Понеділок, 03 жовтня 2022
• У Тернополі привітали працівників бібліотек • Голос, що підкорив світ • Через великий ажіотаж у Тернополі відбудеться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула • Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану
Мер Тернополя виконав обіцянку — у міста буде своя сміттєсортувальна лінія!

Опубліковано: 12 Грудня о 15:00 37


За останнім опитуванням соціологічної групи “Рейтинг”, проведеним на замовлення Міжнародного республіканського інституту (США), тернополяни назвали своє місто одним з найкращих для реалізації своїх можливостей.


Відходів стане менше на третину

На Малашівському полігоні вже найближчим часом запрацює сміттєсортувальна лінія і Тернопіль стане на шлях системного вирішення проблеми побутових відходів. Про це повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал. За його словами, сортування дозволить до 40 % відходів переробляти повторно. Завдяки цьому сміття стане щонайменше на третину менше, а термін використання Малашівського полігону збільшиться.

У компанії “ЕКО-ЛІДЕР Т”, що займається управлінням полігоном, зауважили, що сміттєсортувальна лінія зможе приймати 120-150 тонн відходів щодня. А головне — запроваджується європейська практика повторного використання сировини для виробництва деяких корисних товарів, як, наприклад, каналізаційні люки, папір, водовідливи тощо.

Запроваджується також ретельний контроль за тим, хто завозить відходи. Відтепер, як зауважив міський голова Сергій Надал, відвантажувати відходи зможуть лише компанії, з якими укладено відповідні угоди. Такий контроль є необхідним заходом, зважаючи на непоодинокі випадки у минулому, коли на Тернопільщину звозили сміття з сусіднього Львова.

Полігон стане значно безпечнішим і в екологічному сенсі. Додатково здійснюється радіологічний контроль, буде проведено дегазацію полігону. Газ метан, що виникає внаслідок ущільнення сміття, використають для виготовлення електроенергії. Паралельно усувається загроза пожеж на полігоні.

Вирішення проблеми належної переробки і захоронення сміття належала до однієї з виборчих обіцянок чинного міського голови Тернополя. Тепер очевидно, що голова свою обіцянку виконає. Не випадково він неодноразово займав перші місця в Україні у рейтингу найвідповідальніших місцевих керівників за підсумками незалежної оцінки експертів порталу “Слово і Діло”, які визначають, наскільки політики і державні службовці дотримуються свого слова.

Тернопіль – комфортне місто для життя

Вирішення “проблеми сміття” стосується не лише вузької проблеми. Адже поводження з побутовими відходами є однією з сфер, яка напряму впливає на комфорт, здоров’я і добробут населення.

Тернопіль по-праву вважають одним з найбільш екологічно чистих міст в Україні. Нещодавно наше місто ввійшло до ТОП-5 найбільш чистих в Україні міст поряд з такими курортами, як Трускавець, Свалява, Миргород, Переяслав-Хмельницький. А керівник відділу охорони здоров’я і медичного зaбезпечення міської ради Вaсиль Дaньчaк повідомив ще одну позитивну новину — у Тернополі народжуваність перевищила смертність, що є рідкістю для України. Крім того, зросла середня тривалість життя тернополян.

Звичайно, самі тернополяни це відчувають, бачать і оцінюють. За останнім опитуванням соціологічної групи “Рейтинг”, проведеним на замовлення Міжнародного республіканського інституту (США), тернополяни назвали своє місто одним з найкращих для реалізації своїх можливостей. А це означає, що Тернопіль є одним з найкомфортніших для проживання міст в Україні.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

30 вересня у приміщенні Центральної міської бібліотеки Тернополя відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та закриття дванадцятого щорічного загальноміського фестивалю «Бібліофест «Працює кожний - перемагаємо разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


У Тернополі відбулася мистецька імпреза з нагоди 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:10


Середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України склав за підсумками серпня 5 112,60 гривні – на 801,72 гривні, або 18,6% більше порівняно з тим же періодом 2021 року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:10


Через великий запит 14 жовтня у Драмтеатрі в Тернополі відбудуться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:24


У рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Тернопільська міська рада завершила реалізацію проєкту «Пізнаймо один одного: українці — в Сувалках, поляки — в Тернополі» спільно із закордонним партнером — Публічною бібліотекою імені Марії Конопницької в Сувалках (Підляське воєводство, Польща)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:34Теми дня
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео