Субота, 20 квітня 2024
• Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини • Володимир Шкробот: «Життя рахує не кроки, які ти зробив, а сліди, які залишиш для суспільства» • За 12000 доларів тернополянин обіцяв ухилянтам «порішати» з військкоматом • 100-річна ювілярка з Козівської громади • 12-метровий рушник “родом” із Тернопільщини мандрує світом • У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур
Напад на Ігоря Турського: основні версії

Опубліковано: 28 Лютого о 16:00 309


Новина про напад швидко розлетілася Тернополем і викликала чималий резонанс. Інтернетом почали поширювати різні версії стосовно причини інциденту.


22 лютого, близько 16-ої години, у центрі Тернополя, неподалік драмтеатру, невідомий зловмисник напав на колишнього депутата Тернопільської міської ради Ігоря Турського. Він підбіг до нього з-за спини, вдарив ножем у ногу, ймовірно, цілив вище, але спіткнувся, й утік. Разом з Ігорем у той момент був його друг — екс-депутат міської ради Іван Сороколіт. Як згодом стало відомо, чоловіки перед тим були в обласній поліції, де забрали відповідь на їхній інформаційний запит про те, чи були проти них коли-небудь порушені кримінальні провадження, після того посиділи в одній із кав’ярень, а тоді попрямували до ЗОШ №3, звідки Ігор мав забрати свого сина. Ледве встигли вони звернути з Театрального майдану на вулицю Грушевського, як трапилося неочікуване… Нападник діяв зухвало, був без маски, все відбувалося на очах перехожих. Було багато крові, бо злочинець зачепив ножем артерію. Ігоря Турського швидка доправила до лікарні, де його терміново прооперували.

Новина про напад швидко розлетілася Тернополем і викликала чималий резонанс. Інтернетом почали поширювати різні версії стосовно причини інциденту. Наступного дня активісти поширили запис із камери відеоспостереження, на якому видно, що нападник очікував на Турського біля драмтеатру, зафіксовано момент нападу. А ще із відеозапису видно, що з нападником було двоє спільників, які стояли неподалік пам’ятника Шевченку. Після нападу усі троє зловмисників утекли. Поліція оприлюднила фото автомобіля, яким переміщувалися злочинці, та їхній маршрут, аби знайти можливих свідків втечі чи записи відеореєстраторів проїжджаючих автомобілів.

Нападника наразі затримати не вдалося. За нападом на екс-депутата Тернопільської міської ради правоохоронні органи порушили кримінальне провадження за ч.4 ст. 296 ККУ — хуліганство, вчинене із застосуванням холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень. Невдовзі про основні версії злочину розповів начальник Головного управління національної поліції в області Олександр Богомол. Причинами нападу, за даними поліції, могли стати неприязні стосунки на ґрунті громадської діяльності потерпілого, його активна політична діяльність і конфлікти у міській раді та партії «Свобода», з якої потерпілого торік виключили, конфлікт на побутовому ґрунті або помста через те, що Турський міг стати небажаним свідком якоїсь подій. Розглядають також версії інсценування злочину і хуліганські дії. Спробуємо детальніше проаналізувати ймовірність версій, озвучених правоохоронцями.

Версія 1. Злочин вчинено особами, з якими потерпілий мав неприязні стосунки на ґрунті громадсько-політичної діяльності.

Останнім часом Ігор Турський практично не займався громадсько-політичною діяльністю. Після виключення його з партії «Свобода» та позбавлення депутатського мандата він активно шукав нову політичну партію. Лише цю його активність опосередковано можна назвати громадською діяльністю. Врешті-решт він потрапив до партії «Сила людей», а там виник новий скандал. Політичний актив обласної організації партії «Сила людей» звинуватив Турського у рейдерському захопленні партії. Діюче керівництво Тернопільського осередку виступило навіть із заявою про те, що «не допустить у партію корупціонерів та рейдерів». Йшлося саме про Турського і його друзів.

Версія 2. Злочин вчинено на ґрунті особистої неприязності.

Ця версія, очевидно, стосується конфліктів у Тернопільській міській раді. Нагадаємо, що Ігоря Турського та ще двох його друзів ВО «Свобода» звинуватила у зраді партійних принципів та виключила з партії. Більше того, активісти партії зібрали необхідну кількість підписів та позбавили усіх трьох депутатських мандатів. Тому цілком логічно, що екс-депутати можуть звинувачувати у злочині своїх колишніх однопартійців. Однак ймовірність цієї версії сумнівна. Навіщо «Свободі» так грубо чинити, якщо вона вже вирішила питання зі своїми так званими зрадниками? Їх виключили з фракції, з партії, позбавили депутатських мандатів, тобто у конфлікті поставлена крапка.

Версія 3. Злочин вчинено особами з метою помсти.

За даними поліції, потерпілий був свідком окремих подій, проте яких саме, — не уточнюють. Спробуємо з’ясувати. Подейкували, що, перебуваючи на посаді секретаря міської ради, Турський активно займався лобіюванням земельних питань. Зрозуміло, що у такому «бізнесі» не все законно й прозоро, і Турський міг бути учасником або свідком якоїсь резонансної афери, тому цей напад може бути своєрідною помстою його колишніх бізнес-партнерів або просто попередженням.

Версія 4. Злочин вчинено з хуліганських спонукань.

Олександр Богомол назвав цю версію маловірогідною, проте її, як і інші, будуть перевіряти. Стверджуючи про малоймовірність цієї версії, у поліції не звернули увагу на одну вагому обставину: за день перед нападом на Турського у центрі Тернополя невідомий підрізав перехожого. Як йдеться у повідомленні поліції щодо цього інциденту, потерпілий був доправлений до лікарні з колото-різаними ранами стінки живота та проникаючим пораненням і пошкодженням легені та селезінки. Тобто у центрі Тернополя діє або злочинець, або банда, яка нападає на перехожих.

Версія 5. Злочин вчинено особами, з якими потерпілий мав конфлікти на побутовому ґрунті.

Тут може йти мова й про побутові конфлікти — жінки, ображені, помста за особисту образу тощо.

Версія 6. Інсценування злочину самим потерпілим.

Напад на Турського дає йому всі можливості додаткового політичного піару. Його друзі вже заявляють, що «свободівці-бандерівці» напали на колишнього депутата, вчинивши замах. Це — класична піар-технологія, тому варто перевірити версію, чи Ігор Турський та його друзі навмисно не влаштували інсценування замаху. Турський у свій час був секретарем міської ради Тернополя (фактично другою після мера людиною у місті), мав амбіції на посаду міського голови і навіть публічно заявляв, що «був би корисним Тернополю у Верховній Раді». Однак його політичні амбіції підірвало виключення з партії «Свобода» (електоральний лідер у Тернополі) та позбавлення депутатського мандата. Врятувати його політичні амбіції від поступового, але неухильного політичного забуття міг би потужний привід, щоб про потерпілого заговорили на загальноукраїнському рівні. Принаймні на відео видно, що в останні секунди перед нападом Сороколіт повертається і, бачачи, що до них наближається невідомий, відходить праворуч на два метри. Саме в цей момент стається напад на Турського. Нічого не стверджуємо — просто аналізуємо відео. Невдовзі на місце скоєння злочину прибули журналісти, а в інтернеті зарясніли публікації про подію. Тому ця версія теж має право на існування. А аналізуючи всі версії від поліції та намагаючись зберегти об’єктивність, мусимо наразі констатувати, що напад ставить більше запитань, ніж дає відповідей.

Замість P.S.

Наступного дня після нападу Ігор Турський написав у Фейсбуці наступне: «Живий. Та кілька тижнів бігати не буду точно. Глибока рана на нозі за сантиметр від стегнової артерії і нерва. Величезна подяка усім, хто надавав допомогу відразу на місці (прошу допомогти віднайти лікаря-перехожого, котрий на місці професійно надавав допомогу), а також працівникам швидкої та медикам в лікарні.

Напад серед білого дня з ножем в центрі міста — це аномалія… Чи це спроба мене залякати, чи покарати, чи замах на вбивство, — не можу сказати. Як і не можу стверджувати, хто і для чого це затіяв. Поліцію прошу провести об’єктивне розслідування. Зазначу, що не маю жодних ні бізнесово-фінансових конфліктів, ні на ґрунті особистих чи то побутових стосунків: ні з чоловіками, ні з жінками. Подія викликала певний резонанс і породила високу увагу до моєї особи. Користуючись моментом, прошу поліцію розслідувати не лише даний злочин, й все те неподобство (фізичне блокування міськради, сфальшоване «народне» відкликання з депутатів), яке організували навколо мене впродовж року Сергій Надал і підпорядкована йому партія «Свобода». Цинічне руйнування місцевого самоврядування Тернополя вважаю більшим злочином проти громади, ніж чи це ножове поранення чи замах на Турського. Не здивуюсь, що напад на мене пов’язаний з моєю політичною діяльністю. Та нехай висновки все ж зробить слідство. Але одне можу сказати з впевненістю: якщо у когось були наміри залякати, то задум не вдався. Займатимусь політичною та громадською роботою ще з більшою наполегливістю».

До речі, наступного після нападу дня ще один екс-депутат міської ради, товариш потерпілого Роман Навроцький отримав погрозливе СМС: «Як тобі ніж в сраці? Знаєш за що? Не переживаєш?» За цим фактом теж порушено кримінальне провадження. Отож, надалі справа — за поліцією. А Ігорю Турському бажаємо якнайшвидшого одужання.

Микола Савченко


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Уже два роки військовий з Тернополя Дмитро Линва бореться із важкою хворобою...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:46


Ірина Ковальчук через війну релокувала бізнес на Тернопільщину...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:47


До 6 років позбавлення волі засуджено екскерівника податкової інспекції та його трьох спільників за вимагання 40 тис доларів США неіснуючого боргу...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:52


На Рівненщині виявили ікону 1779 року кременецького художника Федора Лісневича. ...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:28


Майже 22 роки тому керівником Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні призначили Володимира Шкробота – хірурга за фахом і менеджера за покликанням...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:38



Теми дня
19 Квітня
17 Квітня
16 Квітня
15 Квітня