Середа, 13 листопада 2019
• Вітаю в ХХІ столітті… • Вижила завдяки… цукеркам • Сигара берек – трубочки з бринзою • Зі світу по клаптику – нареченій сукня • Ніжна і грізна Могилевська знову покохала • Аграрії з Тернопільщини виступили проти продажу землі в Україні • Привокзальна площа зміниться до невпізнання • Переможець «Озеряни’2019» виконав олімпійський норматив • Про знищені сидіння, поліцію і загадки регламенту • У Тернополі будують унікальний собор в древньовізантійському стилі • Онука італійського диктатора Муссоліні вимагає покарати фанатів «Селтика» • Придбав смартфон за…фальшиві долари • Менше, ніж в УПЛ, легіонерів тільки в Сербії • У Тернополі запрацював новий автобусний маршрут №35 з великими низькопідлоговими автобусами • А ви їли нині на сніданок… магній? • Ловися, фотокадре, вдалий та ще кращий! • Скільки тернополяни заплатять за централізоване опалення у жовтні? • Найбільша модернізація комунальної інфраструктури за останніх 60 років • З листопада документи водія — в смартфоні • Відбір на чемпіонат світу’2022: знову слід виграти групу
Київська влада вчергове переклала свої фінансові зобов’язання на місцеві громади

Опубліковано: 4 Листопада о 11:00 6


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 25 жовтня, були внесені зміни до бюджету Тернопільської міської об’єднаної громади на 2019 рік.


 Через невиконання Києвом фінансових зобов’язань мерія Тернополя черговий раз змушена вишукувати додаткові кошти, щоб тернопільські освітяни і медики одержали зарплати.

Як виплатити зарплати освітянам?

Як пояснив міський голова Сергій Надал, за рахунок збільшення дохідної частини бюджету та перерозподілу бюджетних асигнувань додаткові кошти направлено на утримання закладів освіти, охорони здоров’я і житлово-комунального господарства:

«Кошти спрямовано на ремонти закладів освіти і придбання устаткування, а понад 8 млн. грн. – на виплату зарплат педагогічним працівникам шкіл і ПТУ. Додатково спрямовано понад 2,4 млн. грн. на ремонт спорткомплексу на вул. Братів Бойчуків, 4а, на капітальний ремонт басейну ФЗК та інших потреб сфери спорту, а в сфері житлово-комунального господарства – на поточний ремонт і утримання доріг, міжквартальних проїздів, ремонт дощової каналізації. Виділено кошти також управлінню транспорту на компенсацію перевезення пільговиків у громадському транспорті.»

Як утримати медичну галузь?

Тернопільська міська рада прийняла ряд звернень до Верховної Ради, прем’єр-міністра і уряду через критичну ситуацію з медичною і освітньою субвенціями, а також із забезпеченням хворих інсуліном.

Наразі медична субвенція з державного бюджету для забезпечення надання гарантованих державою медичних послуг мешканцям Тернопільської міської територіальної громади передбачена тільки на І квартал 2020 року. У мерії переконані, що такий обсяг не забезпечить потребу навіть на виплату заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я і загрожує повноцінному наданню медичної допомоги тернополянам.

Досить критична ситуація із забезпеченням інсуліном хворих на цукровий діабет, оскільки медична субвенція на І квартал 2020 року забезпечує хворих на діабет лише на 25% від потреби. Критична ситуація також із фінансуванням медичних послуг і зарплат медичним працівникам у школах і дитячих садочках. Виявляється, що у 2020 році, згідно із Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», не передбачено фінансування надання медичних послуг дітям в освітніх закладах.

Що далі?

Міський голова Тернополя вкотре зумів віднайти додаткові кошти у місцевому бюджеті, щоб втримати ситуацію у медичній і освітній галузях міста, виплатити їх працівникам заробітну плату. Якби не ця проблема, то ці кошти могли б піти на ремонтні роботи, нові інфраструктурні проєкти, розвиток міста…

Міста, об’єднані громади мають мати стабільні і незалежні від центральної влади джерела надходжень, як це є у всьому цивілізованому світі. Однак, на жаль, у нас все не так. Нещодавно в Україні змінилася центральна влада, прийшла нова команда, а все залишається по-старому: місцеві громади  і надалі перебувають у «підвішеному» стані, бо понад 83 % надходжень у структурі місцевих бюджетів залежать від рішень «нагорі».

Ми все ще маємо шанс піти європейським шляхом розвитку, з сильними самодостатніми громадами, де живуть забезпечені люди. Але для цього столиці треба відмовитися від радянської практики, коли центр тримав регіони в “економічному зашморгу”. Саме із самодостатності громад починається справжня Європа.

Климентина Воробець


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Вітаю в ХХІ столітті.
Тут секс вільний, а любов – важка ноша...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Мешканка Нової Зеландії Кушила Стейн, яка дрейфувала дві доби в Егейському морі, вижила завдяки невеликому запасу льодяників. Її врятували минулої неділі...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Перекус по-турецьки...


Опубліковано: о 14:00


Нещодавно 43-річна англійка Беккі вийшла заміж за коханого Чі Маркхмена...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


44-річна співачка Наталія Могилевська, яка нещодавно заявила про готовність стати мамою, трішки розказала про свого таємничого обранця...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00Теми дня
12 Листопада
11 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео