Вівторок, 12 листопада 2019
• Сигара берек – трубочки з бринзою • Зі світу по клаптику – нареченій сукня • Ніжна і грізна Могилевська знову покохала • Аграрії з Тернопільщини виступили проти продажу землі в Україні • Привокзальна площа зміниться до невпізнання • Переможець «Озеряни’2019» виконав олімпійський норматив • Про знищені сидіння, поліцію і загадки регламенту • У Тернополі будують унікальний собор в древньовізантійському стилі • Онука італійського диктатора Муссоліні вимагає покарати фанатів «Селтика» • Придбав смартфон за…фальшиві долари • Менше, ніж в УПЛ, легіонерів тільки в Сербії • У Тернополі запрацював новий автобусний маршрут №35 з великими низькопідлоговими автобусами • А ви їли нині на сніданок… магній? • Ловися, фотокадре, вдалий та ще кращий! • Скільки тернополяни заплатять за централізоване опалення у жовтні? • Найбільша модернізація комунальної інфраструктури за останніх 60 років • З листопада документи водія — в смартфоні • Відбір на чемпіонат світу’2022: знову слід виграти групу • Перестало битися серце найстаршого тернополянина • У «Подолянах» — «КотоВасія»!
Нова українська школа: влада і громади повинні об’єднати зусилля для успішної реалізації завдань

Опубліковано: 19 Серпня о 18:00 22


Впровадження Нової української школи — ключова реформа, головна мета якої – нова висока якість освіти, формування свідомих, суспільно активних громадян, здатних забезпечити економічне зростання і культурний розвиток країни, области.


За останніх два роки на Тернопільщині в процесі реалізації пріоритетних завдань Нової української школи формується нове освітнє середовище в закладах освіти і впроваджується новий зміст освіти. За новим Державним стандартом початкової освіти в минулому 2018/2019 навчальному році навчалися майже 12,3 тис. першокласників у 785 класах. Граючись, діти отримували знання і вчилися спілкуватися один з одним, аргументувати свою думку, виконувати спільні проєкти і досліджувати різні природні явища з різних кутів зору. Саме в таку Нову українську школу з 1 вересня 2019 року підуть 11,6 тис. першокласників.
Важливою умовою для якісного навчання дітей, формування нового освітнього простору в закладах освіти области є їх забезпечення сучасним матеріально-технічним і дидактичним обладнанням, а також коштами з державного та місцевих бюджетів. Тільки в 2018 році загальний обсяг фінансування заходів для забезпечення якісної, сучасної і доступної загальної освіти ,,Нова українська школа” складав 109,8 млн. гривень, використання яких дало можливість придбати:
– 9 шкільних автобусів;
– обладнати 2 інноваційні навчально-тренінгові класи;
– пристрої для програвання компакт-дисків;
– 290 комплектів засобів навчання для початкової ланки;
– 30 кабінетів фізики, хімії та біології для опорних закладів.
Належну увагу до проблем становлення Нової української школи звернуто і в 2019 році: загальний обсяг державних інвестицій у новий освітній простір шкіл області складає 101 845,8 тис. гривень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 року
№ 130 ,,Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти ,,Нова українська школа у 2019 році”, рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 16.04.2019 № 1356 розподілено кошти в сумі 34 077,8 тис. гривень, у тому числі для управління освіти і науки облдержадміністрації – 28 219,1 тис. гривень з метою здійснення централізованих закупівель дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів та містам обласного значення – 5 858,7 тис. гривень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року № 319 ,,Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якости освіти”, рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 04.06.2019 розподілено кошти управлінню освіти і науки облдерж-
адміністрації в сумі 9 893,2 тис. гривень для придбання шкільних автобусів, 7 787,7 тис. гривень для придбання персональних комп’ютерів, з метою здійснення централізованих закупівель. Для придбання послуг з доступу до інтернету закладів загальної середньої освіти розподілено 33 239,4 тис. гривень між місцевими бюджетами.
Обласна державна адміністрація організувала проведення відповідних тендерних процедур закупівель продукції і послуг з дотриманням вимог чинного законодавства.
Проте підготовка закладів освіти з окремих питань до організованого початку 2019/2020 навчального року останнім часом дещо сповільнена з вини органів місцевого самоврядування різних рівнів. На місцях ще донині не проведені засідання сесій рад, не прийняті рішення про повернення коштів для закупівлі необхідного навчально-дидактичного і матеріально-технічного обладнання, що в свою чергу впливає на завершення в области процесу торгів. Подальше зволікання з вирішенням цих питань може негативно вплинути на якість освітнього процесу в новому навчальному році, настрій учнів, вчителів, батьків, громадськости.

За інформацією управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Перекус по-турецьки...


Опубліковано: о 14:00


Нещодавно 43-річна англійка Беккі вийшла заміж за коханого Чі Маркхмена...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


44-річна співачка Наталія Могилевська, яка нещодавно заявила про готовність стати мамою, трішки розказала про свого таємничого обранця...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


У Чортківському районі на дорозі М19, поблизу с. Горішня Вигнанка, відбулася акція проти продажу сільськогосподарської землі в Україні...


Опубліковано: о 10:00


Повним ходом тривають ремонтні роботи на Привокзальній площі в Тернополі...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00Теми дня
12 Листопада
11 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео