Вівторок, 30 листопада 2021
• Навіщо палив? Затримали хулігана, який пошкодив три автівки в Тернополі • У День пам’яті жертв Голодомору сотні тернополян запалили на Театральному майдані свічки пам’яті • Тернопільські поліцейські перевіряють громадські заклади на дотримання посилених карантинних вимог • М’ясо чи риба? • 27 листопада на Театральному майдані Тернополя відбудеться всеукраїнська акція «Запали свічку» • На Зборівщині під колесами автомобіля загинув хлопчик • Мешканець Теребовлянщини розіслав інтимні фото 16-річної сусідки її друзям • Не стало відомого теребовлянського бізнесмена і політика Юрія Дзюбана • Шанс на життя, яким не можна знехтувати • Із боржниками КП «Тернопіль-міськтеплокомуненерго» працює виконавча служба • Господар будівельного майданчика • Тернопіль проходить нову хвилю пандемії поза «червоною зоною» • Не стало колишнього міського голови Тернополя Богдана Левківа • 10-місячна Юліанка з Тернополя потребує допомоги • Файне місто показує всій Україні приклад енергоефективності • До кінця року до обласного центру привезуть п’ять тролейбусів Škoda • На Театральному майдані розпочалися роботи зі встановлення головної новорічної ялинки міста • Сергій Надал: «Самоорганізація врятувала Україну у 2014 році, врятує й сьогодні» • Викинули тіло кременчанина в цистерну на свинофермі • Танці… до талант-шоу доведуть, або Як тернопільські танцюристи «Україна має талант» підкорили!
«Корупція – новітня форма гноблення суспільства»

Опубліковано: 29 Січня о 9:09 24


Історики майбутнього назвуть наші часи епохою розгулу корупції, шахрайства, обману і всякого іншого безчестя на всіх структурних рівнях суспільства.


Найвищий рівень таких явищ демонструє нам нині наша влада, “патронуючи” корупцію в усіх державних органах від судочинства до сфери охорони здоров’я.

Початок зародження корупції в людському суспільстві сягає глибокої давнини. З тих часів у світі видавали і широко приймали велику кількість законів проти корупції, але минули тисячоліття і жодні закони не побороли цієї ганьби в людському суспільстві. «Корупція тисне на людей, мов важка хмара смогу», — так висловився один з французьких правників.

Сьогодні вже діють добре відпрацьовані схеми підкупу різних урядових і правоохоронних структур, навіть виникло корумповане підприємництво (фіктивні фірми, вигідні зв’язки і т. п.), що підриває економіку і призводить до її занепаду в масштабах цілих країн. Як показує життя, корупція — це новітня форма гноблення, від якої найбільше страждають люди з низьким достатком.

Найбільше корупційні принципи підривають морально-духовну сферу людських стосунків, бо тримаються на обмані, підкупі, безвідповідальності. З часом ці явища стають постійною складовою суспільства, частиною його життєвого простору, в котрому ростуть, виховуються і формуються нові покоління, успадковуючи корупцію як генетичний матеріал. Так з’являються все нові корупційно інфіковані члени соціуму, спроможні успішно обминати найдосконаліші протикорупційні закони. І нема на те ради, бо керує всім цим матеріальна вигода. Але люди, крім фізичного тіла, наділені ще й духовною сферою — свідомістю, розумом, совістю. Ці людські чесноти не потребують хабарів, вони закладені природою, їх лише треба розвинути і зробити головними цінностями в суспільстві. Це дасть нам усвідомлення того, що корупція — явище згубне для людської спільноти, бо підриває добре управління й ефективний розвиток у будь-якій сфері нашого життя, як хвороба підриває здоров’я живого організму. Ця суспільна хвороба знищує суспільну цінність людини і робить її соціально бракованою, котрій нема місця в соціумі, який керується високими моральними принципами.

Мусимо вже сьогодні на доступних рівнях виховувати в наших дітях принципи громадянської доброчесності, привчати їх протидіяти корупції, вважати її моральним гріхом. Ці засади, як і багато інших моральних цінностей, мають бути в кодексі честі школяра, студента, в посадових інструкціях чиновників, а головне — в душі кожного з нас.

Такі висновки випливають з аналізу сучасного суспільно-політичного життя нашої держави крізь призму жіночого світоглядного досвіду і керуючись патріотичними орієнтирами в умовах нинішніх складних часів великих перемін.

Координаційна рада ГО «Союзу Українок» Тернопілля


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Три знищених автомобілі за останніх три доби, а також пошкоджене державне майно - наслідки нічних "жартів" невідомого...


Рубрика: Опубліковано: о 10:52


Щорічна традиційна Всеукраїнська акція «Запали свічку» відбулася 27 листопада, у День пам’яті жертв Голодомору, на Театральному майдані Тернополя...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:05


З 24 листопада Кабінет Міністрів України посилив карантинні обмеження для областей, які віднесені до «жовтого» рівня епідеміологічної небезпеки. Тернопільщина теж перебуває у цій епідзоні. Як дотримуються нових вимог суб’єкти господарювання та громадяни краю, стежать працівники поліції...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Три ідеї для основної страви...


Рубрика: Опубліковано: о 8:00


У національний пам'ятний день в Україні - День пам'яті жертв Голодомору 1921-1922, 1932-1933 та 1946-1947 років, що припадає на четверту суботу листопада, у Тернополі проведуть поминальні заходи...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:48Теми дня
29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео