Понеділок, 02 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Наталія Гусак: «Медицина впорається з викликами воєнного часу»

Опубліковано: 6 Липня о 8:30 45


У Тернополі побувала голова Національної служби здоров’я України (далі — НСЗУ) Наталія Гусак.


Під час робочого візиту посадовиця зустрілася з начальником обласної військової адміністрації Володимиром Трушем і директоркою департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА Ольгою Ярмоленко, а також відвідала Тернопільську обласну клінічну лікарню і Тернопільську обласну комунальну клінічну психоневрологічну лікарню.
Під час зустрічі з керівництвом області обговорили особливості фінансування закладів охорони здоров’я в період воєнного стану.
На Тернопільщині функціонують 102 заклади охорони здоров’я, з яких 88 працюють за Програмою медичних гарантій та уклали угоди з НСЗУ.
«Врятувати життя і зберегти здоров’я громадян — головний пріоритет не лише системи охорони здоров’я, а й всього українського суспільства. Лише разом зможемо забезпечити безперебійне функціонування закладів охорони здоров’я, наближаючи нашу перемогу», — зазначив Володимир Труш.

«Відвідую різні регіони України, щоб побачити, наскільки Програма медичних гарантій у воєнний час задовольняє потреби пацієнтів. Кожна копійка, спрямована НСЗУ на медичний заклад, це гроші, які мають іти на користь пацієнта, — зазначила Наталія Гусак. — Тернопільщина взяла на себе великий виклик щодо кількості внутрішньо переміщених осіб. За чотири місяці війни ми фактично зацементували Програму медичних гарантій, щоб усі заклади мали можливість стабільно отримувати платежі. Вже у травні-червні заклади почали відновлювати надання медичних послуг у такій кількості, яка була в довоєнний період. НСЗУ буде й надалі моніторити ситуацію, працювати над скаргами пацієнтів стосовно небезоплатності послуг і програми «Доступні ліки», якщо такі будуть надходити. Цьогоріч ми підвищили тарифи на лікування пацієнтів з інсультом, інфарктом, онкозахворюваннями, на гемодіаліз, пологи. Існуючі тарифи повністю покривають потреби, тому пацієнти не повинні піддаватися на маніпуляції.

У Тернополі я побувала в двох медичних закладах — враження дуже позитивні: працюють натхненні команди, які дбають про покращення якості медичних послуг. Я мала можливість поспілкуватися з пацієнтами. Цікавило, чи вимагають у закладах кошти за лікування, чи є списки лікарських засобів. Запевнили, що все надається безкоштовно. Зараз до лікарень потрапляють багато пацієнтів із політравмами, їм потрібні додаткові дороговартісні речі. Ми домовилися з медиками, що вони нададуть розрахунки, щоб все врахувати в тарифі, бо дотепер він був розрахований на мирний час.
У Тернопільській обласній психоневрологічній лікарні прекрасно вибудована програма реабілітації. Як виявилося, тут проходив реабілітацію навіть наш колега із НСЗУ, якого було поранено на полі бою. Будемо поширювати досвід цієї лікарні. Плануємо запустити пакет довготривалої реабілітації, адже 14 днів замало при отриманих у воєнний час травмах. Саме такі заклади, як Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня, будуть контрактуватися на цю послугу першими. Трансформація системи охорони здоров’я змогла вивести більше закладів у конкурентне середовище і сформувати чітке розуміння, що медицина має бути орієнтована на пацієнта».


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , ,

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня