Субота, 22 січня 2022
• М’ясний бенкет! Три ідеї для страв зі свинини • У художньому музеї – «Зимова феєрія»! • Сергій Надал запевнив власників індивідуального опалення, що оплату за ізольовані транзитні стояки буде скасовано • І колядували, і вертепи парадували! • Все, що треба знати про обігрів площ загального користування • Двоє вбивць Віталія Ващенка вже на свободі, ще двом залишилось відсидіти небагато. Що вирішить касація? • Тернопільщина – у “помаранчевій” зоні через захворюваність на ковід • Леонід Шкробот: «Від багатьох лікувальних закладів ми вирізняємося комплексним підходом, спільним онкологічним консиліумом і суворим дотриманням стандартів лікування» • «Велике будівництво’2021»: Тернопільська область • Як тернопільський стоматолог став… фудблогером • Вчитель із Кременця Ігор Бендасюк виграв суд щодо відсторонення через невакцинацію • Михайло Головко: «Всеохоплююча підготовка населення до війни – це те, що може вберегти нашу країну від повномасштабного вторгнення ворога!» • Володимир Добрянський: «Чорні копачі задля власного збагачення знищують історію нашого краю» • «Похрестимо нашу Елізабет, а тоді повінчаємось із дружиною» • Володимир Зозуля сидітиме довічно за вбивство Діани Муринки • У Тернополі провели обстеження понад 40 багатоквартирних будинків, які отримують послуги із постачання теплової енергії • Тернополянин попросив у сусідки води і… пограбував • Спогад про Надію Моховик • Понад 13 мільйонів пасажирів за рік – тернопільські тролейбусники прозвітували за 2021 рік • Зоряна Замкова: “Що означає бути письменником”
Не стало ректора Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя Петра Яснія

Опубліковано: 14 Листопада о 14:27 47


13 листопада на 70-ому році життя не стало ректора Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя, доктора технічних наук, професора, член-кореспондента НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України Петра Володимировича Яснія.


Петро Ясній помер через ускладнення від коронавірусу в одній із лікарень Тернополя. Медики боролися за його життя, але недуга виявилася сильнішою.
Посаду ректора обіймав 14 років – з 2007 року.

Народився Петро Ясній 12 серпня 1952 року в селі Кутищі, нині Підкамінської громади Золочівського району Львівської області. Закінчив електромеханічний факультет Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту (1973), аспірантуру Інституту проблем міцності Академії наук УРСР (1980). Працював інженер-технологом, старшим інженер-технологом Ужгородського машинобудівного заводу (1973–1974), молодшим та старшим науковим співробітником науково-дослідного сектору Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту (1975–1977), молодшим та старшим науковим співробітником відділу втоми і термовтоми матеріалів Інституту проблем міцності Академії наук УРСР (1980–1992), від 1992 р. — до 2021 — у Тернопільському приладобудівному інституті, Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя: завідувач кафедри матеріалознавства, проректор з наукової роботи, голова спеціалізованої вченої ради К 58.052.01 по захисту кандидатських дисертацій (від 1996) за спеціальностями 01.02.04 — Механіка деформівного твердого тіла та 01.05.02 — Математичне моделювання і обчислювальні методи.
У 1980 р. на спеціалізованій раді Інституту проблем міцності АН УРСР захистив кандидатську дисертацію «Дослідження тріщиностійкості сталі 15Х2МФА при циклічному навантаженні» за спеціальністю 01.02.04 «Механіка деформівного твердого тіла». Науковий керівник — академік НАН України Трощенко Валерій Трохимович.
У 1990 р. на спеціалізованій раді Інституту проблем міцності АН УРСР захистив докторську дисертацію «Тріщиностійкість попередньо пластично деформованих матеріалів» за спеціальністю 01.02.04 «Механіка деформівного твердого тіла». У 2005 р. в м. Болоньї (Італія) від імені ТНТУ підписав хартію університетів — Magna Charta Universitetum. Був членом спеціалізованої вченої ради Тернопільського національного технічного університету за спеціальністю 05.05.11. «Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва».
Заступник головного редактора журналу «Вісник Тернопільського національного технічного університету» (від 1996) та головний редактор (від 2007) наукового журналу «Вісник Тернопільського національного технічного університету», член редколегій ряду наукових журналів НАН України, зокрема: «Фізико-хімічна механіка матеріалів», «Математичні методи та фізико-механічні поля», «Надійність та довговічність машин та споруд», а також міжнародних журналів «The Open Mechanical Engineering Journal» та «Acta Mechanica et Automatica» (Білостоцька Політехніка, Польща).
Член редакційної колегії 3-томного енциклопедичного видання «Тернопільщина. Історія міст і сіл».
Заслужений діяч науки і техніки України (2006), отримав відзнаку Тернопільської міської ради (2008), Державну премію України в галузі науки і техніки 2011 року.
Автор понад 220 наукових праць, зокрема, монографій та 12 патентів на винаходи.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Після різдвяних свят і далі хочеться посмакувати щось смачненьке? Приготуйте м'ясні страви...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


Різдво Христове та Новий рік – найулюбленіші свята більшості українців. Створити новорічний настрій вирішили і у художньому музеї, організувавши виставку «Зимова феєрія»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:00


За наслідками проведеної робочими групами інвентаризації квартир тернополян міський голова Тернополя Сергій Надал доручив КП «Міськтеплокомуненерго» переглянути нарахування для абонентів індивідуального опалення за грудень-січень щодо зменшення...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:30


Уже багаторічною доброю традицію для Тернопілля є парад вертепів та новорічно-різдвяний концерт «Нова радість стала»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 9:00


З грудня минулого року вступила в дію низка законів та постанов Кабінету Міністрів України, якими зобов’язані послуговуватися комунальні підприємства. Основні положення цих законодавчих норм передбачають ключові зміни...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:00Теми дня
22 Січня
21 Січня
20 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео