами везуть на місцевий елеватор, один із найбільших у компанії. Кожну партію зерна та олійних культур там перевіряють на якість і готують до зберігання.

— Наш елеватор споруджений у 2012-ому році, вміщує 100 тисяч тонн зерна. Його потужність — 200 тонн зерна за годину з однієї лінії, — розповів головний інженер Ігор Прогній. — Функції елеватора — прийом зерна, очистка і сушіння для подальшого зберігання у великих ємностях. У нас є дві лінії, тож можемо одночасно приймати дві культури, їхня продуктивність — десь 80-90 тонн зерна за годину.

— Із кожного автомобіля працівники елеватора відбирають пробу зерна, щоб визначити якісні показники. Проводимо лабораторний контроль, відправляємо врожай на очистку чи сушіння, — додала заступниця начальника управління зберігання готової продукції «Контінентал» Ірина Савка. — Наразі маємо хороші показники олійності ріпаку та клейковини пшениці. Якщо такими будуть і подальші партії врожаю, то Україна матиме продовольчу пшеницю і твердо стоятиме на ногах.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня