Неділя, 26 березня 2023
• У парку «Загребелля» виявлено факти незаконного збирання березового соку • Студентка-нігерійка Джульєтта заспівала “Черемшину” для коханого • Кохання, загартоване війною • У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою • Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна знімає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині
На Тернопільщині створили громадську організацію Спілка воїнів та волонтерів АТО

Автор: Опубліковано: 14 Грудня о 14:00 281


Ініціатором спільноти побратимів є доброволець Валерій Чоботар.


6 грудня у Тернополі представили нову громадську організацію — Спілка воїнів та волонтерів АТО. Ініціатором спільноти побратимів є доброволець Валерій Чоботар («Гатило»). Завдання організації — створення майданчика для зустрічей учасників та ветеранів АТО, реалізація важливих ідей, патріотичне виховання молоді. На Тернопільщині є кілька десятків спільнот, покликаних допомагати нашим захисникам, кожна з яких має своє спрямування. Без сумніву, знайде важливу нішу й Спілка воїнів та волонтерів АТО, адже побратими поважають Валерія Чоботаря за його патріотичну позицію та життєві принципи. Громадська організація не ставить високих амбіцій об’єднати усіх ветеранів чи усі організації, а — згуртувати бійців у вмінні чути один одного, вмінні домовлятися і консолідуватись для спільного блага, навіть якщо у людей різні точки зору, різні бачення.

«Скромність — найкоротший шлях до забуття» — такими словами пожартував Гатило, презентуючи нову організацію. Наголосив, що є чимало активних учасників АТО, але їхня діяльність, на жаль, не надто продуктивна, бо не завжди ідейно підкріплена.
— Що нас спонукало створити спілку в 2018-ому році? Передусім — бажання спілкуватися з людьми, з якими ми були на Майдані та на Сході, — наголосив Валерій Чоботар. — Будь-яке утворення, за яким не стоять політичні чи бізнесові ініціатори, тримається на стосунках, на братерстві. Ми з побратимами усі ці роки були задіяні у різних проектах, та врешті відчули необхідність створити організацію, щоб мати законодавчу опору.

Спілка воїнів та волонтерів АТО стане майданчиком для спілкування. Будемо намагатися говорити правильні й правдиві речі, пов’язані з нашим способом життя, з нашою діяльністю, з втратами, яких продовжуємо зазнавати. Цьогоріч кілька осіб із нашого середовища добровільно, якщо це так можна назвати, пішли з життя. Це величезна трагедія… Якби був час і місце, і ми могли б з ними попити чаю, можливо, вони змінили б рішення, знайшли зміст життя. Чимало ветеранських організацій нині використовують свою енергію для забезпечення учасників АТО земельними ділянками. Так, це важливо, але ми усвідомлюємо, що наша країна й далі у небезпеці, і якщо не сформувати сильну армію, не донести до суспільства необхідність відстоювати нашу незалежність, то загарбник може забрати й ті ділянки.


Важливий напрямок — психологічна реабілітація ветеранів АТО. Щоправда, ми в нашому колі не вживаємо слово «реабілітація», бо війна змінює людину безповоротно, ми говоримо радше про підтримку. Як військовий психолог я спілкувався з іноземними фахівцями і зрозумів, що єдине, що працює в напрямку реабілітації, — це коли побратими один одному подають руку. Справа порятунку ветеранів — справа самих ветеранів.
Засновники ГО «Спілка воїнів та волонтерів АТО» запрошують до співпраці ініціативних людей, і не обов’язково вступати в організацію, можна просто спілкуватися, знаходити там однодумців. Обороноздатність України — це те, що об’єднуватиме усіх, хто долучиться до новоствореної спілки.
— Щодня зустрічаюся з ветеранами АТО, допомагаю вирішувати їхні проблеми, але громадські організації мають більший вплив на прийняття рішень, тому я долучився до «Спілки воїнів та волонтерів АТО». Дякую долі, що звела мене з багатьма хорошими ветеранами Тернопільщини, зокрема, й з Валерієм Чоботарем, — зазначив представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО в Тернопільській області, ветеран АТО Микола Казюк. — Чому саме тепер створена організація? Нас вразило, як українське суспільство відреагувало на останні події — захоплення українських кораблів. Замість того, щоб максимально об’єднатися і прийняти важливе рішення щодо захисту країни, люди почали підбурювати один одного на Майдан, почали говорити про «договорняки».

Цьогоріч я був у США за програмою обміну досвідом між людьми, які працюють з ветеранами, і побачив шанобливе ставлення суспільства до ветеранів, ветеранів до своїх побратимів. Наші ветерани теж заслуговують на повагу! Власне, тому потрібен майданчик, де би учасники АТО допомагали один одному як «рівний рівному». Добре себе показали київський та львівський центри з надання послуг учасникам бойових дій, де працюють ветерани, прагнемо і в нас таке запровадити. Проблем учасників АТО не чують чиновники, котрі не розуміють, що таке війна. На базі нашої організації плануємо облаштувати стоматологічне крісло, де лікарі на волонтерських засадах надавали б допомогу військовим. Воєнний стан невдовзі закінчиться, а проблеми ветеранів — не скоро, тому нам треба гуртуватися.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

Щоб пограти в азартні ігри, які описуються на Чемпіон Клуб сьогодні, не потрібно їхати в інше місто чи країну. Слоти, рулетка, покер та інші розваги доступні з ПК, ноутбуків і смартфонів...


Рубрика: Опубліковано: о 17:59


Програші не любить ніхто, особливо затяті гравці в азартні розваги. Тим не менш, вони продовжують грати, розуміючи, що можна втратити солідну суму...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


22 березня в Тернопільській громаді у парку «Загребелля» патрулюючи місто вранці, працівники управління муніципальної інспекції спільно з поліцейським офіцером громади затримали громадян, які здійснювали незаконний збір березового соку...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:57


Тернопільська студентка-нігерійка Джульєтта заспівала пісню «Черемшина» українською мовою в подарунок чоловікові...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:55


У Бучацькій громаді на рушничок щастя стали військовослужбовець Володимир Гутнік та його кохана Тетяна...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:10Теми дня
25 Березня
24 Березня
23 Березня