П’ятниця, 02 грудня 2022
• На Тернопільщині презентували інформаційно-аналітичну систему, що створює нові можливості для шкіл • Вдвічі менший урожай і непрогнозована посівна: ситуація із зерном в Україні • “Прошу суд зняти з мене браслет, оскільки є перебої з електроенергією” • Перерахунок пенсій у грудні: кому і на скільки підвищать виплати? • У Тернополі працюють десять пунктів обігріву • У Почаївській лаврі знайшли матеріали проти України • Із присвятою Збройним силам України! У Тернополі виступить Капела бандуристів • Замість ялинки – хатинка святого Миколая • Мобільні зупинки-укриття у Тернополі мають сертифікати відповідності • Велосипедист переїжджав у темряві дорогу… • У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води
Навчання… до Дрездена доведе!

Автор: Опубліковано: 30 Жовтня о 11:15 127


Студенти Західноукраїнського класичного університету мали змогу повчитися у Дрезденському університеті в Німеччині.


Західноукраїнський класичний університет – це нові горизонти сучасної освіти! Освітні інновації, які впроваджують в ЗУНУ, відкривають для студентів вишу нові горизонти – горизонти пізнання себе і світу, горизонти професійних можливостей та самореалізації. Так, завдяки програмі академічних обмінів DAAD, яка діє в ЗУНУ, студенти навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина Західноукраїнського національного університету Іван Ванкевич та Мирослав Корицький цілий семестр провчилися у Дрезденському технічному університеті в Німеччині!
В ЗУНУ навчатись – до університету в Дрездені підготуватись
– Німецькомовною освітньою програмою з «Міжнародної економіки» ми цікавилися ще з першого курсу , – зазначає Іван Ванкевич. – Навчаючись на українсько-німецькій факультет-програмі, мали можливість отримати мовну підготовку, а також вивчати економічні дисципліни німецькою мовою. Викладання фахових предметів здійснювалося за участю професорсько-викладацького колективу Західноукраїнського національного університету та професорів Дрезденського технічного університету.
Лекції та практичні заняття, які читають представники Дрезденського технічного університету в класичному університеті Тернополя, дозволяють познайомитися з академічними традиціями, методами викладання та фаховою специфікою університетської системи Німеччини і підготуватися до семестрового навчання у Дрездені.
Керівник українсько-німецької факультет-програми ННІМВ ім. Б. Д. Гаврилишина Ольга Царик зазначає: «Багато матеріалу студенти опановують самостійно, працюють дуже наполегливо, щоб отримати хороший результат. Знання з економіки та математики – у пріоритеті. Однозначно, що потрібно добре знати німецьку мову. Але ті юнаки і дівчата, які їдуть на навчання за програмою обміну, мають можливість приїхати у Німеччину перед початком семестру і в мовному центрі безкоштовно покращити рівень володіння мовою. В університеті також практикують вивчення іноземної мови у тандемі: німецький студент вивчає українську, а український – німецьку. Навчальний процес організований таким чином, що більшість завдань виконується у групах, де оцінюється колективний результат. Освітня діяльність сфокусована на дослідницьких роботах, студента менше контролюють, а більше виховують відповідальність. Після успішного завершення навчання на програмі слухачі отримують сертифікат, який дає можливість навчатися в магістратурі Дрезденського технічного університету».
«Навчання мені дуже сподобалося — нові форми роботи, цікавий підхід викладачів до освітнього процесу, різноплановість знань. Щодо недоліків – незадовго після початку навчального семестру почався карантин. Доводилося слухати лекції та виконувати практичні завдання, перебуваючи у гуртожитку, без прямого зв’язку з викладачами та одногрупниками», – говорить Іван Ванкевич.
Ректор ЗУНУ Андрій Крисоватий поспілкувався зі студентами, поцікавився особливостями навчання у Дрезденському технічному університеті, акцентував увагу на інтернаціоналізації та інтегрованій іншомовній освіті, адже українсько-німецька факультет-програма з «Міжнародної економіки» готує студентів до подальшої академічної та професійної кар’єри у сфері міжнародного бізнесу.

«Коли в 15 років вступав до університету, одразу вибрав ТНЕУ»
«Коли після закінчення школи постало питання куди вступати, я відразу ж знав, що це буде факультет міжнародних відносин тодішнього ТНЕУ, а нині – ЗУНУ», – зазначає Мирослав Корицький. Цього хлопця знає, без перебільшення, вся Україна! Річ у тому, що три роки тому, у свої 15-ть, Мирослав став наймолодшим студентом в Україні! Юний розумник змалечку звик крокувати життям «екстерном» – у 5 років пішов у перший клас, а в 15, закінчивши екстерном навчання в 10 та відразу 11 класах і склавши ЗНО, уже вступив до омріяного вишу! «Трішки були побоювання, що буде складно, проте і викладачі, і одногрупники дуже доброзичливо до мене поставилися, – зазначає Мирослав. – Група у нас дуже дружна! Я щасливий, що обрав саме ЗУНУ – університет дав мені можливість втілити мою давню мрію повчитися у Німеччині! Я знав про програму навчання за академічним обміном із Дрезденським університетом, тож націлювався на неї ще з першого курсу. Німецьку я вчив ще в школі, як етнічній німець (мої прадідусь і прабабуся по маминій лінії були німцями) змалку їздив по мовних таборах, але серйозно почав вивчати мову саме в університеті. З першого курсу в нас була посилена мовна підготовка – з другого курсу ми вчили не просто німецьку мову, а вже вивчали економічні дисципліни німецькою мовою! На третьому курсі нам запропонували тижневе навчання з німецьким професором А. Кемінцом. Він читав лекції німецькою, а після завершення курсу ми складали тест. Наші результати були хорошими й ми отримали запрошення на навчання до Дрезденського технічного університету.
Ми вирушили до Дрездена 28 лютого 2020 року, а повернувся кілька тижнів тому. Враження просто неймовірні! Вирушали на навчання на один семестр тривалістю із квітня по серпень, але в липні нам вдалося продовжити навчання ще на один семестр. Щоправда, карантин вніс свої «корективи» і вчитися та складати іспити довелося онлайн. Але, тим не менше, враження від навчання залишилися якнайкращі! Німці дуже чіткі, пунктуальні й педантичні – якщо навчання онлайн, то всі контакти з викладачами були лише онлайн – їм не можна було навіть телефонувати, а лише написати e-mail, і то зі спеціальної поштової скриньки. Німецькі студенти дуже організовані і вмотивовані – якщо ми домовилися зустрітися о певній годині, то всі обов’язково будуть вчасно. А ще мене здивувало і приємно вразило те, що предмети для навчання ми мали обирали самі. Ми жили у Дрездені в спеціальному гуртожитку для іноземців. Я думав, що «підтягну» свою розмовну німецьку в побутовому спілкуванні, натомість нашими сусідами були італійці та індуси, тож тренувався у розмовній англійській. (Сміється, – авт.)
Як відбувався «карантин по-німецьки»? Наскільки я це відчув, у Німеччині паніки не було, але всі дисципліновано ходили в масках і в них же їздили в транспорті. Черг як таких не було, хіба що де-не-де треба було кілька хвилин почекати на вулиці, аби нас пустили. Нині я вже як четвертокурсник продовжую навчання в ЗУНУ, а також онлайн-навчання в Дрезденському університеті. Після завершення навчання в класичному університеті Тернополя планую вступити на магістратуру в один з німецьких вузів. Що я порадив би тим, хто хоче взяти участь у програмі академічного обміну? Не гаяти часу, вчити мови і вже з першого курсу цікавитися програмами міжнародного обміну в ЗУНУ!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

23 листопада 2022 року Державна служба якості освіти України презентувала розроблену спільно з міжнародними партнерами інформаційно-аналітичну систему EvaluEd, що реалізована в межах проєкту «Забезпечення інформаційної системи для Державної служби якості освіти України» спільно з Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:15


У 2021 році, який став для нашої країни рекордним за обсягом врожаю зерна, аграрії зібрали 106,6 мільйона тон зернових та олійних...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Уже більше року Тернопільський міськрайонний суд слухає резонансну справу про загибель двох подруг у ДТП в Петрикові...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У грудні в Україні відбудеться плановий перерахунок пенсій, який торкнеться непрацюючих пенсіонерів, шахтарів, людей, які втратили годувальника та ще кількох інших категорій громадян...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:34


Розташовані пункти обігріву за адресами:...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:44Теми дня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада