Середа, 06 липня 2022
• У Тернополі вшанували пам’ять Ярослава Стецька • Вода забрала два життя… • На Борщівщині із салону вантажівки випало двоє чоловіків • Як виглядатиме Старий парк після реконструкції? • У Тернополі — сонячний годинник • Трагедія на Лановеччині: в чоловіка влучила блискавка • Патріотичні браслети – від дітей з родин переселенців • На Тернопільщині розквітли троянди від переселенки з Чернігівщини • Долучіться до збору коштів на автомобіль для 46 десантно-штурмової бригади • Із Тернополя відправили мікроавтобус для військових • “Вони тримають для нас небо”: благодійна ярмарка на підтримку армії • Тернополянка, яка в’їхала в катедру, діяла умисно • Тернополянин стріляв із балкону з рушниці • 1 липня юні тернополяни танцюватимуть на підтримку ЗСУ • Помер колишній керівник міліції Тернопільщини • Хлопець на самокаті збив на пляжі “Циганка” дворічну дитину • “Допомога армії від Тернополя» працює • Тернополяни обурені: уряд прийняв рішення про нову систему нарахування плати за воду в Україні. Як платити менше? • У Тернополі урочисто погасили марки «Українська мрія» • Сергій Надал: “Кожен українець має невід’ємне право на життя”
Метаморфози Леоніда Кучми

Опубліковано: 9 Грудня о 10:00 40


Автор книги "Україна — не Росія" на схилі своїх літ робить, здається, все залежне від нього, щоб зберегти нашу державу.


Епоха правління Леоніда Даниловича Кучми, хоч і пов’язана з серйозними скандалами (зокрема, “касетним” з плівками майора Мельниченка і вбивством Гонгадзе, історією з нібито продажем станцій технічної розвідки “Кольчуга” Іраку, загадковими смертями знакових міністрів Кирпи і Кравченка), все ж з позиції сьогоднішнього дня виглядає як не найгірша в новітній історії України. Ну, сформував Леонід Данилович олігархічні клани, але й збалансував їхній вплив у системі державного управління, паралельно посприявши, в міру «скромних» президентських можливостей, інтересам свого зятя — Віктора Пінчука. Мав не таку вже й віртуальну можливість залишитися ще й на третій термін, однак відмовився (очевидно, тут свою роль зіграли масові протестні акції) і, складаючи повноваження, заявив, що “хоче побачити, якою буде Україна без Кучми”.

А ще, думається, Леонід Кучма назавжди запам’ятається своєю книгою “Україна — не Росія”, в якій більшу частину свого життя російськомовний “червоний директор”, любитель перехилити чарчину-другу і поспівати під гітару або ж разом з Кобзоном російський шансон, доволі чітко дав зрозуміти, що ми, українці — окрема, незалежна від “старшого брата” нація зі своїм віками сформованим менталітетом і своїми національними інтересами.
Долучився Л.Кучма і до теми, яку йому і його попереднику — Леоніду Кравчуку — нині багато хто ставить у вину: ядерного роззброєння України. Саме він, другий президент України, 5 грудня 1994 р. у Будапешті поставив свій підпис під Меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Разом з ним цей документ підписали лідери США, Великобританії і Росії, які виступили як держави-гаранти. А вже майже через 6 років, виступаючи саме цього дня, 17 листопада 2000 р. перед студентами Інституту міжнародних відносин КДУ, Леонід Кучма заявив дослівно таке: “Україна ніколи не буде ядерною державою”, маючи, вочевидь, на увазі, що саме без’ядерний статус (за підтримки поважних гарантів) забезпечить нашій країні відчуття впевненості й тої ж безпеки.

Минуло ще 8 років, впродовж яких сталося багато чого — і в серпні 2018 р. в інтерв’ю “Радіо Свобода” тепер вже представник України в тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на сході країни Леонід Кучма заявив, що вважає колишню відмову України від ядерної зброї помилкою. “Ми відмовилися від ядерної зброї та підписали Будапештський меморандум без справжніх гарантій безпеки від усіх великих держав. Ми — і я, і попередня влада, яка й розробляла цей документ — виявилися неготовими до того, що у світовій політиці такого рівня обіцянки можуть бути порожніми, що можливі таке лицемірство і цинізм”,— зазначив він.
Справді, достатньо прочитати лише перший пункт у розділі “Зобов’язання”, і необхідність у подальшому читанні відпадає сама собою. В ньому зазначається, що, згідно з Меморандумом, США, РФ і Великобританія зобов’язуються “поважати незалежність та існуючі кордони України”. Про те, як РФ із справжньою делікатністю ведмедя-шатуна в тайзі заходилася “поважати” існуючі кордони України, світ дізнався у 2014-ому. А слова Л. Кучми про відсутність справжніх гарантій безпеки, порожні обіцянки та лицемірство вкупі з цинізмом — це оцінка внеску західних країн-гарантів…
Отож сьогодні, розмінявши дев’ятий десяток років, Леонід Данилович Кучма (один з небагатьох політиків минулого, про кого суспільна думка змінилася у кращий бік) змушений курсувати між Києвом і Мінськом, підписувати якісь “формули”, про які потім відразу ж сам каже, що це “не формули миру”. Він також зазначає, що без виведення військ і відновлення українського кордону про вибори на Донбасі говорити не варто і критично ставиться до питання особливого статусу Донбасу, вважаючи це “шляхом до конфедераційного устрою”.
Автор книги “Україна — не Росія” на схилі своїх літ робить, здається, все залежне від нього, щоб зберегти нашу державу.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

5 липня минають 36-ті роковини з дня смерті ідеолога Української державності Ярослава Стецька...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 17:27


Нещасні випадки сталися у Тернопільському та Чортківському районах...


Опубліковано: о 16:24


Одна людина загинула, а інша отримала тілесні ушкодження - наслідки автопригоди на території Борщівської територіальної громади...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Днями відбулося засідання конкурсної комісії, яка розглядала представлені архітекторами, урбаністами, ландшафтниками та активними громадянами концепції реконструкції Старого парку у Тернополі...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 11:11


З метою покращення естетичного вигляду відпочинкових локацій у тернопільському парку Національного відродження відновили сонячний годинник...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:10Теми дня
5 Липня
4 Липня
30 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео