Вівторок, 21 січня 2020
• Новий парк за проєктом молодих тернопільських архітекторів таки буде! • Юліанна Туницька посіла п’яте місце на ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх • Вчителька з Тернопільщини поскаржилася на борг по зарплаті, а… стала фігурантом службового розслідування • Реформа середньої освіти в Україні: все, що треба знати про новий закон • Продавали підроблені документи через інтернет… • Націю поважають у світі тоді, коли вона поважає себе і своїх героїв • Ірина Мацко розповість про «Секрети українського щастя» • Критерії вибору найкращого взуття для бігу • На що звернути увагу при виборі настільної лампи? • Тіла загиблих в Тегерані українців повернули на Батьківщину • 20 облич’2019: Анастасія Бачинська • Загадкова смерть студентки з Нігерії • Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок… • Сучасні броньовані двері: надійний захист і презентабельний зовнішній вигляд • 13-річна Єва Скоренька: «Балет — це моє життя» • КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» перерахувало платіжки за опалення і гарячу воду • «Нарешті ми разом!» • 20 облич’2019: Петро Гадз • Винуватець аварії утік за кордон
Петро Ландяк: «Тарифні сани потрібно готувати влітку»

Опубліковано: 24 Червня о 10:00 6


Проблему ціни на газ радники Зеленського називають не їхньою і намагаються перекинути на поле Кабінету Міністрів.


При цьому треба розуміти, що команді Зеленського все ж таки доведеться зайнятись тарифами прямо і безпосередньо або після 21 липня, або найпізніше в листопаді. За яких умов тарифи на газ підуть униз, пояснює очільник Тернопільської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» Петро Ландяк.

— Дивними мені видалися «жарти» радника Володимира Зеленського Андрія Геруса, який є також представником президента у Кабінеті Міністрів, стосовно тарифів на газ, — каже Петро Ландяк. — Так, владу отримала команда ще доволі слабка, їй не під силу з півоберта сприймати завдання поточного дня і бути готовою вирішувати наявні виклики.

Проблему ціни на газ радники Зеленського називають не їхньою і намагаються перекинути на поле Кабінету Міністрів. При цьому треба розуміти, що цій  команді все ж таки доведеться зайнятись тарифами прямо і безпосередньо або  після 21 липня, або найпізніше в листопаді ц.р. якщо, звичайно, вибори будуть плановими, а не позачерговими.

— Новій владі не слід розчаровувати громадян і не варто затягувати час, — переконаний Петро Ландяк. — Близько 40% українців з тих, хто підтримав Зеленського, пов’язували з ним зниження тарифів, а тут на тобі… Експерти новообраного президента кажуть: «Пожартували… Не президентська це справа, не його повноваження…»  Ви що, хлопці? Розберіться!

Хто затверджує склад і керівника НКРЕКП? Президент!!! Отже, в нього є інструменти впливу. А повноваження РНБО хіба недостатні для контролю за монопольними утвореннями, які складають небезпеку для країни? А законодавчі ініціативи президента, що, нічого не вартують? Якраз він має право подавати як невідкладні будь-які законодавчі ініціативи. Тому можна подати їх щодо тарифів, де зловживання владою були і залишаються дуже великими.

— Можу навести й інші аргументи, — каже Петро Ландяк, — бо влада — це не жарти, а, передусім, відповідальність.

Звідки зашкальні тарифи на газ?

Перше, що необхідно зробити, це невідкладно затвердити обґрунтований фінансовий план “Нафтогазу” на 2019 рік.  У 2018 році Кабмін так і не затвердив цей дуже важливий документ. У 2016 році  його затвердили  лише в листопаді, а у 2017 році — в липні. Якраз цей документ визначає планові доходи по  джерелах і напрямках  їх надходження і має затвердити витратну частину: розмір фонду оплати праці, витрати на преміювання, на утримання компанії, обсяги ремонтних і відновлювальних робіт тощо. І з цим документом, переконаний Петро Ландяк, влада грається лише з  метою зловживання.  З коштами, які сплачує збіднілий український народ, творять, що хочуть!

— У 2016, 2017 і 2018 рр. дочірні підприємства «Нафтогазу» видобували близько 15 млрд. куб. м газу за рік, — наводить приклад Петро Ландяк. – А зарплата, разом з різними преміями і доплатами, керівника і заступників у 2016 році складала приблизно 80 тис. грн. у місяць у кожного. А в 2017 році – вже близько 3 млн. грн. у місяць. У 2018 році —  ще на мільйон більше!

Загалом  адміністративні видатки компанії зросли у 2018 році у  2,9 раза порівняно з 2017 роком,  або з 792 млрд. грн.  до 2267 млрд. грн. Цікаво також, що вартість юридичних послуг у 2017 році для цієї фірми складала 454 млн. грн., а  у 2018 році вже  936 млн. грн.!  Отак! І серйозних судових позовів по «Нафтогазу» у минулому році не було.

Чи не пахне тут корупцією?

— А  з коштами що творять?!! Майже на 50%, з 246 млн. грн. у 2017 році  до 384 млн. грн. у 2018 році,  зросли інші витрати, де «сидить» утримання Наглядової Ради цього гіганта, — каже Петро Ландяк. — А Наглядова Рада складається в основному з іноземців. І цю раду затверджує Кабінет Міністрів. Чи не пахне тут корупцією? І що вони там роблять? Адже показники «Нафтогазу» не покращуються протягом останніх трьох років, видобуток газу не зростає і перебуває в межах 15 млрд. куб. м на рік. А чому витрати і особливо зарплата зросли в десятки разів? Звідси висновок, що МВФ і його ставленики лише  «кришують» зловживання українських чиновників.

Так, це все є повноваженнями Кабінету Міністрів,  за який відповідає Верховна Рада. Однак чи має президент право стояти осторонь цих безчинств?

… і тоді тарифи підуть донизу

Що мали б зробити президент і його команда? Втрутитись у цей процес і негайно!  Тарифи на газ, як і сани, треба готувати влітку, і не можна з цим жартувати, доводячи людей до жебрацтва і видворяючи їх з України в пошуках засобів для утримання сімей.

— Президент має наполягти на затвердженні фінансового плану «Нафтогазу» і всіх його дочірніх підприємств, в якому жорстко обмежити всі витрати, перед тим суттєво їх зменшивши, — впевнений Петро Ландяк. — Наприклад, у Франції керівництво навіть найбільших державних підприємств може отримувати зарплату, не вищу у 20 разів від мінімальної зарплати у країні. Тобто, за їхньою логікою, керівники «Нафтогазу» мали б отримувати до 80 тис. грн. у місяць, а не по 4 млн. грн. кожен!

Потрібно також затвердити розмір фонду оплати праці з прив’язкою до обсягів приросту видобутку газу. Необхідно закласти стимулюючий інструмент зниження рівня витрат газового монополіста і до цього показника також прив’язати зарплату керівника та його заступників.  Необхідно перекрити відмивання коштів цього гіганта, тоді й тарифи підуть донизу…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Крапку в питанні поставив Верховний Суд...


Автор: Рубрика: Опубліковано: о 18:00


На ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх, які тривають в Швейцарії, цими днями проходить боротьба серед представників санного спорту...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:09


Закон "Про повну загальну середню освіту" прийняла Верховна Рада України 16 січня

...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00


У кількох областях України процвітав незаконний бізнес з виготовлення документів...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00Теми дня
20 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео