Вівторок, 24 квітня 2018
• Школярка з Тернопільщини – одна з найкращих на міжнародному літературному конкурсі • Український геній зробив переворот у комп’ютерній індустрії • У Тернополі — «Тиждень австрійського кіно» • У Тернополі учасники АТО вчергове отримали квартири у новобудовах • Найшвидший піаніст світу Любомир Мельник: «Більш ніж півжиття я поневірявся без грошей та роботи…» • На читача… і книга йде! • Замість ЗОШ №21 — мистецький ліцей • Ювілейний «Цвіт вишиванки» — з рекордом! •  «Небесна сотня – це в очах вогонь» • На Тернопільщині підліток зґвалтував 8-річного хлопчика за те, що він… заважав ловити рибу • Брехав патрульним, що «євробляхи» не його… • Хакер із Тернопільщини крав гроші в усьому світі • Не стало відомого тернопільського журналіста Григорія Грещука • Коли співає душа: у Тернополі відбудеться фестиваль-конкурс «Я там, де є благословення» • Впровадження індивідуальних теплових пунктів у Тернополі дозволить економити та покращити якість постачання гарячої води • Сакура, нарциси, кава – весняна мандрівка запашна й цікава! • Невже він таки одружиться? • Замінити посвідчення водія? За 20 хвилин у центрі Тернополя! • Рада підтримала звернення про створення в Україні єдиної автокефальної православної церкви • Реквієм по «Мрії»
На українській «Мрії» мріють розбагатіти… араби?

Автор: Опубліковано: 13 Квітня о 10:00 53


Агрохолдинг «Мрія» уже третій рік «рятують» від банкрутства європейські та американські інвестори, а нещодавно з’явилася інформація, що компанію хочуть продати арабам.


Саймон Чернявський не зміг вивести "Мрію" з боргів.

Українська «Мрія» пішла по світу… Агрохолдинг має найбільший в Україні земельний банк, зосереджений в одному регіоні, до того ж — на кордоні з Євросоюзом. Через технічний дефолт у 2015-ому році «Мрія» перейшла від родини аграрія з Гусятинщини Івана Гути в руки іноземних кредиторів, яким компанія заборгувала 1,3 млрд. доларів. Управління холдингом довірили британцю з українським корінням Саймону Чернявському.

Одразу ж після зміни керівництва «Мрії» «НОВА…» хотіла взяти інтерв’ю в нового генерального директора. Його прес-служба запропонувала надіслати запитання. Редакція у письмовій формі подала ряд актуальних та гострих запитань, однак відповідей ми так і не отримали… Натомість відповіді дали час і життя. Як і передбачали компетентні експерти, Саймон Чернявський не впорався з покладеними на нього обов’язками вивести компанію з боргових навантажень, показав свою безгосподарність, не виправдав довіри пайовиків — мешканців Тернопільщини та інших областей. За три роки управління іноземними власниками «Мрія» втратила майже половину земель. Станом на сьогодні у розпорядженні підприємства залишилося 165 тисяч гектарів орної землі.

Перевірки на підприємствах «Мрії»

Наприкінці березня на сайті mriya-agroholding.com.ua (ресурс, котрий викриває безгосподарну політику нинішніх власників агрохолдингу «Мрія», а Саймона Чернявського називає шулером) з’явилася інформація, нібито генеральний директор агрохолдингу «Мрія» Саймон Чернявський планує продати активи підприємства. У публікації під назвою «Саймон продає українську «Мрію» арабам?» йдеться про те, що на початку 2017-го в агрохолдингу відбулася кардинальна зміна верхівки топ-менеджменту. Зокрема, торік у січні звільнили Віктора Кухарчука, який обіймав посаду операційного директора групи компаній «Мрія» з лютого 2015-го. Натомість на керівні посади було призначено нових людей. Чернявський вирішив позбутися агрохолдингу і тепер активно готує його до продажу, навіть дозволив проводити перевірку «Мрії» компаніям, які бажають придбати агрохолдинг. Один з таких аудитів відбувся у березні. Група незалежних іноземних перевіряючих практично щодня їздить по підприємствах Тернопільщини, які належать агрохолдингу «Мрія». Відомо, що 6-7 березня проводили аудит на одній із баз агрохолдингу в селі Великі Бірки Тернопільського району, 9 березня аудитори роз’їжджали по центральному блоці компанії — у селі Васильківці Гусятинського району, 13-14 березня іноземці навідалися на крохмальний завод у с. Товстеньке Чортківського району, 21 березня були в Козовій… Аудит проводили І. Нільсон, Джон Стоун, поляк Станіслав Фурчинський, а також представники Шотландії та Пакистану. Подейкують, що група іноземних експертів здійснює аудит для арабської компанії Continental Farmers Group (Саудівськая Аравія).

«Мрія» з боргом 1,1 млрд. доларів

Генеральний директор агрохолдингу «Мрія» Саймон Чернявський підтвердив виданню «Економічна правда» інформацію щодо отримання пропозиції про продаж компанії, проте він поки що не називає компанії, з якою ведуться перемовини щодо продажу. До того ж він зазначив, що потенційна угода неможлива до закінчення реструктуризації боргу на 1,1 млрд. доларів.

«Інтерес з боку потенційних інвесторів до компанії «Мрія» справді є. Торік до кредиторів агрохолдингу з пропозицією зверталися компанія «Кернел» і ще кілька великих гравців аграрного ринку, цього року ми теж отримали ряд пропозицій як від українських, так і від міжнародних компаній. Для наших кредиторів (нинішніх власників «Мрії»), які фактично врятували компанію від банкрутства, сільське господарство не є профільним бізнесом, а обслуговування робочого капіталу «Мрії» — вимушений захід, тому, як я вже неодноразово говорив, прихід стратегічного інвестора — ідеальний варіант для подальшого розвитку «Мрії» і, сподіваюся, це лише питання часу», — зазначив Саймон Чернявський.

«Для того, щоб продати агрохолдинг «Мрія», компанія передусім має навести порядок із землями, які вона має або які обробляє. Ми в цьому активно допомагаємо. Намагаємося сприяти легалізації активів, у тому числі земельного фонду та нерухомості, якими користується «Мрія», або які є предметом дискусій. Щодо того, чи планують продавати компанію, то я знаю про такі ініціативи, хоч і не маю офіційного підтвердження. Відомо, що ведуться такі переговори між власниками «Мрії» та іншими компаніями, але йдеться не тільки про представників Саудівської Аравії чи якихось інших країн, а й про українські компанії», — зазначив голова ТОДА Степан Барна.

Із селянами ніхто не радиться…

Працівники агрохолдингу «Мрія» розповідають, що нині керівництво компанії спрямовує усі ресурси на проведення посівної, щоб у рази збільшити ціну на підприємство, а також на оснащення автопарку автотреками, що розраховують витрати та рух комбайнів під час роботи, що буде доказом проведених робіт для покупців. «Мрію» приводять у товарний вигляд, інвестори мають свої інтереси щодо продажу, ведуться перемовини між міжнародними компаніями. Єдині, хто залишається осторонь цього, — власники земельних паїв, з якими ніхто не радиться щодо майбутнього компанії. На українській «Мрії» мріють розбагатіти… іноземці.

Один із дописувачів в інтернеті, вочевидь, добре обізнаний зі справами «Мрії», зазначив: «За Гути збільшували робочі місця, підвищували зарплатню, оновлювали автопарк, видавали вчасно паї, доплати, ремонтували дороги в селах. За Саймона — скорочують робочі місця, зрізають до мінімуму зарплатню працівникам, добивають до ручки і продають автопарк, сіють гноєрозкидачами, паї людям висипають, як худобі, посеред села на щебінь і не в повній мірі. А в Підгаєцькому районі паїв зовсім не видавали, то люди блокували дороги і розривали договори. Доплат не виділяють, а питання ремонту доріг у селах зовсім не розглядається. А ось за арабів, вочевидь, будемо сіяти на верблюдах, вирощувати верблюжу колючку, щоб верблюди не здохли з голоду, а паї отримуватимемо… верблюжими кізяками…»

Хто такий Саймон Чернявський?

48-річний «подвійний» громадянин США і Великобританії Саймон Чернявський має українське коріння. Його дід емігрував із Одеси в Лондон, де і залишився жити. Саймон народився в Англії, жив на Брайтон-Біч (США). Закінчив коледж Вассар (США), отримавши ступінь бакалавра в галузі міжнародних відносин і російської мови, має ступінь MBA (магістр бізнес-адміністрування) в міжнародній бізнес-школі INSEAD. Упродовж двадцяти останніх років працює на території колишнього СРСР. Його мати Анна Віллан — відомий кулінар зі світовим ім’ям, свого часу мала кулінарну школу в Франції, а після переїзду родини в США написала близько ста книг про європейську кухню, донині бере участь в телевізійних шоу.

«Уже з 1992-го Чернявський обіймав різні  бізнесово-адміністративні посади в Росії. Неважко зрозуміти, що ще з 90-их років генеральний директор «Мрії» перебуває під контролем російських спецслужб та дотримується їхніх чітких вказівок. У 2008-ому Саймон Чернявський раптом міняє російську реєстрацію на українську і  сідає у крісло першого заступника директора компанії «РоАгро». А вже через три роки починає працювати на донецького олігарха  Рината Ахметова, який призначає Чернявського гендиректором агрохолдингу  «HarvEast». 4 лютого 2015-го Саймон Чернявський з’являється на Тернопільщині як генеральний директор агрохолдингу «Мрія». Про те, чим тепер займається очолювана ним «Мрія», мас-медіа останнім часом говорять багато: рейдерство, крадіжки техніки, фальсифікація документів  і  перекачування грошей в офшори. Очевидно, це зумисний удар по економіці України та її агросектору»,— пише сайт «Електорат» про Чернявського.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Олександра Мудрак з Гусятина  – дипломант міжнародного літературного конкурсу «Гранослов»...


Рубрика: Опубліковано: о 15:57


Винахіднику і розробнику магнітних носіїв Любомиру Романківу 17 квітня виповнюється 87...


Рубрика: Опубліковано: о 15:54


У тернопільській книгарні «Є», що на вул. Валова, 23 квітня  стартував фестиваль «Тиждень австрійського кіно»...


Рубрика: Опубліковано: о 15:49


Тернополі 17 учасників АТО отримали сертифікати на квартири у новобудові...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:47


У  той час, коли «звичайний» піаніст може виконати максимум 13-14 нот у секунду, Любомир Мельник може грати 19,5 ноти в секунду кожною рукою. Свою музику він називає continuous music (буквально "безперервна гра")...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00Теми дня
23 Квітня
20 Квітня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео