П’ятниця, 23 серпня 2019
• Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду • Зарядка для пам’яті: як перестати все забувати • Поблизу Кооперативного коледжу авто збило жінку • Українська краса до Голлівуду дійде! • Нова українська школа: влада і громади повинні об’єднати зусилля для успішної реалізації завдань • Термомодернізація житлового фонду Тернополя прийшла на вул. Новий Світ, 45 • Андрій Крисоватий: «Пріоритет нині – це якісна освіта для студентів»
На прикладі Тернополя українські міста вчаться бути відкритими і ефективними

Автор: Опубліковано: 1 Серпня о 10:00 202


Наше місто стало першим обласним центром України, який бере участь в проєкті ОБСЄ з доброчесності.


Відтепер про роботу міської влади тернополяни знатимуть ще більше. Адже Тернопіль став першим українським містом — обласним центром, який бере участь у пілотному проєкті ОБСЄ щодо дотримання доброчесности і прозорости у своїй діяльности.

Тернопіль є основним партнером ОБСЄ

Минулого понеділка за участі закордонних експертів відбулась перша зустріч влади міста з представниками ОБСЄ в Тернополі. Представник ОБСЄ зазначив, що головна мета проєкту — створити відкриту адміністрацію міста.

«Найголовніший напрямок роботи ОБСЄ — це допомога країнам-учасникам у створенні так званого належного управління. Це прозорий бюджет, відкрита адміністрація з метою мінімально скоротити контакт між чиновником і громадянином», – заявив старший співробітник з економічних питань ОБСЄ Андрій Мунтян.

Експерт ОБСЄ також підкреслив, що під час реалізації цього проєкту Тернопіль є одним із основних партнерів та прикладом для інших міст України.

«Влада Тернополя добре справляється зі своїми обов’язками і працює для людей. Для того, аби вдало реалізувати цей проєкт у вашому місті, ми запросили експерта із Польщі, який поділиться власним досвідом успішної роботи», – підкреслив Андрій Мунтян.

Відкритість і ефективність – стратегічний курс мерії Тернополя

У свою чергу, міський голова Тернополя Сергій Надал зауважив, що План забезпечення доброчесності для муніципалітету Тернополя є дуже важливим документом для розвитку міста і цілковито відповідає стратегічному курсу міської ради – забезпеченню відкритости, ефективности і високих стандартів діяльности.

«План доброчесності для Тернополя мерія міста розглядає як ще один важливий крок для якнайшвидшого виконання нашого стратегічного курсу із забезпечення відкритости та ефективности діяльности нашого муніципалітету. Наша команда розуміє, що довіра до місцевого самоврядування базується у першу чергу на відкритости і прозорости. З цією метою ми запровадили у Тернополі сервіси електронного самоврядування та урядування, коли інші українські міста лише розглядали таку можливість. Сьогодні на прикладі Тернополя вони вчаться бути так само відкритими і ефективними», – зазначив Сергій Надал.

Міський голова також наголосив, що Тернопіль не випадково став основним партнером ОБСЄ, оскільки вже дуже багато зробив для відкритости влади.

У 2019 році Тернопіль увійшов до ТОП-5 міст за рівнем бюджетної прозорости України, до ТОП-10 найпрозоріших міст України, а також здобув цілий ряд високих інвестиційних та кредитних рейтингів. Зокрема, агентство IBI-Rating підвищило рейтинг інвестиційної привабливости міста Тернопіль з рівня invА— до invА. Кредитний рейтинг Тернополя підтверджено на рівні uaВВВ+ з прогнозом «стабільний». Причому за останніх три роки рейтинг інвестиційної привабливости м. Тернопіль підвищується втретє.

За останні роки Тернопіль зробив значний прорив в оприлюдненні відкритих даних. У 2019 році місто приєдналося до Міжнародної хартії відкритих даних – міжнародної ініціативи, яка сприяє співпраці, прийняттю та реалізації спільних принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Мерія затвердила Концепцію розвитку відкритих даних у Тернополі і продовжує роботу у цьому напрямку. На даний час у Тернополі діє портал відкритих даних opendata.te.ua. На порталі оприлюднені дані в усіх сферах: від комунального майна і землі до фінансової звітности кожного комунального підприємства, від переліку рекламних засобів до бази даних ремонтів.

«Наша мета — максимально віддалити чиновника від пересічного громадянина, — підкреслив Сергій Надал у своєму виступі на згаданій зустрічі. — Чиновник має виконувати лише сервісні функції, обслуговувати інтерактивні програми, а не брати участь у вирішенні питань. Рішення приймає Громада. Я переконаний, що план доброчесности для Тернополя забезпечить черговий прорив у роботі міської ради, зробить мерію ще більш відкритою, дієвою і відповідальною. Ми готові реалізувати всі напрацювання ОБСЄ, щоб стати в цьому питанні прикладом для інших міст України.»

Тернопіль увійшов до ТОП-8 міст за рейтингом прозорости

Вже під час зустрічі з експертами ОБСЄ стало відомо, що за підсумками першого півріччя Тернопіль увійшов до ТОП-8 українських міст за рейтингом прозорости. Transparency International представило результати оцінювання прозорости 100 найбільших міст України за перше півріччя 2019 року. Отож, станом на липень 2019 року показник прозорости Тернополя склав 73,4 бала, що на 12,7 бала вище, ніж у 2018 році. Це означає, що Тернопіль демонструє значний прогрес щодо виконання рекомендацій з підвищення відкритости і наразі посідає восьму сходинку у проміжному рейтингу прозорости серед 100 найбільших міст України.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Минулої п’ятниці, 16 серпня, спокій Чорткова порушив рев «залізних коней», які на три дні заполонили місто...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Аварія, в якій потерпіла молода жінка з двома малолітніми дітьми, трапилася у п’ятницю, 9 серпня, близько 16-ої години у селі Ковалівка Монастириського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


У Польщі загинув ветеран АТО Андрій Савчук із Чорткова...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Ви ще встигаєте «застрибнути в останній вагон» відпочинку...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
22 Серпня
21 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео