Вівторок, 11 серпня 2020
• Польща скасувала 14-денний карантин для пасажирів авіарейсів з України • У художньому музеї — виставка добровольцю Маркіяну Паславському • Поліцейські розповіли маленьким тернополянам про правила дорожнього руху • Ціна COVID-19: на боротьбу з вірусом Тернопіль спрямував понад 48 мільйонів гривень • COVID-19 на Тернопільщині: із 3324 хворих одужали 2100 • Горіла літня тераса “Бухта бару” • «Нова Я»: марафон, який змінив матусь дітей з інвалідністю • “Укрзалізниця” відновлює зупинки поїзда далекого сполучення у Луцьку та Тернополі. Список • Тернопіль перевели не до зеленої, а до жовтої зони • Покатався на викраденому… навантажувачі • Тернопіль — у зеленій зоні! • Син українського співака Віктора Павліка Павло помер після тривалої боротьби з раком • Три білоруски пограбували тернопільську пенсіонерку • «Донечка носить сорочечку, яку вишила моїй мамі ще її бабуся!» • «Дзвони Лемківщини» дзвонили онлайн • Жебраки збирали вербувальникам від 3 до 6 тис. гривень за день • Як центральна влада буде блокувати непокірний Тернопіль карантином? • Незряча тернополянка пече солодощі на замовлення • Децентралізація насправді: як Київ обкрадає бюджет Тернополя • Тернопіль під час карантину втратив 100 мільйонів гривень
Міські голови Тернополя, Івано-Франківська і Хмельницького стали прикладом для всього українського політикуму

Опубліковано: 10 Липня о 9:34 16


Справжній націоналіст має чітку ідеологію.


Націоналісти обирають важливе
Український науковець, професор Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка Петро Масляк збурив український інтернет, коли заявив, що якби мери Тернополя, Івано-Франківська і Хмельницького стали прем‘єр-міністром, президентом та головою Верховної Ради, то життя в Україні стало б кращим. Свою думку професор підтверджує фактами позитивного ставлення громади цих міст до своїх очільників і значними позитивними зрушеннями у названих трьох обласних центрах.
В основі таких результатів — сповідування ідеології українського націоналізму, суть якого — творити добро для своєї нації. Справжній український націоналізм — це не ненависть і ворожнеча, а любов і розвиток свого.
Перше — справжній націоналіст має чітку ідеологію. Це своєрідна система координат, яка дозволяє визначати, що є добром, а що злом, що є важливим, а що — не варте уваги. Тому націоналіст розуміє, що з міцної традиційної сім’ї формується міцна громада, а з міцної громади — міцна країна. Він розуміє, що з поваги до самого себе, своєї історії, своєї самобутності починається повага до тебе на міжнародній арені.
Саме так діють керівники згаданих трьох міст. Вони дбають про своє. Готові захищати мову, історію, культуру, самобутність, навіть якщо потрібно йти проти центру. Вони усвідомлюють, що без національних складових не буде сильної України, не буде заможного і щасливого українця.
Друге — справжній націоналіст відповідальний перед громадою. Нація — це об’єднання людей зі спільною історією, спільним менталітетом і спільним баченням майбутнього. У центрі цієї ідеології — спільнота із спільними інтересами. Тому з самого початку той, хто стає до лав націоналістів, відчуває свою відповідальність за кожне сказане слово, дану обіцянку. Для них важлива повага громади. Недарма у загальноукраїнських опитуваннях самі мешканці Тернополя, Івано-Франківська й Хмельницького відзначають позитивні зміни і зростання комфортності проживання у цих містах, а незалежні експерти регулярно називають Сергія Надала, Руслана Марцінківа і Олександра Симчишина одними з найбільш відповідальних міських голів в Україні.
Третє — справжній націоналіст є практиком. Він часто йде в авангарді, попереду інших. Він починає втілювати важливі для спільного буття проєкти тоді, коли інші про них лише мріють.
У цьому сенсі Тернопіль, Івано-Франківськ і Хмельницький — одні з передових. У цих містах, зокрема, успішно реалізовують проєкти з енерго-
ефективності і прямої електронної демократії. Окремі речі, які реалізовують тут, ще досі лише у проєктах навіть у таких великих містах, як Київ, Львів, Дніпро, де набагато більші бюджети й можливості.
За націоналізмом — майбутнє
Саме націоналісти у місцевій владі досі не дали остаточно скотитися країні у хаос. Що ми бачимо на вищих щаблях влади? Відсутність стратегії і державницької ідеології. Багато слів. Постійні зміни в уряді без видимих позитивних зрушень. Намагання перекладати відповідальність з одного чиновника на іншого.
Найгостріше цей хаос виявився під час пандемії, коли міністр охорони здоров’я міг тричі на день змінити свою думку щодо існуючих загроз. Коли замість чіткої координації ми бачили лише хаотичні рухи у піар-площині. І тільки завдяки роботі і турботі місцевої влади ми побачили готовність лікарень, підтримку лікарів, інформування населення про ситуацію і загрози.
Саме на рівні місцевого самоврядування ми маємо шанс зупинити розвал України і скочування у хаос. У нас є досвід як у давнішій історії, так і в сучасній. На початку
ХХ століття українці, не маючи власної держави, змогли створити потужний економічний кооперативний рух під проводом Митрополита Андрея Шептицького. Цей рух дав ресурси для культурного і політичного відродження України. А в новітні часи, у 2014-ому, ми вберегли країну від розвалу і хаосу завдяки національному самоврядуванню і дивовижній самоорганізації українців. І не просто вберегли, а захистили від нападу агресивного російського ворога.
Тепер цей ворог діє обережніше, веде гібридну війну. Він, користуючись потужним фінансовим та інформаційним ресурсом, приводить до влади в Україні дилетантів, якими вміло маніпулюють з Москви.
Завдання патріотів — зупинити новий хаос. Підтримати своїх. Тих, хто виправдав довір’я і буде дбати про громаду і Україну.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Польща змінила правила перетину кордону для українців на час карантину...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тернопільські патрульні інспектори зустрічаються з маленькими тернополянами у рамках проєкту "Сусідська варта"...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:49


Станом на 7 серпня на боротьбу з коронавірусом Тернопіль із міського бюджету спрямував 48 813 500 грн...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:13


Станом на 10 серпня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 3324 випадках діагноз лабораторно підтверджений (3045 дорослих, 279 дітей), з них 43 летальні. Видужало 2100 осіб...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:06Теми дня
10 Серпня
9 Серпня
8 Серпня
7 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео