Вівторок, 02 червня 2020
• Культуру в Тернополі очолила Світлана Козелко • На Тернопільщині 921 людина одужала від коронавірусу • На 96-му році життя відійшла у вічність легендарна зв’язкова УПА Марія Штепа • У перший день літа в Карпатах – сніг • В яких районах Тернопільщини медики отримали по 6 тисяч гривень від меценатів? • Таємниці підземелля костелу св. Антонія у Збаражі • Тернополяни розпочнуть літо з катання на теплоході «Капітан Парій» • У Тернополі – спортивна дітвора! • COVID-19: 6 нових випадків за добу в Тернополі і один – в Гаях Гречинських • Село Бриків Шумського району з висоти пташиного польоту • Романтичне освідчення на полігоні • У центрі Тернополя з’явиться ще одна відпочинкова зона • Як готувати спаржу: мінімалізм в усьому! • Тернопільська міська дитяча лікарня отримала сучасний УЗД-апарат • Оновлені харчоблок і пральня у дитсадку № 6 • Голова правління «Одеської кіностудії» Андрій Осіпов: «У Тернополі є такі люди і така енергія, які дозволяють саме цьому місту бути лідером в українській кінематографії» • Для розвитку міст потрібні час і досвід • Віктор Овчарук:«Співпраця ОТГ та кооперативів може стати взаємовигідним механізмом розвитку і гарантією фінансової стабільності останніх» • Автомобільні «корки»: наслідки і причини • Тернополянка Анна Кріль — призерка міжнародного онлайнконкурсу юних піаністів
Мешканці канадського міста переобирали мера 12 разів!

Опубліковано: 21 Травня о 18:00 23


Традиційна в Україні політична бавлянка перед виборами — “Досить колишніх! Давай нових!” — не витримує жодної перевірки кризою. Стало очевидним: важливо обирати тих, хто має досвід і стратегію, хто знає, як провадити зміни.


Час обирати управлінців-професіоналів
Саме так робили і роблять мешканці успішних міст у світі. Головними критеріями при виборі мера є не “молодість”, “новизна”, а досвід, знання, бачення розвитку міста, вміння втілювати ідеї у життя. Досвід таких міст, як Нью-Йорк, взагалі спростовує міф про “молодість” і “новизну” як запоруку реформ. На Заході реформи робили ті, хто «просидів» у мерському кріслі 2-3, а то й 4 терміни. Логіка підказує: для великих змін потрібен час. А постійна заміна капітана біля стерна лише шкодить справі і збиває на манівці.
Жінка Гейзел Маккаліон вперше стала мером канадського містечка Місісаґи у 51. “Бабусю” любили за вміння приймати виважені рішення у критичних ситуаціях. Під час аварії потяга з витоком хімічних речовин Маккаліон змогла оперативно організувати евакуацію понад 200 тисяч місцевих мешканців. На посаді Маккаліон прослужила майже чотири десятиліття. Вона дванадцять разів переобиралась мером і перетворила своє містечко в одне з найбільших та найрозвиненіших міст Канади.
Еберхард Діпген очолив Берлін майже у 50 років. Саме при ньому Берлін став одним з найбільш інноваційних міст Європи. Він відновлював Східний Берлін після возз’єднання Німеччини. На його час припадає опис німецької столиці, як «найбільшої будови XX століття».
Майк Блумберг очолив Нью-Йорк у 60. Блумберг масово впровадив електронні сервіси та енергоефективні технології. Завдяки цьому Нью-Йорк перетворився в одне з найрозвиненіших та енергоефективних міст світу. Втретє Блумберг став мером під час великої фінансової кризи (2008-2009 рр.). З його особою пов’язують порятунок “великого яблука” від економічного колапсу.
Для проходження через часи непевності потрібна людина з досвідом. Зміни мають бути системними. Для цього потрібно мати стратегію. Рухатися крок за кроком попри критику незадоволених, які є завжди. Успішні міста — це успішні професійні команди управлінців-професіоналів. Тут не може бути місця популістам, які спочатку говорять, а потім думають. Професіонал зважує кожну обіцянку, дорожить кожним своїм словом. Має досвід і бачення на кілька десятиліть вперед. Це справжні лідери, здатні об’єднувати навколо себе людей різних політичних поглядів, але зацікавлених у розвитку громади.
Українці вчаться обирати свідомо
В Україні також є успішні професійні команди на рівні місцевого самоврядування. Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ сьогодні стали прикладами для багатьох українських міст. Очільники цих міст потрапили до ТОП-20 мерів-інноваторів, за версією поважного видання “Українська правда”.
Як показала остання криза, пов’язана з пандемією коронавірусу, найкраще діяли міські голови, які мали досвід і рішучість приймати інколи навіть непопулярні рішення. Вони діяли і продовжують діяти швидше, ніж влада на центральному рівні, яка прийшла під гаслами “оновлення” та “реформ”.
Чому так? Бо реформи лежать в основі ефективності. Кожен міський голова, який переобирався кілька разів, зацікавлений у повазі з боку громади. Він не може постійно скаржитися на попередників, як це люблять в Україні. Він може лише показувати ті добрі зміни, яких досягають через реалізацію розумної стратегії постійних змін.
Діяти і не боятися критики!
Тернопільський міський голова Сергій Надал, за висновками незалежного порталу “Слово і Діло”, протягом декількох років є найбільш відповідальним мером України. Основою даного рейтингу є кількість і якість виконаних обіцянок. Безперечно, за роки перебування на посаді він допустив не одну помилку, його часто критикують. Але, погодьмося, очевидні позитивні зміни переважають недоліки.
Мер Тернополя зважився і повним ходом здійснює складну і тривалу реформу енергоефективності. У місті триває радикальна транспортна реформа. На практиці втілюється так звана “діджиталізація”, коли більшість послуг міських органів стають доступними онлайн.
Сергій Надал пережив не одну хвилю критики з боку опонентів, особливо на початку кожної реформи. Його критикували і за європейські проєкти з енергоефективності, і за електронний квиток, і за транспортну реформу загалом. Але очільник Тернополя рухається в руслі стратегії розвитку міста, має всебічну повагу й підтримку з боку громади. Тому у місті з’являються нові автобуси. Тому місто стає все комфортнішим і гарнішим. Тому тут розвивається бізнес. Команда мера формується з молодих, але досвідчених управлінців, котрі особливо добре проявили себе під час пандемії.
З управлінцем-стратегом є впевненість, бо він знає, яким має бути наступний крок. Це набагато краще, ніж постійна імпровізація заради реклами і піару, що ми кожного дня бачимо з екранів телебачення у виконанні українських посадовців. Чому? Бо багатогранне життя міста — це не шоу. Це реальність, коли щодня потрібно долати різні проблеми і виклики. Справитися з усім цим може лише той, хто знає, що і як потрібно робити, хто неодноразово довів свою професійну придатність.

Сергій Вишневський, політичний аналітик 


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Директорка комунальної установи «Тернопільська міська централізована бібліотечна система» Світлана Козелко призначена новою очільницею управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:05


+4 хворих на COVID-19 на Тернопільщині станом на 9:00 2 червня. Загалом в області 1180 випадків...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:58


На 96-му році життя відійшла у вічність Марія Штепа з Чортківщини – учасниця національно-визвольного руху, політичний в’язень таборів, зв’язкова УПА, автор численних книжок, за якими можна вивчати історію та діяльність УПА на теренах нашого краю...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:04


Після прохолодної і дощової весни українці з нетерпінням чекають на тепле літо, проте прогноз погоди наразі не тішить...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:38


Понад 140 медиків і працівників лікарень Тернопільщини, які перехворіли на COVID-19, отримали фінансову допомогу від благодійників через інтернет-платформу «Helpdoctors»...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:30Теми дня
2 Червня
1 Червня
31 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео