Середа, 20 лютого 2019
• ТОП-5 трендів кольору волосся весни’2019 • Зіркове поповнення… 69-річний Річард Гір став батьком вдруге • Роксолана вже не та • У Тернополі формують нову концепцію транспортної мережі: на вулиці виїдуть великогабаритні автобуси • Медицина Тернопілля крізь призму обласного бюджету на 2019 рік • Премія імені Петра Сороки: перші лауреати • Невже їй справді 50?! • На Тернопільщині діють різні програми підтримки учасників бойових дій • Яценюк іде в прем’єри • Президент Петро Порошенко: «Ми йдемо своїм шляхом, і цей шлях — до членства України в ЄС і НАТО» • Тернопіль прощається з отцем Анатолієм Зінкевичем (фото,відео) • Підозрюваний у вбивстві: «Ми знали, що Ващенко комусь заважав…» • Два кольори українства: Дмитро Павличко написав вірш-присвяту Президентові Петру Порошенку • Сергій Надал: «Відповідальність — наша національна риса» • «Ми провели романтичний вечір у римських термах. Це був мій найпрекрасніший день народження!» • «Тернопільська пісня» розвернула на «Голосі…» суддівські крісла • Чи полетять «голуби миру» на «Євробачення»? • Здолати бідність в Україні за п’ять років • «Поки водій був у супермаркеті, викрали його Toyota Land Cruiser…» • «Винні у смерті двох дітей повинні сидіти в тюрмі!»
Лариса Миргородська: «Маєш маму, маєш чоловіка і не шукай собі подруг»

Автор: Опубліковано: 29 Жовтня о 14:00 143


Тернопільська поетеса і радіожурналістка Лариса Миргородська перестала звертати увагу на плітки та інтриги, намагається не говорити про стосунки.


ВІЗИТКА

 Лариса Миргородська народилася і виросла в Тернополі. Фах журналіста здобула у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Перед тим закінчила Тернопільський приладобудівний інститут ім. Івана Пулюя (тепер — Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя). Спеціальність інженера-механіка згодилася тільки для підготовки журналістських матеріалів. Допомагають у журналістиці й попередні професії — лаборанта хіміко-бактеріологічного аналізу і мікробіолога. Нині — на посаді завідуючого відділом ТВО радіопрограм філії ПАТ Національної суспільної телерадіокомпанії України «Тернопільська регіональна дирекція».  Співпрацює зі щоденною всеукраїнською газетою «День». У 2016-ому як поетеса дебютувала збіркою «В оркестрі дня». Пісню на слова Лариси Миргородської  «Незнайомка в капелюшку» написали композитор і виконавець Василь Дунець, Ігор Бойчак з Теребовлі, Юрій Левандовський з Кременця.


Тернопільська поетеса і радіожурналістка Лариса Миргородська перестала звертати увагу на плітки та інтриги, намагається не говорити про стосунки. Уникає бесід і про гроші – вважає, що від цього їх не побільшає. Про політику не дискутує, бо для неї це однаково, що переливати з пустого в порожнє.  Її сенс – у моральному прогресі.  Вона мріє відкрити у Тернополі кафе для бідних, які могли б там харчуватися безкоштовно. Нині Лариса розповідає «НОВІЙ…» про власний стиль життя, про погляди на стосунки між чоловіком і жінкою, про мрії і поетичну збірку «В оркестрі дня».

— Нині змістилися традиційні ролі чоловіка й  дружини, — розмірковує Лариса. — Жінка може мати кілька освіт. Головне, щоб чоловік любив свою дружину, дітей, дбав про них. А щодо вищої освіти, то це добре, але не обов’язково і вона аж ніяк не додає людині порядності, інтелігентності, як іноді вважають. І ще, на мою думку, чоловік і тільки чоловік має бути головним у сім’ї.

— Що таке любов?

— Скажу словами з першого послання апостола Павла до коринтян: «Любов довго терпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить! Ніколи любов не перестає!»

Ідеальна пара — це коли чоловік і жінка щасливі від того, що вони разом.

— Що думала про дружбу колись і що думаєш тепер?

— У 15-ть думала, що друзів може бути багато і не вірила вчительці етики, що так не буває. Згодом зрозуміла, що вона цілковито права.  Моя добра знайома якось мені сказала: «Маєш маму, маєш чоловіка і не шукай собі подруг». Напевне, вона знала, що говорить. Але подруги у мене все ж є.

— Ти вмієш пробачати?

— Раніше дуже ображалася і довго переживала образи, тепер на все намагаюся дивитися по-філософськи і згадую слова папи Іоанна XXIII, який говорив, що людина слабка. Зрештою, я теж людина. Більше переживаю, якщо когось можу образити.

— Довіряєш людям?

— Не всім.

— Скільки років хотіла б прожити?

— До глибокої старості і при доброму здоров’ї та світлому розумі, щоб зробити якнайбільше добра. Цього ж бажаю моїм найдорожчим людям і всім-всім-всім. Але на все — воля Божа.

— Який для тебе був найскладніший період у житті?

— Коли пішов із сім’ї батько. Так мені, 11-ій дівчинці, здавалося, коли батьки розлучилися. Тепер розумію, що найстрашніше сталося тоді, коли тато пішов у засвіти в листопаді 2015-го. А тому, якими б не були непорозуміння, потрібно прощати, знаходити час для зустрічей, аби потім не жалкувати, що втрачене щось важливе.

— Як треба жити, щоби бути щасливим?

— Аби бути щасливим, треба, щоб на першому місці у житті завжди був Бог. «Без Бога — ні до порога», — вчила і наголошує тепер моя мама. Коли віддаєш ситуацію у руки Богові, тоді все добре. У цьому переконана з власного досвіду. Людина без Бога не може нічого. Почуваюся щасливою у храмі, в святих місцях, поряд зі своєю сім’єю, рідними, друзями, отримую задоволення від творчості, від своєї роботи, бо вона теж творча.

— Твоє життєве кредо?

— «Милосердя — вище справедливості», «Дивися на себе і вистачить з тебе».

— Чи визнаєш свої помилки? 

— Визнаю, бо інакше не можна говорити про духовний прогрес.

— Ти педантична людина?

— Радше творча. Надто вимоглива до себе і до людей, з якими  в нас спільна робота. Напевне, це не дуже добре, але в тому я перфекціоніст. У побуті ж люблю комфорт.

— Чи вибаглива у виборі одягу?

— Головне — пам’ятати, що зустрічають за одягом.

— Які маєш уподобання в їжі?

— Я за здорове харчування. Але ще три роки тому без міри їла шоколад і шоколадні цукерки. Чоловік навіть ховав їх від мене і видавав «норму», бо могла з’їсти навіть кілограм одразу. Ні, він не шкодував їх для мене, а просто дбав про моє здоров’я. Але я шукала схованку з цукерками по всій квартирі, мов алкоголік пляшку (усміхається). Намагаюся не вживати майонезів, кетчупів і всіх тих смаколиків, що пропонує сучасна харчова промисловість. Найкраще — сільські продукти з ринку, городина з присадибної ділянки. Це, як кажуть лікарі, безпечніше для здоров’я.

— Що робиш, коли в тебе поганий настрій?

— Ходжу по магазинах. Але це не означає, що обов’язково щось куплю.

— Чому, на твою думку, українці не живуть так добре, як за кордоном? Справа тільки в економіці?  

— Не тільки в економіці. Ідучи на ринок, вже готова до того, що там, привітно усміхаючись, мене обважать, «підсунуть» зіпсуті фрукти, овочі… Коротко кажучи, у верхах ми маємо яскравих представників нашого суспільства. У них просто можливості більші. Отож, щоби в Україні відбулися позитивні зміни, треба кожному почати із себе.

— Чим доводиться жертвувати, працюючи у журналістиці?

— Хотілося б більше приділяти уваги рідним. Був випадок, коли мій чоловік просив зробити котлети, а я відповіла, що терміново маю дописати статтю в «День». Теорія, що шлях до серця чоловіка лежить через шлунок, дієва. Мій чоловік тішиться, коли у вирі журналістських буднів знаходжу час приготувати щось смачніше, аніж з розряду щоденних страв з гарніром.

— Що тобі не вдавалося на перших порах роботи на радіо? 

— «Добродій» — так називалася моя перша тематична передача, яку запропонував тодішній  директор обласного радіо Богдан Олексійович Грабовський. Як виявилося, проблема — знайти справжніх добродіїв.

— В яких людей найчастіше береш інтерв’ю? Є якийсь принцип добору?

— Як каже один колега, його диктофон не хоче писати, коли той, у кого береш інтерв’ю, говорить неправду. Намагаюся вибирати не марнословів, а людей справи, які направду люблять свою країну, тих, хто може донести до суспільства щось мудре. Люблю спілкуватися з простими сільськими людьми, в яких мудрості, інтелігентності більше, ніж у декого з трьома вищими освітами.

Згадую бабцю Параскеву Джобу зі Мшанця Зборівського району, яка у вісімдесят почала писати вірші. Тоді, коли ми з нею познайомилися, їй вже було 88. І це не були примітивні віршування, а досконала сатирична поезія з виваженими думками.

От, до прикладу, відомий майстер з рогозоплетіння із села Млинівці Кременецького району Василь Казновецький. Усі знають цього колоритного чоловіка у крислатому брилі як постійного учасника фестивалів народних умільців, але навряд чи багатьом відомо про те, що він, коли розпайовували колгоспне майно, взяв на пай … занедбане погруддя Тараса Шевченка. У колгоспі, названому на честь Кобзаря, за довгі роки так і не спромоглися  встановити погруддя, а Василь Миколайович подбав про реставрацію і поставив за власні гроші. Поряд купив хату для облаштування музею старожитностей. На відкритті пам’ятника політики зробили собі піар, але їхні обіцянки допомогти коштами облаштувати довколишню територію так і залишилися обіцянками, на жаль.

А взагалі щодо принципу вибору тих, в кого брати інтерв’ю, то дуже влучно сказала, звертаючись до журналістів, головний редактор всеукраїнської газети «День» Лариса Івшина: «Не робіть дурних людей відомими».

— Що тебе дратує в людях? А які риси найбільше цінуєш?

— Не можу сказати, що когось не люблю. Як кажуть, згадайте, що і ви не ангел. Але не подобається, коли люди лукавлять, поводять себе нахабно. Ціную відвертість, але не безтактність. Дехто ці поняття плутає.

— Про що мрієш?

— Хочу писати книжки, читаючи які, люди ставали би кращими. Дебютна поетична збірка «В оркестрі дня», яку мені дав Бог написати і видати, сподіваюся, такою є хоча би трішки. Маю кілька нових проектів, але наперед не хочу про це говорити. А ще моя мрія — відкрити кафе, щоб там могли би харчуватися бідні безкоштовно. Але таких грошей в моєї сім’ї немає.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

До речі, саме час подумати про свій імідж на наступний сезон, адже березень вже не за горами. Ніщо так не змінює образ, як новий відтінок волосся. Які ж кольори будуть в тренді навесні...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Голлівудський серцеїд, 69-річний Річард Гір став батьком вдруге: молода дружина актора, іспанська бізнесвумен 35-річна Алехандра Сільва народила йому сина...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Мер’єм Узерлі зважилася на радикальну зміну іміджу...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Минулого року відбулося комплексне дослідження існуючої транспортної мережі Тернополя. На основі цього мерії були надані пропозиції для формування нової. Наразі триває її активне обговорення...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


З метою забезпечення потреби в повному обсязі з оплати комунальних послуг та енергоносіїв за рахунок доходів обласного бюджету передбачено 5,2 млн. гривень ...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00Теми дня
19 Лютого
18 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео