Вівторок, 04 жовтня 2022
• «Генделик» на краденій почаївській землі? • У Тернополі привітали працівників бібліотек • Голос, що підкорив світ • Через великий ажіотаж у Тернополі відбудеться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула • Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців
Київська влада вчергове переклала свої фінансові зобов’язання на місцеві громади

Опубліковано: 4 Листопада о 11:00 9


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 25 жовтня, були внесені зміни до бюджету Тернопільської міської об’єднаної громади на 2019 рік.


 Через невиконання Києвом фінансових зобов’язань мерія Тернополя черговий раз змушена вишукувати додаткові кошти, щоб тернопільські освітяни і медики одержали зарплати.

Як виплатити зарплати освітянам?

Як пояснив міський голова Сергій Надал, за рахунок збільшення дохідної частини бюджету та перерозподілу бюджетних асигнувань додаткові кошти направлено на утримання закладів освіти, охорони здоров’я і житлово-комунального господарства:

«Кошти спрямовано на ремонти закладів освіти і придбання устаткування, а понад 8 млн. грн. – на виплату зарплат педагогічним працівникам шкіл і ПТУ. Додатково спрямовано понад 2,4 млн. грн. на ремонт спорткомплексу на вул. Братів Бойчуків, 4а, на капітальний ремонт басейну ФЗК та інших потреб сфери спорту, а в сфері житлово-комунального господарства – на поточний ремонт і утримання доріг, міжквартальних проїздів, ремонт дощової каналізації. Виділено кошти також управлінню транспорту на компенсацію перевезення пільговиків у громадському транспорті.»

Як утримати медичну галузь?

Тернопільська міська рада прийняла ряд звернень до Верховної Ради, прем’єр-міністра і уряду через критичну ситуацію з медичною і освітньою субвенціями, а також із забезпеченням хворих інсуліном.

Наразі медична субвенція з державного бюджету для забезпечення надання гарантованих державою медичних послуг мешканцям Тернопільської міської територіальної громади передбачена тільки на І квартал 2020 року. У мерії переконані, що такий обсяг не забезпечить потребу навіть на виплату заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я і загрожує повноцінному наданню медичної допомоги тернополянам.

Досить критична ситуація із забезпеченням інсуліном хворих на цукровий діабет, оскільки медична субвенція на І квартал 2020 року забезпечує хворих на діабет лише на 25% від потреби. Критична ситуація також із фінансуванням медичних послуг і зарплат медичним працівникам у школах і дитячих садочках. Виявляється, що у 2020 році, згідно із Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», не передбачено фінансування надання медичних послуг дітям в освітніх закладах.

Що далі?

Міський голова Тернополя вкотре зумів віднайти додаткові кошти у місцевому бюджеті, щоб втримати ситуацію у медичній і освітній галузях міста, виплатити їх працівникам заробітну плату. Якби не ця проблема, то ці кошти могли б піти на ремонтні роботи, нові інфраструктурні проєкти, розвиток міста…

Міста, об’єднані громади мають мати стабільні і незалежні від центральної влади джерела надходжень, як це є у всьому цивілізованому світі. Однак, на жаль, у нас все не так. Нещодавно в Україні змінилася центральна влада, прийшла нова команда, а все залишається по-старому: місцеві громади  і надалі перебувають у «підвішеному» стані, бо понад 83 % надходжень у структурі місцевих бюджетів залежать від рішень «нагорі».

Ми все ще маємо шанс піти європейським шляхом розвитку, з сильними самодостатніми громадами, де живуть забезпечені люди. Але для цього столиці треба відмовитися від радянської практики, коли центр тримав регіони в “економічному зашморгу”. Саме із самодостатності громад починається справжня Європа.

Климентина Воробець


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

На ділянці, яку роздерибанив ексмер Почаєва Олег Іванюк, хочуть збудувати магазин...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 14:32


30 вересня у приміщенні Центральної міської бібліотеки Тернополя відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та закриття дванадцятого щорічного загальноміського фестивалю «Бібліофест «Працює кожний - перемагаємо разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


У Тернополі відбулася мистецька імпреза з нагоди 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:10


Середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України склав за підсумками серпня 5 112,60 гривні – на 801,72 гривні, або 18,6% більше порівняно з тим же періодом 2021 року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:10


Через великий запит 14 жовтня у Драмтеатрі в Тернополі відбудуться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:24Теми дня
3 Жовтня
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео