Четвер, 23 січня 2020
• Сергій Надал: «Акт Злуки показав усьому світові – українці це державна нація» • Герої вистояли, не витримав бетон… • «Кінець епохи бідності»: тільки для кого?! • 20 облич’2019: Наталя Присіч • Заливне з індички від Євгена Клопотенка • У 42 роки – 20 дітей! • Бунт у королівстві? • Новітня практика інвестиційних угод, впроваджена у Тернополі, є прикладом для багатьох українських міст • Помер найменший чоловік у світі • 20 облич’2019: Віталій Гринів • Новий парк за проєктом молодих тернопільських архітекторів таки буде! • Юліанна Туницька посіла п’яте місце на ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх • Вчителька з Тернопільщини поскаржилася на борг по зарплаті, а… стала фігурантом службового розслідування • Реформа середньої освіти в Україні: все, що треба знати про новий закон • Продавали підроблені документи через інтернет… • Націю поважають у світі тоді, коли вона поважає себе і своїх героїв • Ірина Мацко розповість про «Секрети українського щастя» • Критерії вибору найкращого взуття для бігу • На що звернути увагу при виборі настільної лампи? • Тіла загиблих в Тегерані українців повернули на Батьківщину
Найбільша модернізація комунальної інфраструктури за останніх 60 років

Автор: Опубліковано: 8 Листопада о 16:00 9


«Східний» і «Сонячний» матимуть гарячу воду і тепло цілодобово.


Оновлення котельні на Лесі Українки — приклад, що вселяє оптимізм

Ціле літо тривали роботи з реконструкції тепломереж мікрорайонів “Східний”, “Сонячний”, а також оновлення котельні на Лесі Українки. Загалом за сприяння Європейського Банку Реконструкції та Розвитку було інвестовано 1,7 млн. євро у покращання побутового комфорту мешканців міста.

Як зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал, метою реалізації такого масштабного проєкту є насамперед забезпечення цілодобової подачі гарячої води на всій території міста, покращання якості теплопостачання та зниження вартості витрат як для мешканців, так і для місцевого бюджету.

Що стосується котельні на Лесі України, то тут встановлено три сучасних газових котли знаменитої фірми Viessmann загальною потужністю 30 МВт. Дане котельне устаткування дозволить забезпечити належне постачання теплової енергії споживачам більшої частини мікрорайону «Східний». Такого масштабного оновлення комунальної інфраструктури не було в Тернополі 60 років. За словами фахівців, якщо порівняти теперішнє і минуле обладнання, то це все одно, що пересісти зі старенької “копійки” на новий сучасний “Мерседес”. Крім того, протягом літа було замінено близько трьох кілометрів труб.

Це дозволить спочатку забезпечити цілодобовим гарячим постачанням масиви “Східний” і частково “Сонячний”. Але в мерії є амбітна мета, аби протягом найближчих років забезпечити цілодобово гарячою водою увесь Тернопіль. Реалізація такого проєкту вимагає значних коштів, зокрема, залучення грошей міжнародних фінансових інституцій. На жаль, сьогодні, щоб залучити їх, необхідно погоджувати усі міжнародні угоди громади з Світовим банком, ЄБРР та іншими міжнародними фінустановами на рівні міністерств. Це довго і ускладнює справу, але навіть у цій ситуації Тернополю вдається провадити позитивні зміни.

Вісім років термомодернізації. Що далі?

Початок програми енергоефективності та тепломодернізації Тернополя було покладено у 2011 році, коли на запрошення новообраного міського голови до міста прибули фахівці в енергетичній галузі з країн Східної Європи і Швеції, де такі реформи відбулися у 1980-1990 роках. Групою міжнародних експертів-практиків була складена програма оновлення системи постачання тепла у Тернополі. Під цю програму команда Сергія Надала залучила кошти ЄБРР і Світового банку.

Пілотні проєкти запустили спочатку на комунальних об’єктах, котрі показали добру ефективність, зокрема, дозволили економити від 25 до 50% газу. Після того перейшли до модернізації системи опалення житлового фонду. Ця модернізація, що приносить економію і поліпшує наш комфорт, має кілька рівнів.

По-перше, місто переходить до двотрубної (замість чотирьохтрубної) системи постачання теплоносія, коли вода до відповідної температури підігрівається безпосередньо у будівлі. Відтак у кілька разів зменшуються тепловтрати по дорозі від котельні до будинку. Тернополяни платять виключно за надане тепло.

По-друге, встановлюються Індивідуальні теплові пункти (ІТП) у парі з лічильниками тепла. Дане устаткування автоматично реагує на зміни температури ззовні і збільшує або зменшує подачу тепла в будинок. У підсумку мешканці платять за необхідну кількість тепла.

На даний час у місті вже встановлено понад 200 ІТП, що покриває третину житлового фонду. Роботи у цьому напрямку тривають. При цьому Тернопіль не пішов шляхом бездумного встановлення лічильників, коли підвищення тарифів перекладають виключно на плечі населення, як це робиться у багатьох містах України. Сам лічильник лише фіксує витрати тепла, але не робить його ефективним. Якщо у будинку немає утеплення та ІТП, то люди просто заплатять більше “за лічильником”. Коли ж у будинку встановлені ІТП і лічильник, то витрати енергії і оплата будуть справді меншими навіть на фоні зростання тарифів.

По-третє, у місті діє програма термомодернізації, котра передбачає заміну вікон, утеплення будинків на умовах співфінансування: місто сплачує 70% вартості робіт, а мешканці — 30%.

Четвертим етапом стане впровадження системи віддаленого керування і моніторингу за процесом теплопостачання (SCADA), що дозволить в режимі он-лайн контролювати роботу теплових мереж, виявляти тепловтрати і усувати їх.

Усі міські програми з енергоефективності і покращання комфорту тернополян працюють на постійній основі. Команда міського голови покроково реалізовує план, який має підвищити незалежність громади, гарантувати тепло і комфорт.

На зміни потрібен час, але вже цього року маємо черговий позитивний приклад із модернізації котельні на Лесі Українки. Саме такі приклади дають впевненість, що в найближчому майбутньому комунальне господарство забезпечить усе наше місто теплом і гарячою водою цілодобово.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

«Нам знову кажуть про «неважливість» минулого, героїв, традицій. Це все одно, що відмовитися від себе і перестати бути українцем»...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


П'ять років тому завершилися бої за Донецький аеропорт, який 242 дні захищали «кіборги»...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00


Більшість українців ледь зводять кінці з кінцями, не в силі оплатити за комуналку, економлять на всьому, на чому тільки можна, і наївно — від виборів до виборів — вірять у позитивні зміни в державі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 13:12


Народилася у Хоросткові Гусятинського району Тернопільської області у співучій музичній родині...


Рубрика: Опубліковано: о 10:00


Холодець або заливне – ще одна святкова зимова страва, що не поступається за популярністю салату «Олів’є»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00Теми дня
22 Січня
21 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео