Четвер, 19 вересня 2019
• У Тернополі — гурт «Скрябін» із… голосом Юрка Юрченка • «Чоловік надихатиме мене на більші спортивні звершення» • Субсидії і пільги у новому сезоні: хто і як їх буде виплачувати? • Відомий боєць без правил використав у якості груші… літню людину • «Слуга народу» готує нові вибори • Тернопільська гімнастка Анастасія Бачинська – на п’єдесталі етапу Кубка світу в Парижі • Федір Стригун: «Тернопіль повинен стати Меккою для українських театрів» • «Буковель» надихає! • «Він жив і загинув як Герой…» • Зарізав через… любов? • Не знаєш математики? До побачення! • Легенда, яку варто переповідати • Про футбольні курйози • «Ось це цифра!» • Поблизу власної оселі вирощував коноплю… • Буковинська красуня підкорила Італію • Коли у Тернополі не буде води? • «Моє серце на капремонті» • ТОП-5 продуктів, які можна їсти… на ніч • Телефонний дзвінок вартістю в 10 тисяч гривень
Нова українська школа: влада і громади повинні об’єднати зусилля для успішної реалізації завдань

Опубліковано: 19 Серпня о 18:00 22


Впровадження Нової української школи — ключова реформа, головна мета якої – нова висока якість освіти, формування свідомих, суспільно активних громадян, здатних забезпечити економічне зростання і культурний розвиток країни, области.


За останніх два роки на Тернопільщині в процесі реалізації пріоритетних завдань Нової української школи формується нове освітнє середовище в закладах освіти і впроваджується новий зміст освіти. За новим Державним стандартом початкової освіти в минулому 2018/2019 навчальному році навчалися майже 12,3 тис. першокласників у 785 класах. Граючись, діти отримували знання і вчилися спілкуватися один з одним, аргументувати свою думку, виконувати спільні проєкти і досліджувати різні природні явища з різних кутів зору. Саме в таку Нову українську школу з 1 вересня 2019 року підуть 11,6 тис. першокласників.
Важливою умовою для якісного навчання дітей, формування нового освітнього простору в закладах освіти области є їх забезпечення сучасним матеріально-технічним і дидактичним обладнанням, а також коштами з державного та місцевих бюджетів. Тільки в 2018 році загальний обсяг фінансування заходів для забезпечення якісної, сучасної і доступної загальної освіти ,,Нова українська школа” складав 109,8 млн. гривень, використання яких дало можливість придбати:
– 9 шкільних автобусів;
– обладнати 2 інноваційні навчально-тренінгові класи;
– пристрої для програвання компакт-дисків;
– 290 комплектів засобів навчання для початкової ланки;
– 30 кабінетів фізики, хімії та біології для опорних закладів.
Належну увагу до проблем становлення Нової української школи звернуто і в 2019 році: загальний обсяг державних інвестицій у новий освітній простір шкіл області складає 101 845,8 тис. гривень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 року
№ 130 ,,Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти ,,Нова українська школа у 2019 році”, рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 16.04.2019 № 1356 розподілено кошти в сумі 34 077,8 тис. гривень, у тому числі для управління освіти і науки облдержадміністрації – 28 219,1 тис. гривень з метою здійснення централізованих закупівель дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів та містам обласного значення – 5 858,7 тис. гривень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року № 319 ,,Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якости освіти”, рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 04.06.2019 розподілено кошти управлінню освіти і науки облдерж-
адміністрації в сумі 9 893,2 тис. гривень для придбання шкільних автобусів, 7 787,7 тис. гривень для придбання персональних комп’ютерів, з метою здійснення централізованих закупівель. Для придбання послуг з доступу до інтернету закладів загальної середньої освіти розподілено 33 239,4 тис. гривень між місцевими бюджетами.
Обласна державна адміністрація організувала проведення відповідних тендерних процедур закупівель продукції і послуг з дотриманням вимог чинного законодавства.
Проте підготовка закладів освіти з окремих питань до організованого початку 2019/2020 навчального року останнім часом дещо сповільнена з вини органів місцевого самоврядування різних рівнів. На місцях ще донині не проведені засідання сесій рад, не прийняті рішення про повернення коштів для закупівлі необхідного навчально-дидактичного і матеріально-технічного обладнання, що в свою чергу впливає на завершення в области процесу торгів. Подальше зволікання з вирішенням цих питань може негативно вплинути на якість освітнього процесу в новому навчальному році, настрій учнів, вчителів, батьків, громадськости.

За інформацією управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Кузьмі — 50. Як боляче писати — «було б»… Скільки б років не минуло від його трагічної загибелі (а минуло уже три з половиною), змиритися з тим, що не почуємо його «фірмових» жартів, приколів та пісень, неможливо...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Важкоатлетка зі Скалата Марія Хлян вийшла заміж...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


У жовтні розпочинається опалювальний період. Традиційно у цей час актуалізується питання про нарахування субсидій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Днями на вулиці Коновальця у Тернополі виник конфлікт через банальне паркування авто, а обернувся серйозним побиттям і госпіталізацією потерпілого...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Минулої п’ятниці, 13 вересня, Верховна Рада України прийняла постанову про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
19 Вересня
18 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео