Вівторок, 16 квітня 2024
• У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур • За ніч обікрав чотири магазини в Ланівцях • Народила донечку вдома. Медики допомогли породіллі з Теребовлянщини • У Тернополі з новою програмою виступить CHEEV • Хотів “приземлити”. Пригрозив односельчанину, який відмовився донатити на безпілотник • У Києві прощаються з Сергієм Коновалом і Тарасом Петришиним з Тернопільщини • Четверо бандюків із Тернополя вимагали в чоловіка 8 тисяч доларів “боргу” • Купував “Mavic” у… шахрая. Тернополянин втратив 60 тисяч гривень • Вистава для підтримки ЗСУ. В Шумську відновив роботу аматорський театр
Нещасні випадки на виробництві їх причини та наслідки

Опубліковано: 11 Квітня о 10:26 82


Із року в рік на підприємствах Тернопільської області трапляється певна кількість нещасних випадків на виробництві.


Багато в чому частота настання таких випадків залежить від певних факторів: це і сезонність робіт (наприклад, робота в польових умовах), і рівень стану організації праці на підприємствах, і забезпечення працівників необхідними засобами індивідуального захисту, і своєчасне проходження медичних оглядів тощо.
Як відомо, відповідно до ст. 43 Конституції України кожен громадянин має право на належні, здорові та безпечні умови праці. Тому для ефективного забезпечення дій щодо попередження виробничого травматизму та відшкодування коштів потерпілим від нещасних випадків, діє Фонд соціального страхування України, який постійно розробляє і проводить необхідний комплекс заходів.

Якщо провести відповідну статистику нещасних випадків, що трапились в місті Тернополі за період з 2017 по 2022 роки, то найбільше мають місце випадки за наступними видами подій:
1. Падіння потерпілого: в тому числі, падіння з висоти та падіння під час пересування, кількість яких складає біля 30% від усіх нещасних випадків на виробництві.
2. Дорожньо-транспортні пригоди на дорогах (шляхах) загального користування, в тому числі, наїзд транспортних засобів на потерпілого та дорожньо-транспортна пригода на території підприємства. Цей вид подій складає біля 20%.
3. Дія предметів та деталей, що рухаються, обертаються: в тому числі, дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів та дія предметів, що розлітаються в результаті вибуху або руйнування приладів, посудин, які перебувають під тиском, у вакуумі. Цей вид подій складає біля 20% всіх випадків за рік.

Інші нещасні випадки, що в сукупності складають біля 30 % всіх випадків подій, що сталися в місті Тернополі, серед яких:
– травма заподіяна іншою особою;
– травмування в результаті падіння предметів, матеріалів, устаткування (обладнання) або їх конструктивних елементів;
– обвалення породи, ґрунту тощо;
– ушкодження внаслідок контакту з тваринами;
– ураження електричним струмом;
– дія шкідливих та токсичних речовин.

Наведемо коротко деякі приклади нещасних випадків:
1. Працівниця одного із навчальних закладів проходила з виробничою метою від одного корпусу до іншого по промерзлій пішохідній доріжці, що на території підприємства. У результаті того, що доріжка не була посипана піском, потерпіла послизнулась, впала та отримала перелом кінцівки. За видом подій – це було кваліфіковано, як падіння під час пересування. Звичайно однією з причин травмування була власна необережність потерпілої. Але основною причиною, звичайно, було невиконання відповідною особою підприємства посадових обов’язків в частині неякісного контролю за належним станом території закладу, що і було зазначено комісією з розслідування причин нещасного випадку.
2. Безпосереднім керівником прибиральницям було дане завдання помити вікна у коридорі начального закладу. Працівниця була забезпечена засобами для миття із надмірним вмістом шкідливих сполук. У результаті працівниця отримала токсичне отруєння.
Необхідно звернути увагу керівників підприємств, особливо навчальних закладів, житлово-комунальних господарств щодо цього випадку в частині якісного і своєчасного проведення інструктажу з охорони праці, контролю за використанням засобів індивідуального захисту підлеглими працівниками.
3. Працівники одного із підприємств отримали завдання щодо риття траншеї для прокладання труб, під час виконання цих робіт одного із працівників присипало землею, в результаті чого він загинув.
Звичайно, основною причиною знову було невиконання безпосереднім керівником підприємства посадових обов’язків: не було створено безпечних умов праці для працівників.
4. На одному із підприємств водій вантажного автомобіля, не пересвідчившись в безпечності маневру щодо руху заднім ходом, здійснив наїзд на працівницю цього ж підприємства. Потерпіла отримала значні тілесні ушкодження.
Перелік таких випадків можна продовжувати і наслідком їх, як правило, є невиконання своїх обов’язків посадовими особами, незабезпечення певними працівниками обов’язків, що сприяло настанню нещасного випадку, а також невиконання вимог інструкцій з охорони праці самими потерпілими.

Тернопільське міське відділення Фонду соціального страхування України в Тернопільській області закликає всіх керівників підприємств, організацій, установ, фізичних осіб-підприємців та інших суб’єктів господарювання, а також усіх працюючих громадян ставитись відповідально до питань охорони праці, завчасно передбачати наслідки, які можуть виникнути під час виконання робіт, дотриматися заходів безпеки, вживати превентивних заходів на упередження нещасних випадків на виробництві.

Ігор Повар, страховий експерт з охорони праці Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Емоційне відновлення співробітників поліції, які отримали поранення у зоні бойових дій, важлива складова їхньої реабілітації...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:08


З пораненням живота та ушкодженнями внутрішніх органів до реанімаційного відділення бригада швидкої допомоги госпіталізувала мешканця Бережан...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:29


Про це перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук домовився з головою правління Латвійської залізниці пані Вітою Дололе-Андрес під час робочого візиту в Латвійську Республіку...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:04


Перевезення школярів до місця навчання — особливо актуальне питання для жителів віддалених населених пунктів...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 14:44


Верховний головнокомандувач України Олександр Сирський заявив, що ситуація на східній лінії фронту "значно погіршилася", і українська армія щосили намагається зупинити багатосторонній наступ РФ, що посилюється...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:37



Теми дня
16 Квітня
15 Квітня
13 Квітня
12 Квітня
11 Квітня
10 Квітня