Вівторок, 29 листопада 2022
• У Тернополі працюють десять пунктів обігріву • У Почаївській лаврі знайшли матеріали проти України • Із присвятою Збройним силам України! У Тернополі виступить Капела бандуристів • Замість ялинки – хатинка святого Миколая • Мобільні зупинки-укриття у Тернополі мають сертифікати відповідності • Велосипедист переїжджав у темряві дорогу… • У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води • У Тернополі з великим сольним концертом виступить Хор Верьовки • СБУ затримала у Тернополі злочинця з Кавказу • Життя обірвалося у військовому госпіталі… • У Тернополі СБУ повідомила про підозру проросійському агітатору
Нещасні випадки на виробництві їх причини та наслідки

Опубліковано: 11 Квітня о 10:26 23


Із року в рік на підприємствах Тернопільської області трапляється певна кількість нещасних випадків на виробництві.


Багато в чому частота настання таких випадків залежить від певних факторів: це і сезонність робіт (наприклад, робота в польових умовах), і рівень стану організації праці на підприємствах, і забезпечення працівників необхідними засобами індивідуального захисту, і своєчасне проходження медичних оглядів тощо.
Як відомо, відповідно до ст. 43 Конституції України кожен громадянин має право на належні, здорові та безпечні умови праці. Тому для ефективного забезпечення дій щодо попередження виробничого травматизму та відшкодування коштів потерпілим від нещасних випадків, діє Фонд соціального страхування України, який постійно розробляє і проводить необхідний комплекс заходів.

Якщо провести відповідну статистику нещасних випадків, що трапились в місті Тернополі за період з 2017 по 2022 роки, то найбільше мають місце випадки за наступними видами подій:
1. Падіння потерпілого: в тому числі, падіння з висоти та падіння під час пересування, кількість яких складає біля 30% від усіх нещасних випадків на виробництві.
2. Дорожньо-транспортні пригоди на дорогах (шляхах) загального користування, в тому числі, наїзд транспортних засобів на потерпілого та дорожньо-транспортна пригода на території підприємства. Цей вид подій складає біля 20%.
3. Дія предметів та деталей, що рухаються, обертаються: в тому числі, дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів та дія предметів, що розлітаються в результаті вибуху або руйнування приладів, посудин, які перебувають під тиском, у вакуумі. Цей вид подій складає біля 20% всіх випадків за рік.

Інші нещасні випадки, що в сукупності складають біля 30 % всіх випадків подій, що сталися в місті Тернополі, серед яких:
– травма заподіяна іншою особою;
– травмування в результаті падіння предметів, матеріалів, устаткування (обладнання) або їх конструктивних елементів;
– обвалення породи, ґрунту тощо;
– ушкодження внаслідок контакту з тваринами;
– ураження електричним струмом;
– дія шкідливих та токсичних речовин.

Наведемо коротко деякі приклади нещасних випадків:
1. Працівниця одного із навчальних закладів проходила з виробничою метою від одного корпусу до іншого по промерзлій пішохідній доріжці, що на території підприємства. У результаті того, що доріжка не була посипана піском, потерпіла послизнулась, впала та отримала перелом кінцівки. За видом подій – це було кваліфіковано, як падіння під час пересування. Звичайно однією з причин травмування була власна необережність потерпілої. Але основною причиною, звичайно, було невиконання відповідною особою підприємства посадових обов’язків в частині неякісного контролю за належним станом території закладу, що і було зазначено комісією з розслідування причин нещасного випадку.
2. Безпосереднім керівником прибиральницям було дане завдання помити вікна у коридорі начального закладу. Працівниця була забезпечена засобами для миття із надмірним вмістом шкідливих сполук. У результаті працівниця отримала токсичне отруєння.
Необхідно звернути увагу керівників підприємств, особливо навчальних закладів, житлово-комунальних господарств щодо цього випадку в частині якісного і своєчасного проведення інструктажу з охорони праці, контролю за використанням засобів індивідуального захисту підлеглими працівниками.
3. Працівники одного із підприємств отримали завдання щодо риття траншеї для прокладання труб, під час виконання цих робіт одного із працівників присипало землею, в результаті чого він загинув.
Звичайно, основною причиною знову було невиконання безпосереднім керівником підприємства посадових обов’язків: не було створено безпечних умов праці для працівників.
4. На одному із підприємств водій вантажного автомобіля, не пересвідчившись в безпечності маневру щодо руху заднім ходом, здійснив наїзд на працівницю цього ж підприємства. Потерпіла отримала значні тілесні ушкодження.
Перелік таких випадків можна продовжувати і наслідком їх, як правило, є невиконання своїх обов’язків посадовими особами, незабезпечення певними працівниками обов’язків, що сприяло настанню нещасного випадку, а також невиконання вимог інструкцій з охорони праці самими потерпілими.

Тернопільське міське відділення Фонду соціального страхування України в Тернопільській області закликає всіх керівників підприємств, організацій, установ, фізичних осіб-підприємців та інших суб’єктів господарювання, а також усіх працюючих громадян ставитись відповідально до питань охорони праці, завчасно передбачати наслідки, які можуть виникнути під час виконання робіт, дотриматися заходів безпеки, вживати превентивних заходів на упередження нещасних випадків на виробництві.

Ігор Повар, страховий експерт з охорони праці Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Розташовані пункти обігріву за адресами:...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:44


СБУ знайшла в об’єктах УПЦ (МП) на Тернопільщині та Прикарпатті пропагандистські матеріали, що заперечують існування України...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:39


Колектив, який вже більше ста років дарує слухачам свою творчість! Тембри народних інструментів та композиції, які наповнюють і гріють душу, адже це рідне, українське!...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:04


4 грудня на Театральному майдані Тернополя запрацює Казкова резиденція (Хатинка Миколая)...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:01


Мобільні укриття, що влаштовані поруч із зупинками громадського транспорту у Тернополі, мають сертифікат відповідності та відповідають усім вимогам укриття...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:58Теми дня
28 Листопада
25 Листопада
24 Листопада