П’ятниця, 24 січня 2020
• Підприємцю Ігорю Скрипці підкинули… похоронний вінок • Тернополянам лише дещиці не вистачило до нагород Юнацької Олімпіади • Той, хто створив «Ниву» • Віталій Гринів: «Настав час демонструвати високі результати» • «Кожна вдала операція – перемога усього відділення» • Де шукати… сніг? • Які зміни в 2020-ому чекають українських заробітчан? • Світлана Пушкар: «Чому закрили справу про загибель мого чоловіка?» • Сергій Надал: «Акт Злуки показав усьому світові – українці це державна нація» • Герої вистояли, не витримав бетон… • «Кінець епохи бідності»: тільки для кого?! • 20 облич’2019: Наталя Присіч • Заливне з індички від Євгена Клопотенка • У 42 роки – 20 дітей! • Бунт у королівстві? • Новітня практика інвестиційних угод, впроваджена у Тернополі, є прикладом для багатьох українських міст • Помер найменший чоловік у світі • 20 облич’2019: Віталій Гринів • Новий парк за проєктом молодих тернопільських архітекторів таки буде! • Юліанна Туницька посіла п’яте місце на ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх
Нові правила техогляду: наклейка на скло

Автор: Опубліковано: 24 Травня о 10:00 103


Серед водіїв нині тільки й розмов, що про грядущі штрафи за нерозмитнені «євробляхи» та про нові правила проходження обов’язкового технічного контролю транспортних засобів.


І якщо за автівку на іноземних номерах штрафуватимуть не з 24 травня, як було заплановано, а з 24 серпня, то техогляд уже діє по-новому з 1 травня. Суть нововедення щодо техогляду — змінено формат документа, який підтверджує успішне проходження техогляду, а також дещо змінено перелік транспортних засобів, які підлягають перевірці. Паперовий бланк протоколу вже з травня мали б видавати водіям у комплекті з самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації, проте сервісні центри досі не отримали самоклейок. Їх прикріплюватимуть у правій верхній частині лобового скла з внутрішнього боку. Це запроваджено передусім, щоб збільшити безпеку на дорогах, зменшити ризик фальсифікації протоколів, а ще — як зобов’язання України щодо Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Правоохоронцям тепер легше буде перевірити, чи автомобіль допущений до участі в дорожньому русі. Інформацію з самоклейної мітки можна буде зчитувати на відстані за допомогою спеціального обладнання.

До 2011-го в Україні офіційно існував обов’язковий техогляд усіх автомобілів, але на практиці він перетворився на купівлю талончиків у тодішній Державній автоінспекції. Корупційну норму скасували, а обов’язковому технічному контролю підлягали тільки комерційні транспортні засоби. Згідно з Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, техогляд має знову поширитися на всі автомобілі. У Європі техогляд проводять незалежні СТО та пункти контролю, які відповідають низці технічних вимог та чиї експерти несуть відповідальність за результати перевірки. У разі аварії через технічний стан авто СТО може втратити сертифікат. Держава там не втручається у проведення перевірок автомобілів.

Обов’язковий техогляд в Україні буде введений поетапно з 2019-го, залежно від терміну експлуатації автомобіля. Нові автомобілі фахівці пропонують позбавити від техогляду на 5 років, а ось несправні будуть вилучати з доріг.

— Зміни у порядку проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів були затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019-го. Якщо власник авто, яке підлягає обов’язковому технічному контролю, отримав бланк протоколу до набрання чинності постанови, він зможе користуватися документом старого зразка до моменту закінчення терміну його дії. У статті 35 Закону України «Про дорожній рух» вказано, що транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані в органах МВС України, підлягають обов’язковому технічному контролю, — повідомив головний спеціаліст зв’язків з громадськістю регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області Василь Барановський. — Законодавцем чітко прописано, які транспортні засоби не підлягають проходженню обов’язкового технічного контролю. Це, зокрема, легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи, мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби, незалежно від строку експлуатації. Якщо ж водії цими транспортними засобами здійснюють перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, то вони підлягають технічному контролю. Нові автомобілі, що експлуатуються до двох років, не проходять техогляду. Зокрема, це стосується легкових автомобілів, які використовують для перевезення пасажирів чи вантажів із метою отримання прибутку, та вантажних автомобілів, незалежно від форми власності, вантажопідйомністю до 3,5 тонни та причепи до них. Технічні засоби для агропромислового комплексу також не проходять обов’язковий техогляд, оскільки їх експлуатують не на дорогах загального значення, а здебільшого на полях. Інші технічні засоби проходять обов’язковий технічний контроль. Як часто потрібно проходити техконтроль? Кожні два роки повинні проходити перевірку легкові автомобілі, які використовують для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі вантажопідйомністю до 3,5 тонни та причепи до них із терміном експлуатації більше двох років. Техогляд вантажних автомобілів підйомністю більше 3,5 тонни та причепів до них здійснюють щороку. Автобуси та спеціальні транспортні засоби, які перевозять причепи та небезпечні вантажі, незалежно від терміну експлуатації, проходять контроль двічі на рік. Обов’язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку системи гальмівного та рульового керування, зовнішніх світлових приладів, шин та коліс, світлопропускну властивість скла, газобалонного обладнання та інших елементів, що стосуються безпосередньо безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Ігоря Скрипку із села Нагір’янка Чортківського району добре знають у середовищі шоу-бізнесу далеко за межами нашої області...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Санкарка Юліанна Туницька і біатлоніст Віталій Мандзин — у п’ятірках ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


20 січня засновнику тернопільської «Ниви» Івану Потупі виповнилося б 88 років...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Перспективний тернопільський велосипедист готується до чемпіонату світу з велотреку...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Фахівці ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні повертають до повноцінного життя після найскладніших травм...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00Теми дня
23 Січня
22 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео