Неділя, 01 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Олег Яремко: “Наші лісівники не сиділи вдома під час карантину, а садили ліс”

Опубліковано: 30 Грудня о 8:00 179


Наприкінці грудня начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко зібрав керівників лісгоспів, щоб підсумувати 2020-ий рік. На зустріч запросили також журналістів та громадських активістів, які мали змогу задати запитання.


На Тернопільщині є п’ять державних лісогосподарських підприємств та природний заповідник «Медобори». У лісгоспах працює 1,5 тисячі осіб, середня зарплата працівників складає від 8,5 до 11,5 тисяч гривень.

— У ЗМІ та соцмережах часто з’являються публікації про лісові господарства області, особливо порушують питання незаконних рубок. Ми завжди відкриті надати повну інформацію, — виступив перед присутніми Олег Яремко. — Основні завдання лісівників — вирощування, догляд і охорона лісу — від шкідників, незаконних рубок і пожеж. Наша область не є лісиста: лише 13,3% території займають ліси. По Україні цей показник складає 16 %. За останні роки нам вдалося збільшити площі лісів на понад 5 тисяч гектарів за рахунок малопродуктивних та деградованих земель, які вийшли з-під сільськогосподарського користування. Три роки тому ми висадили 61 гектар нових лісів, торік — 151 гектар, цьогоріч — 251 гектарів нових лісів. Це — другий показник в Україні. Упродовж 2020-го лісівники Тернопільщини виростили 5,5 млн. шт. посадкового матеріалу. На місці зрубів висадили нові дерева на площі 361 гектар. І це при тому, що лісове господарство нашої області належно не фінансується вже чотири роки. Програма «Ліси Тернопільщини», яка свого часу була прийнята на сесії обласної ради, виконується в повній мірі в об’ємному значенні, але не в фінансовому. Цьогоріч ми отримали за програмою лише 135 тисяч гривень — це дуже мало. Так, наші підприємства є прибутковими, але лише 10% доходів залишаються на розвиток виробництва. Дотації у нас забрали, натомість підвищили податки на прибуток, рентну плату. У 2018-ому році ми сплатили 101 млн. грн. податків, у 2019-ому — 103 млн. грн., у 2020-ому — 115 млн. гривень. Для того, щоб виростити дерева, закласти нові ділянки лісу, потрібні чималі кошти, але, на жаль, нікого в країні це сильно не хвилює.

Як повідомили під час пресконференції, 70 % заготовленої лісгоспами Тернопільщини деревини — дров’яна, 30 % — ділова. Більшість дубових насаджень у Чортківському держлісгоспі, на Кременеччині переважають хвойні породи дерев, на Бережанщині і Бучаччині — букові, у Тернопільському районі — мішані листяні породи.

— Питання заготівлі і реалізації деревини, електронного обліку й реалізації — чи не найважливіші, — продовжив Олег Павлович. — Можливо, хтось думає, що лісівники скільки хочуть, стільки й зрізують дерев. Насправді підприємства лісового господарства області, які належать до Держлісагентства, чітко погоджують обсяги заготівлі деревини з ТОДА і з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Реалізація лісопродукції покупцям відбувається через електронні біржові торги за винятком установ соціальної сфери та населення. У всіх лісогосподарських підприємствах ведеться 100 % електронний облік деревини. В облуправлінні діє «Єдине вікно», в якому користувачі отримують сертифікати про походження перевірки лісопродукції, мисливці можуть там скласти іспит та отримати посвідчення мисливця і контрольну картку добутої дичини для полювання.

Дякую нашим лісникам, що від початку карантину цьогоріч віддано працювали, не побоялися небезпек, провели посадку лісу. Переробників не було ні в березні, ні в квітні, ні в травні, але лісники не зупинялися. Питання реалізації на кілька місяців паралізувалось. На сьогодні реалізація помалу відновлена. Часто на державні лісгоспи звалюють факти незаконних рубок, проте в області є й ліси інших форм власності, тому не можемо за всіх відповідати. Нам вдалося знайти порозуміння з владою, з правоохоронними органами, підписали угоду про спільні рейди. За останні роки рейдові бригади працюють на повну потужність і це дає результат. Торік разом із поліцією було проведено 61 рейд, цьогоріч — 68. У 2016 році виявлено 156 випадків незаконних рубок, у 2017 — 156, у 2018 — 141, у 2019 — 102, у 2020-ому — 82. Ми не женемось за показником, а поставили за мету зупинити незаконні рубки. Часто до таких незаконних дій причетні невідомі особи, так звані «чорні лісоруби», у деяких випадках і лісівники. Усі однаково несуть відповідальність. Справи за виявленими фактами передано до правоохоронних органів: у 2016-ому — 16 справ, у 2017 — 30, 2018 — 40, у 2019 — 21, у 2020 — 35. Звільнено керівника Кременецького господарства, догани отримали керівники Чортківського і Тернопільського лісгоспів, було притягнуто до дисциплінарної відповідальності 24 працівників лісової охорони. Запевняю: хто винен у незаконній вирубці, той має відповідати. Це наша принципова позиція.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18



Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня