Четвер, 28 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Нове життя знайденого на складі Кобзаря

Опубліковано: 13 Березня о 9:00 8


У Великоберезовицькій громаді відкрили унікальний пам’ятник.


9 березня на території Індустріального парку «Західноукраїнський промисловий ХАБ» у селі Острів Великоберезовицької громади відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку. Урочистість відбулась у 209-ту річницю з дня народження Кобзаря. Погруддя поета встановили на постаменті, створеному в стилі «індастріал» — з механізмів різної сільськогосподарської техніки. Шестерні та інші елементи двигунів, а на них — тризуб. З металу також виготовлені квіти у кошику та розгорнута книга зі словами Кобзаря біля підніжжя пам’ятника. Поруч на сотах викарбувані рядки поета: «У кожного своя доля і свій шлях широкий».

Погруддя Тараса Шевченка має цікаву історію. Кілька років тому його знайшли на складах старого радянського підприємства-гіганта. Нинішні власники промислового об’єкта відреставрували погруддя і вирішили прикрасити ним Індустріальний парк. Важить пам’ятник понад тонну.

«Наш Кобзар — це код української нації. Наша історія, наше сьогодення і наше майбутнє. Його твори, написані дві сотні років тому, актуальні донині. Приємна подія в рамках відзначення Шевченківських днів — відкриття ще одного пам’ятника Кобзареві. Цей постамент — унікальний. Встановлений на території Індустріального парку, який запрацював лише торік, але вже встиг прийняти релоковані підприємства, які переїхали до нас з територій, де тривають бойові дії. Тут створені нові робочі місця, до бюджету надходять податки. Це допомога нашим ЗСУ, це робота на нашу перемогу. Дякую ініціаторам встановлення пам’ятника — народному депутатові Івану Чайківському та колективу компанії «Агропродсервіс». Пам’ятник гармонійно вписався в структуру Індустріального парку», — виступив голова Великоберезовицької громади Андрій Галайко.

Пам’ятник Тарасу Шевченку встановлено за кошти компанії «Агропродсервіс», яка долучається до багатьох соціальних проєктів.
«Символічно, що в час війни, в такі важкі дні ми відкрили цей пам’ятник. Аналогічного постаменту Тарасу Шевченку нема ніде в світі. Згадуємо нашу історію, відкриваємо пам’ятники нашим великим українцям, які пророкували світле майбутнє нашій країні. Віримо в наше майбутнє і робимо свій вклад для майбутніх поколінь, — зазначив генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Андрій Баран.

«У кожного своя доля і свій шлях широкий» — цими словами Тараса Шевченка можна означити долю його погруддя, — сказав народний депутат України Іван Чайківський. — Багато років тому цей бюст віднайшли на складах старого вже недіючого підприємства. І саме в день народження Тараса Шевченка ми відкриваємо його разом із новим постаментом, зробленим у стилі «індастріал». Я щиро вдячний усім, хто долучився до втілення моєї давньої ідеї — надати нове життя погруддю Кобзаря. І наша праця під час війни свідчить про одне — Україна має міцний тил, який допоможе здолати ворога.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня