Неділя, 09 серпня 2020
• «Нова я»: марафон, який змінив матусь особливих діток • “Укрзалізниця” відновлює зупинки поїзда далекого сполучення у Луцьку та Тернополі. Список • Тернопіль перевели не до зеленої, а до жовтої зони • Покатався на викраденому… навантажувачі • Тернопіль — у зеленій зоні! • Син українського співака Віктора Павліка Павло помер після тривалої боротьби з раком • Три білоруски пограбували тернопільську пенсіонерку • «Донечка носить сорочечку, яку вишила моїй мамі ще її бабуся!» • «Дзвони Лемківщини» дзвонили онлайн • Жебраки збирали вербувальникам від 3 до 6 тис. гривень за день • Як центральна влада буде блокувати непокірний Тернопіль карантином? • Незряча тернополянка пече солодощі на замовлення • Децентралізація насправді: як Київ обкрадає бюджет Тернополя • Тернопіль під час карантину втратив 100 мільйонів гривень • Степан Циріль: «Ми таємно спілкувались із Сенцовим у Криму. ФСБ полювала і на мене…» • Шахраї видурили в пенсіонерки 100 тисяч гривень через “грошову реформу” • На Кременеччину привезуть картини Тараса Шевченка • На Тернопільщині за добу 27 випадків зараження на COVID-19 • Сергій Надал: “Тернопіль хочуть взяти у карантинну блокаду” • Чому літо не “вбило” коронавірус?
Невдала помста рейдерів-«радикалів» Яциковських

Опубліковано: 17 Грудня о 13:00 286


Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові розставив усі крапки над «і»: Святослав Півторак залишився кандидатом на посаду Білецького сільського голови, а невдалі «месники» Яциковські — залишилися з діркою від бублика
.


За два тижні, 23 грудня, на Тернопіллі відбудуться перші вибори до п’яти новоутворених ОТГ. У їх числі — Білецька територіальна громада, яка має об’єднати сім сіл. На посаду голови цієї громади претендує Ігор Яциковський — чоловік депутата Тернопільської міської ради від Радикальної партії Оксани Яциковської та батько депутата Тернопільської обласної ради від Радикальної партії Богдана Яциковського. Ця родина, очевидно, робить велику ставку на омріяну посаду. Настільки, що аж вирішила зняти з виборчих перегонів одного з конкурентів. Щоправда, задум не вдався. Та для чого весь цей «цирк» був потрібний Яциковським? Давайте розбиратися разом.

Приплели «лівих і селян»

Минулого четверга, 6 грудня, у Тернопільському окружному адміністративному суді відбулося судилище, а іншого слова і не підбереш, над одним з кандидатів на посаду Білецького сільського голови Святославом Півтораком. Суд відмінив рішення місцевої ТВК про реєстрацію С. Півторака на виборах. Кандидату від партії Михайла Саакашвілі «Рух Нових Сил» інкримінували смішне звинувачення — він, мовляв, з 2012-го року перебуває у складі іншої партії, а саме «Об’єднані ліві і селяни».

Як з’ясувалося, Святослав Півторак справді очолював Тернопільський районний осередок партії «Об’єднані ліві і селяни», але наприкінці 2012 року на партійному з’їзді склав з себе повноваження. За кілька місяців після того вступив у Радикальну партію Олега Ляшка, і йому доручили створювати на Тернопіллі обласну, а також міські і районні організації нової партії. Проте Тернопільське районне управління юстиції не завершило процес звільнення С. Півторака з посади керівника районного осередку партії «Об’єднані ліві і селяни», мотивуючи це тим, що звільнити його може тільки партійна конференція. Він про це навіть не знав…

Рейдерське захоплення

Виникла певна юридична колізія, коли Святослав Півторак з 2013-го року керував обласною організацією Радикальної партії (а пізніше ще й міським її осередком), а натомість числився ще й у партії «Об’єднані ліві і селяни». За цей час навіть партія така зникла з всеукраїнського горизонту, хоча деякі районні осередки формально існують лише на папері. Де-факто жодної партійної діяльності вони вже давно не ведуть, залишаючись своєрідними політичними привидами. Святослав Півторак же займався розбудовою Радикальної партії, яка нині має депутатське представництво в усіх ключових радах області (включаючи Тернопільську міську та облраду).

Ви запитаєте: а для чого так детально автор описує давні дрібні події   і що вони мають до цьогорічних виборів у Білецькій громаді? І ось тут на авансцену виходить родина Яциковських. На місцевих виборах’2015 Оксана Яциковська під прапорами Радикальної партії потрапила до Тернопільської міської ради, а її син Богдан, який під час правління Януковича перебував у Партії регіонів і обіймав «жирні» посади у Львівській ОДА та Збаразькій РДА, — до облради. Їх обох привів до місцевих рад Святослав Півторак, а потім Яциковські вирішили його «киданути» і «рейдернути» вже досить розвинуту обласну організацію. Партійний переворот стався торік, і, незважаючи на опір «крила Півторака», був підтриманий центральним проводом партії, а особливо — одіозним І. Мосійчуком. Згодом, влітку цього року, Яциковські з метою помститися С. Півтораку за спротив і користуючись тим, що він захворів і перебуває у лікарні, взагалі… виключили його з Радикальної партії.

Підлість — родинна риса

Історія дістала продовження на виборах у Білецькій ОТГ. Кандидатом на Білецького сільського голову Радикальна партія висунула чоловіка Оксани Яциковської і батька Богдана Яциковського — Ігоря Яциковського. Натомість Святослав Півторак тепер займається розбудовою іншої партії — «Рух Нових Сил» Михайла Саакашвілі. Ця партія також висунула його кандидатом на виборах Білецького сільського голови.

Яциковські і тут вирішили помститися С. Півтораку. Їхні юристи «відкопали» в реєстрі управління юстиції давню колізію, про яку ми писали вище, і вирішили тим скористатися. Причому все було зроблено дуже цинічно — Тернопільська районна організація Радикальної партії подала до суду на місцеву територіальну виборчу комісію за її рішення про реєстрацію Святослава Півторака кандидатом на голову ОТГ. Мовляв, він не може балотуватися на вибори від одної партії, перебуваючи у складі іншої. Причому позов було подано 4 грудня, щоб
С. Півторак не встиг виправити формальності і просто «пролетів» повз вибори. Очевидно, така підлість цілком у дусі клану Яциковських.

Суд підійшов формально

На жаль, Тернопільський окружний адміністративний суд в особі головуючого судді О.І. Мартиць, суддів Н.В. Дерех та О.П. Мандзія підійшли до справи абсолютно формально. Вони не врахували ані те, що партії «Об’єднані ліві і селяни» де-факто вже не існує, ані те, що С. Півторак публічно порвав з нею всякі стосунки, ані те, що після історії з «лівими і селянами» він майже п’ять років керував обласним осередком Радикальної партії. На думку суддів, С. Півторак порушив ст. 46 Закону України «Про місцеві вибори», а відтак прийняли рішення скасувати постанову Білецької сільської територіальної виборчої комісії в частині реєстрації Святослава Півторака кандидатом на посаду Білецького сільського голови.

Дивує також і позиція Радикальної партії. Якщо керуватися такою «логікою», то виходить, що їх обласною, міською та районними структурами протягом усіх п’яти останніх років також керували… незаконно. А отже, під сумнів береться ціла низка партійних рішень, у тому числі й висунення самих Яциковських кандидатами у депутати і само їх депутатство.

Повний абсурд!

Торжество справедливості

Святослав Півторак, звісно, відразу подав апеляцію, і у понеділок, 10 грудня, Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові виніс рішення на його користь.

«Суд апеляційної інстанції не погоджується з висновком суду першої інстанції, адже з листа Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області від 05.12.2018 №12203/02.1-02.2-27 видно, що в матеріалах реєстраційної справи наявна заява Півторака С.Р. до начальника Тернопільського районного управління юстиції Пацюка М.В. про те, що з 01.01.2013 р. він не являється членом партії “Об’єднані ліві і селяни”, — йдеться в обґрунтуванні рішення Апеляційного адміністративного суду. — Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України «Про політичні партії в Україні» від 12.12.2012 громадянин України має право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії.

Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування громадянина України на будь-яких виборних посадах в політичній партії. Суд апеляційної інстанції, врахувавши вищевказані положення законодавства, дійшов висновку, що кандидат на посаду Білецького сільського голови Тернопільського району Тернопільської області Півторак Святослав Романович припинив перебувати керівником Тернопільської районної організації партії «Об’єднані ліві і селяни» з часу подання заяви в грудні 2012 року.»

Таким чином, Восьмий апеляційний адміністративний суд вийшов з цієї абсурдної ситуації і вирішив «апеляційну скаргу кандидата на посаду Білецького сільського голови Тернопільського району Тернопільської області Півторака Святослава Романовича — задовольнити. Рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 6 грудня 2018 року у справі №500/2649/18 — скасувати.»

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає. Отож, Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові розставив усі крапки над «і»: Святослав Півторак залишився кандидатом на посаду Білецького сільського голови, а невдалі «месники» Яциковські — залишилися з діркою від бублика.

Михайло Вітковський


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Тернополянка Олена Коваль організувала онлайн-марафон для жінок, які виховують дітей з інвалідністю...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 21:17


З 10 серпня буде відновлено зупинку усіх приміських поїздів...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:01


Це рішення набуло чинності з 8 серпня...


Рубрика: , , Опубліковано: о 20:14


17-річного мешканця села Кривеньке підозрюють у викраденні… навантажувача...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:34


Міністерство охорони здоров'я оновило перелік "червоних", "помаранчевих" і "червоних" зон в Україні...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:00Теми дня
8 Серпня
7 Серпня
6 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео