Вівторок, 16 квітня 2024
• У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур • За ніч обікрав чотири магазини в Ланівцях • Народила донечку вдома. Медики допомогли породіллі з Теребовлянщини • У Тернополі з новою програмою виступить CHEEV • Хотів “приземлити”. Пригрозив односельчанину, який відмовився донатити на безпілотник • У Києві прощаються з Сергієм Коновалом і Тарасом Петришиним з Тернопільщини • Четверо бандюків із Тернополя вимагали в чоловіка 8 тисяч доларів “боргу” • Купував “Mavic” у… шахрая. Тернополянин втратив 60 тисяч гривень • Вистава для підтримки ЗСУ. В Шумську відновив роботу аматорський театр
Майстер. Коли шедевр — не лише картина, а й… рама!

Автор: Опубліковано: 2 Липня о 16:00 494


Про багетну майстерню Василя Зарічного, що на Подільській, 3, не говорять ані вивіска, ані зовнішня реклама...  Тим не менше, безлюдно тут майже не буває.


Навіть журналістам «НОВОЇ…», аби мати змогу побалакати з паном Василем, довелося вистояти чергу з охочих «одягнути» картини у рами від майстра.  «Я про це кажу так: роботою захоплений завжди. Так було і 16 років тому, коли я тільки починав, першим у Тернополі взявшись за виготовлення багетів, так є і нині, —  говорить сам майстер Зарічний. –  Тому на запитання, чому не «свічуся» у рекламі чи соцмережах, завжди відповідаю, що моєю найдієвішою і найкращою рекламою є добре зроблена робота. І якщо левова частка усіх моїх клієнтів  — саме постійні, які обслуговуються у мене уже понад десятиліття, приводячи друзів, знайомих та родичів, то це, мабуть, говорить саме за себе… До слова, нинішні мої, так би мовити, конкуренти – теж практично всі в минулому мої клієнти…» 

Рама — як самостійний витвір мистецтва

Майстер Зарічний – це вже бренд, який десятиліттями означає якість та високий професіоналізм. Не хочеться писати банальностей про те, що талановита людина талановита у всьому, але цей випадок – саме з таких. Фотограф, чиї світлини не раз друкували як у тернопільських, так і всеукраїнських виданнях, Василь Зарічний нині відомий ще й як фаховий майстер справ багетних.  Багаторічний фотографічний вишкіл (а пан Василь — переможець численних фотоконкурсів і навіть володар премії Міжнародного фестивалю журналістики «Фоторепортер року-1996»!) дає своє: тільки глянувши на картину, Зарічний відразу бачить, яку раму слід підібрати, аби її краще підкреслити і подати… Бо, яким би витвором мистецтва не була сама картина, від її правильного оформлення залежить не просто багато, а… усе! Більше того, буває й так, що  при ближчому розгляді багет також може виявитися самостійним твором мистецтва…

Великі художники різних епох не тільки надавали величезного значення правильному вибору обрамлення для своїх картин – вони робили ескізи елементів багета або навіть самі його виготовляли. Леонардо да Вінчі, наприклад, вважав, що “рама створює спеціальний ореол навколо картини, вона не повинна просто обрамляти, а бути з нею єдиним цілим”. Напевно, варто прислухатися до думки великого Леонардо…

До слова, у майстерні Василя Зарічного бували усі художники Тернополя — як професійні, так і аматори. А рекордсменом з відвідування і оформлення власних робіт є Євген Тимофійович Удін, плідна співпраця і щира дружба з яким тривають уже багато років…

— Узагалі ж, мої замовники —  люди різні,  — розповідає пан Василь. – Від простих пенсіонерів і студентів до місцевої еліти: політиків, бізнесменів, керівників різного рангу…

Активно співпрацюють з майстром Зарічним і тернопільські дизайнери: разом оздобили чимало ресторанів, барів, салонів краси, перукарень Тернополя та області.  Спільними зусиллями підібравши багети для оформлення інтер’єру, можна  зробити приміщення стильним, незвичайним і оригінальним.

Оскільки столичні ціни «кусаються», до Тернополя до майстра Зарічного часто заїжджають гості з Києва, у тому числі й відомі столичні політики, — по ексклюзивні речі на замовлення.

А ще, розповідає майстер, більше половини оформлених ним замовлень — вишивки. За 16 років роботи своїми руками він оформив понад 10 тисяч вишивок! А картин, що завдяки умілим рукам і творчому баченню майстра знайшли своє обрамлення, уже просто не злічити!..

Багети — на будь-який гаманець та смак

— Давню східну мудрість про те, що «випадковості не випадкові», я, як  кажуть, відчув і перевірив на собі, —  розповідає Василь Зарічний. — Скажімо, фотосправа вибрала мене сама: пригадую, як я, простий хлопець із села Гніздичне на Збаражчині, котрий, відслуживши в армії, «крутив баранку», випадково підібрав десь пожовтілий «огризок» газети, яким грався вітер… А там — оголошення про додатковий набір до групи фотографів. Відтак поїхав я до Тернополя, вступив і віддав фотосправі понад два десятиліття! Працював виїзним фотографом у  найпрестижнішому та найвідомішому на той час фотосалоні «Пенза», був «закріпленим» за тодішнім обкомом партії фотодокументалістом, дітей фотосправі у гуртках навчав,  фотожурналістом в тернопільських та столичних виданнях працював… Згодом «загорівся» багетною справою і продав однокімнатну квартиру в Збаражі, аби облаштувати майстерню. За усі виручені гроші (ще й доплативши!) купив… гільйотину для нарізки багета. Рідні й друзі думали, що я геть з глузду з’їхав (сміється, — авт.), а я, до речі, цією гільйотиною донині   користуюся… Річ у тім, що багетна справа — недешеве задоволення. Щоб виготовити якісний продукт, потрібний якісний інструмент. Тим більше, що в роботі я завжди керуюсь одним-єдиним принципом: якість.  Тільки якість і завжди якість!  Коли я тільки опановував тонкощі багетної справи, використав досвід львівської фірми «ТСМ», першої багетної майстерні у місті Лева. Окремо хочу вирізнити знайомство із львівським підприємцем Богданом Гайдою, який одним із перших в Україні завозив багети із Чехії і з яким у мене склалася плідна співпраця.

Hині на вибір клієнта є різні види дерев’яного багета: від класичного до хай-теку виробників Італії, Сербії, Чехії, Польщі, а також пластикові багети з Кореї та Туреччини. Цінова шкала — оптимальна для клієнтів.

Французьке слово «baquette» перекладається нехитро — «паличка, прут». Тобто це базовий матеріал, який використовується для виготовлення рам для картин, фотографій і всього, що можна помістити всередину витонченого обрамлення. Сучасне поняття багета давно перестало асоціюватися тільки з сировиною, поширившись на іменування таким чином самих рам.

У  90-их роках в Метрополітен-музеї в Нью-Йорку відбулася виставка, цілком присвячена рамам епохи Відродження. У залах музею не було виставлено жодної картини — тільки рами. З одного боку, це призвело до анекдотичних наслідків (один з відвідувачів вирішив, що відбулася грандіозна крадіжка століття, і викликав поліцію), а з іншого — виставка показала, що рами навіть за відсутності картин можуть мати власну естетичну цінність. Що вже й говорити про те, що навіть найкраща картина не буде справляти належного ефекту без відповідної рами. Нині, коли вибір багетних матеріалів надзвичайно великий, підбирати раму до картини, постеру або фотографії — особливе мистецтво, яким займаються справжні майстри багетної справи.  З-поміж них Василь Зарічний — Майстер з великої літери!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , , ,

Нещодавно опубліковане

Емоційне відновлення співробітників поліції, які отримали поранення у зоні бойових дій, важлива складова їхньої реабілітації...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:08


З пораненням живота та ушкодженнями внутрішніх органів до реанімаційного відділення бригада швидкої допомоги госпіталізувала мешканця Бережан...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:29


Про це перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук домовився з головою правління Латвійської залізниці пані Вітою Дололе-Андрес під час робочого візиту в Латвійську Республіку...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:04


Перевезення школярів до місця навчання — особливо актуальне питання для жителів віддалених населених пунктів...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 14:44


Верховний головнокомандувач України Олександр Сирський заявив, що ситуація на східній лінії фронту "значно погіршилася", і українська армія щосили намагається зупинити багатосторонній наступ РФ, що посилюється...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:37



Теми дня
16 Квітня
15 Квітня
13 Квітня
12 Квітня
11 Квітня
10 Квітня