Понеділок, 16 вересня 2019
• ТОП-5 продуктів, які можна їсти… на ніч • Телефонний дзвінок вартістю в 10 тисяч гривень • «Почистив» не одну квартиру • Настя Приходько пішла під вінець! • #Digitalization: поки в Україні говорять – у Тернополі роблять • Загинув військовослужбовець з Тернопільщини Михайло Цимбалістий • Незважаючи на скруту, у «файному місті» ростуть громадські об’єкти • Куди поділися німці? • Сергій Надал: «Уроки минулого – завдання для сьогодення» • Парад полонених, жорстокі допити: моторошні спогади кіборга з Тернополя, що пробув 2 тижні у полоні • Генпрокурор звільнив В’ячеслава Перча • З’явилося відео вибуху на подвір’ї ректора ТНЕУ • Перший пішов! • Патрульні не взяли 500 гривень! • Україна фактично вийшла на Євро’2020 • Вересневий театральний марафон • У Тернополі — заходи до 75-річчя початку депортації українців з етнічних земель • Загинув водій вантажівки… • «Борщ’ їв»… аж дванадцять разів! • З Бережан – до Відня!
Надія Фарійон: «Сучасна медсестра – партнер лікаря»

Автор: Опубліковано: 18 Червня о 14:00 1055


Доповідь тернополянки на Всеукраїнському форумі з медсестринства вразила його учасників.


Минулої п’ятниці, 7 червня, у Клубі Кабінету Міністрів України відбувся Всеукраїнський форум «Розвиток медсестринства в контексті змін системи охорони здоров’я», під час якого було обговорено нову роль медичної сестри в контексті реформи системи охорони здоров’я, представлено бачення щодо напрямків змін у підготовці медичних сестер та сприяння розвитку професійної спільноти.

Відкрила форум і привітала учасників в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. У форумі взяли участь експерти з медсестринства департаментів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, керівники закладів освіти, що ведуть підготовку за спеціальністю «Медсестринство», медичні сестри.
Тернопільщину, зокрема, представляла голова Асоціації медичних сестер Тернопільської області, заступник головного лікаря з медсестринства Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні, заслужений працівник медичної галузі Надія Фарійон, яка мала доповідь на тему «Інституціональна спроможність медсестринської спільноти».

– У Кабміні я представляла спільноту медичних сестер України. Це велика честь, що саме Тернопільській області була доручена така почесна місія, бо це визнання нашої скромної роботи на рівні держави. Моїм основним завданням було донести товариству, які нові проєкти і яким чином впроваджуються у нашому медичному закладі, розказати про те, що наші медсестри навчаються, опановують психологію, займаються психореабілітацією і нейрореабілітацією пацієнтів, – зауважує Надія Фарійон. – За роки своєї діяльності я мала можливість перейняти досвід у багатьох клініках Європи і взяти участь у кількох міжнародних проєктах. Зокрема, Європейська інсультна організація проводила проєкт «Медична сестра інсультного відділення: догляд та реабілітація за постінсультними пацієнтами», який передбачав дистанційне навчання протягом 6 місяців із здачею тестових завдань. Якщо тести успішно складені – учасників проєкту чекала поїздка до Німеччини, в клініку ім. Йогана Веслінга у м. Мінден. Там я змогла тиждень займатись практичною діяльністю. Знаєте, вивчаючи усі тестові завдання, я була шокована тим рівнем освіти, який впроваджено у Німеччині, і що саме повинні знати медичні сестри. Повернувшись з Німеччини, відразу почала впроваджувати їхній досвід на базі нашої лікарні. Це не потребувало жодних фінансів, тільки знання і виконання. І головне – бажання. Так, нині медсестрам, зважаючи на заробітну плату, непросто, тому й великий їхній відтік за кордон, але все ж професіонали і справжні фанати своєї справи залишаються. Я дуже вдячна нашому головному лікарю Володимиру Васильовичу Шкроботу за те, що ми одразу ж мали можливість створити мультидисциплінарну команду, яка не просто професійно виконує свої обов’язки, а й розуміє, що успіху можна досягти лише разом. Ми розробили карту догляду за постінсультними пацієнтами, які заповнюють медичні сестри, після цього ще було багато кроків, основним з яких я вважаю створення нейрореабілітаційного блоку.

Ще один досвід ми запозичили у швейцарській психіатричній клініці. Там основною функцією медичної сестри є взаємодія з пацієнтом. Якщо немає контакту з пацієнтом – ти не вмієш працювати чи не можеш, такого спеціаліста у відділенні ніхто тримати не буде. І ось ми почали впроваджувати це у нашій клініці. Відверто кажучи, спочатку це було непросто, бо у нас звикли, що обов’язки медсестри – то лише поміряти тиск з температурою, поставити крапельниці і дати пігулку. Нині ж уже 60 наших працівників – усі завідуючі відділеннями, старші медичні сестри, медичні сестри і навіть сестри-господині — закінчили сертифіковані курси з психології. За 10 років психореабілітація так увійшла в наш ритм, що життя нашого закладу по-іншому ми просто не уявляємо! Ми створили мультидисціплінарні команди в кожному психіатричному відділенні, і мені дуже імпонує, що саме медичні сестри пропонують лікарям, які підходи повинні бути до того чи іншого пацієнта, що йому ще можна запропонувати чи що змінити. Тобто це свідчить про те, що медичні сестри уже не є середнім персоналом, а партнером лікаря.

Директор Центру розвитку медсестринства в МОЗ України Катерина Балабанова за підсумками форуму визнала доповідь Надії Фарійон найкращою і наголосила, що саме так мають працювати громадські організації і прагнути вдосконалюватися медсестри. Сама ж пані Надія додає, що більшість учасників форуму, переглянувши під час її доповіді відеоролик про впровадження у лікарні згаданих проєктів, були вражені й забажали приїхати до нашого міста, щоб на власні очі побачити цю клініку європейського зразка, якою нині є Тернопільська психоневрологічна лікарня.

– Ми досягли такого рівня передусім завдяки нашому керівнику, який є натхненником і генератором, – переконана Надія Фарійон. – І, звичайно, завдяки злагодженій роботі всього колективу. Володимир Васильович ніколи не зупиняється на досягнутому, а за ним всі тягнуться. Тому й маємо відповідний результат.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Існує поширена думка, що їсти на ніч шкідливо для здоров’я. Однак є певні продукти, які в цей час їсти корисно. Ось п’ять з них...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


З банківського рахунку 29-річного чоловіка зняли всі заощадження ...


Опубліковано: о 17:00


Крадіжку, поєднану з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому інкримінують працівники Тернопільського відділу поліції мешканцю обласного центру...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Співачка повінчалася зі своїм шкільним другом...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Від 1 тисячі до 1 мільйона 450 тисяч гривень можна отримати на реалізацію громадського проєкту за допомогою «електронної демократії»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
16 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео