П’ятниця, 29 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
«Нині вважають за нормальне мати кількох статевих партнерів, і цього не засуджує ані держава, ані суспільство. Через це люди більше хворіють на статеві інфекції»

Автор: Опубліковано: 10 Лютого о 16:00 1975


— Статеві хвороби трапляються різного походження і залежно від збудника діляться на венеричні і невенеричні, — розповідає лікар-гінеколог Оксана Швець.


Тернопільські гінекологи кажуть, що жителі міста досить часто хворіють на інфекційні захворювання, які передаються статевим шляхом. Причини цього відомі, проте є й несподівані думки. Зокрема, вважають, що на це впливає не тільки спосіб життя, а й якість харчування і навколишнє середовище. Про причини і наслідки статевих інфекцій розповіли лікарі Оксана Швець і Лілія Левенець.

— Статеві хвороби трапляються різного походження і залежно від збудника діляться на венеричні і невенеричні, — розповідає лікар-гінеколог Оксана Швець. — Залежно від збудника також трапляються вірусні, бактеріальні і паразитарні захворювання. Виявляємо ці захворювання при профілактичних оглядах, жінки також самостійно звертаються, коли їх щось турбує. Найкраще і правильно – ходити на профогляди. Якщо жінка приходить на профогляд, лікар може виявити захворювання ще на ранніх стадіях, коли вони не вразили імунітет і внутрішні статеві органи. Поки в захворювання найменша симптоматика, його легше лікувати.

— На яких стадіях хвороб тернополяни звертаються до лікаря?

— У більшості випадків — у запущених формах, коли імунітет вражений, коли є запалення яєчників, труб чи ще чогось. Хочеться, щоб жінки були більш свідомими і зверталися до лікаря на початку захворювання. На профогляди бажано приходити раз на рік. Лікар визначає, чи здорова жінка, чи потрібно їй прийти  на повторний мазок або на повторне обстеження. І на цитологію обов’язково. У нас дуже зросли онкозахворювання через те, що тернополянки рідко звертаються до гінекологів. Чомусь на манікюр вони приходять раз на два тижні, а раз на рік їм тяжко прийти до гінеколога. Люди не розуміють важливості свого здоров’я. Коли жінка здорова, тоді здорова сім’я — і в психологічному, і в фізичному плані. Від статевого здоров’я жінки залежить статеве здоров’я чоловіка.

— А люди переважно мають одного статевого партнера чи кількох?

– Та нині мало не сексуальна революція. Звісно, є жінки, які мають і кількох статевих партнерів. Та якщо вже доводиться лікувати, то лікуємо усіх статевих партнерів. Колись менше було статевих стосунків до одруження і, очевидно, не було таких серйозних проблем із статевими інфекціями. Тепер більш вільні стосунки між молодими. Змінилося суспільство, виховання. Тепер вважають за нормальне мати кількох статевих партнерів, і цього не засуджує ані держава, ані суспільство. Напевно, через те нині більше хворіють на статеві інфекції. Звичайно, є й інші фактори. Імунітет людини змінюється через навколишнє середовище, через харчування. У наших дідусів і бабусь імунітет був кращим, тому що було натуральне харчування і чистіше навколишнє середовище.

— Які хвороби найчастіше трапляються у Тернополі?

— Гонорея, сифіліс, СНІД, трихомонади, кандидози, герпетичні захворювання. Статевий герпес також може бути причиною запалення.  Папіломовірус є основною причиною онкозахворювань у жінок. І це все передається статевим шляхом. Більшість хвороб піддаються лікуванню, але добре було б, якби жінки приходили до лікаря вчасно. Важливо, щоб жінки стежили за своїм здоров’ям і з новими статевими партнерами, звичайно, використовували бар’єрну контрацепцію — презервативи.

— Хто частіше хворіє — чоловіки чи жінки?

— Якщо пара живе статевим життям, в чоловіка і жінки розвивається схожа мікрофлора, тобто вони мають однакові бактерії або однакові захворювання. Ці захворювання, якщо вони є, в жінки частіше помітні, а чоловіки, на жаль, звертаються деколи запізно. Чоловіки здебільшого є переносниками. Якщо чоловіка вже починає турбувати, то це переважно запущена форма захворювання. Усе — в однаковій пропорції, тому що якщо хворіє жінка, то хворіє пара.

— Найчастіше у Тернополі хворіють на мікст-інфекції, — пояснює акушер-гінеколог першої категорії Тернопільської міської лікарні № 2 Лілія Левенець. — Що це таке? Це коли кілька інфекцій в одній. Є, наприклад, кандидоз, бактеріальний вагіноз — це звичайні неспецифічні захворювання, плюс до них — хламідіоз, уреоплазма і трихомонада, які вже треба лікувати у шкірвендиспансері. Найчастіше ми виявляємо бактеріальний вагіноз плюс хламідіоз.

— Які причини цього?

— Виникненню і поширенню статевих захворювань найчастіше сприяє невпорядковане статеве життя, непоінформованість молоді про засоби захисту, тобто презервативи. Чим небезпечні такі хвороби? Їх дуже важко лікувати. Щоб виявити і діагностувати їх, потрібно зробити обстеження. На жаль, у нас, в державному закладі, роблять тільки мазок на флору, а на всі інфекції, які я перерахувала, роблять тільки приватні лабораторії, оскільки необхідне дуже дороге обладнання і реактиви.

Якщо є підозра на мікст-інфекцію, треба лікувати сімейну пару. Інакше і бути не може, тому що часом буває й так, що є кілька статевих партнерів і всіх потрібно лікувати. До слова, про молочницю. Такого діагнозу взагалі не існує. Молочниця – це поняття, яке включає в себе кандидоз, а бактеріальний вагіноз, вагініт, кольпіт – це різні діагнози. Неправильна думка, яка є у багатьох жінок — ось у мене молочниця, я пішла в аптеку, сказала, щоб дали  свічки від молочниці. Це неправильно, тому що існує безліч видів грибків, 5-6 видів гарднерел, які викликають баквагіноз, взагалі існує ще таке поняття, як дизбіоз.

— Ви говорите переважно про жінок, а не про чоловіків…

— Якщо хвора жінка, отже, хворий і чоловік. Венеричні хвороби не передаються повітряно-крапельним шляхом в сауні. Вони передаються тільки статевим шляхом і при народженні дитини через слизові оболонки. Якщо в матері є гострий хламідіоз чи венеричне захворювання, то воно передається і дитині. Дитинка проходить через статеві шляхи й інфікується. На це ніхто не звертає уваги, так само, як і на торч-інфекції. Особливість торч-інфекцій в тому, що при первинному зараженні ними під час вагітності вони можуть чинити шкідливий вплив на всі системи і органи плода, особливо на його центральну нервову систему, підвищуючи ризик викидня, мертвонародження і природженої потворності дитини, формування вад її розвитку аж до інвалідності. Кров на наявність антитіл до торч-інфекцій найправильніше здавати ще до настання вагітності, при її плануванні. Якщо ж до настання вагітності аналізи на торч-інфекції не були зроблені, це необхідно зробити на якомога більш ранніх термінах вагітності. Причому аналізи на торч-інфекції потрібно здати незалежно від самопочуття вагітної жінки, оскільки більшість торч-інфекцій протікають безсимптомно, і до появи серйозних ускладнень з боку плода вагітна жінка може навіть не здогадуватися про їх існування.

Словом, я пропагую здоровий спосіб життя, хороші стосунки в сім’ї і правильність вибору. Кожен має право вибору. Але часта зміна статевих партнерів призводить, як правило, до захворювань. Я працюю на дільниці 10 років. Якщо взяти статистику одружень і розлучень, то є такі сім’ї, які живуть довго і щасливо, діток народжують. Я ними дуже тішуся. А є такі жінки, в яких кожного року інший партнер. Звичайно, кожна хоче знайти одного-єдиного, на це потрібен час і дуже свідомий вибір, тому що від того залежить і ваше здоров’я.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня