Субота, 21 вересня 2019
• Свідки по справі вбивства Віталія Ващенка не з’являються до суду • Тайсон Ф’юрі: «Я переможу Усика однією рукою, а другу можете прив’язати в мене за спиною» • Три великі дні в історії Народного Руху • Жан Беленюк – знову чемпіон світу! • Затримали чоловіка, який грабував людей на вокзалі у Тернополі • Перша «віцеміс Земля» — із Тернополя! • Історія збаразького костелу, який будували польські князі • Тернопільські нардепи: хто і куди? • Міхаель Шумахер: чи є шанс на диво? • «Чотири (!) роки судять ексдиректора лісгоспу, який збив насмерть мого сина…» • «Може, Терендеха до санаторію відправити…» • У Тернополі — гурт «Скрябін» із… голосом Юрка Юрченка • «Чоловік надихатиме мене на більші спортивні звершення» • Субсидії і пільги у новому сезоні: хто і як їх буде виплачувати? • Відомий боєць без правил використав у якості груші… літню людину • «Слуга народу» готує нові вибори • Тернопільська гімнастка Анастасія Бачинська – на п’єдесталі етапу Кубка світу в Парижі • Федір Стригун: «Тернопіль повинен стати Меккою для українських театрів» • «Буковель» надихає! • «Він жив і загинув як Герой…»
«Патріотизм і любов до України об’єднує українців усього світу»

Опубліковано: 26 Березня о 12:00 18


Ідея правдивого націоналізму є основою підтримки України у світі.


Нещодавно між Тернополем та бразильським містом Прудентополіс підписано угоду про партнерство та співробітництво. Прудентополіс відомий як столиця «української Бразилії». Торік у червні Тернопіль став побратимом ще одного центру української діаспори — міста Парма у США. Про значення співпраці Тернополя з українською діаспорою розповів міський голова Сергій Надал.

Вражає, коли за тисячі кілометрів від України бачиш любов до свого коріння, до основ своєї нації, до своїх традицій, до нинішньої України, коли бачиш людей, які з гордістю носять вишиванку, які готові до співпраці, готові нам допомагати у теперішній скрутній ситуації. Ця щира любов до свого є нічим іншим, як справжнім націоналізмом. Такий націоналізм єднає всіх українців світу.

Чому налагодження тісних зв’язків з діаспорою настільки важливе?

По-перше, це основа для неформальної економічної дипломатії і впливу не лише на культурно-соціальні зв’язки, а й на економіку. Сьогодні, наприклад, Бразилія є одним з важливих партнерів України у сфері освоєння космосу, а це конкретні можливості для розвитку нових напрямків бізнесу. Крім того, у багатьох випадках українська діаспора може виступати як розумний і сильний інвестор. Зокрема,у сусідньому Парагваї значна частина українців належать до бізнесової еліти. Такі ж представники потенційних інвесторів в Україну присутні у США, Канаді, Аргентині. Це люди, які у своїй діяльності щодо України керуються не тільки економічними інтересами, а й бажанням зробити корисну справу для своєї Батьківщини. Такі інвестори ніколи не будуть грати у «коротку гру» просто для «заробітку будь-якою ціною». Вони у переважній більшості є щирими націоналістами. Вони хочуть допомогти тій землі, де народились їхні пращури. І таку підтримку ми маємо цінувати.

По-друге, українська діаспора володіє потужним політичним впливом у країнах перебування. Так, завдяки українській діаспорі такі країни як Канада одними з перших визнали Незалежність України. Значною мірою завдяки закордонним українцям формується позитивна історія надання фінансової допомоги. Українська діаспора є впливовим чинником у внутрішній політиці. Військово-технічна допомога, яку нам сьогодні надають країни Європи, США, Канада, – це також один з наслідків активного впливу української діаспори.

По-третє, українці закордону, що дотримуються твердих переконань патріотизму та націоналізму, є навіть чинником геополітичного впливу. Від їхньої позиції часто залежить, яку позицію щодо України займатиме та чи інша держава у міжнародних організаціях. Така підтримка України на міжнародному рівні, зокрема в ООН, особливо важлива нині, під час війни.

Серед українців діаспори були і є високопосадовці, військові, провідні бізнесмени. У ставленні до свого коріння і походження їх всіх єднає те, що ми можемо назвати правдивим націоналізмом, — щира любов до України, щире бажання допомагати. І це не лише слова, а й конкретні дії на підтримку України.

Завдання української держави полягає в тому, щоб підтримувати зв’язки з такими націоналістами, використовувати культурні та родинні зв’язки для підтримки України у світі. Опора на українських націоналістів за кордоном має стати однією з основ активної дипломатії, котра зробить нашу державу однією з провідних у світі. А починається така активна дипломатія з невеликих кроків – налагодження співпраці між громадами України і громадами української діаспори.

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

20 вересня у Тернопільському міськрайонному суді мало відбутися засідання по справі щодо вбивства громадського активіста і депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка з Кременця, але слухання перенесли, оскільки не прибув жоден із запрошених свідків...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 19:52


Минулої суботи, 14 вересня, ексчемпіон світу в суперважкій вазі Тайсон Ф'юрі в Лас-Вегасі (США) здобув очікувану перемогу над шведським боксером Отто Валліном...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У ці дні (8-10 вересня) минуло 30 років з дня проведення Установчого з’їзду Народного Руху...


Рубрика: Опубліковано: о 17:00


Тепер у статусі нардепа...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


33-річний крадій двічі нападав і грабував чоловіків...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00Теми дня
20 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео