П’ятниця, 29 березня 2024
• Як отримати безоплатно послуги з реабілітації в медзакладах Тернопільщини • У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда
Наталя Земна відповідає на запитання читачів «НОВОЇ…»

Опубліковано: 17 Серпня о 15:30 394


Якщо у вас є запитання до народної цілительки та досвідченого фітотерапевта Наталі Земної — надсилайте їх на адресу редакції, або на електронну адресу.


Головне джерело фітотерапії — сила лікарських рослин, а головна її мета — навчити людей користуватися цією силою, правильно застосовувати природні багатства, якими щедро обдарував нашу зелену планету Господь. Саме це і є покликанням лікаря-фітотерапевта, народної цілительки цілительки, засновницi мережі здравниць «Зелена планета Земної» Наталі Петрівни Земної.
 

 

 

Не змушуйте себе їсти те, що вам не підходить

— Дуже люблю солодкий перець, особливо сорт Каліфорнійське диво. Який же він смачний! Щодня з’їдаю по дві-три великі перчини, аж рідні сваряться, що зіпсую собі шлунок. Хочу запитати у Наталі Земної: чи правильно, що вживаю так багато перцю?

Леся Гуменюк, м. Тернопіль

— Правильно. Адже він багатий на вітаміни, які потрібні людині, але переїдати також не потрібно.

Однак не кожен організм добре сприймає цей овоч. Підшлункова залоза підкаже, чи корисний вам перець. У декого підшлункова залоза дуже чутлива до перцю. Особливо у тих, хто колись переїв його або навіть отруївся. Ці люди все життя вже за запахом визначатимуть, в якій страві є солодкий перець.

А тим, хто сприймає перець нормально, чия підшлункова залоза реагує на нього позитивно, цей овоч принесе лише користь, адже у ньому ціла комора вітамінів. Вчені, досліджуючи перець, виділили у ньому з-поміж інших, зокрема, вітамін Р, який зміцнює судини. А як відомо, людина старіє настільки, наскільки зношуються (перестають бути еластичними) судини в організмі. Тож перець – природний бальзам для серцево-судинної системи.

Якщо у перці червоного та оранжевого забарвлення багато каротину, то у зеленому та жовтому чимало вітаміну С — у шість разів більше, ніж у цитрусових. Такий перець треба їсти свіжим, не варити його і не тушкувати. Вітамін С відіграє важливу роль у процесі обміну речовин, регулює фізіологічні функції в організмі, стимулює функцію наднирників, підсилює імунітет.

Є у перцю ще одна особливість — він має здатність поліпшувати засвоєння заліза, яке необхідне для нормального кровотворення і кровообігу. Тобто перець є надійною профілактикою недокрів’я.

А вміст кремнію робить його незамінним у разі порушення росту волосся, нігтів.

Вживаючи перець, добре поєднувати його з морквою (або можна з соком моркви). Тоді зникнуть руді плями, вугрі і висипи на шкірі, покращиться функція кишківника, налагодиться перистальтика, не буде закрепів.

Варто частіше вживати солодкий перець для підвищення загального тонусу організму. Ароматичні речовини, що містяться в ньому, сприяють виділенню так званого гормону щастя — ендорфіну, який добре діє на центральну нервову систему.

Зазвичай, якщо готуємо страви з солодкого перцю, насіння викидаємо. Але його можна висушити, подрібнити на кавомолці й використовувати як приправу до різноманітних страв. У насінні перцю дуже багато мікроелементів і біологічних стимуляторів, без яких нам не обійтися у зимовий період і навесні, коли організм слабне.

Як бачите, перець справді дуже корисний і потрібний людям. Однак він протипоказаний тим, у кого хвора підшлункова залоза, хто потерпає від виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічного гепатиту, холециститу у стадії загострення, а також від колітів та ентероколітів.

Насправді сам організм підкаже, чи корисний вам перець. Якщо дуже хочеться перцю, запах його вам приємний і ви його з апетитом їсте — це означає, що всі органи сприймають цей овоч. А якщо ж відчувається нудота або щось неприємне коїться в організмі, не змушуйте себе їсти те, що вам не підходить.

Огірок лікує печінку

— Кажуть, огірок — просто вода, і з усіх овочів від нього найменше користі. А й справді — чим корисний огірок?

Юлія Затонська, м. Тернопіль

— Огірок — добре знайомий усім овоч. Проте мало хто знає, що цей хрумкий плід добре лікує захворювання печінки.

Для приготування таких ліків треба взяти перезрілі огірки, оті самі, що їх презирливо називаємо жовтяками, додати до них огіркові стеблини, все подрібнити і залити склянкою води. Довести суміш до кипіння, потримати на слабкому вогні 5 хвилин, остудити, процідити. Ліки готові. Пити по столовій ложці тричі на день перед вживанням їжі.

Тому не варто поспішати зневажливо ставитися до огірків та казати, що вони – це сама вода. Так, води в огірках й справді 97%, але решта – справжня комора вітамінів, зокрема, А, В1, В2, В6, РР, С, і низка мінеральних солей – калію, натрію, кальцію, магнію, заліза, кремнію, фосфору, сірки, йоду.

Їжте огірки і помітите, як за сезон у вас побілішають зуби, зміцніють нігті, волосся стане блискучим. Є в огірках, крім вітамінів та мікроелементів, ще й пектинові речовини, які оздоровлюють кишечник. Корисні огірки при набряках (звісно, без додавання солі). Свіжі огірки активізують роботу шлунка, сприяють кращому засвоєнню їжі.

Тим, у кого гострі або хронічні нефрити або нефрит з лужною реакцією сечі, загострення виразкової хвороби, ентерит або коліт, їсти огірки не рекомендують.

Шановні читачі «НОВОЇ Тернопільської газети». Якщо у вас є запитання до народної цілительки та досвідченого фітотерапевта Наталі Земної — надсилайте їх на адресу редакції: м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 1а або на електронну адресу novagazeta.ternopil@gmail.com. Відповіді на свої запитання ви знайдете на сторінках «НОВОЇ…».


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

В Україні реабілітаційна допомога є безоплатною та покривається Програмою медичних гарантій...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:04


У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52



Теми дня
29 Березня
26 Березня
25 Березня
24 Березня