Четвер, 12 грудня 2019
• Купили 6 тонн щебню і відремонтували дорогу! • Волонтер, лікар-доброволець Віктор Панфілов: «Кожен сантиметр землі на Донбасі политий кров’ю наших побратимів, не можемо віддати її…» • За чергову брехню “свободівці” натовкли “слугу” Богданця • Навіть небо раділо у Великих Бірках! • Юрій Ходаковський: «Якщо порівняти розвиток регіону з людським організмом, то дороги – це його вени» • Депутати Тернопільської облради просять Володимира Зеленського взяти справу Мирошниченка під особистий контроль • Підсумки зустрічі нормандської четвірки: про що домовилися Зеленський і Путін • Крапля сонця на зимовій тарілці: кому корисно їсти хурму? • Ліниві кнедлики з грибним рагу • Накрили бордель у Тернополі • Фест погуляли! Так виглядало найдорожче весілля України 2019-го • Танці до пліток доведуть. Що у Мішиної з Остапчуком? • Подвійне життя • «Держава у смартфоні» отримала своє обличчя • Міський голова Тернополя отримав нагороду Верховної Ради України • Що насправді є піст? Думки і поради Любомира Гузара • Бій Усик – Чісора відбудеться на початку наступного року • Посадовець хотів «чотири штуки баксів» • Ігор Мосійчук: «Андрій Богданець — брехун, який прикривається святим» • Команда Сергія Надала прозвітувала перед громадою: транспортна реформа, Тернопільська МТГ, Гаївський міст, цілодобова гаряча вода і багато-багато іншого…
Місце, де оживає історія. У Тернополі відкрили музей національно-визвольної боротьби

Опубліковано: 29 Листопада о 10:00 13


Шафа-бюро Степана Бандери з Мюнхена, кілька тонн (!) книг про діяльність ОУН і навіть… бібліотека ОУН з Лондона.


 Усе це — в нещодавно відкритому музеї національно-визвольної боротьби у Тернополі, який облаштували в колишньому приміщенні школи мистецтв ім. І. Ґерети на вулиці Медовій.

У середу, 20 листопада, напередодні Дня Гідності та Свободи, музей уперше відкрив свої двері для
відвідувачів. Відбулося це за сприяння Тернопільських міської та обласної рад, Тернопільської ОДА та за підтримки меценатів.   Архівні документи, наукова література, тематичні виставки – тут зібрані різноманітні матеріали про історію  національно-визвольної боротьби. Під час урочистого відкриття було репрезентовано виставки «Люди свободи», в якій розповідається про 26 видатних постатей української національної еліти минулого століття, «Pосійсько-укpаїнська війна», «Нас pозсудить залізо і кpов», демонстpували також пpоєкт «Укpаїнські військові фоpмування ХХ-ХХІ століть: одностpої, відзнаки і збpоя».

— Музей створено, фактично,  з «чистого аркуша», — зазначає директор музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини Євген Філь. — Ми «оселилися»  тут цьогоріч у вересні і вже встигли реалізувати кілька проєктів. Насамперед хотілося показати дух боротьби та незламності  нашого народу.  У нас на Тернопіллі є чимало визначних місць, пов’язаних з національно-визвольною боротьбою українського народу, отож, кілька років тому з’явилася ініціатива облаштувати такий музей, заснувати структуру, яка би опікувалася цією історичною спадщиною. Так було створено комунальну установу обласної ради «Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини».

Спеціально для нашого музею до Тернополя привезли шафу-бюро Провідника ОУН Степана Бандери (її передали з Мюнхена до Києва у 2001 році, я ж попросив її для нас), понад шість десятків книг про Степана Бандеру — з моєї приватної бібліотеки. Це і праці самого Провідника, інформація про його родину, документи, спогади його побратимів по національно-визвольній боротьбі.  Окрім того, українська діаспора передала нам три з половиною тонни книг про діяльність Організації Українських Націоналістів, маємо цінний архів Тернопільського окружного проводу ОУН.

— Музеїв ніколи не буде забагато,  — зазначив доброволець АТО Ігор Войцехівський, який під час урочистого відкриття ознайомлював присутніх з експозиціями музею. —  Тим більше, що нині ми воюємо не лише на фронті, а й за душі та серця наших сучасників та нащадків… І робимо це  з допомогою таких музейних установ, які зберігають історію національно-визвольної боротьби українців за свій рідний край.

Під час урочистого відкриття музею відбулося спецпогашення поштових конвертів і марок із зображенням емблеми «Музей НВБ Тернопільщини» та його філії. Також представили виставку філателії: “Пам’ятай про великі дні визвольних змагань”.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Молодь села Соколів Бучацького району власними силами бореться з бездоріжжям...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Приватний кабінет лікаря Віктора Панфілова з Кременця уже шість років є водночас волонтерським офісом...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:28


Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання...


Рубрика: Опубліковано: о 15:10


Митрополит Василій Семенюк освятив новозбудований храм Святих Верховних апостолів Петра і Павла...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 13:26Теми дня
11 Грудня
10 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео