Четвер, 28 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Мерія Тернополя запобігла підвищенню тарифу за тепло на 23 %!

Опубліковано: 10 Грудня о 8:00 18


Попри зростання вартості газу і електроенергії, з ініціативи міського голови Сергія Надала у Тернополі в наступному році буде збережено минулорічний тариф за тепло для населення.


Тернополяни будуть з теплом
Без сумніву, це топ-новина! Тернополяни платитимуть за тепло згідно з тарифами минулого року, попри те, що цього року зросла ціна на всі складові тарифу за теплову енергію, а це передусім електрика і газ. Про це йдеться у рішенні мерії про встановлення для КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, що діятимуть з 1 грудня 2021 року до
30 листопада 2022 року.
«Виходячи з теперішніх цін на газ та електроенергію, економічно обґрунтований тариф повинен складати 2146 грн. за гігакалорію тепла. Але ми розуміємо свою відповідальність перед людьми і не можемо сьогодні підвищувати тарифи. Тернопільська громада повністю дотримується умов меморандуму між НАК “Нафтогаз України”, урядом і місцевим самоврядуванням. А цей документ передбачає, що тарифи підвищуватися не будуть, що уряд гарантує компенсацію. Тому виконком Тернопільської міської ради зобов’язав
КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” застосувати для населення не реальний повний тариф у розмірі 2146 грн., а тариф на рівні минулого року – 1746 грн. за гігакалорію», – пояснив міський голова Сергій Надал.
Крім того, для зменшення навантаження на споживачів у зимовий період рішенням виконкому затверджено двоставковий тариф, коли частина плати за зиму частково переноситься на літо. Це зроблено для того, щоб людям було легше оплачувати комунальні послуги.
Україні потрібна термомодернізація
Разом з тим, як зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал, реальним механізмом протидії постійному підвищенню тарифів на тепло є термомодернізація будівель, яка зменшує тепловтрати, а отже, і споживання дорогих енергоносіїв. Саме таку програму вже більше десяти років втілюють у Тернополі з ініціативи міського голови.
“Тернопіль більше десяти років активно впроваджує енергоощадні технології. Проводить роботи зі встановлення в багатоквартирних будинках індивідуальних теплових пунктів, що в автоматичному режимі регулюють подачу теплоносія. Таке устаткування дозволяє зменшити витрати на комуналку від 30 до 50% порівняно з тим, якби модернізації не було. А ще утеплюємо фасади будівель. Планомірно проводимо перехід від чотирьохтрубної системи постачання тепла до сучасної двотрубної. Кардинально модернізуємо котельні. У сукупності на комунальних підприємствах, що виробляють тепло, ми змогли скоротити споживання дорогого газу на 25 %, електроенергії — на 40 %. Усе це однозначно засвідчує, що термомодернізація — це єдиний ефективний шлях боротьби з тарифами”, — переконаний Сергій Надал.
Тернопіль показує приклад іншим містам
Як ми вже повідомляли, нещодавно президент України Володимир Зеленський анонсував запуск державної програми з термомодернізації житлового фонду. В рамках цієї програми в підвищення енергоефективності будівель планують інвестувати 300 мільярдів гривень.
Міський голова Тернополя Сергій Надал позитивно оцінив дану ініціативу. “Якщо буде реалізовано все озвучене, то це стане однією з найбільш корисних реформ незалежної України. Адже термомодернізація — це не тільки забезпечення людей теплом за доступними тарифами, а й здобуття енергетичної, а головне — політичної незалежності України. Цю реформу потрібно було починати ще 30 років тому, але добре, що вже тепер є розуміння і підтримка на найвищому рівні. Це великий позитивний крок у правильному напрямку”, — зауважив Сергій Надал, коментуючи ініціативу президента.
Більше того, саме міський голова Тернополя неодноразово закликав запровадити в Україні всеохоплюючу державну програму термомодернізації, як це свого часу зробили країни Балтії та Східної Європи, щоб позбутися енергетичної залежності від Росії. На думку очільника Тернополя, це єдина гарантія економічної та енергетичної незалежності України.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня