Субота, 26 листопада 2022
• У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води • У Тернополі з великим сольним концертом виступить Хор Верьовки • СБУ затримала у Тернополі злочинця з Кавказу • Життя обірвалося у військовому госпіталі… • У Тернополі СБУ повідомила про підозру проросійському агітатору • Троє братів із Теребовлі — на фронті • Мікрогранти від Goodacity – на добрі справи! • Коханий «Пташки» загинув на війні… • У Бережанах «війна» через… переселенців • Як передати українським військовим… тепло • «Важкі бої, а наші захисники ще й про песиків дбають…»
Перехідний період впровадження е-лікарняних продовжено

Опубліковано: 24 Вересня о 13:10 9


Міністерство охорони здоров’я України 28 серпня 2021 року видало наказ № 1836, яким внесено зміни до п. 3 розділу ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом від 17.06.2021 р. № 1234.


Відтепер, відповідно до внесених у нього змін, повний перехід на електронні листки непрацездатності відстрочили до 01.10.2021. Але якщо до цієї дати був виданий паперовий листок непрацездатності, у разі подовження та до повного його закриття використовується паперова форма. А в разі вагітності та пологів, захворювання на ВІЛ або психічного розладу мають бути видані виключно паперові листки непрацездатності.
До 01 жовтня 2021 року листок непрацездатності вважається виданим через 5 днів з дати готовності до оплати. Адже роботодавці іноді через технічні негаразди невчасно отримують повідомлення з ЕРЛН.
Під час перехідного періоду виявлені типові помилки, які унеможливлюють реєстрацію медичного висновку щодо тимчасової непрацездатності та реєстрацію в Реєстрі листка непрацездатності застрахованих осіб.
Найпоширеніша помилка зі сторони громадян -“Особа відсутня у Реєстрі застрахованих осіб”, яка найчастіше зумовлена невідповідністю паспортних даних у Реєстрі застрахованих осіб та електронному кабінеті пацієнта. Для актуалізації даних про особу (при зміні паспорта) треба подати до територіального органу ПФУ особисто (через представника) Анкету застрахованої особи і документи, що ідентифікують та підтверджують інформацію про особу.
Також застрахована особа може:
– увійти до особистого кабінету на веб-порталі ПФУ за допомогою КЕП;
– в розділі “Комунікації з ПФУ” обрати “Анкета для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб”;
– заповнити всі реквізити електронного бланка анкети та прикріпити скан-копії паспорта (інших документів), підписати за допомогою КЕП та відправити до ПФУ.
Обов’язково потрібно перевірити та при необхідності надати лікарю, з яким підписано декларацію, оновлені дані стосовно паспорта. Також потрібно перевірити наявність та правильність реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП).
Інформація про персональні дані застрахованої особи завжди повинна бути актуальною та ідентичною як в ПФУ, так і в інформаційній системі охорони здоров’я.
Інша помилка часто виникає при реєстрації медичного висновку – “Відсутній страхувальник”.
Вона пов’язана, насамперед, із звітуванням роботодавців за своїх застрахованих осіб. При прийнятті особи обов’язково потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу за будь-якими типами трудових договорів. При формуванні звітів щодо ЄСВ потрібно ретельно перевіряти дані про РНОКПП, а для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття РНОКПП і мають відмітку у паспорті, паспортні дані, вказані у звіті.
В ситуації із переведенням працівників на інші посади у Додатку 5 до об’єднаної звітності потрібно вказувати тільки дати початку роботи на новій посаді з проставлянням ознаки “1” у графі “Переведено, призначено на іншу посаду або роботу, переміщено до іншого підрозділу”. Вказання дати припинення на попередній посаді та підстави про звільнення призведе до помилки “Відсутній страхувальник”.
Після завершення перехідного періоду е-лікарняний буде ставати готовим до сплати, як і передбачено, на наступний день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності і, відповідно, призначення допомоги відбуватиметься швидше.

Богдан Букшований, заступник начальника – начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Тернопіль готується до складного зимового періоду. Відтак, у місті тривають роботи з підготовки та влаштування додаткових стаціонарних пунктів обігріву для цивільного населення...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:06


Майже 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни від Тернопільської міської ради...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:03


Понад триста військовозобов'язаних чоловіків вивезли за кордон з території України приватні підприємці...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:30


Дев’ятий місяць масштабної війни в Україні, а загалом — дев’ятий рік. Українці важкою ціною виборюють свою незалежність...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:00


35 тисяч гривень викрали аферисти з банківського рахунку тернополянки: правоохоронці проводять розшукові заходи
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00Теми дня
25 Листопада
24 Листопада
19 Листопада
18 Листопада