Субота, 30 травня 2020
• Оновлені харчоблок і пральня у дитсадку № 6 • Голова правління «Одеської кіностудії» Андрій Осіпов: «У Тернополі є такі люди і така енергія, які дозволяють саме цьому місту бути лідером в українській кінематографії» • Для розвитку міст потрібні час і досвід • Віктор Овчарук:«Співпраця ОТГ та кооперативів може стати взаємовигідним механізмом розвитку і гарантією фінансової стабільності останніх» • Автомобільні «корки»: наслідки і причини • Тернополянка Анна Кріль — призерка міжнародного онлайнконкурсу юних піаністів • У Тернополі почала діяти нова транспортна мережа • Експрокурор Юрій Ковалик відбуває покарання у Кагарлицькій виправній колонії на Київщині • «Їжа королів» – на тернопільському полі! • Олімпіада в Токіо може не відбутися взагалі • Дитсадки у Тернополі запрацюють першого червня • Файне місто повертається до звичного життя • Футбол знову з нами! • Прощання з Ерітьє • Протоієрей Дмитро Лисак та його дружина пані Марія відсвяткували золоте весілля • Метеопрогноз не тішить: знову циклони і дощі • Коронавірус не здається: 477 осіб захворіли за минулу добу • Фінал Кубка України перенесли з Тернополя у Львів • «Будинок тріщить, одного дня – впаде…» • COVID-19 забрав життя голови Кременецької районної ради Володимира Стефанського
Лікарі Тернопільщини – за якісні зміни в медицині!

Автор: Опубліковано: 21 Березня о 15:00 55


Минулої п’ятниці, 15 березня, провідні лікарі Тернопільщини зібралися за круглим столом, щоб продемонструвати єдність та спільну позицію задля продовження якісних змін в Україні.


Свого часу наша держава втратила шанс на проведення реформ й інтеграцію до європейської спільноти, та, починаючи з 2014-го року, ми стали на шлях розвитку. Особливі зрушення бачимо у галузі охорони здоров’я — її вдалося реанімувати! Власне, тому нині можемо заявляти про якість медичних послуг, обстежень і лікування пацієнтів.

— Команда президента Петра Порошенка реалізовує політику, спрямовану на впровадження програми доступних ліків, подолання корупційних схем закупівлі ліків, реформування первинної ланки медицини, підвищення рівня оплати праці лікарів, впровадження нових вимог до якості підготовки медичних кадрів, розширення мережі кардіоцентрів, — зазначив голова обласної організації Українського лікарського товариства, голова Асоціації хірургів України професор Ігор Дзюбановський. — Нещодавно в Тернополі відкрили сучасний кардіоцентр, де проводять операції на відкритому серці. В області реалізовується програма «Доступні ліки», відчутні зміни у первинній ланці медицини: діють 24 центри первинної медико-санітарної допомоги, 215 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 734 фельдшерсько-акушерські пункти. Розпочато будівельні роботи у 14 амбулаторіях, ще у 80 проводять реконструкцію. Медичні заклади отримали сучасне обладнання і понад 130 автомобілів для сімейних лікарів.

— Лікарі завжди були передовим класом української інтелігенції, боролися за самостійність нашої держави, — заявив член правління Українського лікарського товариства Петро Мазур. — Наш Кременецький медичний коледж носить ім’я лікаря Арсена Річинського, який рішуче боровся за українізацію православної церкви. Почаївська лавра наклала на нього анафему, енкаведисти відправили у табори… Радіємо нині, що Україна отримала Томос, але шлях до нього був довгим… Віддаємо належне «батькам» Томоса — патріарху Філарету і діючому гаранту Конституції.

— Наша федерація об’єднує понад сто країн, у яких працює українська діаспора. Відчуваємо підтримку закордонних колег, які діляться з нами досвідом, прагнуть, щоб українська медицина досягла європейського рівня. І ми це зробимо! — наголосив член правління Світової федерації українських лікарських товариств професор Леонід Грищук.

— Лікарі-епідеміологи вболівають за те, щоб в Україні знизився рівень захворюваності на інфекційні недуги. Не секрет, що нині триває розгул кору, продовжується пандемія ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів, — повідомив голова Асоціації інфекціоністів України, академік НАМН Михайло Андрейчин. — У Тернополі вдалося відремонтувати інфекційний корпус на території міської лікарні. Я звертався до чотирьох попередніх керівників області, і лише голова ТОДА Степан Барна почув наші проблеми і допоміг.

— Приємно, що держава вперше за багато років звернула увагу на медицину, адже здоров’я громадян є безперечним фактом процвітання нації, — зазначила голова Асоціації терапевтів Тернопільської області професор Світлана Сміян. — Позитивні зміни маю змогу спостерігати в Тернопільській університетській лікарні. Варто наголосити на фаховості наших лікарів. Українці, котрі зіткнулися з медициною в європейських країнах, не приховують захоплення нашими лікарями. Але потрібно й далі вдосконалюватися, тож підтримка держави надзвичайно важлива для нас.

— Україна вже п’ятий рік у стані війни, але медицина не дала назад ні кроку. Нині, як ніколи, панує симбіоз між наукою та практичною медициною. До нас приїжджають лікуватися українці з Польщі, Німеччини та ін. країн, у нас  доношують вагітність, а отже, ми — не гірші, — сказав секретар правління Асоціації акушерів та гінекологів Тернопільщини Віктор Сопель.

— В українській медицині відбуваються позитивні зміни! Зрозуміло, що реформи безболісно не проходять, є помилки, є розчарування, але треба докладати зусиль не тільки владі й керівникам медзакладів, а й лікарям та й самим громадянам, — зазначив голова Тернопільської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Кузів.

 

— Паліативна та хоспісна допомога — нова галузь медицини, яка, крім медичного, включає соціальний, психологічний і духовний супровід людей, що зіткнулися з проблемою невиліковного захворювання. На Тернопільщині такої допомоги потребують 5,5 тис. пацієнтів. Наш заклад відкрили у 2016 році завдяки зусиллям місцевої влади, розрахований він на 30 ліжок, тому в планах — відкриття закладів такого типу в усіх госпітальних округах, — наголосив голова Тернопільської обласної організації «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Андрій Паламарчук.

Наприкінці зустрічі тернопільські лікарі підписали спільне звернення до мешканців нашої області стосовно підтримки якісних змін у медицині.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Практично в усіх тернопільських дошкільних навчальних закладах під час карантину тривали активні ремонтні роботи...


Опубліковано: о 16:23


Найефективніші зміни приносять ті, кого кілька разів обирали на посаду мера
...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:47


На цьому голова обласної ради наголосив під час зустрічі з представниками кооперативного об’єднання «Файні Ґазди» і керівником департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Володимиром Стахівим...


Рубрика: , Опубліковано: о 19:15


Проблема заторів знайома кожному мешканцю міста ...


Опубліковано: о 16:12



Теми дня
30 Травня
29 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео