Вівторок, 30 листопада 2021
• Навіщо палив? Затримали хулігана, який пошкодив три автівки в Тернополі • У День пам’яті жертв Голодомору сотні тернополян запалили на Театральному майдані свічки пам’яті • Тернопільські поліцейські перевіряють громадські заклади на дотримання посилених карантинних вимог • М’ясо чи риба? • 27 листопада на Театральному майдані Тернополя відбудеться всеукраїнська акція «Запали свічку» • На Зборівщині під колесами автомобіля загинув хлопчик • Мешканець Теребовлянщини розіслав інтимні фото 16-річної сусідки її друзям • Не стало відомого теребовлянського бізнесмена і політика Юрія Дзюбана • Шанс на життя, яким не можна знехтувати • Із боржниками КП «Тернопіль-міськтеплокомуненерго» працює виконавча служба • Господар будівельного майданчика • Тернопіль проходить нову хвилю пандемії поза «червоною зоною» • Не стало колишнього міського голови Тернополя Богдана Левківа • 10-місячна Юліанка з Тернополя потребує допомоги • Файне місто показує всій Україні приклад енергоефективності • До кінця року до обласного центру привезуть п’ять тролейбусів Škoda • На Театральному майдані розпочалися роботи зі встановлення головної новорічної ялинки міста • Сергій Надал: «Самоорганізація врятувала Україну у 2014 році, врятує й сьогодні» • Викинули тіло кременчанина в цистерну на свинофермі • Танці… до талант-шоу доведуть, або Як тернопільські танцюристи «Україна має талант» підкорили!
Перехідний період впровадження е-лікарняних продовжено

Опубліковано: 24 Вересня о 13:10 7


Міністерство охорони здоров’я України 28 серпня 2021 року видало наказ № 1836, яким внесено зміни до п. 3 розділу ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом від 17.06.2021 р. № 1234.


Відтепер, відповідно до внесених у нього змін, повний перехід на електронні листки непрацездатності відстрочили до 01.10.2021. Але якщо до цієї дати був виданий паперовий листок непрацездатності, у разі подовження та до повного його закриття використовується паперова форма. А в разі вагітності та пологів, захворювання на ВІЛ або психічного розладу мають бути видані виключно паперові листки непрацездатності.
До 01 жовтня 2021 року листок непрацездатності вважається виданим через 5 днів з дати готовності до оплати. Адже роботодавці іноді через технічні негаразди невчасно отримують повідомлення з ЕРЛН.
Під час перехідного періоду виявлені типові помилки, які унеможливлюють реєстрацію медичного висновку щодо тимчасової непрацездатності та реєстрацію в Реєстрі листка непрацездатності застрахованих осіб.
Найпоширеніша помилка зі сторони громадян -“Особа відсутня у Реєстрі застрахованих осіб”, яка найчастіше зумовлена невідповідністю паспортних даних у Реєстрі застрахованих осіб та електронному кабінеті пацієнта. Для актуалізації даних про особу (при зміні паспорта) треба подати до територіального органу ПФУ особисто (через представника) Анкету застрахованої особи і документи, що ідентифікують та підтверджують інформацію про особу.
Також застрахована особа може:
– увійти до особистого кабінету на веб-порталі ПФУ за допомогою КЕП;
– в розділі “Комунікації з ПФУ” обрати “Анкета для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб”;
– заповнити всі реквізити електронного бланка анкети та прикріпити скан-копії паспорта (інших документів), підписати за допомогою КЕП та відправити до ПФУ.
Обов’язково потрібно перевірити та при необхідності надати лікарю, з яким підписано декларацію, оновлені дані стосовно паспорта. Також потрібно перевірити наявність та правильність реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП).
Інформація про персональні дані застрахованої особи завжди повинна бути актуальною та ідентичною як в ПФУ, так і в інформаційній системі охорони здоров’я.
Інша помилка часто виникає при реєстрації медичного висновку – “Відсутній страхувальник”.
Вона пов’язана, насамперед, із звітуванням роботодавців за своїх застрахованих осіб. При прийнятті особи обов’язково потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу за будь-якими типами трудових договорів. При формуванні звітів щодо ЄСВ потрібно ретельно перевіряти дані про РНОКПП, а для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття РНОКПП і мають відмітку у паспорті, паспортні дані, вказані у звіті.
В ситуації із переведенням працівників на інші посади у Додатку 5 до об’єднаної звітності потрібно вказувати тільки дати початку роботи на новій посаді з проставлянням ознаки “1” у графі “Переведено, призначено на іншу посаду або роботу, переміщено до іншого підрозділу”. Вказання дати припинення на попередній посаді та підстави про звільнення призведе до помилки “Відсутній страхувальник”.
Після завершення перехідного періоду е-лікарняний буде ставати готовим до сплати, як і передбачено, на наступний день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності і, відповідно, призначення допомоги відбуватиметься швидше.

Богдан Букшований, заступник начальника – начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Три знищених автомобілі за останніх три доби, а також пошкоджене державне майно - наслідки нічних "жартів" невідомого...


Рубрика: Опубліковано: о 10:52


Щорічна традиційна Всеукраїнська акція «Запали свічку» відбулася 27 листопада, у День пам’яті жертв Голодомору, на Театральному майдані Тернополя...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:05


З 24 листопада Кабінет Міністрів України посилив карантинні обмеження для областей, які віднесені до «жовтого» рівня епідеміологічної небезпеки. Тернопільщина теж перебуває у цій епідзоні. Як дотримуються нових вимог суб’єкти господарювання та громадяни краю, стежать працівники поліції...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Три ідеї для основної страви...


Рубрика: Опубліковано: о 8:00


У національний пам'ятний день в Україні - День пам'яті жертв Голодомору 1921-1922, 1932-1933 та 1946-1947 років, що припадає на четверту суботу листопада, у Тернополі проведуть поминальні заходи...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:48Теми дня
29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео