Середа, 13 листопада 2019
• Вітаю в ХХІ столітті… • Вижила завдяки… цукеркам • Сигара берек – трубочки з бринзою • Зі світу по клаптику – нареченій сукня • Ніжна і грізна Могилевська знову покохала • Аграрії з Тернопільщини виступили проти продажу землі в Україні • Привокзальна площа зміниться до невпізнання • Переможець «Озеряни’2019» виконав олімпійський норматив • Про знищені сидіння, поліцію і загадки регламенту • У Тернополі будують унікальний собор в древньовізантійському стилі • Онука італійського диктатора Муссоліні вимагає покарати фанатів «Селтика» • Придбав смартфон за…фальшиві долари • Менше, ніж в УПЛ, легіонерів тільки в Сербії • У Тернополі запрацював новий автобусний маршрут №35 з великими низькопідлоговими автобусами • А ви їли нині на сніданок… магній? • Ловися, фотокадре, вдалий та ще кращий! • Скільки тернополяни заплатять за централізоване опалення у жовтні? • Найбільша модернізація комунальної інфраструктури за останніх 60 років • З листопада документи водія — в смартфоні • Відбір на чемпіонат світу’2022: знову слід виграти групу
Найбільша модернізація комунальної інфраструктури за останніх 60 років

Автор: Опубліковано: 8 Листопада о 16:00 6


«Східний» і «Сонячний» матимуть гарячу воду і тепло цілодобово.


Оновлення котельні на Лесі Українки — приклад, що вселяє оптимізм

Ціле літо тривали роботи з реконструкції тепломереж мікрорайонів “Східний”, “Сонячний”, а також оновлення котельні на Лесі Українки. Загалом за сприяння Європейського Банку Реконструкції та Розвитку було інвестовано 1,7 млн. євро у покращання побутового комфорту мешканців міста.

Як зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал, метою реалізації такого масштабного проєкту є насамперед забезпечення цілодобової подачі гарячої води на всій території міста, покращання якості теплопостачання та зниження вартості витрат як для мешканців, так і для місцевого бюджету.

Що стосується котельні на Лесі України, то тут встановлено три сучасних газових котли знаменитої фірми Viessmann загальною потужністю 30 МВт. Дане котельне устаткування дозволить забезпечити належне постачання теплової енергії споживачам більшої частини мікрорайону «Східний». Такого масштабного оновлення комунальної інфраструктури не було в Тернополі 60 років. За словами фахівців, якщо порівняти теперішнє і минуле обладнання, то це все одно, що пересісти зі старенької “копійки” на новий сучасний “Мерседес”. Крім того, протягом літа було замінено близько трьох кілометрів труб.

Це дозволить спочатку забезпечити цілодобовим гарячим постачанням масиви “Східний” і частково “Сонячний”. Але в мерії є амбітна мета, аби протягом найближчих років забезпечити цілодобово гарячою водою увесь Тернопіль. Реалізація такого проєкту вимагає значних коштів, зокрема, залучення грошей міжнародних фінансових інституцій. На жаль, сьогодні, щоб залучити їх, необхідно погоджувати усі міжнародні угоди громади з Світовим банком, ЄБРР та іншими міжнародними фінустановами на рівні міністерств. Це довго і ускладнює справу, але навіть у цій ситуації Тернополю вдається провадити позитивні зміни.

Вісім років термомодернізації. Що далі?

Початок програми енергоефективності та тепломодернізації Тернополя було покладено у 2011 році, коли на запрошення новообраного міського голови до міста прибули фахівці в енергетичній галузі з країн Східної Європи і Швеції, де такі реформи відбулися у 1980-1990 роках. Групою міжнародних експертів-практиків була складена програма оновлення системи постачання тепла у Тернополі. Під цю програму команда Сергія Надала залучила кошти ЄБРР і Світового банку.

Пілотні проєкти запустили спочатку на комунальних об’єктах, котрі показали добру ефективність, зокрема, дозволили економити від 25 до 50% газу. Після того перейшли до модернізації системи опалення житлового фонду. Ця модернізація, що приносить економію і поліпшує наш комфорт, має кілька рівнів.

По-перше, місто переходить до двотрубної (замість чотирьохтрубної) системи постачання теплоносія, коли вода до відповідної температури підігрівається безпосередньо у будівлі. Відтак у кілька разів зменшуються тепловтрати по дорозі від котельні до будинку. Тернополяни платять виключно за надане тепло.

По-друге, встановлюються Індивідуальні теплові пункти (ІТП) у парі з лічильниками тепла. Дане устаткування автоматично реагує на зміни температури ззовні і збільшує або зменшує подачу тепла в будинок. У підсумку мешканці платять за необхідну кількість тепла.

На даний час у місті вже встановлено понад 200 ІТП, що покриває третину житлового фонду. Роботи у цьому напрямку тривають. При цьому Тернопіль не пішов шляхом бездумного встановлення лічильників, коли підвищення тарифів перекладають виключно на плечі населення, як це робиться у багатьох містах України. Сам лічильник лише фіксує витрати тепла, але не робить його ефективним. Якщо у будинку немає утеплення та ІТП, то люди просто заплатять більше “за лічильником”. Коли ж у будинку встановлені ІТП і лічильник, то витрати енергії і оплата будуть справді меншими навіть на фоні зростання тарифів.

По-третє, у місті діє програма термомодернізації, котра передбачає заміну вікон, утеплення будинків на умовах співфінансування: місто сплачує 70% вартості робіт, а мешканці — 30%.

Четвертим етапом стане впровадження системи віддаленого керування і моніторингу за процесом теплопостачання (SCADA), що дозволить в режимі он-лайн контролювати роботу теплових мереж, виявляти тепловтрати і усувати їх.

Усі міські програми з енергоефективності і покращання комфорту тернополян працюють на постійній основі. Команда міського голови покроково реалізовує план, який має підвищити незалежність громади, гарантувати тепло і комфорт.

На зміни потрібен час, але вже цього року маємо черговий позитивний приклад із модернізації котельні на Лесі Українки. Саме такі приклади дають впевненість, що в найближчому майбутньому комунальне господарство забезпечить усе наше місто теплом і гарячою водою цілодобово.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вітаю в ХХІ столітті.
Тут секс вільний, а любов – важка ноша...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Мешканка Нової Зеландії Кушила Стейн, яка дрейфувала дві доби в Егейському морі, вижила завдяки невеликому запасу льодяників. Її врятували минулої неділі...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Перекус по-турецьки...


Опубліковано: о 14:00


Нещодавно 43-річна англійка Беккі вийшла заміж за коханого Чі Маркхмена...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


44-річна співачка Наталія Могилевська, яка нещодавно заявила про готовність стати мамою, трішки розказала про свого таємничого обранця...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00Теми дня
12 Листопада
11 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео