П’ятниця, 28 лютого 2020
• Холод рекорду не завада • «Простіть!» – благала дружина водія на похороні…» • Українська команда здобула золото на чемпіонаті Європи з біатлону в Білорусі • У Тернополі відбувся міжнародний турнір із футзалу пам’яті полковника СБУ Руслана Муляра • «Уханьська евакуація» – свідчення повної професійної непридатності центральної влади • Породілля з Борщова звинувачує лікарів у смерті дитини • «Євробачення’2020»: український «соловей» на роттердамській сцені • Підозрюваних у підпалі автомобіля Романа Довбенка перевірили на поліграфі • Олена Підгрушна виграла для України єдину медаль • «Happy Birthday, Mr. President!» • У Збаражі отруїлися 25 студентів • Фатальна аварія через ожеледицю • Відомі тернополянки — у сукнях від Роксолани • Ф’юрі знову король! • В очікуванні пандемії коронавірусу: головне – виграти час • Володимир Зеленський підтвердив, що зустрічався з Сергієм Тігіпком • Офіс президента розглядає на посаду міністра “сірого кардинала” МЗС часів Януковича • Чемпіонат Європи з біатлону: Дмитро Підручний виборов “бронзу”, а Олена Підгрушна здобула “срібло” • Михайло Іллєнко запрошує на «Толоку» • Мати загиблого воїна Леся Орляк: «Я б на місці влади дуже зважала на трагічно-криваву ціну, заплачену на російсько-українській війні»
«Патріотизм і любов до України об’єднує українців усього світу»

Опубліковано: 26 Березня о 12:00 28


Ідея правдивого націоналізму є основою підтримки України у світі.


Нещодавно між Тернополем та бразильським містом Прудентополіс підписано угоду про партнерство та співробітництво. Прудентополіс відомий як столиця «української Бразилії». Торік у червні Тернопіль став побратимом ще одного центру української діаспори — міста Парма у США. Про значення співпраці Тернополя з українською діаспорою розповів міський голова Сергій Надал.

Вражає, коли за тисячі кілометрів від України бачиш любов до свого коріння, до основ своєї нації, до своїх традицій, до нинішньої України, коли бачиш людей, які з гордістю носять вишиванку, які готові до співпраці, готові нам допомагати у теперішній скрутній ситуації. Ця щира любов до свого є нічим іншим, як справжнім націоналізмом. Такий націоналізм єднає всіх українців світу.

Чому налагодження тісних зв’язків з діаспорою настільки важливе?

По-перше, це основа для неформальної економічної дипломатії і впливу не лише на культурно-соціальні зв’язки, а й на економіку. Сьогодні, наприклад, Бразилія є одним з важливих партнерів України у сфері освоєння космосу, а це конкретні можливості для розвитку нових напрямків бізнесу. Крім того, у багатьох випадках українська діаспора може виступати як розумний і сильний інвестор. Зокрема,у сусідньому Парагваї значна частина українців належать до бізнесової еліти. Такі ж представники потенційних інвесторів в Україну присутні у США, Канаді, Аргентині. Це люди, які у своїй діяльності щодо України керуються не тільки економічними інтересами, а й бажанням зробити корисну справу для своєї Батьківщини. Такі інвестори ніколи не будуть грати у «коротку гру» просто для «заробітку будь-якою ціною». Вони у переважній більшості є щирими націоналістами. Вони хочуть допомогти тій землі, де народились їхні пращури. І таку підтримку ми маємо цінувати.

По-друге, українська діаспора володіє потужним політичним впливом у країнах перебування. Так, завдяки українській діаспорі такі країни як Канада одними з перших визнали Незалежність України. Значною мірою завдяки закордонним українцям формується позитивна історія надання фінансової допомоги. Українська діаспора є впливовим чинником у внутрішній політиці. Військово-технічна допомога, яку нам сьогодні надають країни Європи, США, Канада, – це також один з наслідків активного впливу української діаспори.

По-третє, українці закордону, що дотримуються твердих переконань патріотизму та націоналізму, є навіть чинником геополітичного впливу. Від їхньої позиції часто залежить, яку позицію щодо України займатиме та чи інша держава у міжнародних організаціях. Така підтримка України на міжнародному рівні, зокрема в ООН, особливо важлива нині, під час війни.

Серед українців діаспори були і є високопосадовці, військові, провідні бізнесмени. У ставленні до свого коріння і походження їх всіх єднає те, що ми можемо назвати правдивим націоналізмом, — щира любов до України, щире бажання допомагати. І це не лише слова, а й конкретні дії на підтримку України.

Завдання української держави полягає в тому, щоб підтримувати зв’язки з такими націоналістами, використовувати культурні та родинні зв’язки для підтримки України у світі. Опора на українських націоналістів за кордоном має стати однією з основ активної дипломатії, котра зробить нашу державу однією з провідних у світі. А починається така активна дипломатія з невеликих кроків – налагодження співпраці між громадами України і громадами української діаспори.

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Зимовий… серфінг? Плавання на… сноутюбах? А чом би й ні — вирішили організатори оригінального фестивалю «Галицькі моржі», влаштувавши у неділю, 23 лютого, оригінальні змагання із зимового плавання у так званому «моржатнику» у парку «Топільче»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


20 лютого смертельна аварія сталася у селі Білокриниця Кременецького району...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 13:00


У Тернополі відбувся міжнародний турнір із футзалу «Кубок сонця», присвячений пам’яті полковника СБУ Руслана Муляра, який загинув під час виконання службового обов’язку на Луганщині у травні 2018 року...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Чому в більшості розвинених країн не виникло панічних настроїв у зв’язку з евакуацією своїх громадян з Китаю?...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00Теми дня
28 Лютого
27 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео