Понеділок, 02 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
На Тернопільщині діють різні програми підтримки учасників бойових дій

Опубліковано: 18 Лютого о 14:00 380


Начальник управління містобудування та архітектури ТОДА Володимир Харченко зазначив, що сьогодні на квартирному обліку в області перебувають 150 учасників АТО.


Нині у Тернопільській області 5565 осіб, якій мають статус учасника бойових дій. За останні роки відбулося чимало змін, спрямованих на посилення соціального та правового захисту цієї категорії осіб. Про програми державної підтримки і найактуальніші питання говорили під час зустрічі з представниками громадської організації «Звільнені з полону». Голова обласної державної адміністрації Степан Барна наголосив, що для нього важливо, щоб питання учасників бойових дій та питання військовополонених були предметом особливої уваги

«Ми передбачили в обласному бюджеті додаткові кошти для учасників АТО та військовополонених на лікування. Обласний бюджет також компенсовує вартість навчання військових, їхній дітей чи близьких родичів у комунальних навчальних закладах Тернопільської області. Щодо земельних ділянок, то варто зазначити, що ми видали майже 7 тисяч рішень, які врегульовують проблему забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції. Думаю, що це один із найкращих показників в Україні», — зазначив голова ТОДА.

Детальніше про соціальне забезпечення учасників АТО розповів директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Вадим Боярський. Він зауважив, що на сьогодні у Тернопільській області до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено 5665 осіб. Окрім того, є 232 інваліди війни та 132 особи – члени сімей загиблих героїв, які теж мають право на пільги. «Учасники АТО мають право на лікування, реабілітацію, оздоровлення та санаторне лікування у комунальних установах Тернопільської обласної ради. У 2018 році такою можливістю скористалося 117 учасників бойових дій», — констатував Вадим Боярський.

Директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації також розповів, що в області діє програма «Турбота», якою передбачені кошти для надання одноразової допомоги учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих.

«Крім  того, є державна програма для осіб з інвалідністю І-ІІ груп внаслідок війни для виплати компенсації на придбання житла. Таким військовим потрібно стати у чергу на облік для покращення житлових умов. Зауважу, що торік 15 осіб отримали таку компенсацію», — додав Вадим Боярський.

Крім того, через управління соціального захисту надаються послуги щодо професійного навчання. Торік 75 учасників бойових дій змогли перекваліфікуватися завдяки цій ініціативі.

Щодо медичної допомоги виступила заступник начальника Управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Тетяна Скарлош. Вона зупинилася на актуальному сьогодні питанні зубопротезування.

«Згідно з чинним законодавством, зубопротезування проводиться за кошти місцевих бюджетів і згідно з пільговою чергою. У 10 районах нашої області прийняті спеціальні програми, які передбачають такі кошти», — зауважила Тетяна Скарлош.

Під час зустрічі обговорювали також програми, які дають можливість учасникам антитерористичної операції придбати житло або земельну ділянку. Начальник управління містобудування та архітектури ТОДА Володимир Харченко зазначив, що сьогодні на квартирному обліку в області перебувають  150 учасників АТО. Ще близько 300 сімей таких військових потребують покращення житлових умов. Він також ознайомив присутніх із програмою доступного житла, згідно з якою держава компенсовує 50%, якщо житло отримує учасник бойових дій, 30% — якщо член сім’ї учасника.

«У Тернопільській області ця програма набула поширення і нині на обліку для отримання житла перебуває 41 сім’я. Для тих, хто проживає у сільській місцевості, діє обласна програма підтримки будівництва житла на селі «Власний дім», — зауважив Володимир Харченко.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня