Субота, 20 липня 2019
• Голос Тернополя буде у Верховній Раді • До Верховної Ради мають шанс потрапити сім партій • З ким готовий об’єднатися Іван Ковалик у новій Верховній Раді? • Галина Янченко:«Якщо до Верховної Ради прийдуть нові люди — принципові й професійні, такі, які є в команді Володимира Зеленського, можна буде багато змінити в країні» • За сприяння Михайла Головка у Збаражі встановили пам’ятник Героям Небесної Сотні Устиму Голоднюку і Назарію Войтовичу • Зарваниця — з розмальованою зупинкою • Завдяки Леонідові Бицюрі у Тернополі прижилися кращі світові практики • «Можна ми приїдемо до вашої лікарні… повчитися?» • Степан Барна: «Ці вибори переломні для історії» • «Тільки співпраця молодих і досвідчених політиків може забезпечити розвиток нашої країни» • Ще три опитування підтверджують перемогу Івана Чайківського на виборах до парламенту • Фестиваль «Дзвони Лемківщини» – перший Міжнародний! • Проти місцевого самоврядування готують політичні репресії • Тернополянка вразила вчених NASA • «У «Громадянській позиції» – професіонали і патріоти України. Там немає олігархів, корупціонерів та Росії» • Борщівська вишиванка для кремлівського політв’язня • Жива легенда Тернопільського району — тепер у пам’яті • ГонЧАРУЮТЬ усі! • Маестро махнув… стільцем • Алла Стечишин: “Мені не потрібна слава, іду, щоб працювати для людей”
Лікарі Тернопільщини – за якісні зміни в медицині!

Автор: Опубліковано: 21 Березня о 15:00 54


Минулої п’ятниці, 15 березня, провідні лікарі Тернопільщини зібралися за круглим столом, щоб продемонструвати єдність та спільну позицію задля продовження якісних змін в Україні.


Свого часу наша держава втратила шанс на проведення реформ й інтеграцію до європейської спільноти, та, починаючи з 2014-го року, ми стали на шлях розвитку. Особливі зрушення бачимо у галузі охорони здоров’я — її вдалося реанімувати! Власне, тому нині можемо заявляти про якість медичних послуг, обстежень і лікування пацієнтів.

— Команда президента Петра Порошенка реалізовує політику, спрямовану на впровадження програми доступних ліків, подолання корупційних схем закупівлі ліків, реформування первинної ланки медицини, підвищення рівня оплати праці лікарів, впровадження нових вимог до якості підготовки медичних кадрів, розширення мережі кардіоцентрів, — зазначив голова обласної організації Українського лікарського товариства, голова Асоціації хірургів України професор Ігор Дзюбановський. — Нещодавно в Тернополі відкрили сучасний кардіоцентр, де проводять операції на відкритому серці. В області реалізовується програма «Доступні ліки», відчутні зміни у первинній ланці медицини: діють 24 центри первинної медико-санітарної допомоги, 215 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 734 фельдшерсько-акушерські пункти. Розпочато будівельні роботи у 14 амбулаторіях, ще у 80 проводять реконструкцію. Медичні заклади отримали сучасне обладнання і понад 130 автомобілів для сімейних лікарів.

— Лікарі завжди були передовим класом української інтелігенції, боролися за самостійність нашої держави, — заявив член правління Українського лікарського товариства Петро Мазур. — Наш Кременецький медичний коледж носить ім’я лікаря Арсена Річинського, який рішуче боровся за українізацію православної церкви. Почаївська лавра наклала на нього анафему, енкаведисти відправили у табори… Радіємо нині, що Україна отримала Томос, але шлях до нього був довгим… Віддаємо належне «батькам» Томоса — патріарху Філарету і діючому гаранту Конституції.

— Наша федерація об’єднує понад сто країн, у яких працює українська діаспора. Відчуваємо підтримку закордонних колег, які діляться з нами досвідом, прагнуть, щоб українська медицина досягла європейського рівня. І ми це зробимо! — наголосив член правління Світової федерації українських лікарських товариств професор Леонід Грищук.

— Лікарі-епідеміологи вболівають за те, щоб в Україні знизився рівень захворюваності на інфекційні недуги. Не секрет, що нині триває розгул кору, продовжується пандемія ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів, — повідомив голова Асоціації інфекціоністів України, академік НАМН Михайло Андрейчин. — У Тернополі вдалося відремонтувати інфекційний корпус на території міської лікарні. Я звертався до чотирьох попередніх керівників області, і лише голова ТОДА Степан Барна почув наші проблеми і допоміг.

— Приємно, що держава вперше за багато років звернула увагу на медицину, адже здоров’я громадян є безперечним фактом процвітання нації, — зазначила голова Асоціації терапевтів Тернопільської області професор Світлана Сміян. — Позитивні зміни маю змогу спостерігати в Тернопільській університетській лікарні. Варто наголосити на фаховості наших лікарів. Українці, котрі зіткнулися з медициною в європейських країнах, не приховують захоплення нашими лікарями. Але потрібно й далі вдосконалюватися, тож підтримка держави надзвичайно важлива для нас.

— Україна вже п’ятий рік у стані війни, але медицина не дала назад ні кроку. Нині, як ніколи, панує симбіоз між наукою та практичною медициною. До нас приїжджають лікуватися українці з Польщі, Німеччини та ін. країн, у нас  доношують вагітність, а отже, ми — не гірші, — сказав секретар правління Асоціації акушерів та гінекологів Тернопільщини Віктор Сопель.

— В українській медицині відбуваються позитивні зміни! Зрозуміло, що реформи безболісно не проходять, є помилки, є розчарування, але треба докладати зусиль не тільки владі й керівникам медзакладів, а й лікарям та й самим громадянам, — зазначив голова Тернопільської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Кузів.

 

— Паліативна та хоспісна допомога — нова галузь медицини, яка, крім медичного, включає соціальний, психологічний і духовний супровід людей, що зіткнулися з проблемою невиліковного захворювання. На Тернопільщині такої допомоги потребують 5,5 тис. пацієнтів. Наш заклад відкрили у 2016 році завдяки зусиллям місцевої влади, розрахований він на 30 ліжок, тому в планах — відкриття закладів такого типу в усіх госпітальних округах, — наголосив голова Тернопільської обласної організації «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Андрій Паламарчук.

Наприкінці зустрічі тернопільські лікарі підписали спільне звернення до мешканців нашої області стосовно підтримки якісних змін у медицині.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Три причини підтримати Максима Черкашина...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Компанією Research & Branding Group було проведено дослідження громадської думки мешканців України стосовно їхніх електоральних настроїв напередодні дострокових виборів до Верховної Ради України 21 липня 2019 р...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:01


Під час цієї виборчої кампанії мені доводилось відповідати на чимало важливих запитань виборців...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Молода і професійна команда президента Володимира Зеленського дещо відсторонена від нинішньої виборчої лихоманки, адже посилено працює...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Наш обов'язок і наше завдання — продовжити справу Героїв. Найбільшим для них пам'ятником буде успішна Україна, українська Україна — без московських попів, без «русского міра»...


Рубрика: Опубліковано: о 14:00Теми дня
19 Липня
18 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео