Вівторок, 04 жовтня 2022
• «Генделик» на краденій почаївській землі? • У Тернополі привітали працівників бібліотек • Голос, що підкорив світ • Через великий ажіотаж у Тернополі відбудеться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула • Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців
На Тернопільщині створили громадську організацію Спілка воїнів та волонтерів АТО

Автор: Опубліковано: 14 Грудня о 14:00 271


Ініціатором спільноти побратимів є доброволець Валерій Чоботар.


6 грудня у Тернополі представили нову громадську організацію — Спілка воїнів та волонтерів АТО. Ініціатором спільноти побратимів є доброволець Валерій Чоботар («Гатило»). Завдання організації — створення майданчика для зустрічей учасників та ветеранів АТО, реалізація важливих ідей, патріотичне виховання молоді. На Тернопільщині є кілька десятків спільнот, покликаних допомагати нашим захисникам, кожна з яких має своє спрямування. Без сумніву, знайде важливу нішу й Спілка воїнів та волонтерів АТО, адже побратими поважають Валерія Чоботаря за його патріотичну позицію та життєві принципи. Громадська організація не ставить високих амбіцій об’єднати усіх ветеранів чи усі організації, а — згуртувати бійців у вмінні чути один одного, вмінні домовлятися і консолідуватись для спільного блага, навіть якщо у людей різні точки зору, різні бачення.

«Скромність — найкоротший шлях до забуття» — такими словами пожартував Гатило, презентуючи нову організацію. Наголосив, що є чимало активних учасників АТО, але їхня діяльність, на жаль, не надто продуктивна, бо не завжди ідейно підкріплена.
— Що нас спонукало створити спілку в 2018-ому році? Передусім — бажання спілкуватися з людьми, з якими ми були на Майдані та на Сході, — наголосив Валерій Чоботар. — Будь-яке утворення, за яким не стоять політичні чи бізнесові ініціатори, тримається на стосунках, на братерстві. Ми з побратимами усі ці роки були задіяні у різних проектах, та врешті відчули необхідність створити організацію, щоб мати законодавчу опору.

Спілка воїнів та волонтерів АТО стане майданчиком для спілкування. Будемо намагатися говорити правильні й правдиві речі, пов’язані з нашим способом життя, з нашою діяльністю, з втратами, яких продовжуємо зазнавати. Цьогоріч кілька осіб із нашого середовища добровільно, якщо це так можна назвати, пішли з життя. Це величезна трагедія… Якби був час і місце, і ми могли б з ними попити чаю, можливо, вони змінили б рішення, знайшли зміст життя. Чимало ветеранських організацій нині використовують свою енергію для забезпечення учасників АТО земельними ділянками. Так, це важливо, але ми усвідомлюємо, що наша країна й далі у небезпеці, і якщо не сформувати сильну армію, не донести до суспільства необхідність відстоювати нашу незалежність, то загарбник може забрати й ті ділянки.


Важливий напрямок — психологічна реабілітація ветеранів АТО. Щоправда, ми в нашому колі не вживаємо слово «реабілітація», бо війна змінює людину безповоротно, ми говоримо радше про підтримку. Як військовий психолог я спілкувався з іноземними фахівцями і зрозумів, що єдине, що працює в напрямку реабілітації, — це коли побратими один одному подають руку. Справа порятунку ветеранів — справа самих ветеранів.
Засновники ГО «Спілка воїнів та волонтерів АТО» запрошують до співпраці ініціативних людей, і не обов’язково вступати в організацію, можна просто спілкуватися, знаходити там однодумців. Обороноздатність України — це те, що об’єднуватиме усіх, хто долучиться до новоствореної спілки.
— Щодня зустрічаюся з ветеранами АТО, допомагаю вирішувати їхні проблеми, але громадські організації мають більший вплив на прийняття рішень, тому я долучився до «Спілки воїнів та волонтерів АТО». Дякую долі, що звела мене з багатьма хорошими ветеранами Тернопільщини, зокрема, й з Валерієм Чоботарем, — зазначив представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО в Тернопільській області, ветеран АТО Микола Казюк. — Чому саме тепер створена організація? Нас вразило, як українське суспільство відреагувало на останні події — захоплення українських кораблів. Замість того, щоб максимально об’єднатися і прийняти важливе рішення щодо захисту країни, люди почали підбурювати один одного на Майдан, почали говорити про «договорняки».

Цьогоріч я був у США за програмою обміну досвідом між людьми, які працюють з ветеранами, і побачив шанобливе ставлення суспільства до ветеранів, ветеранів до своїх побратимів. Наші ветерани теж заслуговують на повагу! Власне, тому потрібен майданчик, де би учасники АТО допомагали один одному як «рівний рівному». Добре себе показали київський та львівський центри з надання послуг учасникам бойових дій, де працюють ветерани, прагнемо і в нас таке запровадити. Проблем учасників АТО не чують чиновники, котрі не розуміють, що таке війна. На базі нашої організації плануємо облаштувати стоматологічне крісло, де лікарі на волонтерських засадах надавали б допомогу військовим. Воєнний стан невдовзі закінчиться, а проблеми ветеранів — не скоро, тому нам треба гуртуватися.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

На ділянці, яку роздерибанив ексмер Почаєва Олег Іванюк, хочуть збудувати магазин...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 14:32


30 вересня у приміщенні Центральної міської бібліотеки Тернополя відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та закриття дванадцятого щорічного загальноміського фестивалю «Бібліофест «Працює кожний - перемагаємо разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


У Тернополі відбулася мистецька імпреза з нагоди 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:10


Середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України склав за підсумками серпня 5 112,60 гривні – на 801,72 гривні, або 18,6% більше порівняно з тим же періодом 2021 року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:10


Через великий запит 14 жовтня у Драмтеатрі в Тернополі відбудуться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:24Теми дня
3 Жовтня
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео