Понеділок, 20 січня 2020
• Загадкова смерть студентки з Нігерії • Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок… • Сучасні броньовані двері: надійний захист і презентабельний зовнішній вигляд • 13-річна Єва Скоренька: «Балет — це моє життя» • КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» перерахувало платіжки за опалення і гарячу воду • «Нарешті ми разом!» • 20 облич’2019: Петро Гадз • Винуватець аварії утік за кордон • У Тернополі відбудеться концерт Івана Поповича • «Тернопільський Сірий» за рік зібрав для армії понад 5,3 мільйона гривень • «Виготовляємо дерев’яний декор і садимо молоді деревця» • Грип та ГРВІ: ситуація під контролем • Різдвяне диво… своїми руками! • Оман і… омана • «Ми – одне ціле і працюємо на благо пацієнтів» • 20 облич’2019: Максим Черкашин • Іранський тест на профнепридатність • «Таню двічі витягували з того світу…» • Ігор Сопель: сонна ТОДА — не до добра…
Моральні авторитети нації підтримують Порошенка

Опубліковано: 25 Березня о 16:00 82


Представники групи «1 грудня», Меджліс кримськотатарського народу, Всеукраїнське товариство репресованих та інші інтелектуали закликають патріотів об’єднатися навколо Президента.


На 28-ому році Незалежності й шостому році війни з Росією від результату президентських виборів може залежати саме існування української державності. Саме тому з наближенням 31 березня про підтримку Петра Порошенка, який єдиний з усіх кандидатів довів свою спроможність протистояти агресору, заявляють все більше відомих людей: письменники, науковці, діячі культури та мистецтва.

“Проти нинішнього Президента об’єдналися всі антиукраїнські сили: путінська Росія, її п’ята колона та олігархат в Україні. Їх гаслом стали слова Путіна “…хто завгодно, тільки не Порошенко”. А у відповідь маємо сказати: «Тільки Порошенко!” — наголошується в заяві Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих. Його учасники закликають усіх патріотів “не розсіювати сили, а об’єднатися навколо курсу Порошенка на вступ до Євросоюзу і НАТО”.
Підтримав чинного главу держави і Меджліс кримськотатарського народу, який саме на Порошенка покладає надії щодо повернення Криму.
Та одним із найгучніших стало звернення представників Ініціативної групи “Першого грудня”. Визнані моральні авторитети нації, які до неї входять, ніколи раніше не закликали голосувати за конкретного кандидата.
“Виклик, що його приготувала історія, украй суворий: або ми доведемо собі й іншим, що стали сильною нацією і здатні досягати великих цілей, або капітулюємо як держава, здавшись на милість ворогам зовнішнім і внутрішнім”, — наголошується у зверненні, під яким підписалися В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський та Ярослав Яцків.
Інтелектуали попереджають: тепер найважливіше — захистити суверенітет України. “Буде безпека, буде незалежність країни — буде все решта», — зауважив на прес-конференції Йосип Зісельс.
“Ми вважаємо, що сьогодні саме Петро Порошенко може якнайкраще гарантувати безпеку держави. З урахуванням цього ми й зробили свій вибір: 31 березня, а потім, за потреби, і в другому турі підтримаємо Порошенка”, — зазначають підписанти заяви.
Вони нагадують, як багато чинний Президент зробив для національної безпеки, підвищення авторитету України у світі, розвитку національної самоідентичності й культури. “Нам прикро, що в кривих дзеркалах перегонів ці важливі здобутки зазнають спотворень”, — відзначають інтелектуали. При цьому вони аж ніяк не ідеалізують Порошенка, нагадуючи йому про “половинчастість у боротьбі з корупцією, реформуванні правоохоронної й судової систем” тощо.
“Після Революції Гідності ми двічі зустрічалися з Президентом Порошенком. Це була дуже гостра, а місцями не дуже приємна розмова, бо ми критикували його за ті негаразди, які бачили, — розповів Зісельс. — Але головне — що з ним можна розмовляти”.
“Чи подобається мені Петро Порошенко? Ні. Але він — єдиний, хто може врятувати ситуацію і зупинити анексію Росії, яка прагне розширити її на увесь світ”, – відверто сказав літературознавець і відомий публіцист Вадим Скуратівський. – Його найбільшим досягненням є те, що Україна досі існує. Тому я — рішуче за добродія Порошенка”.
Підписанти звернення підкреслили, що, підтримуючи чинного Президента, “розраховують на його здатність врахувати досвід керівництва державою в екстремальних обставинах і виправити помилки минулих років”.
“Визнаймо об’єктивно, що деякі тенденції та здобутки останніх років так чи інакше пов’язані з іменем Президента Петра Порошенка: зміцнення обороноздатності країни, налагодження її міжнародних відносин, «безвіз», створення Помісної православної церкви, невеличкі поки що зрушення в економіці — за умов війни! — та перші виходи на європейські ринки. Все це має бути утверджене й продовжене”, — наголошує Герой України, академік Іван Дзюба.
“Тому, незважаючи на критичне ставлення до окремих аспектів діяльності Президента, на президентських виборах’2019 я голосуватиму за кандидатуру Петра Олексійовича Порошенка”, — підсумовує визнаний інтелектуал і закликає підтримати його вибір “усіх, хто хоче обнадійливої перспективи для України”.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Смерть 25-річної Бадмус Ололаде Рафіат із Нігерії викликала у Тернополі хвилю протестів серед іноземних студентів. Дівчина навчалася на шостому курсі Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського ...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 18:57


У понеділок, 13 січня, у Тернопільському драмтеатрі відбувся теплий акустичний різдвяний концерт гурту ТНМК
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Нинішнє засідання у Тернопільському міськрайонному суді по справі щодо вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка перенесли через те, що не прийшли свідки. Така ситуація не вперше...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:53


Часи, коли бронедвері були громіздкими «коробками», вигляд яких залишав бажати кращого, минули...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:23


Великі перемоги маленької балерини...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00Теми дня
19 Січня
17 Січня
16 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео