Вівторок, 04 жовтня 2022
• «Генделик» на краденій почаївській землі? • У Тернополі привітали працівників бібліотек • Голос, що підкорив світ • Через великий ажіотаж у Тернополі відбудеться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула • Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців
На прикладі Тернополя українські міста вчаться бути відкритими і ефективними

Автор: Опубліковано: 1 Серпня о 10:00 224


Наше місто стало першим обласним центром України, який бере участь в проєкті ОБСЄ з доброчесності.


Відтепер про роботу міської влади тернополяни знатимуть ще більше. Адже Тернопіль став першим українським містом — обласним центром, який бере участь у пілотному проєкті ОБСЄ щодо дотримання доброчесности і прозорости у своїй діяльности.

Тернопіль є основним партнером ОБСЄ

Минулого понеділка за участі закордонних експертів відбулась перша зустріч влади міста з представниками ОБСЄ в Тернополі. Представник ОБСЄ зазначив, що головна мета проєкту — створити відкриту адміністрацію міста.

«Найголовніший напрямок роботи ОБСЄ — це допомога країнам-учасникам у створенні так званого належного управління. Це прозорий бюджет, відкрита адміністрація з метою мінімально скоротити контакт між чиновником і громадянином», – заявив старший співробітник з економічних питань ОБСЄ Андрій Мунтян.

Експерт ОБСЄ також підкреслив, що під час реалізації цього проєкту Тернопіль є одним із основних партнерів та прикладом для інших міст України.

«Влада Тернополя добре справляється зі своїми обов’язками і працює для людей. Для того, аби вдало реалізувати цей проєкт у вашому місті, ми запросили експерта із Польщі, який поділиться власним досвідом успішної роботи», – підкреслив Андрій Мунтян.

Відкритість і ефективність – стратегічний курс мерії Тернополя

У свою чергу, міський голова Тернополя Сергій Надал зауважив, що План забезпечення доброчесності для муніципалітету Тернополя є дуже важливим документом для розвитку міста і цілковито відповідає стратегічному курсу міської ради – забезпеченню відкритости, ефективности і високих стандартів діяльности.

«План доброчесності для Тернополя мерія міста розглядає як ще один важливий крок для якнайшвидшого виконання нашого стратегічного курсу із забезпечення відкритости та ефективности діяльности нашого муніципалітету. Наша команда розуміє, що довіра до місцевого самоврядування базується у першу чергу на відкритости і прозорости. З цією метою ми запровадили у Тернополі сервіси електронного самоврядування та урядування, коли інші українські міста лише розглядали таку можливість. Сьогодні на прикладі Тернополя вони вчаться бути так само відкритими і ефективними», – зазначив Сергій Надал.

Міський голова також наголосив, що Тернопіль не випадково став основним партнером ОБСЄ, оскільки вже дуже багато зробив для відкритости влади.

У 2019 році Тернопіль увійшов до ТОП-5 міст за рівнем бюджетної прозорости України, до ТОП-10 найпрозоріших міст України, а також здобув цілий ряд високих інвестиційних та кредитних рейтингів. Зокрема, агентство IBI-Rating підвищило рейтинг інвестиційної привабливости міста Тернопіль з рівня invА— до invА. Кредитний рейтинг Тернополя підтверджено на рівні uaВВВ+ з прогнозом «стабільний». Причому за останніх три роки рейтинг інвестиційної привабливости м. Тернопіль підвищується втретє.

За останні роки Тернопіль зробив значний прорив в оприлюдненні відкритих даних. У 2019 році місто приєдналося до Міжнародної хартії відкритих даних – міжнародної ініціативи, яка сприяє співпраці, прийняттю та реалізації спільних принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Мерія затвердила Концепцію розвитку відкритих даних у Тернополі і продовжує роботу у цьому напрямку. На даний час у Тернополі діє портал відкритих даних opendata.te.ua. На порталі оприлюднені дані в усіх сферах: від комунального майна і землі до фінансової звітности кожного комунального підприємства, від переліку рекламних засобів до бази даних ремонтів.

«Наша мета — максимально віддалити чиновника від пересічного громадянина, — підкреслив Сергій Надал у своєму виступі на згаданій зустрічі. — Чиновник має виконувати лише сервісні функції, обслуговувати інтерактивні програми, а не брати участь у вирішенні питань. Рішення приймає Громада. Я переконаний, що план доброчесности для Тернополя забезпечить черговий прорив у роботі міської ради, зробить мерію ще більш відкритою, дієвою і відповідальною. Ми готові реалізувати всі напрацювання ОБСЄ, щоб стати в цьому питанні прикладом для інших міст України.»

Тернопіль увійшов до ТОП-8 міст за рейтингом прозорости

Вже під час зустрічі з експертами ОБСЄ стало відомо, що за підсумками першого півріччя Тернопіль увійшов до ТОП-8 українських міст за рейтингом прозорости. Transparency International представило результати оцінювання прозорости 100 найбільших міст України за перше півріччя 2019 року. Отож, станом на липень 2019 року показник прозорости Тернополя склав 73,4 бала, що на 12,7 бала вище, ніж у 2018 році. Це означає, що Тернопіль демонструє значний прогрес щодо виконання рекомендацій з підвищення відкритости і наразі посідає восьму сходинку у проміжному рейтингу прозорости серед 100 найбільших міст України.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

На ділянці, яку роздерибанив ексмер Почаєва Олег Іванюк, хочуть збудувати магазин...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 14:32


30 вересня у приміщенні Центральної міської бібліотеки Тернополя відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та закриття дванадцятого щорічного загальноміського фестивалю «Бібліофест «Працює кожний - перемагаємо разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


У Тернополі відбулася мистецька імпреза з нагоди 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:10


Середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України склав за підсумками серпня 5 112,60 гривні – на 801,72 гривні, або 18,6% більше порівняно з тим же періодом 2021 року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:10


Через великий запит 14 жовтня у Драмтеатрі в Тернополі відбудуться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:24Теми дня
3 Жовтня
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео