П’ятниця, 29 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
Місце, де оживає історія. У Тернополі відкрили музей національно-визвольної боротьби

Опубліковано: 29 Листопада о 10:00 272


Шафа-бюро Степана Бандери з Мюнхена, кілька тонн (!) книг про діяльність ОУН і навіть… бібліотека ОУН з Лондона.


 Усе це — в нещодавно відкритому музеї національно-визвольної боротьби у Тернополі, який облаштували в колишньому приміщенні школи мистецтв ім. І. Ґерети на вулиці Медовій.

У середу, 20 листопада, напередодні Дня Гідності та Свободи, музей уперше відкрив свої двері для
відвідувачів. Відбулося це за сприяння Тернопільських міської та обласної рад, Тернопільської ОДА та за підтримки меценатів.   Архівні документи, наукова література, тематичні виставки – тут зібрані різноманітні матеріали про історію  національно-визвольної боротьби. Під час урочистого відкриття було репрезентовано виставки «Люди свободи», в якій розповідається про 26 видатних постатей української національної еліти минулого століття, «Pосійсько-укpаїнська війна», «Нас pозсудить залізо і кpов», демонстpували також пpоєкт «Укpаїнські військові фоpмування ХХ-ХХІ століть: одностpої, відзнаки і збpоя».

— Музей створено, фактично,  з «чистого аркуша», — зазначає директор музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини Євген Філь. — Ми «оселилися»  тут цьогоріч у вересні і вже встигли реалізувати кілька проєктів. Насамперед хотілося показати дух боротьби та незламності  нашого народу.  У нас на Тернопіллі є чимало визначних місць, пов’язаних з національно-визвольною боротьбою українського народу, отож, кілька років тому з’явилася ініціатива облаштувати такий музей, заснувати структуру, яка би опікувалася цією історичною спадщиною. Так було створено комунальну установу обласної ради «Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини».

Спеціально для нашого музею до Тернополя привезли шафу-бюро Провідника ОУН Степана Бандери (її передали з Мюнхена до Києва у 2001 році, я ж попросив її для нас), понад шість десятків книг про Степана Бандеру — з моєї приватної бібліотеки. Це і праці самого Провідника, інформація про його родину, документи, спогади його побратимів по національно-визвольній боротьбі.  Окрім того, українська діаспора передала нам три з половиною тонни книг про діяльність Організації Українських Націоналістів, маємо цінний архів Тернопільського окружного проводу ОУН.

— Музеїв ніколи не буде забагато,  — зазначив доброволець АТО Ігор Войцехівський, який під час урочистого відкриття ознайомлював присутніх з експозиціями музею. —  Тим більше, що нині ми воюємо не лише на фронті, а й за душі та серця наших сучасників та нащадків… І робимо це  з допомогою таких музейних установ, які зберігають історію національно-визвольної боротьби українців за свій рідний край.

Під час урочистого відкриття музею відбулося спецпогашення поштових конвертів і марок із зображенням емблеми «Музей НВБ Тернопільщини» та його філії. Також представили виставку філателії: “Пам’ятай про великі дні визвольних змагань”.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня