Неділя, 11 квітня 2021
• Відтепер у Тернополі – «Кохання з другого погляду»! • Дитячі майданчики — не місце для вигулювання тварин • Рибне тріо із шляхетних переписів • «Кобзар» не простий, а… фронтовий! • «Війну не так легко стерти з пам’яті…» • «Відчула серцем, що цією справою буду дуже близька до України!» • Яка доля чекає на тернопільський літак? • У п’яти дворах розпочали ремонтні роботи • Посидіти в барі? Лише на літньому майданчику • ОСББ можуть заробити 20 тисяч гривень на міському конкурсі • Щоб ІТП працювали повноцінно, потрібен… розчерк пера президента • «Не можемо зачиняти двері перед пенсіонерами…» • Західноукраїнський національний університет: завжди на крок попереду! • Тернопіль залучає додаткові кошти на термомодернізацію будинків • «Дистанційне навчання – це не лише виклики, а й нові можливості» • Отцеві Любомиру було лише 24 роки… • Арсенко зі Скалата згуртував тисячі людей з усього світу • На території міської лікарні №2 облаштовують майданчик під встановлення кисневої бочки – генератора холодного кріогенного • У міських лікувальних закладах Тернополя розгорнуто 461 ліжко для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 • Ситуація із захворюваністю на COVID-19 у закладах освіти Тернопільської громади стабільна
Навчання… до Дрездена доведе!

Автор: Опубліковано: 30 Жовтня о 11:15 117


Студенти Західноукраїнського класичного університету мали змогу повчитися у Дрезденському університеті в Німеччині.


Західноукраїнський класичний університет – це нові горизонти сучасної освіти! Освітні інновації, які впроваджують в ЗУНУ, відкривають для студентів вишу нові горизонти – горизонти пізнання себе і світу, горизонти професійних можливостей та самореалізації. Так, завдяки програмі академічних обмінів DAAD, яка діє в ЗУНУ, студенти навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина Західноукраїнського національного університету Іван Ванкевич та Мирослав Корицький цілий семестр провчилися у Дрезденському технічному університеті в Німеччині!
В ЗУНУ навчатись – до університету в Дрездені підготуватись
– Німецькомовною освітньою програмою з «Міжнародної економіки» ми цікавилися ще з першого курсу , – зазначає Іван Ванкевич. – Навчаючись на українсько-німецькій факультет-програмі, мали можливість отримати мовну підготовку, а також вивчати економічні дисципліни німецькою мовою. Викладання фахових предметів здійснювалося за участю професорсько-викладацького колективу Західноукраїнського національного університету та професорів Дрезденського технічного університету.
Лекції та практичні заняття, які читають представники Дрезденського технічного університету в класичному університеті Тернополя, дозволяють познайомитися з академічними традиціями, методами викладання та фаховою специфікою університетської системи Німеччини і підготуватися до семестрового навчання у Дрездені.
Керівник українсько-німецької факультет-програми ННІМВ ім. Б. Д. Гаврилишина Ольга Царик зазначає: «Багато матеріалу студенти опановують самостійно, працюють дуже наполегливо, щоб отримати хороший результат. Знання з економіки та математики – у пріоритеті. Однозначно, що потрібно добре знати німецьку мову. Але ті юнаки і дівчата, які їдуть на навчання за програмою обміну, мають можливість приїхати у Німеччину перед початком семестру і в мовному центрі безкоштовно покращити рівень володіння мовою. В університеті також практикують вивчення іноземної мови у тандемі: німецький студент вивчає українську, а український – німецьку. Навчальний процес організований таким чином, що більшість завдань виконується у групах, де оцінюється колективний результат. Освітня діяльність сфокусована на дослідницьких роботах, студента менше контролюють, а більше виховують відповідальність. Після успішного завершення навчання на програмі слухачі отримують сертифікат, який дає можливість навчатися в магістратурі Дрезденського технічного університету».
«Навчання мені дуже сподобалося — нові форми роботи, цікавий підхід викладачів до освітнього процесу, різноплановість знань. Щодо недоліків – незадовго після початку навчального семестру почався карантин. Доводилося слухати лекції та виконувати практичні завдання, перебуваючи у гуртожитку, без прямого зв’язку з викладачами та одногрупниками», – говорить Іван Ванкевич.
Ректор ЗУНУ Андрій Крисоватий поспілкувався зі студентами, поцікавився особливостями навчання у Дрезденському технічному університеті, акцентував увагу на інтернаціоналізації та інтегрованій іншомовній освіті, адже українсько-німецька факультет-програма з «Міжнародної економіки» готує студентів до подальшої академічної та професійної кар’єри у сфері міжнародного бізнесу.

«Коли в 15 років вступав до університету, одразу вибрав ТНЕУ»
«Коли після закінчення школи постало питання куди вступати, я відразу ж знав, що це буде факультет міжнародних відносин тодішнього ТНЕУ, а нині – ЗУНУ», – зазначає Мирослав Корицький. Цього хлопця знає, без перебільшення, вся Україна! Річ у тому, що три роки тому, у свої 15-ть, Мирослав став наймолодшим студентом в Україні! Юний розумник змалечку звик крокувати життям «екстерном» – у 5 років пішов у перший клас, а в 15, закінчивши екстерном навчання в 10 та відразу 11 класах і склавши ЗНО, уже вступив до омріяного вишу! «Трішки були побоювання, що буде складно, проте і викладачі, і одногрупники дуже доброзичливо до мене поставилися, – зазначає Мирослав. – Група у нас дуже дружна! Я щасливий, що обрав саме ЗУНУ – університет дав мені можливість втілити мою давню мрію повчитися у Німеччині! Я знав про програму навчання за академічним обміном із Дрезденським університетом, тож націлювався на неї ще з першого курсу. Німецьку я вчив ще в школі, як етнічній німець (мої прадідусь і прабабуся по маминій лінії були німцями) змалку їздив по мовних таборах, але серйозно почав вивчати мову саме в університеті. З першого курсу в нас була посилена мовна підготовка – з другого курсу ми вчили не просто німецьку мову, а вже вивчали економічні дисципліни німецькою мовою! На третьому курсі нам запропонували тижневе навчання з німецьким професором А. Кемінцом. Він читав лекції німецькою, а після завершення курсу ми складали тест. Наші результати були хорошими й ми отримали запрошення на навчання до Дрезденського технічного університету.
Ми вирушили до Дрездена 28 лютого 2020 року, а повернувся кілька тижнів тому. Враження просто неймовірні! Вирушали на навчання на один семестр тривалістю із квітня по серпень, але в липні нам вдалося продовжити навчання ще на один семестр. Щоправда, карантин вніс свої «корективи» і вчитися та складати іспити довелося онлайн. Але, тим не менше, враження від навчання залишилися якнайкращі! Німці дуже чіткі, пунктуальні й педантичні – якщо навчання онлайн, то всі контакти з викладачами були лише онлайн – їм не можна було навіть телефонувати, а лише написати e-mail, і то зі спеціальної поштової скриньки. Німецькі студенти дуже організовані і вмотивовані – якщо ми домовилися зустрітися о певній годині, то всі обов’язково будуть вчасно. А ще мене здивувало і приємно вразило те, що предмети для навчання ми мали обирали самі. Ми жили у Дрездені в спеціальному гуртожитку для іноземців. Я думав, що «підтягну» свою розмовну німецьку в побутовому спілкуванні, натомість нашими сусідами були італійці та індуси, тож тренувався у розмовній англійській. (Сміється, – авт.)
Як відбувався «карантин по-німецьки»? Наскільки я це відчув, у Німеччині паніки не було, але всі дисципліновано ходили в масках і в них же їздили в транспорті. Черг як таких не було, хіба що де-не-де треба було кілька хвилин почекати на вулиці, аби нас пустили. Нині я вже як четвертокурсник продовжую навчання в ЗУНУ, а також онлайн-навчання в Дрезденському університеті. Після завершення навчання в класичному університеті Тернополя планую вступити на магістратуру в один з німецьких вузів. Що я порадив би тим, хто хоче взяти участь у програмі академічного обміну? Не гаяти часу, вчити мови і вже з першого курсу цікавитися програмами міжнародного обміну в ЗУНУ!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Щоб зрозуміти та «розсмакувати» незвіданий та справжній світ Тернополя, пройдіть цей квест...


Опубліковано: о 15:29


Це доречне нагадування для господарів тварин, адже діти повинні гратися на чистій і безпечній території....


Рубрика: Опубліковано: о 12:26


На закуску номера...


Рубрика: Опубліковано: о 8:15


У Тернополі презентували унікальне видання «Фронтовий Кобзар» і нагородили Героїв-добровольців
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:22


Доброволець Олександр Атаманчук отримав свою почесну відзнаку і відзнаку покійного брата…
...


Автор: Рубрика: Опубліковано: о 15:20Теми дня
11 Квітня
10 Квітня
9 Квітня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео