Четвер, 23 січня 2020
• Сергій Надал: «Акт Злуки показав усьому світові – українці це державна нація» • Герої вистояли, не витримав бетон… • «Кінець епохи бідності»: тільки для кого?! • 20 облич’2019: Наталя Присіч • Заливне з індички від Євгена Клопотенка • У 42 роки – 20 дітей! • Бунт у королівстві? • Новітня практика інвестиційних угод, впроваджена у Тернополі, є прикладом для багатьох українських міст • Помер найменший чоловік у світі • 20 облич’2019: Віталій Гринів • Новий парк за проєктом молодих тернопільських архітекторів таки буде! • Юліанна Туницька посіла п’яте місце на ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх • Вчителька з Тернопільщини поскаржилася на борг по зарплаті, а… стала фігурантом службового розслідування • Реформа середньої освіти в Україні: все, що треба знати про новий закон • Продавали підроблені документи через інтернет… • Націю поважають у світі тоді, коли вона поважає себе і своїх героїв • Ірина Мацко розповість про «Секрети українського щастя» • Критерії вибору найкращого взуття для бігу • На що звернути увагу при виборі настільної лампи? • Тіла загиблих в Тегерані українців повернули на Батьківщину
Назар Яворський: «Зробимо Тернопілля ще привабливішим та цікавішим і для гостей, і для мешканців свого краю»

Опубліковано: 5 Травня о 16:00 140


Про те, як область підготувалася до турсезону’2017, журналістам “НОВОЇ…” розповів начальник відділу туризму ТОДА Назар Яворський.


Туризм для нашої області — одна з ключових галузей. Тільки Тернопілля може похвалитися третиною усієї кількості замків, розташованих на території України, унікальними печерами та славнозвісним Дністровським каньйоном, широко відомими храмами та релігійними святинями. Про те, як область підготувалася до турсезону’2017, журналістам “НОВОЇ…” розповів начальник відділу туризму ТОДА Назар Яворський.

ПРО СВЯТА ЗАМКІВ

— Уже традиційно на початку травня ми відкриваємо літній туристичний сезон. Хоча фактично він триває цілорічно, адже наші печери, наприклад, можна відвідувати за будь-якої пори року. Є в нас також зимові фестивалі, зокрема, всім відома “Маланка” в Горошовій, а ось саме літній туристичний сезон’2017 розпочнеться 6 травня у Бережанах зі свята місцевого замку. Там відбудеться фестиваль “Ференц-Фест”, який, стає все важливою культурно-мистецькою подією в нашій області. А загалом упродовж літнього сезону намітили цілий комплекс заходів, приурочених до Свят замків. З ініціативи голови ТОДА Степана Барни у 2017-ому плануємо провести 13 свят замків (див. таблицю — ред.).  Під час святкувань хочемо детальніше представити дотичні до замків містечка та села, ознайомити гостей з іншими історичними принадами цих місцин.

Гадаю, такі перформенси будуть цікаві не лише гостям Тернопілля, а й мешканцям нашої області. Нині існує загальносвітова тенденція в галузі туризму, коли люди не беруть довготривалі відпустки, а влаштовують так звані подорожі вихідного дня. Отож, повірте, тернополянам і в нашій області буде на що подивитися. Наприклад, на вже згаданому фестивалі  “Ференц-Фест” паралельно влаштуємо туристичний ярмарок. Попередньо уже підтвердили участь у ньому представники Рівненської, Волинської, Чернівецької та Хмельницької областей, чекаємо відповіді від львів’ян та прикарпатців.

Свята замків’2017

Назва населеного пунктуПам’ятка архітектуриДата проведення
м. БережаниЗамок Синявських
ХVІ ст.
7 травня
м. КременецьЗамок Бони

ХІV- ХVІ ст.

28 травня
м. Скалат

Підволочиського району

Замок 1600 р.25 червня
м. ТеребовляЗамок

ХІV- ХVІІ ст.

9 липня
смт. Скала-Подільська,

Борщівський район

Замок

ХVІ – ХVІІІ ст.

16 липня
с. Нирків

(Червоногород)

Заліщицького району

Замок

ХVІІ – ХІХ ст.

13 серпня
с. Сидорів

Гусятинського району

Замок ХVІ ст.20 серпня
м. ЗбаражЗамок ХVІІ ст.24 серпня
с. Підзамочок

Бучацького району

Замок 1600 р.3 вересня
м. Чортків  Замок ХVІІ ст.9 вересня

 

смт. Микулинці

Теребовлянського району

Замок ХVІІ ст.17 вересня
с. Токи

Підволочиського району

Замок ХVІІ ст.30 вересня
смт. Вишнівець

Збаразького району

Палацово-парковий комплекс

ХVІІІ ст.

14 жовтня

 

ПРО ПРЕЗЕНТАЦІЇ НА ВИСТАВКАХ

— Ми намагаємося представити туристичний потенціал Тернопілля на якомога більшій кількості профільних заходів як в Україні, так і за кордоном. Так, нещодавно ми брали участь у 23-ій міжнародній туристичній виставці UITT “УКРАЇНА — подорожі та туризм”, що відбулася в Києві і в якій взяли участь представники понад 30 країн світу. Ми мали там окремий стенд та провели прес-конференцію в “Укрінформі”. Зокрема, представляли концепцію “7 причин відвідати Тернопілля”, до яких належать:

— замки і палаци;
— печери;
— Дністровський каньйон;
— водоспади;
— Кременецькі гори;
— Медобори;
— храми і святині.

Крім того, нещодавно ми побували на туристичній виставці в Запоріжжі та двох профільних форумах — в Одесі. У Східній та Центральній Україні є зацікавленість у подорожах до нашої області, але часто заважає відсутність конкретної інформації щодо турів, контактів з тур-
операторами та власниками садиб, тому ми постійно відвідуємо такі заходи з представниками місцевого туристичного бізнесу, завдяки чому такі поїздки стають досить продуктивними.

Торік ми вперше представляли туристичний потенціал області за кордоном — на виставці у Варшаві. Цього року вже побували на представницькому форумі в Жешуві, в планах — поїздки на туристичні виставки до Батумі (Грузія) та Франкфурта (Німеччина). Крім того, на осінь знову хочемо поїхати до Варшави, а також взяти участь у престижному туристичному заході в Лондоні.

Велике значення для розвитку туризму мають і наші нововведення — прес-тури. За останні роки наш край відвідали сотні журналістів з різних куточків України, а також із Польщі, які в своїх публікаціях якнайкраще представляють Тернопілля для потенційних туристів.

ПРО ТУРИСТИЧНУ ІНФРАСТРУКТУРУ

— Попит на мандрівки до Тернопільщини є, а тому владі області необхідно всебічно сприяти забезпеченню пропозиції, особливо — розвитку туристичної інфраструктури — збільшенню кількості зелених садиб, готелів, поліпшенню стану доріг. Щодо доріг, то вже розпочали ремонт стратегічного для нашої області автошляху сполученням Тернопіль — Дубно. Після його відновлення, гадаю, багато туристів, які нині їдуть на Буковель і роблять великий гак через Львівщину, оберуть саме цю дорогу. А ми вже знаємо, чим їх зацікавити, щоб на кілька днів затримати на Тернопіллі.

Плануємо також поблизу основних туристичних об’єктів краю встановити вказівники та інформаційні щити для автотуристів, які подорожують самостійно. Працюємо й над ширшим заповненням нашого інтернет-порталу “Тернопілля”, на якому є інтерактивна карта. Отож, автотуристи, яких тепер значно більше, ніж так званих організованих груп, матимуть змогу самостійно вибудовувати свої маршрути.

Велике значення надаємо екологічним акціям, що їх традиційно проводимо протягом року. Нині в області триває двомісячник благоустрою, організований з ініціативи голови ТОДА Степана Барни. Більшість туристів, які відвідують нашу область, — автомобілісти, а тому для репутації та іміджу краю дуже важливі чисті узбіччя, охайні й красиві узбережжя водойм та туристичні маршрути. Дуже приємно, що в цих екоакціях усе більше беруть участь активісти, студенти, громадські організації, а також спеціалізовані туристичні структури. Разом ми зробимо наш край ще привабливішим й цікавішим.

6 травня на Тернопіллі розпочинається літній туристичний сезон

Степан Барна,  голова ТОДА:

“Стратегію розвитку туризму обласна державна адміністрація бачить одним з пріоритетних напрямків розвитку Тернопільської області загалом. Інфраструктура, природні ландшафти, замки та фортеці дають нам усі передумови для туристичної привабливості Тернопільщини. У нашій області сконцентрована чимала кількість замків, історичних пам’яток, духовних святинь. Саме тому ми започаткували Свята замків, аби привернути увагу до десятків унікальних споруд, розташованих на теренах нашої області. Наша історична спадщина — найбільше багатство!”

Фестивалі Тернопілля’2017

Назва заходуДата проведенняМісце проведення
Міжрегіональний фестиваль козацької, української народної,

національно-патріотичної пісні «Забуттям не заростає честь і слава козаків»

7 травням. Збараж
Мистецький фестиваль

«Співоче поле. Тернопіль»

13-14 травням. Тернопіль. Парк Національного відродження. Співоче поле
Міжнародний фестиваль хорових колективів «Кременецькі хорові вечори «AveMaria»травеньм. Кременець
Обласне свято народних ремесел, фольклору та хореографії

“Тернопільські обереги”

червеньПарк культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка,

м. Тернопіль

Міжобласний мистецько-краєзнавчий фестиваль “Братина”4-5 червня

 

с. Стіжок

Шумського району

Регіональний фестиваль духовної пісні “Один Бог, один Народ, одна Україна”25 червняс. Завалів

Підгаєцького району

Обласний дитячий пісенно-хореографічний фестиваль «Дивоцвіт»28 червням. Чортків
Обласний фестиваль танцю «БОНА DANCE»червеньм. Кременець
Всеукраїнський фестиваль сільської молоді «Купальська феєрія»6 липняс. Чагарі

Гусятинського району

 Регіональний фестиваль мистецтв «Забави у Княжому місті»9 липням. Теребовля
Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини»5-6 серпням. Монастириська
Регіональний фестиваль стрілецької

та повстанської пісні «Дзвони Лисоні»

серпеньм. Бережани
Українсько-польський

літературно-мистецький форум

«Діалог двох культур»

4-7 вересняОбласний літературно

-меморіальний музей Юліуша Словацького

у м. Кременець

 

Всеукраїнське фольклорно-мистецьке

свято «Борщівська вишиванка»

10 вересням. Борщів

 

Фольклорний мистецько-аграрний фестиваль «Коза -Фест»вересеньм. Козова
Всеукраїнський фестиваль професійних театральних колективів «Тернопільські театральні вечори. Дебют», присвячений 130-річчю від дня народження Леся КурбасавересеньАкадемічний обласний український драматичний театр
ім. Т.Г.Шевченка
Обласне літературно-мистецьке свято «Луни повстанського краю» та відкриття пам’ятного знака загиблим воїнам УПА, присвячені 75-й річниці утворення Української Повстанської Армії14 жовтняс. Антонівці

Шумського району


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

«Нам знову кажуть про «неважливість» минулого, героїв, традицій. Це все одно, що відмовитися від себе і перестати бути українцем»...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


П'ять років тому завершилися бої за Донецький аеропорт, який 242 дні захищали «кіборги»...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00


Більшість українців ледь зводять кінці з кінцями, не в силі оплатити за комуналку, економлять на всьому, на чому тільки можна, і наївно — від виборів до виборів — вірять у позитивні зміни в державі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 13:12


Народилася у Хоросткові Гусятинського району Тернопільської області у співучій музичній родині...


Рубрика: Опубліковано: о 10:00


Холодець або заливне – ще одна святкова зимова страва, що не поступається за популярністю салату «Олів’є»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00



Теми дня
22 Січня
21 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео