Неділя, 04 грудня 2022
• На Тернопільщині презентували інформаційно-аналітичну систему, що створює нові можливості для шкіл • Вдвічі менший урожай і непрогнозована посівна: ситуація із зерном в Україні • “Прошу суд зняти з мене браслет, оскільки є перебої з електроенергією” • Перерахунок пенсій у грудні: кому і на скільки підвищать виплати? • У Тернополі працюють десять пунктів обігріву • У Почаївській лаврі знайшли матеріали проти України • Із присвятою Збройним силам України! У Тернополі виступить Капела бандуристів • Замість ялинки – хатинка святого Миколая • Мобільні зупинки-укриття у Тернополі мають сертифікати відповідності • Велосипедист переїжджав у темряві дорогу… • У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води
Назавжди у серцях тернополян. Богдану Левківу виповнилося б 72…

Опубліковано: 28 Лютого о 14:53 11


22 лютого Богдану Левківу виповнилося б 72. На жаль, чотири місяці тому, 25 листопада, колишній міський голова Тернополя відійшов у засвіти, залишивши по собі лише найкращі справи та найсвітліші спогади.


Богдан Євгенович Левків народився 22 лютого 1950 року в селі Кутківці (нині – мікрорайон Тернополя). Навчався в ЗОШ № 25, Тернопільському вищому професійному училищі сфери послуг та туризму. Закінчив технологічний інститут побутового обслуговування в Хмельницькому (1973 р., нині – Хмельницький національний університет). Працював у Тернополі головним інженером, начальником виробничо-технічного відділу обласного побутового управління (1973-1987), начальником відділу з якості Центру стандартизації і метрології (1987-1990), інструктором організаційно-інструкторського відділу, головним інспектором контролю за дотриманням цін і правил торгівлі міськвиконкому (1990-1991). Був директором ТОВ «Ремвзуття» (1991-1998). З 1998 до 2002 року працював секретарем Тернопільської міськради. Був депутатом Тернопільської міської ради двох скликань, а також депутатом Тернопільської обласної ради. З квітня 2002-го до 2006-го обіймав посаду міського голови Тернополя. Отримав відзнаку прем’єр-міністра України, а також грамоту від Папи Римського.
Щирий, добрий, вмілий господарник. Таким його запам’ятали тернополяни. Попри непрості політичні часи, Богдан Євгенович сповна забезпечував життєдіяльність міста. За його каденції Тернопіль почав ставати європейським. Було зроблено добротну дорогу через центр – від Надставної церкви до будівлі СБУ. Щоб розвантажити вулицю Богдана Хмельницького, облаштували дорогу, встановили пішохідний міст через колію, проклали дорогу на вулицях Живова та Замонастирській. Змінив тоді обличчя майдан Волі. Встановили стелу на колишньому будинку СБУ, стелу Володимиру Лучаківському, поновили гробівець Лучаківського. Встановили пам’ятники Данилу Галицькому, Івану Горбачевському, Йосифу Сліпому. Прикрасили Тернопіль конструкціями вертикального озеленення.
Попри господарку, Богдан Євгенович дбав про духовність у нашому місті. Він щиро сповідував християнські цінності, співпрацював із церквою, брав під опіку чимало церковних питань. Завдяки йому УГКЦ розпочала діяльність на Хмельниччині. Богдан Євгенович особисто домовлявся з тодішнім мером Хмельницького про відкриття греко-католицьких парафій, а завдяки перемовинам із мерією польського міста-побратима Ельблонґа українська громада отримала там приміщення для греко-католицької церкви.
Із Богданом Левківим було комфортно працювати, в міській раді панувала доброзичлива атмосфера. Він мав високу працездатність, часто засиджувався в кабінеті за документами до опівночі. Простий, щирий, прямий, без пафосу і манії величі. Жив з родиною в Кутківцях у батьківській хаті і не марив маєтками. Просто одягався і не ганявся за брендами та автівками, як більшість високопосадовців. Вражав своєю людяністю. Намагався ніколи ні з ким не сваритися, шукав спільну мову з усіма, знаходив виходи із різних складних ситуацій.
Спілкування з Богданом Левківим завжди було легким і натхненним. Він був життєрадісним, ніколи не піддавався відчаю. Вмів радіти за успіхи інших, дотепно пожартувати. Старався кожного вислухати і чимось зарадити. Тернополяни щиро поважали мера Левківа. А він – дбав про них. До останніх днів уболівав за Тернопіль, радів, що місто розвивається, стає справді європейським.
«Моя партія – тернополяни, – зізнався якось Богдан Левків. – Чи у побуті працював, чи головним інженером, чи начальником виробничо-технічного процесу, чи директором фабрики, чи секретарем міської ради, чи міським головою – я завжди був з людьми. Це – моє. Так воно і залишиться зі мною».
Дякуємо, Богдане Євгеновичу! Світла пам’ять про Вас назавжди у наших молитвах!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

23 листопада 2022 року Державна служба якості освіти України презентувала розроблену спільно з міжнародними партнерами інформаційно-аналітичну систему EvaluEd, що реалізована в межах проєкту «Забезпечення інформаційної системи для Державної служби якості освіти України» спільно з Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:15


У 2021 році, який став для нашої країни рекордним за обсягом врожаю зерна, аграрії зібрали 106,6 мільйона тон зернових та олійних...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Уже більше року Тернопільський міськрайонний суд слухає резонансну справу про загибель двох подруг у ДТП в Петрикові...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У грудні в Україні відбудеться плановий перерахунок пенсій, який торкнеться непрацюючих пенсіонерів, шахтарів, людей, які втратили годувальника та ще кількох інших категорій громадян...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:34


Розташовані пункти обігріву за адресами:...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:44Теми дня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада