Субота, 22 січня 2022
• М’ясний бенкет! Три ідеї для страв зі свинини • У художньому музеї – «Зимова феєрія»! • Сергій Надал запевнив власників індивідуального опалення, що оплату за ізольовані транзитні стояки буде скасовано • І колядували, і вертепи парадували! • Все, що треба знати про обігрів площ загального користування • Двоє вбивць Віталія Ващенка вже на свободі, ще двом залишилось відсидіти небагато. Що вирішить касація? • Тернопільщина – у “помаранчевій” зоні через захворюваність на ковід • Леонід Шкробот: «Від багатьох лікувальних закладів ми вирізняємося комплексним підходом, спільним онкологічним консиліумом і суворим дотриманням стандартів лікування» • «Велике будівництво’2021»: Тернопільська область • Як тернопільський стоматолог став… фудблогером • Вчитель із Кременця Ігор Бендасюк виграв суд щодо відсторонення через невакцинацію • Михайло Головко: «Всеохоплююча підготовка населення до війни – це те, що може вберегти нашу країну від повномасштабного вторгнення ворога!» • Володимир Добрянський: «Чорні копачі задля власного збагачення знищують історію нашого краю» • «Похрестимо нашу Елізабет, а тоді повінчаємось із дружиною» • Володимир Зозуля сидітиме довічно за вбивство Діани Муринки • У Тернополі провели обстеження понад 40 багатоквартирних будинків, які отримують послуги із постачання теплової енергії • Тернополянин попросив у сусідки води і… пограбував • Спогад про Надію Моховик • Понад 13 мільйонів пасажирів за рік – тернопільські тролейбусники прозвітували за 2021 рік • Зоряна Замкова: “Що означає бути письменником”
Олександр Онищенко: «Порошенко перетворює державу у власний бізнес»

Опубліковано: 9 Березня о 16:00 128


Олександр Онищенко: про стосунки з президентом Порошенком та іншими великими політичними фігурами України, а також про свої скандальні "плівки Онищенка".


Народний депутат України VII та VIII скликань Олександр Онищенко в Іспанії дав велике ексклюзивне інтерв’ю телеканалу NEWSONE, в якому розповів про зворотній бік великої української політики: про стосунки з президентом Порошенком та іншими великими політичними фігурами України, а також про свої скандальні “плівки Онищенка”. До вашої уваги найцікавіші фрагменти з нього.

 

ПРО ПОРОШЕНКА

— Люди бачать на телеекрані справжнього патріота, який кладе квіти до пам’ятника  героям Небесної Сотні чи промовляє з трибуни високі слова, а насправді це жадібна і корумпована людина, яка перетворює державу на свій бізнес. Причому воліє не мати жодних фінансових партнерів чи конкурентів, а лише заправляти всім самому. І чим бідніша країна, тим йому краще і легше вести цей «бізнес». Тих же, хто противиться його волі, позбавляють громадянства чи садять до тюрми.

За час, поки він при владі, у Порошенка сформувалася своєрідна параноя — він у кожній впливовій людині бачить свого конкурента, який або сам хоче перемогти його на виборах, або фінансує опозиційну партію. Тому він ставить завдання позбавити фінансів усіх впливових людей. Недаремно за рік до виборів були заморожені активи Коломойського, відправлено у заслання Фірташа, який на початках навіть допомагав Порошенку, і навіть Ахметова, який активно співпрацює з бізнесом президента за схемою «Ротердам+», поставлено в умови, коли його активи можуть в будь-який момент заблокувати, якщо він, наприклад, захоче фінансувати якісь опозиційні проекти.

Причому, як тільки люди виконають, на думку Петра Олексійовича, свою місію, тобто дають можливість йому збагатитися, вони стають непотрібними. Так було з екс-генпрокурором Шокіним, якого Порошенко «розміняв» на мільярд доларів, те ж відбулося зі слідчим Дмитром Сусом, який спочатку допоміг Порошенку вирішити проблеми з «Нафтогазом України» і збагатитися на кілька сотень мільйонів доларів, а тепер… сидить у тюрмі.

Я хочу, щоб громадяни України дізналися, хто ховається за ширмою офіційного Порошенка. Я був поруч з ним два роки і чудово вивчив цю людину. Отож, тепер написав книжку про нього і, гадаю, вона буде цікавою для всіх.

ПРО ХАБАРІ ДЕПУТАТАМ

— Відразу після парламентських виборів президент переконав мене, що  на вимогу Євросоюзу і США країні необхідно ухвалити кілька важких і непопулярних законів. Депутати, а серед них було чимало бізнесменів, не хотіли голосувати за це і втрачати рейтинги, тому проблему довелося вирішувати за допомогою грошей.

Залежно від важливості законопроекту та кількості можливих голосів нардепам пропонували від 20 до 100 тис. доларів за одне голосування. На одну фракцію доходило навіть до мільйона доларів за одне голосування. «Свої» депутати з коаліції, очевидно, голосували за якісь преференції в бізнесі та іншій діяльності, а ось депутатів з інших фракцій стимулювали грішми.

Як це відбувається фізично? В Адміністрації Президента є спеціальний гараж, звідки ліфт їде на четвертий поверх. Там видавали гроші готівкою в спортивних сумках, після чого люди спускалися ліфтом, сідали в машину і їхали роздавати депутатам.

Отож, спочатку у Верховній Раді гроші ходили дуже суттєві, але коли Порошенко отримав достатньо влади, взяв під контроль силові органи, то проти депутатів порушили кримінальні справи, і напередодні важливих голосувань їм нагадували про кримінальні «грішки» і таким чином змушували правильно проголосувати. Мовляв, ми тримаємо твою справу і не даємо їй ходу, але ти маєш правильно проголосувати. «Чіпляють» за все — за дітей, родичів, бізнес, а часом і самі створюють приводи для «зачіпок». І нині у Верховній Раді уже стільки нардепів «на гачку», що я переконаний — потрібне докорінне перезавантаження і дострокові парламентські вибори.

ПРО ВІЙНУ З ЯЦЕНЮКОМ

— Як пояснював Порошенко, у нього не було необхідних повноважень для зміни країни, а основна влада зосереджена в руках тодішнього прем’єра Яценюка, жахливого корупціонера, який «посадив» своїх людей на всі грошові потоки і злочинні схеми. Це була осінь 2014-го року і тоді «Народний фронт», нагадаю, набрав найбільше голосів на парламентських виборах. Це справді стало можливим через доступ Яценюка до фінансів, під його контро-
лем були всі державні підприємства, «Нафтогаз України», Одеський припортовий, адже він прийшов до влади ще після Революції Гідності.

Спочатку мені здавалося, що Порошенко справді хоче подолати корупцію, довести до бізнесу нові правила гри. За Януковича діяли правила, що бізнесмени 50% прибутку віддають йому, а решту залишають собі і спокійно працюють. Після того як Порошенко підім’яв під себе всі міністерства і служби, розставив своїх людей на ключових посадах та поставив свого прем’єра, тобто взяв під контроль всю повноту влади, він дав зрозуміти, що тепер бізнес в Україні буде робити лише він сам і більше ніхто.

ПРО ПЛІВКИ ОНИЩЕНКА

За допомогою цього годинника із вбудованою відеокамерою Олександр Онищенко створив свої “плівки”.

— Я чудово усвідомлюю, наскільки ця тема репутаційно неприємна для мене. Але оскільки був поставлений у такі умови, що Порошенко наказав звинуватити мене в сепаратизмі та зраді батьківщини, то в мене нічого іншого не лишалося, як вдатися до такого.

Як я вже сказав раніше, спочатку я сподівався, що будуть здійснюватися заходи боротьби з корупцією, але вже невдовзі побачив, що на найвищому державному рівні відбувається рейдерство — генпрокурор Шокін «організовував проблеми» для бізнесменів, блокував їхні активи, після чого з ними «розмовляли», мовляв, що їм потрібно зробити, щоб активи розблокували.

Одним з тих, хто вів такі перемовини, був я. Суми за розблокування активів були захмарні — доходило до сотень мільйонів доларів. І перший запис я зробив тому, що не хотів, щоб люди думали, що то я для себе щось вимагаю, адже вони могли не повірити, що така високопоставлена людина може таким займатися.

А пізніше, вже у 2015 р., я побачив, як президент розправляється зі своїми соратниками, що стають, на його думку, не потрібними. Наприклад, Жванію, який вів його президентську кампанію, він за якусь фінансову нестиковку просто убрав і не приймав. Тому далі я вже записував більше для самозахисту.

ПРО ЗЛОЧЕВСЬКОГО

Таємна зустріч Кононенка та Злочевського у Відні.

— Миколі Злочевському були висунені звинувачення, що, будучи міністром екології за часів Януковича, він забрав для своєї компанії найперспективніші ліцензії нафтових родовищ. Активи його підприємств було заблоковано, проти нього порушили кримінальні справи, а сам Злочевський виїхав з країни. Звідти вже вів перемовини з соратником президента Кононенком, але проблема не вирішувалася.

У 2015-ому Злочевський попросив мене передати пропозицію для Порошенка — він погоджувався добровільно переписати активи на 50 млн. дол. чи навіть більше, щоб кримінальні справи проти нього закрили і розблокували активи. Потім відбулася відома зустріч Злочевського і Кононенка у Відні, кримінальні справи проти нього закрили, а генпрокурор мотивував це тим, що правоохоронці «активно попрацювали» з менеджментом компаній Злочевського. У підсумку було виписано якийсь невеликий штраф. Тому, я так розумію, Порошенко отримав все, що хотів. Він, наскільки мені відомо, множить суму відступних, які готові заплатити бізнесмени, на два, тобто зі Злочевського він узяв десь 100 млн. дол.

Тому я переконаний, що всі кримінальні справи, які нині порушують проти впливових людей, узгоджуються з Порошенком. Я не вірю в жодні незалежні антикорупційні органи. Просто є люди, на яких він може вплинути лише таким чином.

ПРО ВИБОРИ

— Для Порошенка, я так вважаю, просто необхідно провести парламентські вибори уже найближчим часом. Нині всі грошові потоки зосереджені в нього, повний контроль у нього і в Центрвиборчкомі. Отож, якщо він мудра людина, то проведе дострокові вибори до Верховної Ради перед президентськими, щоб бодай якось підстрахуватися на випадок імовірної невдачі на президентських виборах.

З мого досвіду спілкування з багатьма людьми розумію, що Порошенка всі ненавидять. У нього взагалі немає рейтингу і не розумію, звідки він буде брати підтримку. Хіба будуть стояти його «смотрящі» і роздавати в селах по 100 доларів за голос або розбивати урни на дільницях, де він програватиме. Чесно потрапити навіть до другого туру президентських виборів для нього нереально.

Є ще одна можливість втримати владу, про яку він часто говорить — ввести в країні військовий стан. Тоді не можна проводити вибори чи змінювати Конституцію. Гадаю, що він навмисно тримає ситуацію на Донбасі в нинішньому стані, щоб мати можливість введення військового стану.

До речі

Нагадаємо, що “газову справу” Онищенка розслідує НАБУ. За даними слідства, нардеп з поплічниками продавали газ держпідприємства “Укргазвидобування” за допомогою кількох своїх компаній через “псевдобіржі”, що завдало державі збитків на суму понад 1,613 млрд. гривень. Керівниками злочинного угруповання, крім самого депутата, вважають його матір Інесу Кадирову і бізнесмена Валерія Постного.

У 2016 р. Онищенко втік з України та перебуває у розшуку, хоча Інтерпол відмовився оголошувати Онищенка в міжнародний розшук, а суд Іспанії не ухвалив рішення про його екстрадицію.

5 липня 2016 року, коли нардеп уже перебував за кордоном, Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт депутата Онищенка.

Наприкінці 2016 року Онищенко заявив, що має записи, серед яких, окрім інших, записи розмов з Президентом України Петром Порошенком. Записи зроблені за допомогою наручного годинника. Наразі він не оприлюднив записів розмов з президентом, але записи розмов Онищенка з Миколою Мартиненком та Олесем Довгим вже стали доступні широкому загалу.


замість P.S.

Україна воює, а Порошенко заробляє в… Росії

Не Липецькою кондитерською фабрикою єдиною… У Петра Порошенка в Росії є ще, як мінімум, два великі бізнеси: крохмальний завод і зернова компанія. Таку інформацію оприлюднили журналісти програми «Грошi» на телеканалі «1+1».

Агро-крохмальний холдинг Петра Порошенка розташований там, де і його кондитерські активи — в Липецьку. Але, на відміну від фабрики, завод працює, приносить своєму господареві хороший прибуток і справно платить податки до бюджету Російської Федерації. Щоб приховати факт володіння цими активами, Порошенко перепродав їх в офшор. Але цей офшор входить до групи «Укрпромінвест» і є одним з головних у ланцюжку офшорів Порошенка.

Журналісти провели розслідування щодо Липецького заводу з виробництва крохмалю і ще однієї російської фірми, що займається вирощуванням зернових, — ТОВ «Лакігрейн». Це таємні активи українського гаранта. Неймовірно, але під час активної фази війни з Росією в 2015-ому році ТОВ «Крахмалопродукти» заробило для свого власника 700 тисяч доларів. Найцікавіше, що в 2016 та 2017 роках ці фірми на ворожій землі так і не були ліквідовані. До початку війни «Крахмалопродукти» абсолютно відкрито і офіційно належали до президентської групи «Укрпромінвест-Агро». Ця компанія підтвердила свій зв’язок із російськими фірмами. У 2012 році компанія почала сільськогосподарський проект у Росії, але протягом 2014-2016 років корпоративні права і земля нібито були продані, сільськогосподарська техніка вивезена в Україну, а працівники звільнені. Бізнес був виведений в офшори у 2014 році, при цьому ці фірми до так званого «сліпого» трасту не потрапили. Їх начебто по-справжньому продали, але експерти підозрюють, що цей продаж міг бути фіктивним. Юрист Василь Вакаров стверджує, що сама покупка заводу була оформлена на кіпрську компанію, керівником якої є Андре Атанасіо. Він — директор компанії «Chartomena Limited», на яку перевели Липецький завод із виробництва крохмалю Петра Порошенка. І це не перша афера, в якій ці два прізвища стоять поруч. У 2011-ому був придбаний завод із виробництва крохмалю на Сході Німеччини, в місті Ельстерауе. Його придбала офшорна компанія «Camarin Limited», директором якої вказаний той же Андре Атанасіо, але фактичним власником є Сергій Зайцев, менеджер «Рошен».

Сергій Зайцев — однокласник Петра Порошенка, а також заступник директора корпорації «Рошен» і фактичний керівник його так званого «сліпого» трасту. До речі, той же німецький крохмальний завод Зайцев передав під управління в компанію президента ТОВ «Інтерстарч Україна». При пошуках фірми «Лакігрейн» — українського тезки липецького ТОВ «Лакігрейн», можна натрапити і на «Інтерстарч Україна».

Російська фірма ТОВ «Лакігрейн» із вирощування зернових була заснована липецьким товариством «Крахмалопродукт», яке завзято заперечує зв’язок із Порошенком. Перевіряючи ці фірми в реєстрі, журналісти натрапили на факт безсумнівного зв’язку між ТОВ «Лакігрейн» та липецькою кондитерською фабрикою «Рошен». Вони зареєстровані із вказаним одним і тим же номером телефону. В Адміністрації президента все звично заперечують. Україна воює, а її головнокомандувач володіє бізнесом в країні ворога…

Окрім того, є інформація, що компанії Порошенка розпочинають великий інвестпроет у США. Мабуть, президент мітить тікати на американський континент, бо Росія такими вже «перенаселена».


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Після різдвяних свят і далі хочеться посмакувати щось смачненьке? Приготуйте м'ясні страви...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


Різдво Христове та Новий рік – найулюбленіші свята більшості українців. Створити новорічний настрій вирішили і у художньому музеї, організувавши виставку «Зимова феєрія»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:00


За наслідками проведеної робочими групами інвентаризації квартир тернополян міський голова Тернополя Сергій Надал доручив КП «Міськтеплокомуненерго» переглянути нарахування для абонентів індивідуального опалення за грудень-січень щодо зменшення...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:30


Уже багаторічною доброю традицію для Тернопілля є парад вертепів та новорічно-різдвяний концерт «Нова радість стала»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 9:00


З грудня минулого року вступила в дію низка законів та постанов Кабінету Міністрів України, якими зобов’язані послуговуватися комунальні підприємства. Основні положення цих законодавчих норм передбачають ключові зміни...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:00Теми дня
22 Січня
21 Січня
20 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео