Субота, 20 липня 2019
• Голос Тернополя буде у Верховній Раді • До Верховної Ради мають шанс потрапити сім партій • З ким готовий об’єднатися Іван Ковалик у новій Верховній Раді? • Галина Янченко:«Якщо до Верховної Ради прийдуть нові люди — принципові й професійні, такі, які є в команді Володимира Зеленського, можна буде багато змінити в країні» • За сприяння Михайла Головка у Збаражі встановили пам’ятник Героям Небесної Сотні Устиму Голоднюку і Назарію Войтовичу • Зарваниця — з розмальованою зупинкою • Завдяки Леонідові Бицюрі у Тернополі прижилися кращі світові практики • «Можна ми приїдемо до вашої лікарні… повчитися?» • Степан Барна: «Ці вибори переломні для історії» • «Тільки співпраця молодих і досвідчених політиків може забезпечити розвиток нашої країни» • Ще три опитування підтверджують перемогу Івана Чайківського на виборах до парламенту • Фестиваль «Дзвони Лемківщини» – перший Міжнародний! • Проти місцевого самоврядування готують політичні репресії • Тернополянка вразила вчених NASA • «У «Громадянській позиції» – професіонали і патріоти України. Там немає олігархів, корупціонерів та Росії» • Борщівська вишиванка для кремлівського політв’язня • Жива легенда Тернопільського району — тепер у пам’яті • ГонЧАРУЮТЬ усі! • Маестро махнув… стільцем • Алла Стечишин: “Мені не потрібна слава, іду, щоб працювати для людей”
Митрополит Епіфаній: «Віримо, що Свято-Успенська Почаївська лавра з часом приєднається до Православної церкви України»

Опубліковано: 18 Квітня о 10:00 80


13-14 квітня предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав Тернопільщину з архипастирським візитом.


У неділю, 14 квітня, блаженніший відслужив Літургію разом з архиєпископами Тернопільським і Кременецьким Нестором та Тернопільським і Бучацьким Тихоном, єпископом Тернопільським і Теребовлянським Павлом у храмі
Св. Бориса і Гліба в Тернополі. До спільної молитви долучилися віряни з усієї області. Радо вітали митрополита й представники місцевої влади — голова Тернопільської ОДА Степан Барна, міський голова Тернополя Сергій Надал і голова Тернопільської облради Віктор Овчарук. Блаженніший Епіфаній вручив керманичам області копію Томосу про створення незалежної помісної Української православної церкви, наголосивши, що в період важливих історичних змін копії цього документа мають бути присутні по усій Україні. Після Літургії митрополит висловив журналістам своє бачення актуальних нині питань.

Про перехід громад РПЦ до ПЦУ

— Ми живемо у справді історичний час — УПЦ отримала незалежний статус. У своїй незалежній державі маємо свою незалежну церкву! Протягом останніх трьох місяців до нашої церкви долучилося понад півтисячі громад з РПЦ. Нинішній інформаційний простір перенасичений, тому видається, що переходи призупинилися, бо досі ми щодня констатували, що в тій чи іншій області громади приєднуються до ПЦУ. Насправді нині відповідальні дні для кожного християнина — дні Великого посту, тому першочерговим є духовне вдосконалення, водночас громади визначаються зі статусом. Але, напевно, впливає на перехід громад не тільки Великий піст, а загалом юридичні колізії, які виникли після проголошення ПЦУ. У Тернопільській ОДА вже зареєстровано першу громаду, що перейшла до Єдиної помісної православної церкви з Московського патріархату. Нині кожна обласна державна адміністрація згідно з новим законодавством отримала право «єдиного вікна», тож може реєструвати нові громади, вносити дані до Держреєстру. Нині чуємо й про конфлікти у храмах, що виникають на підґрунті майнових питань. Якщо релігійні громади будуть впевнені, що, прийнявши рішення більшістю голосів, матимуть можливість внести деякі зміни до статуту, то й надалі активно відбуватимуться переходи до ПЦУ.

Вибори і номер телефону до президента

— З президентом України бачимось тільки на офіційних заходах, не маю його номера телефону, а ось із Вселенським патріархом Варфоломієм спілкуємось телефоном, бо в нас нема можливості часто зустрічатися, ми віддалені територіально. Вітаємо один одного зі святами, спілкуємось про актуальні питання. Щодо виборів президента, то поки вони не відбулися, я б не хотів відповідати на запитання, що буде, якби сталося так, що нинішній президент не пройде. Молимося за те, щоб вибори відбулися демократично, щоб главою Української держави стала людина, яка в майбутньому буде турбуватися про те, щоб наша держава рухалася в європейському напрямку. Переживаємо складні часи становлення Української держави. На Сході нашої країни триває війна. Наші північні сусіди, проявивши агресію та ненависть, вбивають наших найкращих синів та дочок. Гріх зруйнував стосунки з сусідами. Українці ідуть шляхом правди — ми захищаємо свою Батьківщину. Наші мужні захисники віддають своє життя заради кожного з нас. Агресор намагається нас поневолити фізично та розділити всередині, тому ми повинні бути єдиними. Нині вирішальний час — обираємо наше майбутнє. Герої Небесної Сотні поклала своє життя за європейський вектор розвитку нашої держави, тисячі славних героїв на Сході України полягли за нашу незалежність, саме завдяки їхній жертовності Українська церква отримали автокефальний статус. Маємо бути надзвичайно мудрими, пильними і відповідальними. Незалежно від того, хто стане главою  нашої держави, віримо, що Господь дасть нам достойну людину, яка даватиме відсіч викликам економічним, військовим, інформаційним та релігійним.

 

 

Доля Свято-Успенської Почаївської лаври

— Мене часто запитують про долю двох українських святинь — Києво-Печерської та Свято-Успенської Почаївської лавр. Почаївська лавра наразі є форпостом РПЦ на Тернопільщині, але віримо, що з часом духовенство і віряни прийдуть до усвідомлення того, що в Україні повинна бути Єдина помісна Православна церква. Маємо Томос, очікуємо визнання нашої церкви іншими помісними православними церквами. Рано чи пізно громади РПЦ будуть змушені приєднатися до Української церкви. Ще не так давно ми чули, що Україна не отримає Томосу, що наша церква не буде визнана, але за нашими молитвами сталося Господнє диво. Перехід має відбуватися поступово, без конфліктів. Час лікує рани. Віримо, що Почаївська лавра з часом приєднається до ПЦУ. Закликаємо усіх православних стати єдиними, двері нашої церкви і наші серця відкриті для усіх, хто поки що не є в складі ПЦУ. Прагнемо, щоб вони приймали рішення добровільно і свідомо. Бачимо провокації з боку РПЦ і РФ, ці конфлікти вони  представляють міжнародним організаціям як порушення свободи релігії, свобод людини, хоча з нашого боку все відбувається мирно. Віримо, що в подальшому прийде порозуміння.

Діалог ПЦУ з УГКЦ

— З УГКЦ у нас зберігаються добрі й теплі стосунки, які були притаманні нам і до 15 грудня, до Об’єднавчого собору. Сподіваємося, що збережемо такими їх і надалі. Поки що діалогу між нашими церквами нема і не було, лише розпочинаємо співпрацю, шукаємо точки дотику, які нас об’єднують, бо, на жаль, є багато питань, щодо яких маємо діаметрально протилежне бачення, зокрема, це історичні питання, питання тих чи інших об’єктів. Ми неодноразово зустрічалися з главою УГКЦ блаженнішим Святославом, окреслили шлях нашої майбутньої співпраці, під час якої налагодимо тісні стосунки. Стосовно нещодавнього непорозуміння щодо питання служіння в соборі Святої Софії в Києві, то це не конфлікт, це питання, яке нас роз’єднує, бо в православних є своє бачення, а в греко-католиків — протилежне. Православні вважають, що Свята Софія є історичним кафедральним собором православних ієрархів. У цьому напрямку нам треба вести діалог. В основі всього має бути любов, тільки так ми можемо бути справжніми християнами.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Три причини підтримати Максима Черкашина...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Компанією Research & Branding Group було проведено дослідження громадської думки мешканців України стосовно їхніх електоральних настроїв напередодні дострокових виборів до Верховної Ради України 21 липня 2019 р...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:01


Під час цієї виборчої кампанії мені доводилось відповідати на чимало важливих запитань виборців...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Молода і професійна команда президента Володимира Зеленського дещо відсторонена від нинішньої виборчої лихоманки, адже посилено працює...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Наш обов'язок і наше завдання — продовжити справу Героїв. Найбільшим для них пам'ятником буде успішна Україна, українська Україна — без московських попів, без «русского міра»...


Рубрика: Опубліковано: о 14:00Теми дня
19 Липня
18 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео