Вівторок, 16 серпня 2022
• Колаборантка із Почаєва підтримувала дії росії • Чому мер Підгайців часто їздить за кордон? • Смакуйте, люди, тернопільські льоди! • Що відомо про тернополянина, якого підозрюють у продажу бронежилетів? • Квашені огірки — для захисників • «Книга для воїна»: поділись якісним читвом • «Розумна квітка» – енергетична незалежність • У Тернополі додатково відкрили 30 сховищ та укриттів • Воєнні злочини: як їх документують на Тернопільщині? • Йосипівка заспівала — гроші для армії зібрала • Мобільна стоматологія для українських захисників • Іван та Іванна: весілля під вибухами снарядів • Залишила посаду – пішла захищати Україну • Кожен кекс — для перемоги • У Тернополі пройти імунізацію від COVID-19 можна в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини • На Тернопільщині повідомили про підозру проросійському пропагандисту • Троє людей загинули, троє травмовані… • Хотів автомобіль з Європи, попався на “гачок” • Встановили погруддя відомому спортсмену з Тернопільщини • Заплатила шахраям 24 тисячі гривень за… свій будинок
Мар’яна Юрик: «Жінка має доводити свої права і фаховість не феміністичними постами в соцмережах чи гострими заявами, а реальними справами»

Опубліковано: 13 Червня о 12:00 352


Мар’яна Юрик — наймолодший радник голови ТОДА Степана Барни і чи не єдина жінка в його команді.


Вона курує напрямок зв’язку з мас-медіа та роботу прес-служби. Мар’яна, у минулому професійна і фахова тележурналістка, за досить короткий час зуміла фактично з нуля створити один з найважливіших підрозділів (а переоцінити висвітлення роботи голови та його взаємодію зі ЗМІ дуже важко) у роботі облдержадміністрації. Нині Степан Барна вже написав заяву про відставку, але й далі бачить себе у політиці. На порозі кардинальних змін і Мар’яна — вона також остаточно вирішила залишити стіни «білого дому». Що далі? Про це ми й вирішили поговорити з симпатичною білявкою.

— Мар’яно, облдержадміністрація в очах більшості людей скидається на неповоротку бюрократичну машину, яка прямує своєю траєкторією і яку неможливо змінити. Ти, прийшовши з іншого середовища, як оцінюєш таку думку?   

— Я, на жаль, а може, й на щастя, є перфекціоністом у житті і дуже важко переживаю моменти, коли мені щось не вдається, близько до серця беру власні помилки. Тому якби не вдалося реалізувати свої ідеї в ОДА, була б жахливо розчарована. Та, гадаю, мені дуже пощастило швидко створити потужну команду талановитих і творчих людей, якій справді вдалося плідно працювати. Без такої команди здійснювати будь-яку діяльність було б дуже важко і навіть неможливо. А ще нам дуже пощастило з головою ОДА, Степан Барна — позитивна, медійна і дуже активна людина. У нього завжди багато ідей і планів, а нам просто потрібно довести їх до виконання і сприяти організаційно.

Скажу так:  якщо є бажання, то все можна реалізувати. Робочий день в ОДА завершується о 17.15, і чимало працівників з нетерпінням чекають того часу, щоб відразу чкурнути додому. Я переконана, що свою роботу насамперед необхідно любити, віддаватися їй, і тоді буде результат. Не розумію, навіщо деякі люди витрачають життя на роботу, яку ненавидять, змушують себе щоранку підніматися з ліжка і йти на цей ешафот. Я зазвичай працюю до 19.00-20.00, а у дні виїздів до далеких районів області навіть довше…

— Опиши, будь ласка, свій, так би мовити, типовий робочий день.

— Типовими їх важко назвати, адже вони дуже різноманітні, але спробую. Мій будильник налаштований на 5.15 ранку, відразу беруся за телефон і дивлюся, чи не змінений ранковий графік. Потім дивлюся новини, соцмережі, месенджери, чи вночі не було термінових повідомлень. Я люблю мати гарний вигляд, а отже, свій образ продумую з вечора. Він залежить від того, які заходи заплановані на сьогодні:  чи я маю бути у строгому костюмі і на підборах, чи, але це буває нечасто, можна розслабитися і прийти у вільнішому одязі.

Потім зазвичай, якщо чоловік (Мар’яна — дружина нардепа від «Європейської Солідарності» Тараса Юрика, — авт.) вдома, а не у відрядженні,  готую сніданок. У нашому ранковому раціоні — каші, як правило, вівсянка. Колись дієтологи застерегли нас, що такий божевільний ритм життя, ненормоване харчування негативно позначається і на нашому вигляді, і на нашому здоров’ї, тому ми приділяємо велику увагу сніданку. Уже так звикли до вівсянки, що полюбили її. Тепер навіть на відпочинку не відходимо від традиції такого сніданку.

Потім я вигулюю собаку і йду на роботу. Я — жінка, і часом хочеться щось змінити в своєму образі в останній момент, а тому частенько запізнююся (сміється, — авт.). Робочий день розпочинається з традиційного планування, а потім усе триває в шаленому ритмі — робочі поїздки, організація і проведення заходів, адміністрування, підготовка виступів і промов, а ще море паперової роботи, яку я просто ненавиджу. Наш голова працює у шаленому темпі, а час на роботі летить настільки швидко, що часом не встигаєш озирнутися, а вже четверта по обіді. Бувають такі «жестякові» дні, коли список вхідних-вихідних дзвінків у телефоні оновлюється по два рази. Коли, наприклад, виїзд до далеких районів, то повертаємося ми близько сьомої вечора, а потім ще звітування та планування на наступний день, лише тоді вже нарешті можна випити кави чи нормально поїсти.

Потім, знову ж таки, якщо чоловік вдома, готую вечерю, якщо ж ні, то можу легенько перекусити. Вечір люблю провести за книжкою, улюбленим серіалом або фільмом чи просто прогулятися вечірнім Тернополем, як то кажуть, провітрити мозок.

— Ти багато згадуєш чоловіка, але ви чимало часу проводите окремо. Це дуже важко?

— Напевно, але ми вже звикли і не уявляємо, що можна якось інакше. Ми одружилися у червні 2014-го, а вже у жовтні він став народним депутатом. Отож, як нормальні люди ми пожили лише кілька місяців, і то у форматі виборчої кампанії. Тому я навіть не уявляю, яке ж воно — життя пересічної української родини.

Справді, чоловік під час пленарних тижнів у Верховній Раді цілий тиждень перебуває в Києві. Більше того, коли перерва у пленарних, то він часто у далеких відрядженнях як голова федерації футболу Тернопільської області. Ось, наприклад, минулого тижня він чотири рази їздив до Києва і назад, тобто повноцінно був удома лише один день. Я дуже турбуюся за нього, адже він постійно втомлений, завжди сам за кермом. Але він — людина дії. Навіть коли ми, наприклад, на Різдво приїжджаємо до родини, то вже на третій день у нього починається неспокій, він уже вирішує якісь питання по телефону, збирається у поїздку. Він просто не може сидіти без діла, я це усвідомлюю, а тому підлаштовуюся.

А загалом я не маю феміністичних нахилів. Можливо, це нині і не модно, але, коли постало питання росту моєї журналістської кар’єри (в мене були пропозиції авторських програм від столичних телеканалів), але при цьому ще більшого віддалення від чоловіка в силу ще й моєї великої зайнятості, то я без роздумів поставила хрест на кар’єрі на користь сім’ї. І ніколи про це не шкодувала. Бувають пари, яким тісно вдома, які навіть не спілкуються між собою. У нас нема такого. Буває, що приходимо додому пізно ввечері, а потім за горнятком чаю до третьої ночі просто говоримо на кухні. І це для мене найцінніші моменти.

Я не бачу нічого поганого в тому, що веду абсолютно всю домашню господарку — від рахунків за комунальні послуги до вологого прибирання в хаті і приготування вечері. Тарас просто не має на це часу, а для мене це абсолютно непринизливо і комфортно.

— Феміністки, напевно, з вами не погодяться.

— Можливо, але це їхні проблеми. Нині доходить вже до смішного — жінці на роботі не можуть зробити комплімент, бо це вважається непрофесійно. Але я люблю компліменти від чоловіків (сміється, — авт.). Гадаю, що жінка має доводити свої права не злобними постами в соцмережах чи гострими заявами, а реальними справами. От, можливо, хтось вважає, що в керівній команді Степана Барни я, так би мовити, по блату. Та якби ті «злі язики» побачили, який обсяг роботи я виконую, як чоловіки-менеджери поважають мою думку і зважають на неї, то швидко змінили б своє ставлення. То про яке приниження чи недооцінку може йти мова?!

— Результати виборів президента змушують Степана Барну піти у відставку, а з ним, звісно, йде і вся команда радників. Це аж ніяк не трагедія, але налаштовує на запитання: що далі?

— Я знаю Степана Барну вже майже 10 років, і можу впевнено сказати, що його команда не зупиниться і навіть не візьме паузу. Я їм потрібна, а отже, буду в цій команді, і це не залежить від того, чи матиму кабінет в ОДА, бо я ніколи за нього не трималася. Насправді вони всі — чудові люди, і я дуже хочу їм допомогти. Колись я прийшла на місяць, але через них залишилася на півтора року. Не кину їх і тепер!

ВІЗИТКА
Мар’яна Юрик народилася у Тернополі. Закінчила гуманітарний ліцей при Тернопільському експериментальному інституті педагогічної освіти та Українську академію друкарства (м. Львів). Працювала журналісткою та ведучою новин на телеканалі ІНТБ. З вересня 2017-го року — радник голови Тернопільської ОДА.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Виправдовувала напад РФ, закликала підтримувати окупаційну адміністрацію – у таких діях підозрюють мешканку Тернопільщини...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:54


До редакції «НОВОЇ…» звернулися читачі з Підгаєцької громади, яких непокоїть те, що їхній голова Ігор Мерена часто їздить за кордон у робочі дні, проте не звітує про візити за кордон на офіційному сайті. Яка мета поїздок? Чи готовий посадовець про них прозвітувати? Про це наші журналісти запитали особисто голову Підгаєцької міської ради Ігоря Мерену...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 17:43


Черга за морозивом?! Таку дивину можна побачити хіба що біля кіосків ТМ «Полюс» у Тернополі...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 22:07


У Тернопільському міськрайонному суді сьогодні, 12 серпня, обрали міру запобіжного заходу для 35-річного тернополянина Ігоря Г., якого слідство підозрює у продажу бронежилетів, ввезених з-за кордону як гуманітарну допомогу...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:12


Гору огірків передали господарі з сіл Тернопільщини у громадську організацію «Бункер С», що на вулиці Старий Ринок в обласному центрі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:43Теми дня
16 Серпня
12 Серпня
11 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео