Неділя, 01 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Крапля сонця на зимовій тарілці: кому корисно їсти хурму?

Опубліковано: 10 Грудня о 18:00 398


Їжа богів — так називають хурму китайці, а японці вважають хурму «плодом сонця».


Але як би її не називали, факт залишається фактом: крім дивовижного смаку і яскравого оранжевого кольору, хурма – це справжнє джерело натуральних цінних речовин. Тож у зимовий сезон хурма обов’язково має бути в раціоні харчування.

Корисні властивості

За вмістом бета-каротину хурма стоїть на сходинку вище за таких чемпіонів, як томати, гарбуз, салат і солодкий перець. У хурмі більше антиоксидантів, ніж у цитрусових. Крім того, в ній удвічі більше харчових волокон та мікроелементів, ніж у яблуках, а за поживними властивостями вона не поступається інжиру та винограду.

Що хурма зробить для організму?

* Зміцнить зір і запобігатиме старінню очей.

* Захистить легені, допоможе уникнути бронхіту. До речі, якщо ви чи хтось із ваших близьких завзятий курець, то хурма – саме те, що потрібно!

* Підтримає роботу серця. Для цього лікарі рекомендують на день з’їдати 1-2 плоди. Вітаміни C і P, що є в її складі, зміцнюють стінки судин і нормалізують артеріальний тиск, а калій та фруктоза підтримують нормальну роботу міокарда. Хурма також допомагає чистити судини і покращує кровообіг головного мозку.

* Захистить щитовидну залозу. Оскільки хурма багата на йод, вона є смачною та ефективною профілактикою захворювань  щитовидної залози.

Із цієї ж причини хурма дуже корисна для тих, хто займається розумовою працею.

* Виведе токсини. У хурмі міститься пектин, що позитивно впливає на роботу кишково-шлункового тракту. Завдяки абсорбуючим властивостям вона чинить потужний детокс-ефект, зменшує прояви метеоризму і є чудовою профілактикою розладів шлунка.

* Прожене анемію. Допоможе в цьому чай з помаранчевих фруктів, а також сік — 50-100 мл на день перед їжею.

* Зміцнить кістки та нігті. Кальцій та фосфор – це важливі мікроелементи, що відповідають за стан кісток, зубів, волосся та нігтів. Причому особливо ефективно вони працюють у тандемі. Саме так вони містяться в хурмі.

*  Порятує від стресу. Завдяки вмісту калію та природних цукрів хурма є натуральним антидепресантом. Вона допомагає розслабитися, зняти напругу та швидко позбутися стресу. Один стиглий плід у день заспокоїть нерви, подбає про настрій та забезпечить міцний сон.

Кому не варто їсти

Незважаючи на багатий список корисних властивостей, хурма все ж має протипоказання. Не можна їсти хурму:

– дітям до 3 років;

– при схильності до запорів та при спайковій хворобі;

– при діабеті;

– при вираженому ожирінні.

Практично вся шкода хурми виникає через таніни, які в ній містяться. Особливо це стосується недозрілих плодів. Таніни при реакції з соком шлунка утворюють в’язку липку суміш аж до грудок. Тому не варто переїдати хурму. Це може призвести до кишкової непрохідності.

Як правильно обрати

Найчастіше на прилавках наших магазинів і базарів можна побачити хурму двох сортів — корольок і шарон. Шарон — це гібрид яблука і хурми, плід більший за розміром і менш терпкий. Для продажу плоди шарон збирають ще недозрілими, щоб у процесі транспортування він дозрів. Стигла хурма сорту шарон має такі зовнішні якості:

* пружна і гладка шкірка;

* легко натискати;

* помаранчевий колір, не дуже насичений;

* плодоніжка суха, коричневого кольору.

Корольок — насправді так називають плід з чоловічої квітки, а з жіночої виростає саме хурма. Але ботаніки ще сперечаються — це окремий сорт чи ні. Корольок солодкий навіть в незрілому стані, але чим темніший фрукт, тим краще. Ознаки стиглого плоду:

* тонка й напівпрозора шкірка темно-помаранчевого або коричневого кольору;

* наявність коричневих борозенок;

* суха коричнева плодоніжка;

* фрукт м’який.

До речі: фрукт чи ягода? Насправді хурма – це ягода з наукової точки зору. Її плоди часто містять одну чи кілька насінин. Насінини оточені соковитою м’якоттю. У звичайному житті люди часто називають плоди хурми фруктами.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18



Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня