Четвер, 28 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
Мешканці канадського міста переобирали мера 12 разів!

Опубліковано: 21 Травня о 18:00 46


Традиційна в Україні політична бавлянка перед виборами — “Досить колишніх! Давай нових!” — не витримує жодної перевірки кризою. Стало очевидним: важливо обирати тих, хто має досвід і стратегію, хто знає, як провадити зміни.


Час обирати управлінців-професіоналів
Саме так робили і роблять мешканці успішних міст у світі. Головними критеріями при виборі мера є не “молодість”, “новизна”, а досвід, знання, бачення розвитку міста, вміння втілювати ідеї у життя. Досвід таких міст, як Нью-Йорк, взагалі спростовує міф про “молодість” і “новизну” як запоруку реформ. На Заході реформи робили ті, хто «просидів» у мерському кріслі 2-3, а то й 4 терміни. Логіка підказує: для великих змін потрібен час. А постійна заміна капітана біля стерна лише шкодить справі і збиває на манівці.
Жінка Гейзел Маккаліон вперше стала мером канадського містечка Місісаґи у 51. “Бабусю” любили за вміння приймати виважені рішення у критичних ситуаціях. Під час аварії потяга з витоком хімічних речовин Маккаліон змогла оперативно організувати евакуацію понад 200 тисяч місцевих мешканців. На посаді Маккаліон прослужила майже чотири десятиліття. Вона дванадцять разів переобиралась мером і перетворила своє містечко в одне з найбільших та найрозвиненіших міст Канади.
Еберхард Діпген очолив Берлін майже у 50 років. Саме при ньому Берлін став одним з найбільш інноваційних міст Європи. Він відновлював Східний Берлін після возз’єднання Німеччини. На його час припадає опис німецької столиці, як «найбільшої будови XX століття».
Майк Блумберг очолив Нью-Йорк у 60. Блумберг масово впровадив електронні сервіси та енергоефективні технології. Завдяки цьому Нью-Йорк перетворився в одне з найрозвиненіших та енергоефективних міст світу. Втретє Блумберг став мером під час великої фінансової кризи (2008-2009 рр.). З його особою пов’язують порятунок “великого яблука” від економічного колапсу.
Для проходження через часи непевності потрібна людина з досвідом. Зміни мають бути системними. Для цього потрібно мати стратегію. Рухатися крок за кроком попри критику незадоволених, які є завжди. Успішні міста — це успішні професійні команди управлінців-професіоналів. Тут не може бути місця популістам, які спочатку говорять, а потім думають. Професіонал зважує кожну обіцянку, дорожить кожним своїм словом. Має досвід і бачення на кілька десятиліть вперед. Це справжні лідери, здатні об’єднувати навколо себе людей різних політичних поглядів, але зацікавлених у розвитку громади.
Українці вчаться обирати свідомо
В Україні також є успішні професійні команди на рівні місцевого самоврядування. Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ сьогодні стали прикладами для багатьох українських міст. Очільники цих міст потрапили до ТОП-20 мерів-інноваторів, за версією поважного видання “Українська правда”.
Як показала остання криза, пов’язана з пандемією коронавірусу, найкраще діяли міські голови, які мали досвід і рішучість приймати інколи навіть непопулярні рішення. Вони діяли і продовжують діяти швидше, ніж влада на центральному рівні, яка прийшла під гаслами “оновлення” та “реформ”.
Чому так? Бо реформи лежать в основі ефективності. Кожен міський голова, який переобирався кілька разів, зацікавлений у повазі з боку громади. Він не може постійно скаржитися на попередників, як це люблять в Україні. Він може лише показувати ті добрі зміни, яких досягають через реалізацію розумної стратегії постійних змін.
Діяти і не боятися критики!
Тернопільський міський голова Сергій Надал, за висновками незалежного порталу “Слово і Діло”, протягом декількох років є найбільш відповідальним мером України. Основою даного рейтингу є кількість і якість виконаних обіцянок. Безперечно, за роки перебування на посаді він допустив не одну помилку, його часто критикують. Але, погодьмося, очевидні позитивні зміни переважають недоліки.
Мер Тернополя зважився і повним ходом здійснює складну і тривалу реформу енергоефективності. У місті триває радикальна транспортна реформа. На практиці втілюється так звана “діджиталізація”, коли більшість послуг міських органів стають доступними онлайн.
Сергій Надал пережив не одну хвилю критики з боку опонентів, особливо на початку кожної реформи. Його критикували і за європейські проєкти з енергоефективності, і за електронний квиток, і за транспортну реформу загалом. Але очільник Тернополя рухається в руслі стратегії розвитку міста, має всебічну повагу й підтримку з боку громади. Тому у місті з’являються нові автобуси. Тому місто стає все комфортнішим і гарнішим. Тому тут розвивається бізнес. Команда мера формується з молодих, але досвідчених управлінців, котрі особливо добре проявили себе під час пандемії.
З управлінцем-стратегом є впевненість, бо він знає, яким має бути наступний крок. Це набагато краще, ніж постійна імпровізація заради реклами і піару, що ми кожного дня бачимо з екранів телебачення у виконанні українських посадовців. Чому? Бо багатогранне життя міста — це не шоу. Це реальність, коли щодня потрібно долати різні проблеми і виклики. Справитися з усім цим може лише той, хто знає, що і як потрібно робити, хто неодноразово довів свою професійну придатність.

Сергій Вишневський, політичний аналітик 


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня