Понеділок, 17 грудня 2018
• Віктор Ющенко закликав українців об’єднатися • Невдала помста рейдерів-«радикалів» Яциковських • Які ще дурні можуть голосувати сьогодні за афериста Ляшка?! • Все буде кіно: Тернопіль втретє накриє «КіноХвилею» • В «Укрпошті» діє резиденція новорічного чарівника • Як Петро Порошенко зміцнив позиції української мови на радіо, ТБ, в кіно і освіті • Майже 350 мільйонів гривень залучили громади Тернопілля на реалізацію інфраструктурних проектів • «Йде Різдво» –жива автентика від Ірини Музики • Поджазували на славу! • На Тернопільщині створили громадську організацію Спілка воїнів та волонтерів АТО • 12 тернопільських майстрів тайського боксу привезли нагороди з Івано-Франківська • Тернополянка Надія Бенькалович про те, як хвороба перевернула її ставлення до життя • «Сопілка привела до Тернополя, а тут я пізнав… Бога!» • У Тернополі відкрили сучасний офіс «Open Space» • Анатолій Гриценко і Віктор Чумак заявили про об’єднання • Сестра Василя Ломаченка — просто красуня! • Поштарський бунт • Блискавичний успіх Юлії Джими • Василь Ломаченко об’єднав титули • «Ставайте на коліна, бо я вас вб’ю!»
На українській «Мрії» мріють розбагатіти… араби?

Автор: Опубліковано: 13 Квітня о 10:00 142


Агрохолдинг «Мрія» уже третій рік «рятують» від банкрутства європейські та американські інвестори, а нещодавно з’явилася інформація, що компанію хочуть продати арабам.


Саймон Чернявський не зміг вивести "Мрію" з боргів.

Українська «Мрія» пішла по світу… Агрохолдинг має найбільший в Україні земельний банк, зосереджений в одному регіоні, до того ж — на кордоні з Євросоюзом. Через технічний дефолт у 2015-ому році «Мрія» перейшла від родини аграрія з Гусятинщини Івана Гути в руки іноземних кредиторів, яким компанія заборгувала 1,3 млрд. доларів. Управління холдингом довірили британцю з українським корінням Саймону Чернявському.

Одразу ж після зміни керівництва «Мрії» «НОВА…» хотіла взяти інтерв’ю в нового генерального директора. Його прес-служба запропонувала надіслати запитання. Редакція у письмовій формі подала ряд актуальних та гострих запитань, однак відповідей ми так і не отримали… Натомість відповіді дали час і життя. Як і передбачали компетентні експерти, Саймон Чернявський не впорався з покладеними на нього обов’язками вивести компанію з боргових навантажень, показав свою безгосподарність, не виправдав довіри пайовиків — мешканців Тернопільщини та інших областей. За три роки управління іноземними власниками «Мрія» втратила майже половину земель. Станом на сьогодні у розпорядженні підприємства залишилося 165 тисяч гектарів орної землі.

Перевірки на підприємствах «Мрії»

Наприкінці березня на сайті mriya-agroholding.com.ua (ресурс, котрий викриває безгосподарну політику нинішніх власників агрохолдингу «Мрія», а Саймона Чернявського називає шулером) з’явилася інформація, нібито генеральний директор агрохолдингу «Мрія» Саймон Чернявський планує продати активи підприємства. У публікації під назвою «Саймон продає українську «Мрію» арабам?» йдеться про те, що на початку 2017-го в агрохолдингу відбулася кардинальна зміна верхівки топ-менеджменту. Зокрема, торік у січні звільнили Віктора Кухарчука, який обіймав посаду операційного директора групи компаній «Мрія» з лютого 2015-го. Натомість на керівні посади було призначено нових людей. Чернявський вирішив позбутися агрохолдингу і тепер активно готує його до продажу, навіть дозволив проводити перевірку «Мрії» компаніям, які бажають придбати агрохолдинг. Один з таких аудитів відбувся у березні. Група незалежних іноземних перевіряючих практично щодня їздить по підприємствах Тернопільщини, які належать агрохолдингу «Мрія». Відомо, що 6-7 березня проводили аудит на одній із баз агрохолдингу в селі Великі Бірки Тернопільського району, 9 березня аудитори роз’їжджали по центральному блоці компанії — у селі Васильківці Гусятинського району, 13-14 березня іноземці навідалися на крохмальний завод у с. Товстеньке Чортківського району, 21 березня були в Козовій… Аудит проводили І. Нільсон, Джон Стоун, поляк Станіслав Фурчинський, а також представники Шотландії та Пакистану. Подейкують, що група іноземних експертів здійснює аудит для арабської компанії Continental Farmers Group (Саудівськая Аравія).

«Мрія» з боргом 1,1 млрд. доларів

Генеральний директор агрохолдингу «Мрія» Саймон Чернявський підтвердив виданню «Економічна правда» інформацію щодо отримання пропозиції про продаж компанії, проте він поки що не називає компанії, з якою ведуться перемовини щодо продажу. До того ж він зазначив, що потенційна угода неможлива до закінчення реструктуризації боргу на 1,1 млрд. доларів.

«Інтерес з боку потенційних інвесторів до компанії «Мрія» справді є. Торік до кредиторів агрохолдингу з пропозицією зверталися компанія «Кернел» і ще кілька великих гравців аграрного ринку, цього року ми теж отримали ряд пропозицій як від українських, так і від міжнародних компаній. Для наших кредиторів (нинішніх власників «Мрії»), які фактично врятували компанію від банкрутства, сільське господарство не є профільним бізнесом, а обслуговування робочого капіталу «Мрії» — вимушений захід, тому, як я вже неодноразово говорив, прихід стратегічного інвестора — ідеальний варіант для подальшого розвитку «Мрії» і, сподіваюся, це лише питання часу», — зазначив Саймон Чернявський.

«Для того, щоб продати агрохолдинг «Мрія», компанія передусім має навести порядок із землями, які вона має або які обробляє. Ми в цьому активно допомагаємо. Намагаємося сприяти легалізації активів, у тому числі земельного фонду та нерухомості, якими користується «Мрія», або які є предметом дискусій. Щодо того, чи планують продавати компанію, то я знаю про такі ініціативи, хоч і не маю офіційного підтвердження. Відомо, що ведуться такі переговори між власниками «Мрії» та іншими компаніями, але йдеться не тільки про представників Саудівської Аравії чи якихось інших країн, а й про українські компанії», — зазначив голова ТОДА Степан Барна.

Із селянами ніхто не радиться…

Працівники агрохолдингу «Мрія» розповідають, що нині керівництво компанії спрямовує усі ресурси на проведення посівної, щоб у рази збільшити ціну на підприємство, а також на оснащення автопарку автотреками, що розраховують витрати та рух комбайнів під час роботи, що буде доказом проведених робіт для покупців. «Мрію» приводять у товарний вигляд, інвестори мають свої інтереси щодо продажу, ведуться перемовини між міжнародними компаніями. Єдині, хто залишається осторонь цього, — власники земельних паїв, з якими ніхто не радиться щодо майбутнього компанії. На українській «Мрії» мріють розбагатіти… іноземці.

Один із дописувачів в інтернеті, вочевидь, добре обізнаний зі справами «Мрії», зазначив: «За Гути збільшували робочі місця, підвищували зарплатню, оновлювали автопарк, видавали вчасно паї, доплати, ремонтували дороги в селах. За Саймона — скорочують робочі місця, зрізають до мінімуму зарплатню працівникам, добивають до ручки і продають автопарк, сіють гноєрозкидачами, паї людям висипають, як худобі, посеред села на щебінь і не в повній мірі. А в Підгаєцькому районі паїв зовсім не видавали, то люди блокували дороги і розривали договори. Доплат не виділяють, а питання ремонту доріг у селах зовсім не розглядається. А ось за арабів, вочевидь, будемо сіяти на верблюдах, вирощувати верблюжу колючку, щоб верблюди не здохли з голоду, а паї отримуватимемо… верблюжими кізяками…»

Хто такий Саймон Чернявський?

48-річний «подвійний» громадянин США і Великобританії Саймон Чернявський має українське коріння. Його дід емігрував із Одеси в Лондон, де і залишився жити. Саймон народився в Англії, жив на Брайтон-Біч (США). Закінчив коледж Вассар (США), отримавши ступінь бакалавра в галузі міжнародних відносин і російської мови, має ступінь MBA (магістр бізнес-адміністрування) в міжнародній бізнес-школі INSEAD. Упродовж двадцяти останніх років працює на території колишнього СРСР. Його мати Анна Віллан — відомий кулінар зі світовим ім’ям, свого часу мала кулінарну школу в Франції, а після переїзду родини в США написала близько ста книг про європейську кухню, донині бере участь в телевізійних шоу.

«Уже з 1992-го Чернявський обіймав різні  бізнесово-адміністративні посади в Росії. Неважко зрозуміти, що ще з 90-их років генеральний директор «Мрії» перебуває під контролем російських спецслужб та дотримується їхніх чітких вказівок. У 2008-ому Саймон Чернявський раптом міняє російську реєстрацію на українську і  сідає у крісло першого заступника директора компанії «РоАгро». А вже через три роки починає працювати на донецького олігарха  Рината Ахметова, який призначає Чернявського гендиректором агрохолдингу  «HarvEast». 4 лютого 2015-го Саймон Чернявський з’являється на Тернопільщині як генеральний директор агрохолдингу «Мрія». Про те, чим тепер займається очолювана ним «Мрія», мас-медіа останнім часом говорять багато: рейдерство, крадіжки техніки, фальсифікація документів  і  перекачування грошей в офшори. Очевидно, це зумисний удар по економіці України та її агросектору»,— пише сайт «Електорат» про Чернявського.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Наша сила – це єдність навколо рідної держави. Держава не будується завтра чи післязавтра...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові розставив усі крапки над «і»: Святослав Півторак залишився кандидатом на посаду Білецького сільського голови, а невдалі «месники» Яциковські — залишилися з діркою від бублика
...


Опубліковано: о 13:00


У Тернополі та по всій Україні нещодавно з’явилися біг-борди «Ляшко — народний президент України»...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


«Кінохвилюватимуться» усі: і ті, хто у кіноіндустрії бачить себе лише як глядача, і ті, кому кортить стати його частиною...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


14 грудня у головному відділенні Тернопільської «Укрпошти» розпочала діяльність резиденція новорічного чарівника...


Автор: Опубліковано: о 19:00Теми дня
17 Грудня
14 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео