Четвер, 16 липня 2020
• Стрічка «Черкаси» – справжнє патріотичне кіно • Програма «Патронатна сім’я» у Тернополі допоможе дітям подолати кризу • Почалась реалізація комплексної програми очищення Тернопільського ставу • 25 жовтня відбудуться місцеві вибори в Україні • «Прованс»… біля Зарубинців! • «Християнська етика повинна бути у кожній школі» • 1000-ий номер «НОВОЇ Тернопільської газети»! • «Побороли коронавірус у Монастириськах – пора на заробітки» • На протест до Києва приїхали жителі Верховинщини в гуцульських строях • За червень – понад 200 протоколів за керування транспортними засобами у нетверезому стані • На Тернопільщині за добу 16 нових випадків зараження на COVID-19 • На Бережанщині втопилися двоє друзів… • Тернополянам не потрібно подавати довідки про зареєстрованих осіб для отримання соціальних послуг • 21% суддів першої інстанції у Тернопільській області – недоброчесні • В Україні проводять випробування чотирьох препаратів проти Covid-19 • Коронавірус на Тернопільщині: із 2260 хворих осіб 1415 одужали, 34 померли • Коноплю вирощував на… даху дев’ятиповерхівки • У Польщі на рівні конституції заборонять усиновлення дітей одностатевими парами • Смачний кошик: життя – малина! • Тепловики провели перерахунок плати за гарячу воду за червень
Київська влада вчергове переклала свої фінансові зобов’язання на місцеві громади

Опубліковано: 4 Листопада о 11:00 8


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 25 жовтня, були внесені зміни до бюджету Тернопільської міської об’єднаної громади на 2019 рік.


 Через невиконання Києвом фінансових зобов’язань мерія Тернополя черговий раз змушена вишукувати додаткові кошти, щоб тернопільські освітяни і медики одержали зарплати.

Як виплатити зарплати освітянам?

Як пояснив міський голова Сергій Надал, за рахунок збільшення дохідної частини бюджету та перерозподілу бюджетних асигнувань додаткові кошти направлено на утримання закладів освіти, охорони здоров’я і житлово-комунального господарства:

«Кошти спрямовано на ремонти закладів освіти і придбання устаткування, а понад 8 млн. грн. – на виплату зарплат педагогічним працівникам шкіл і ПТУ. Додатково спрямовано понад 2,4 млн. грн. на ремонт спорткомплексу на вул. Братів Бойчуків, 4а, на капітальний ремонт басейну ФЗК та інших потреб сфери спорту, а в сфері житлово-комунального господарства – на поточний ремонт і утримання доріг, міжквартальних проїздів, ремонт дощової каналізації. Виділено кошти також управлінню транспорту на компенсацію перевезення пільговиків у громадському транспорті.»

Як утримати медичну галузь?

Тернопільська міська рада прийняла ряд звернень до Верховної Ради, прем’єр-міністра і уряду через критичну ситуацію з медичною і освітньою субвенціями, а також із забезпеченням хворих інсуліном.

Наразі медична субвенція з державного бюджету для забезпечення надання гарантованих державою медичних послуг мешканцям Тернопільської міської територіальної громади передбачена тільки на І квартал 2020 року. У мерії переконані, що такий обсяг не забезпечить потребу навіть на виплату заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я і загрожує повноцінному наданню медичної допомоги тернополянам.

Досить критична ситуація із забезпеченням інсуліном хворих на цукровий діабет, оскільки медична субвенція на І квартал 2020 року забезпечує хворих на діабет лише на 25% від потреби. Критична ситуація також із фінансуванням медичних послуг і зарплат медичним працівникам у школах і дитячих садочках. Виявляється, що у 2020 році, згідно із Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», не передбачено фінансування надання медичних послуг дітям в освітніх закладах.

Що далі?

Міський голова Тернополя вкотре зумів віднайти додаткові кошти у місцевому бюджеті, щоб втримати ситуацію у медичній і освітній галузях міста, виплатити їх працівникам заробітну плату. Якби не ця проблема, то ці кошти могли б піти на ремонтні роботи, нові інфраструктурні проєкти, розвиток міста…

Міста, об’єднані громади мають мати стабільні і незалежні від центральної влади джерела надходжень, як це є у всьому цивілізованому світі. Однак, на жаль, у нас все не так. Нещодавно в Україні змінилася центральна влада, прийшла нова команда, а все залишається по-старому: місцеві громади  і надалі перебувають у «підвішеному» стані, бо понад 83 % надходжень у структурі місцевих бюджетів залежать від рішень «нагорі».

Ми все ще маємо шанс піти європейським шляхом розвитку, з сильними самодостатніми громадами, де живуть забезпечені люди. Але для цього столиці треба відмовитися від радянської практики, коли центр тримав регіони в “економічному зашморгу”. Саме із самодостатності громад починається справжня Європа.

Климентина Воробець


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Після тривалого ремонту і адаптивного карантинного періоду тернополяни мали змогу подивитись режисерську версію фільму «Черкаси» у кінотеатрі «Злата», що на вулиці І. Франка, 8...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 18:00


З метoю забезпечення прав дитини та ствoрення кoмфoртних умoв для її зрoстання у періoд, кoли дитина через певні життєві oбставини тимчасoвo не мoже прoживати разoм з батьками чи закoнними представниками, в Україні та в Тернoпoлі зoкрема діє прoграма «Патрoнатна сім’я»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Днями на вимогу міського голови Тернополя Сергія Надала експерти Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області відібрали зразки води на шести ділянках озера. Частина результатів дослідження вже відома...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 15:00


Сьогодні, 15 липня, Верховна Рада України ухвалила постанову щодо проведення місцевих виборів у 2020 році.
Так, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:30


Унікальне лавандове поле квітне неподалік Збаража. «Лаванди забагато не буває! — переконана збаражчанка Оксана Федчишин. — Її магія робить людей щасливими, з блиском в очах, усмішкою на обличчі, радістю у серці. І це не вигадка, це реальність, я бачу це кожен день!»...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:37Теми дня
15 Липня
14 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео