Неділя, 19 січня 2020
• Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок… • Сучасні броньовані двері: надійний захист і презентабельний зовнішній вигляд • 13-річна Єва Скоренька: «Балет — це моє життя» • КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» перерахувало платіжки за опалення і гарячу воду • «Нарешті ми разом!» • 20 облич’2019: Петро Гадз • Винуватець аварії утік за кордон • У Тернополі відбудеться концерт Івана Поповича • «Тернопільський Сірий» за рік зібрав для армії понад 5,3 мільйона гривень • «Виготовляємо дерев’яний декор і садимо молоді деревця» • Грип та ГРВІ: ситуація під контролем • Різдвяне диво… своїми руками! • Оман і… омана • «Ми – одне ціле і працюємо на благо пацієнтів» • 20 облич’2019: Максим Черкашин • Іранський тест на профнепридатність • «Таню двічі витягували з того світу…» • Ігор Сопель: сонна ТОДА — не до добра… • Чи до снаги малому бізнесу «турборежим»?
Київська влада вчергове переклала свої фінансові зобов’язання на місцеві громади

Опубліковано: 4 Листопада о 11:00 7


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 25 жовтня, були внесені зміни до бюджету Тернопільської міської об’єднаної громади на 2019 рік.


 Через невиконання Києвом фінансових зобов’язань мерія Тернополя черговий раз змушена вишукувати додаткові кошти, щоб тернопільські освітяни і медики одержали зарплати.

Як виплатити зарплати освітянам?

Як пояснив міський голова Сергій Надал, за рахунок збільшення дохідної частини бюджету та перерозподілу бюджетних асигнувань додаткові кошти направлено на утримання закладів освіти, охорони здоров’я і житлово-комунального господарства:

«Кошти спрямовано на ремонти закладів освіти і придбання устаткування, а понад 8 млн. грн. – на виплату зарплат педагогічним працівникам шкіл і ПТУ. Додатково спрямовано понад 2,4 млн. грн. на ремонт спорткомплексу на вул. Братів Бойчуків, 4а, на капітальний ремонт басейну ФЗК та інших потреб сфери спорту, а в сфері житлово-комунального господарства – на поточний ремонт і утримання доріг, міжквартальних проїздів, ремонт дощової каналізації. Виділено кошти також управлінню транспорту на компенсацію перевезення пільговиків у громадському транспорті.»

Як утримати медичну галузь?

Тернопільська міська рада прийняла ряд звернень до Верховної Ради, прем’єр-міністра і уряду через критичну ситуацію з медичною і освітньою субвенціями, а також із забезпеченням хворих інсуліном.

Наразі медична субвенція з державного бюджету для забезпечення надання гарантованих державою медичних послуг мешканцям Тернопільської міської територіальної громади передбачена тільки на І квартал 2020 року. У мерії переконані, що такий обсяг не забезпечить потребу навіть на виплату заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я і загрожує повноцінному наданню медичної допомоги тернополянам.

Досить критична ситуація із забезпеченням інсуліном хворих на цукровий діабет, оскільки медична субвенція на І квартал 2020 року забезпечує хворих на діабет лише на 25% від потреби. Критична ситуація також із фінансуванням медичних послуг і зарплат медичним працівникам у школах і дитячих садочках. Виявляється, що у 2020 році, згідно із Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», не передбачено фінансування надання медичних послуг дітям в освітніх закладах.

Що далі?

Міський голова Тернополя вкотре зумів віднайти додаткові кошти у місцевому бюджеті, щоб втримати ситуацію у медичній і освітній галузях міста, виплатити їх працівникам заробітну плату. Якби не ця проблема, то ці кошти могли б піти на ремонтні роботи, нові інфраструктурні проєкти, розвиток міста…

Міста, об’єднані громади мають мати стабільні і незалежні від центральної влади джерела надходжень, як це є у всьому цивілізованому світі. Однак, на жаль, у нас все не так. Нещодавно в Україні змінилася центральна влада, прийшла нова команда, а все залишається по-старому: місцеві громади  і надалі перебувають у «підвішеному» стані, бо понад 83 % надходжень у структурі місцевих бюджетів залежать від рішень «нагорі».

Ми все ще маємо шанс піти європейським шляхом розвитку, з сильними самодостатніми громадами, де живуть забезпечені люди. Але для цього столиці треба відмовитися від радянської практики, коли центр тримав регіони в “економічному зашморгу”. Саме із самодостатності громад починається справжня Європа.

Климентина Воробець


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

У понеділок, 13 січня, у Тернопільському драмтеатрі відбувся теплий акустичний різдвяний концерт гурту ТНМК
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Нинішнє засідання у Тернопільському міськрайонному суді по справі щодо вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка перенесли через те, що не прийшли свідки. Така ситуація не вперше...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:53


Часи, коли бронедвері були громіздкими «коробками», вигляд яких залишав бажати кращого, минули...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:23


Великі перемоги маленької балерини...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


За тепло у грудні тернополяни заплатять менше на 22%, за гарячу воду — на 18%...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00Теми дня
17 Січня
16 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео