Неділя, 31 травня 2020
• Село Бриків Шумського району з висоти пташиного польоту • Романтичне освідчення на полігоні • У центрі Тернополя з’явиться ще одна відпочинкова зона • Як готувати спаржу: мінімалізм в усьому! • Тернопільська міська дитяча лікарня отримала сучасний УЗД-апарат • Оновлені харчоблок і пральня у дитсадку № 6 • Голова правління «Одеської кіностудії» Андрій Осіпов: «У Тернополі є такі люди і така енергія, які дозволяють саме цьому місту бути лідером в українській кінематографії» • Для розвитку міст потрібні час і досвід • Віктор Овчарук:«Співпраця ОТГ та кооперативів може стати взаємовигідним механізмом розвитку і гарантією фінансової стабільності останніх» • Автомобільні «корки»: наслідки і причини • Тернополянка Анна Кріль — призерка міжнародного онлайнконкурсу юних піаністів • У Тернополі почала діяти нова транспортна мережа • Експрокурор Юрій Ковалик відбуває покарання у Кагарлицькій виправній колонії на Київщині • «Їжа королів» – на тернопільському полі! • Олімпіада в Токіо може не відбутися взагалі • Дитсадки у Тернополі запрацюють першого червня • Файне місто повертається до звичного життя • Футбол знову з нами! • Прощання з Ерітьє • Протоієрей Дмитро Лисак та його дружина пані Марія відсвяткували золоте весілля
Нова українська школа: влада і громади повинні об’єднати зусилля для успішної реалізації завдань

Опубліковано: 19 Серпня о 18:00 23


Впровадження Нової української школи — ключова реформа, головна мета якої – нова висока якість освіти, формування свідомих, суспільно активних громадян, здатних забезпечити економічне зростання і культурний розвиток країни, области.


За останніх два роки на Тернопільщині в процесі реалізації пріоритетних завдань Нової української школи формується нове освітнє середовище в закладах освіти і впроваджується новий зміст освіти. За новим Державним стандартом початкової освіти в минулому 2018/2019 навчальному році навчалися майже 12,3 тис. першокласників у 785 класах. Граючись, діти отримували знання і вчилися спілкуватися один з одним, аргументувати свою думку, виконувати спільні проєкти і досліджувати різні природні явища з різних кутів зору. Саме в таку Нову українську школу з 1 вересня 2019 року підуть 11,6 тис. першокласників.
Важливою умовою для якісного навчання дітей, формування нового освітнього простору в закладах освіти области є їх забезпечення сучасним матеріально-технічним і дидактичним обладнанням, а також коштами з державного та місцевих бюджетів. Тільки в 2018 році загальний обсяг фінансування заходів для забезпечення якісної, сучасної і доступної загальної освіти ,,Нова українська школа” складав 109,8 млн. гривень, використання яких дало можливість придбати:
– 9 шкільних автобусів;
– обладнати 2 інноваційні навчально-тренінгові класи;
– пристрої для програвання компакт-дисків;
– 290 комплектів засобів навчання для початкової ланки;
– 30 кабінетів фізики, хімії та біології для опорних закладів.
Належну увагу до проблем становлення Нової української школи звернуто і в 2019 році: загальний обсяг державних інвестицій у новий освітній простір шкіл області складає 101 845,8 тис. гривень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 року
№ 130 ,,Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти ,,Нова українська школа у 2019 році”, рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 16.04.2019 № 1356 розподілено кошти в сумі 34 077,8 тис. гривень, у тому числі для управління освіти і науки облдержадміністрації – 28 219,1 тис. гривень з метою здійснення централізованих закупівель дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів та містам обласного значення – 5 858,7 тис. гривень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року № 319 ,,Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якости освіти”, рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 04.06.2019 розподілено кошти управлінню освіти і науки облдерж-
адміністрації в сумі 9 893,2 тис. гривень для придбання шкільних автобусів, 7 787,7 тис. гривень для придбання персональних комп’ютерів, з метою здійснення централізованих закупівель. Для придбання послуг з доступу до інтернету закладів загальної середньої освіти розподілено 33 239,4 тис. гривень між місцевими бюджетами.
Обласна державна адміністрація організувала проведення відповідних тендерних процедур закупівель продукції і послуг з дотриманням вимог чинного законодавства.
Проте підготовка закладів освіти з окремих питань до організованого початку 2019/2020 навчального року останнім часом дещо сповільнена з вини органів місцевого самоврядування різних рівнів. На місцях ще донині не проведені засідання сесій рад, не прийняті рішення про повернення коштів для закупівлі необхідного навчально-дидактичного і матеріально-технічного обладнання, що в свою чергу впливає на завершення в области процесу торгів. Подальше зволікання з вирішенням цих питань може негативно вплинути на якість освітнього процесу в новому навчальному році, настрій учнів, вчителів, батьків, громадськости.

За інформацією управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Днями військовослужбовці Роман і Вікторія заручились, а познайомилися вони чотири роки тому в Тернопільській військовій частині...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:02


У сквері на вулиці C. Качали, 1 триває облаштування культурно-відпочинкової зони «Комплексне трансфермістечко»...


Опубліковано: о 12:34


Готуючи страви зі спаржі, пам’ятайте найголовніше: спаржа – такий ніжний і смачний продукт, що йому не треба ні багато додаткових інгредієнтів, ні тривалої теплової обробки. Мінімалізм – це ключовий аспект у приготуванні зеленої спаржі....


Рубрика: Опубліковано: о 8:55


У лікувальних закладах Тернополя оновлюють медичне устаткування...


Опубліковано: о 19:12Теми дня
31 Травня
30 Травня
29 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео