Четвер, 28 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
Наталя Земна відповідає на запитання читачів «НОВОЇ…»

Опубліковано: 25 Серпня о 13:32 1309


Якщо у вас є запитання до народної цілительки та досвідченого фітотерапевта Наталі Земної — надсилайте їх на адресу редакції, або на електронну адресу.


Головне джерело фітотерапії — сила лікарських рослин, а головна її мета — навчити людей користуватися цією силою, правильно застосовувати природні багатства, якими щедро обдарував нашу зелену планету Господь. Саме це і є покликанням лікаря-фітотерапевта, народної цілительки цілительки, засновницi мережі здравниць «Зелена планета Земної» Наталі Петрівни Земної.
 

 

 

З петрушки водичка — і личко, як чічка!

— Якось давно чула в одній із передач Наталії Земної рецепт маски із петрушки для обличчя, але не пам’ятаю його. Надрукуйте, будь ласка, цей рецепт на сторінках «НОВОЇ…».

Ольга Середа, м. Тернопіль

—  Так, петрушка надає шкірі краси. Якщо 1-2 рази на день теплим настоєм із зелених листочків протирати обличчя і шию, шкіра розгладиться, стане шовковистою. У такий спосіб відбілюють обличчя від веснянок. До речі, до настою можна додати зелень кропу. Лише зауважте, що за пекучого сонця цей засіб не використовують, тому що петрушка має фотосенсибілізуючий ефект.

А ось і простенький, але дуже корисний для нашого личка рецепт: 2 ст. ложки домашнього сиру ретельно розмішують із дрібно нарізаною зеленню петрушки. Маску наносять на 15 хв. на обличчя. Змивають спочатку теплою, потім – прохолодною водою.

Петрушка ніколи реклами не потребувала, ми її чи не щодня споживаємо з їжею. Але про лікувальні властивості добре знаної рослини знають не усі.

Настої, відвари, свіжий сік із листя та коренеплоду петрушки лікують увесь організм. Петрушка допомагає покращити тонус внутрішніх органів, зокрема матки, кишечника, шлунка, сечового міхура, пригнічує процеси бродіння в кишечнику, покращує жовчотворну функцію печінки, розчиняє камінці на пісок і безболісно виводить їх з організму природним шляхом.

Коренеплід як чудовий сечогінний, діуретичний та спазмолітичний засіб цінує й офіційна медицина. Настої та відвари з коріння петрушки добре усувають набряки (зокрема, серцевого походження). Для цього 1 ст. ложку подрібненого коріння заливають 1 скл. води, кип’ятять 5-7 хв. на слабкому вогні, настоюють до охолодження. Вживають по чверті склянки чотири рази на день.

Добре сприяє профілактиці та лікуванню настій зелені петрушки на молоці (1 ст. ложка сировини – на 1 скл. молока). Внаслідок вживання таких ліків чудово усуваються набряки серцевого і ниркового походження.

Коренеплід сприяє покращенню лактації молока у породіль, а при нерегулярних місячних п’ють по 1 ст. ложці настою з петрушки.

Допомагає петрушка усувати розлади в кишківнику, коліти у дітей.

Рослина корисна у їжі всім, але все ж чоловікам вживати її з лікувальною метою, особливо у великих дозах, не треба.

І наприкінці застереження: не кожному ця рослина помічна.

Протипоказана вона людям із гострим запаленням нирок та печінки, подагрою (коли в організмі відкладаються солі сечової кислоти). Вагітним теж слід обмежувати себе у вживанні петрушки, адже це сильний абортивний засіб (особливо насіння!). У жінок вживання ліків з петрушки під час місячних або безпосередньо перед нею може викликати кровотечу! На сонці сік рослини може спричинити у деяких людей з чутливою шкірою опіки.

Щоб не турбувала печія

— Дуже докучає печія. Постійно вживати модні розрекламовані пігулки не хочу, бо, як мовиться, вони одне лічать, а друге калічать. Чи можна позбутися печії народними способами, не шкідливими для організму?

Ігор Семенюк, м. Тернопіль

— Печія, на жаль, стала звичним явищем у наш напружений час для багатьох. Більшість людей не приділяє їй уваги, поки вона не стає постійною та нестерпною. Як позбутися печії? Насамперед треба визначити, з яких причин виникає печія. І в цьому може допомогти лікар. Самотужки ж можна визначити лише гастрит з підвищеною кислотністю. А для цього треба з’їсти пшоняної каші з олією. Якщо печія посилиться, то у вас гастрит. Позбутися печії в такому випадку можна, вживаючи двічі-тричі на день по склянці чаю з м’яти. Добре допомагають крейда, біла глина, ячмінь, якщо його жувати під час печії, насіння любистку, гарбуза, льону, кропу, кмину, а ще — сік із сирої картоплі, топінамбура, свіжої капусти.

Багатьом допомагає відвар із золототисячника: 1 ч. ложку подрібненої рослини заливають 1 скл. окропу і витримують 15 хв. на водяній бані, 5 хв. настоюють, додають перекип’яченої води до повної склянки і 1-2 краплі настоянки м’яти. П’ють по 1 ст. ложці під час печії.

Замість золототисячника можна брати сухоцвіт багновий або ведмежі вушка (мучниця).

Якщо ж печія пов’язана з атонією, слабкістю шлунка і зниженою кислотністю, то жоден із запропонованих засобів не допоможе. У такому випадку треба пити двічі-тричі на день холодний відвар із калинової, в’язової чи ясенової кори, яку беруть з розрахунку 1 ст. ложка на 1 л води.

Бажано при схильності до печії не вживати продукти, багаті на вуглеводи, а також бульйони та насичені узвари.

Шановні читачі «НОВОЇ Тернопільської газети». Якщо у вас є запитання до народної цілительки та досвідченого фітотерапевта Наталі Земної — надсилайте їх на адресу редакції: м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 1а або на електронну адресу novagazeta.ternopil@gmail.com. Відповіді на свої запитання ви знайдете на сторінках «НОВОЇ…».


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня