Четвер, 28 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Наступна зима буде найскладнішою за всі роки незалежності України

Опубліковано: 18 Серпня о 8:00 140


Війна — це не лише бої на фронті. Війна — це коли ворог знищує об’єкти критичної та енергетичної інфраструктури, провокує дефіцит газу та електроенергії, робить усе можливе, щоб українські міста замерзли.


Очевидно, це добре розуміє українська влада, яка вже почала інформаційно «накачувати», що наступна зима буде найскладнішою за всі роки незалежності. І президент, і експерти, і урядовці закликають українців цього опалювального сезону, як ніколи, економити газ та електроенергію. Людей готують до можливих «віялових» відключень світла, до 16 градусів тепла в оселях. Як буде розвиватися ситуація, залежить від багатьох факторів, зокрема, й від ситуації на фронті. Але всі розуміють: легко не буде.
Три варіанти розвитку подій взимку 2022-2023 років
Найкритичніший
Рашисти вже анонсують, що в найближчі місяці будуть обстрілювати ТЕС, електропідстанції, газові родовища, підземні термінали та сховища газу. Їх мета — підірвати всю енергетичну систему України. Якщо плани окупантів здійсняться, буде справжня катастрофа. Українські міста замерзнуть. Труби у квартирах полопають, а ті, хто має індивідуальне опалення, не зможуть ним користуватися — банально не буде газу. Українці пам’ятають зиму 2006-го року, коли через техногенну аварію на Луганщині замерзло місто Алчевськ. Від холоду замерзали і розривалися батареї, не було ні електрики, ні тепла, ні газу. Найкритичнішою була ситуація у власників індивідуального опалення. Тоді Алчевську допомагала вся країна. Цієї зими таким «алчевськом» може стати вся Україна.
Критичний
Якщо об’єкти енергетичної інфраструктури будуть розбиті частково, наступна зима буде теж критична. Через низькі запаси та високу ціну газ будуть подавати лише у міста, до сіл газ просто не дійде. Сам газ буде низького тиску та з великим відсотком домішок. Це коли чайник кипить через 10 хв., а не через 2. У хід підуть «віялові» відключення електроенергії, найбільш довготривалі у селах, малих та середніх містах.
Окремі міста також можуть повторити долю Алчевська, як це не дивно, особливо на Півдні України. Південь знаходиться на кінці всіх газових та електричних мереж, тому якщо, не дай Боже, десь поперебивають, то альтернативних джерел постачання там практично нема.
Поганий
Якщо українській армії вдасться відкинути ворога, а бійцям ППО захисти об’єкти критичної інфраструктури тилових міст, зима все одно буде складною. Якщо пощастить і зима буде теплою, то, можливо, великих проблем не буде, але якщо середньодобова температура буде -10 кілька днів, то треба бути готовими до окремих надзвичайних ситуацій. Наприклад, аварії можуть статися через зниження тиску газу. Тоді про +16 у квартирах, які нам обіцяє влада, доведеться лише мріяти. Кількість таких надзвичайних ситуацій буде залежати від того, як місцева влада протягом останніх років утримувала енергетичну інфраструктуру.
Що робити?
Важко сказати, який варіант найімовірніший. Єдине можна стверджувати — це буде найскладніша і найважча зима за всі часи незалежності. Як говорили наші діди, треба готуватися до гіршого.
Треба готуватися до надзвичайних ситуацій. Запасатися теплим одягом, системами альтернативного живлення, зарядженими повербанками, їжею тривалого зберігання — про усе це треба подбати. Краще бути готовими і не використати.
Треба закуповувати так звані «буржуйки» і готувати централізовані пункти обігріву, наприклад, у діючих укриттях. Створити там запас води, ковдр, теплого одягу та взуття. І найголовніше. Треба збільшувати кількість енергетичних об’єктів, які працюють на альтернативних джерелах енергії. Активно впроваджувати проєкти зеленої енергетики. Переводити котельні, які працюють на дорогому газі, на альтернативні джерела, доступні для того чи іншого регіону. По них ворог теж може бити, але така диверсифікація джерел енергії принаймні зменшує залежність українських міст від газу.
Треба бути готовими, бо зима — близько. Це вже не вислів із відомого телесеріалу, а реальність українських міст та сіл.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня