Неділя, 12 липня 2020
• У Польщі на рівні конституції заборонять усиновлення дітей одностатевими парами • Смачний кошик: життя – малина! • Тепловики провели перерахунок плати за гарячу воду за червень • Західноукраїнські мери-націоналісти зробили нову спільну заяву щодо загрози економічній стабільності • На Тернопільщині люблять Веронік та Максимків • «Юрку, падай у рів, бо автівка летить…» (відео з суду) • Великий крайній: не стало Володимира Трошкіна… • Геній пенальті Серхіо Рамос • «Контінентал Фармерз Груп» розпочала збір ранніх зернових • У Тернополі послабили карантин • Міські голови Тернополя, Івано-Франківська і Хмельницького стали прикладом для всього українського політикуму • 23 дні оновлення дороги між Тернополем і Дружбою: що вже готово? • OBOZREVATEL опублікував рейтинг міських голів щодо ризиків корупційних дій. На якому місці Сергій Надал? • 19 липня відбудеться Всеукраїнська онлайн-проща у Зарваниці • Сергій Надал: «Дистанційне навчання українських дітей – справжня загроза деградації української нації» • Що за тиждень зроблено в Тернополі? • Ляльковий кРАЙ Ольги Гондз • Тернополянка Світлана Адамів створює ексклюзивне морозиво • До Тернополя знову завітав великий футбол • Африканець Шон Ван Вейк: «У Тернополі можна безпечно прогулятись уночі, а в ПАР страшно навіть вдень»
Новий бюджет держави може залишити тернополян без медицини та освіти

Автор: Опубліковано: 14 Вересня о 13:44 7


У проекті бюджету на 2017 рік планується, що медичні та освітні заклади будуть самостійно фінансувати витрати на опалення житлово-комунальних послуг.


Вже наступного тижня Україна побачить проект нового бюджету, який може зупинити розвиток міст, позбавити людей медицини й освіти, попри усі зусилля місцевої влади із збільшення надходжень до бюджету. 

Відповідальність без… ресурсів?

У проекті бюджету на 2017 рік планується, що медичні та освітні заклади будуть самостійно фінансувати витрати на опалення житлово-комунальних послуг. Про це йдеться у прес-релізі Міністерства фінансів, оприлюдненому напередодні.

Міський голова Тернополя, голова бюджетного комітету Асоціації міст України Сергій Надал вважає такі “новації” шкідливими і навіть руйнівними для місцевих громад.

— Фактично фінансування шкіл і лікарень перекладають на місцеві бюджети. Подібним чином діяли минулого року, коли на місцеві бюджети “почепили” фінансування профтехучилищ. Для багатьох місцевих бюджетів, як відомо, це виявилося непосильним тягарем. Якісь кошти, звичайно, знаходили, але їх доводиться забирати з інших статей запланованих видатків. Уже цього року ми змушені були виділити додатково понад 8 млн. грн. на фінансування зарплат вчителям, але ці кошти через постійне зростання тарифів усе важче знаходити, — зазначив Сергій Надал.

Міський голова Тернополя зауважив, що в Україні склалася погана практика щороку починати кожен бюджет з перекладання відповідальності на місцеве самоврядування.

— Кожного разу, коли у державі виникають проблеми, гроші буквально видирають з місцевих бюджетів. Центральна влада робить вигляд, що передає повноваження на місця, але як їх виконувати без фінансування, як люди будуть працювати без зарплат, а підприємства постачати тепло і світло без оплати? Можливо, це “працює” на папері, але не в реальному житті, — зауважив міський голова.

При цьому, наголосив він, фінансова система залишається надзвичайно централізованою. Тобто більшість податкових зборів і далі йде у центр. Хіба це децентралізація? Щоб запроваджувати такі принципи самоврядування, як у Німеччині, Канаді чи Польщі, треба зробити так, щоб 70 % усіх коштів залишалися на місцях. У нас пропорція протилежна. Грошима керують з центру, а відповідальність перекладають на місця.

Загрози бюджетної централізації

Основними загрозами від централізації, на переконання Сергія Надала, є погіршення якості освіти, медицини та брак коштів на розвиток міста.

— Освіта і медичний захист — це базові права, що гарантовані Конституцією України. Відповідно вони повинні фінансуватися з центрального бюджету принаймні до того часу, поки в країні не відбудеться повноцінної бюджетної децентралізації. Тобто, коли більшість податкових зборів буде у зоні відповідальності місцевого самоврядування та залишатиметься на місцях, а бюджети формуватимуть знизу, а не згори, як тепер. У теперішніх умовах такі “новації” катастрофічно погіршать і без того складну ситуацію з фінансуванням освітніх та медичних закладів. Однак, судячи з усього, на місцеву владу хочуть перекласти відповідальність, але без фінансування, — підкреслив Сергій Надал.

У цій ситуації першими жертвами нового бюджету можуть стати програма капітальних ремонтів та модернізація системи ЖКГ. Позаяк міська влада зобов’язана забезпечити зарплати для бюджетників, зокрема, освітянам та медикам, та утримання бюджетної сфери, вона буде шукати гроші. Але ж ці гроші потрібно десь брати. Відповідно може скоротитися фінансування програм капітального ремонту та розвитку міста, зокрема, термомодернізації, чим, як відомо, уже не один рік предметно займаються за підтримки міжнародних фінансових договорів у нашому місті Сергій Надал і його команда.

Головне завдання — забезпечити життєдіяльність міста

Незважаючи на всі труднощі та ускладнення, міський голова запевнив, що робитиме все можливе для того, щоб якість життя тернополян не погіршилася. Цього він збирається домогтися, створюючи в першу чергу сприятливі умови для розвитку підприємництва.

— Ми докладемо всіх сил, щоб ситуація у Тернополі була стабільною, попри не завжди прогнозовані і часто негативні рішення центральної влади. Минулого року нам вдалося отримати додаткові кошти за рахунок активізації розвитку малого підприємництва. Сподіваюся, що це дозволить збільшити кількість підприємців у місті, а отже, і надходження до бюджету, — сказав Сергій Надал.

У цьому зв’язку нагадаємо: минулого тижня наша газета писала про ініціативу міського голови Тернополя автоматично продовжувати угоди про оренду міської землі усім підприємцям, які не мають порушень умов. Тепер слово — за міськими депутатами, які вже на найближчій сесії повинні підтримати дану ініціативу, адже попередня практика, коли кожен підприємець мав погоджувати окремий дозвіл на продовження оренди землі за ускладненою процедурою, створювала широкі можливості для зловживань та корупції при голосуванні депутатами. Що ж, поживемо і побачимо, як поведуть вони себе цього разу.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

«Ще більш руйнівна ідеологія, ніж комунізм»...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:15


Смачні рецепти з малиною...


Рубрика: Опубліковано: о 8:16


В опалювальному сезоні 2019/2020 рр. вже проведено перерахунок за жовтень, листопад, грудень, січень, лютий, березень, квітень і травень...


Опубліковано: о 17:46


Міський голова Тернополя Сергій Надал, Івано-Франківська — Руслан Марцінків та Хмельницького — Олександр Симчишин зробили спільну заяву щодо загрози виникнення економічного хаосу через деструктивну політику керівництва країни у фінансовій сфері...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:36


Як називають дітей у 2020-ому?
...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:12Теми дня
12 Липня
11 Липня
10 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео