Середа, 22 січня 2020
• Заливне з індички від Євгена Клопотенка • У 42 роки – 20 дітей! • Бунт у королівстві? • Новітня практика інвестиційних угод, впроваджена у Тернополі, є прикладом для багатьох українських міст • Помер найменший чоловік у світі • 20 облич’2019: Віталій Гринів • Новий парк за проєктом молодих тернопільських архітекторів таки буде! • Юліанна Туницька посіла п’яте місце на ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх • Вчителька з Тернопільщини поскаржилася на борг по зарплаті, а… стала фігурантом службового розслідування • Реформа середньої освіти в Україні: все, що треба знати про новий закон • Продавали підроблені документи через інтернет… • Націю поважають у світі тоді, коли вона поважає себе і своїх героїв • Ірина Мацко розповість про «Секрети українського щастя» • Критерії вибору найкращого взуття для бігу • На що звернути увагу при виборі настільної лампи? • Тіла загиблих в Тегерані українців повернули на Батьківщину • 20 облич’2019: Анастасія Бачинська • Загадкова смерть студентки з Нігерії • Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок…
На прикладі Тернополя українські міста вчаться бути відкритими і ефективними

Автор: Опубліковано: 1 Серпня о 10:00 213


Наше місто стало першим обласним центром України, який бере участь в проєкті ОБСЄ з доброчесності.


Відтепер про роботу міської влади тернополяни знатимуть ще більше. Адже Тернопіль став першим українським містом — обласним центром, який бере участь у пілотному проєкті ОБСЄ щодо дотримання доброчесности і прозорости у своїй діяльности.

Тернопіль є основним партнером ОБСЄ

Минулого понеділка за участі закордонних експертів відбулась перша зустріч влади міста з представниками ОБСЄ в Тернополі. Представник ОБСЄ зазначив, що головна мета проєкту — створити відкриту адміністрацію міста.

«Найголовніший напрямок роботи ОБСЄ — це допомога країнам-учасникам у створенні так званого належного управління. Це прозорий бюджет, відкрита адміністрація з метою мінімально скоротити контакт між чиновником і громадянином», – заявив старший співробітник з економічних питань ОБСЄ Андрій Мунтян.

Експерт ОБСЄ також підкреслив, що під час реалізації цього проєкту Тернопіль є одним із основних партнерів та прикладом для інших міст України.

«Влада Тернополя добре справляється зі своїми обов’язками і працює для людей. Для того, аби вдало реалізувати цей проєкт у вашому місті, ми запросили експерта із Польщі, який поділиться власним досвідом успішної роботи», – підкреслив Андрій Мунтян.

Відкритість і ефективність – стратегічний курс мерії Тернополя

У свою чергу, міський голова Тернополя Сергій Надал зауважив, що План забезпечення доброчесності для муніципалітету Тернополя є дуже важливим документом для розвитку міста і цілковито відповідає стратегічному курсу міської ради – забезпеченню відкритости, ефективности і високих стандартів діяльности.

«План доброчесності для Тернополя мерія міста розглядає як ще один важливий крок для якнайшвидшого виконання нашого стратегічного курсу із забезпечення відкритости та ефективности діяльности нашого муніципалітету. Наша команда розуміє, що довіра до місцевого самоврядування базується у першу чергу на відкритости і прозорости. З цією метою ми запровадили у Тернополі сервіси електронного самоврядування та урядування, коли інші українські міста лише розглядали таку можливість. Сьогодні на прикладі Тернополя вони вчаться бути так само відкритими і ефективними», – зазначив Сергій Надал.

Міський голова також наголосив, що Тернопіль не випадково став основним партнером ОБСЄ, оскільки вже дуже багато зробив для відкритости влади.

У 2019 році Тернопіль увійшов до ТОП-5 міст за рівнем бюджетної прозорости України, до ТОП-10 найпрозоріших міст України, а також здобув цілий ряд високих інвестиційних та кредитних рейтингів. Зокрема, агентство IBI-Rating підвищило рейтинг інвестиційної привабливости міста Тернопіль з рівня invА— до invА. Кредитний рейтинг Тернополя підтверджено на рівні uaВВВ+ з прогнозом «стабільний». Причому за останніх три роки рейтинг інвестиційної привабливости м. Тернопіль підвищується втретє.

За останні роки Тернопіль зробив значний прорив в оприлюдненні відкритих даних. У 2019 році місто приєдналося до Міжнародної хартії відкритих даних – міжнародної ініціативи, яка сприяє співпраці, прийняттю та реалізації спільних принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Мерія затвердила Концепцію розвитку відкритих даних у Тернополі і продовжує роботу у цьому напрямку. На даний час у Тернополі діє портал відкритих даних opendata.te.ua. На порталі оприлюднені дані в усіх сферах: від комунального майна і землі до фінансової звітности кожного комунального підприємства, від переліку рекламних засобів до бази даних ремонтів.

«Наша мета — максимально віддалити чиновника від пересічного громадянина, — підкреслив Сергій Надал у своєму виступі на згаданій зустрічі. — Чиновник має виконувати лише сервісні функції, обслуговувати інтерактивні програми, а не брати участь у вирішенні питань. Рішення приймає Громада. Я переконаний, що план доброчесности для Тернополя забезпечить черговий прорив у роботі міської ради, зробить мерію ще більш відкритою, дієвою і відповідальною. Ми готові реалізувати всі напрацювання ОБСЄ, щоб стати в цьому питанні прикладом для інших міст України.»

Тернопіль увійшов до ТОП-8 міст за рейтингом прозорости

Вже під час зустрічі з експертами ОБСЄ стало відомо, що за підсумками першого півріччя Тернопіль увійшов до ТОП-8 українських міст за рейтингом прозорости. Transparency International представило результати оцінювання прозорости 100 найбільших міст України за перше півріччя 2019 року. Отож, станом на липень 2019 року показник прозорости Тернополя склав 73,4 бала, що на 12,7 бала вище, ніж у 2018 році. Це означає, що Тернопіль демонструє значний прогрес щодо виконання рекомендацій з підвищення відкритости і наразі посідає восьму сходинку у проміжному рейтингу прозорости серед 100 найбільших міст України.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Холодець або заливне – ще одна святкова зимова страва, що не поступається за популярністю салату «Олів’є»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Британці Сью Редфорд лише 42 роки, але вона вже встигла стати мамою аж 20 разів...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Принц Гаррі розпочинає життя по-новому...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Інвестиції у всьому світі сприймаються як важлива складова економічного та соціального розвитку міст...


Рубрика: Опубліковано: о 12:00


Хагендра Тапа Магара пішов із життя в Непалі. Йому було 27 років ...


Рубрика: Опубліковано: о 11:00Теми дня
21 Січня
20 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео