Четвер, 13 серпня 2020
• “Справа про загибель мого сина і його колеги нарешті зрушилася з мертвої точки” • У різних мікрорайонах обласного центру триває ремонт тротуарів • “Кажу тільки правду, мені нема що приховувати, а Тарашевські брешуть…” • Сергій Надал піде на вибори від «Свободи» • На Тернопільщині сформовано 22 територіальні виборчі комісії • Рідні вже тиждень розшукують 15-річну Іринку з Теребовлянщини • 76 випадків зараження коронавірусом за добу на Тернопільщині • Як у Тернополі будуть вчитися діти в умовах адаптивного карантину • Як тернополянка на Карибах карантинила • Через зміни у законодавстві та заборгованість споживачів КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» може заплатити за розподіл газу, необхідного для роботи, лише на рівні 5-6% від потреби • Червону зону скасовано, або Як Тернопіль виграв інформаційну війну в уряду • «Стіну моєї хати сусіди зробили огорожею…» Галина Барнай з Кременця доведена до відчаю через земельний конфлікт • Микола Довгошия: «На всіх об’єктах «Великого будівництва» на Тернопільщині контроль якості здійснюють на двох рівнях» • Сергій Надал: «Тернополяни зупинили транспортну блокаду. Дякую вам!» • Дівчинка провалилася в яму просто посеред дороги в Тернополі… • Ігор Біскуп: «Я був відданий «Ниві». Свого часу кликали навіть до вищої ліги Союзу, але уболівальники в Тернополі мене поважали, і я їх не кинув» • Зелений туризм на Тернопільщині: де відпочити, якщо закордон закритий? • Після семи місяців у СІЗО Юлію Кузьменко відпустили під домашній арешт • У Петриківському геріатричному пансіонаті спалах коронавірусу • Міг підірвати пів села: мешканець Зборівщини зберігав вдома цілий арсенал зброї…
Мешканці канадського міста переобирали мера 12 разів!

Опубліковано: 21 Травня о 18:00 29


Традиційна в Україні політична бавлянка перед виборами — “Досить колишніх! Давай нових!” — не витримує жодної перевірки кризою. Стало очевидним: важливо обирати тих, хто має досвід і стратегію, хто знає, як провадити зміни.


Час обирати управлінців-професіоналів
Саме так робили і роблять мешканці успішних міст у світі. Головними критеріями при виборі мера є не “молодість”, “новизна”, а досвід, знання, бачення розвитку міста, вміння втілювати ідеї у життя. Досвід таких міст, як Нью-Йорк, взагалі спростовує міф про “молодість” і “новизну” як запоруку реформ. На Заході реформи робили ті, хто «просидів» у мерському кріслі 2-3, а то й 4 терміни. Логіка підказує: для великих змін потрібен час. А постійна заміна капітана біля стерна лише шкодить справі і збиває на манівці.
Жінка Гейзел Маккаліон вперше стала мером канадського містечка Місісаґи у 51. “Бабусю” любили за вміння приймати виважені рішення у критичних ситуаціях. Під час аварії потяга з витоком хімічних речовин Маккаліон змогла оперативно організувати евакуацію понад 200 тисяч місцевих мешканців. На посаді Маккаліон прослужила майже чотири десятиліття. Вона дванадцять разів переобиралась мером і перетворила своє містечко в одне з найбільших та найрозвиненіших міст Канади.
Еберхард Діпген очолив Берлін майже у 50 років. Саме при ньому Берлін став одним з найбільш інноваційних міст Європи. Він відновлював Східний Берлін після возз’єднання Німеччини. На його час припадає опис німецької столиці, як «найбільшої будови XX століття».
Майк Блумберг очолив Нью-Йорк у 60. Блумберг масово впровадив електронні сервіси та енергоефективні технології. Завдяки цьому Нью-Йорк перетворився в одне з найрозвиненіших та енергоефективних міст світу. Втретє Блумберг став мером під час великої фінансової кризи (2008-2009 рр.). З його особою пов’язують порятунок “великого яблука” від економічного колапсу.
Для проходження через часи непевності потрібна людина з досвідом. Зміни мають бути системними. Для цього потрібно мати стратегію. Рухатися крок за кроком попри критику незадоволених, які є завжди. Успішні міста — це успішні професійні команди управлінців-професіоналів. Тут не може бути місця популістам, які спочатку говорять, а потім думають. Професіонал зважує кожну обіцянку, дорожить кожним своїм словом. Має досвід і бачення на кілька десятиліть вперед. Це справжні лідери, здатні об’єднувати навколо себе людей різних політичних поглядів, але зацікавлених у розвитку громади.
Українці вчаться обирати свідомо
В Україні також є успішні професійні команди на рівні місцевого самоврядування. Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ сьогодні стали прикладами для багатьох українських міст. Очільники цих міст потрапили до ТОП-20 мерів-інноваторів, за версією поважного видання “Українська правда”.
Як показала остання криза, пов’язана з пандемією коронавірусу, найкраще діяли міські голови, які мали досвід і рішучість приймати інколи навіть непопулярні рішення. Вони діяли і продовжують діяти швидше, ніж влада на центральному рівні, яка прийшла під гаслами “оновлення” та “реформ”.
Чому так? Бо реформи лежать в основі ефективності. Кожен міський голова, який переобирався кілька разів, зацікавлений у повазі з боку громади. Він не може постійно скаржитися на попередників, як це люблять в Україні. Він може лише показувати ті добрі зміни, яких досягають через реалізацію розумної стратегії постійних змін.
Діяти і не боятися критики!
Тернопільський міський голова Сергій Надал, за висновками незалежного порталу “Слово і Діло”, протягом декількох років є найбільш відповідальним мером України. Основою даного рейтингу є кількість і якість виконаних обіцянок. Безперечно, за роки перебування на посаді він допустив не одну помилку, його часто критикують. Але, погодьмося, очевидні позитивні зміни переважають недоліки.
Мер Тернополя зважився і повним ходом здійснює складну і тривалу реформу енергоефективності. У місті триває радикальна транспортна реформа. На практиці втілюється так звана “діджиталізація”, коли більшість послуг міських органів стають доступними онлайн.
Сергій Надал пережив не одну хвилю критики з боку опонентів, особливо на початку кожної реформи. Його критикували і за європейські проєкти з енергоефективності, і за електронний квиток, і за транспортну реформу загалом. Але очільник Тернополя рухається в руслі стратегії розвитку міста, має всебічну повагу й підтримку з боку громади. Тому у місті з’являються нові автобуси. Тому місто стає все комфортнішим і гарнішим. Тому тут розвивається бізнес. Команда мера формується з молодих, але досвідчених управлінців, котрі особливо добре проявили себе під час пандемії.
З управлінцем-стратегом є впевненість, бо він знає, яким має бути наступний крок. Це набагато краще, ніж постійна імпровізація заради реклами і піару, що ми кожного дня бачимо з екранів телебачення у виконанні українських посадовців. Чому? Бо багатогранне життя міста — це не шоу. Це реальність, коли щодня потрібно долати різні проблеми і виклики. Справитися з усім цим може лише той, хто знає, що і як потрібно робити, хто неодноразово довів свою професійну придатність.

Сергій Вишневський, політичний аналітик 


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Оголосили підозру і обрали міру запобіжного заходу підряднику підприємства «Колос-2» Юрію Парамею через загибель двох працівників...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 19:59


У Тернополі тривають капітальні ремонтні роботи в дворах, на тротуарах, дорогах та інших об’єктах благоустрою...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


Днями до редакції "НОВОЇ..." звернувся тернополянин Олександр Биховець, щоб вчергове публічно апелювати до родини відомих тернопільських підприємців Тарашевських. Про поневіряння пенсіонера через фіктивно записане на нього підприємство наше видання неодноразово писало...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:33


Минулого тижня до Тернополя і міського голови Сергія Надала була прикута увага всеукраїнських ЗМІ. Сергій Надал виступив проти обмеження прав тернополян — фактичної транспортної блокади міста і припинення роботи підприємств...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:00


10 серпня ЦВК утворила 22 територіальні виборчі комісії, які уповноважені організовувати проведення місцевих виборів на території Тернопільській області (постанова № 172)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
13 Серпня
12 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео