Четвер, 23 березня 2023
• Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна змінає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині • Нове життя знайденого на складі Кобзаря • Гектари маскувальних сіток — із «цеху» історичного факультету • Волонтери центру «Допомога армії від Тернополя» вирушили до наших захисників на фронт • «Якщо Бог і є, Він носить форму мого покоління» • Вдова загиблого Героя купила авто для побратимів чоловіка
Під час селекторної наради мер Тернополя запропонував міністру охорони здоров’я припинити ділити Україну на зони

Опубліковано: 17 Вересня о 10:00 25


14 вересня відбулася селекторна онлайн-нарада за участю міністра охорони здоров’я України Максима Степанова та міських голів українських міст.


У ході цієї наради міський голова Тернополя Сергій Надал заявив перед міністром цілий ряд вимог та пропозицій, що, на його думку і думку голів інших міст України, дозволять перейти від імітації та політичних шоу до реальної боротьби з пандемією коронавірусу. Ось ці вимоги і пропозиції мера Тернополя:
1. Припинити маніпуляції з результатами тестів на коронавірус.
Склалася критична ситуація, коли обласний лабораторний центр притримує результати аналізів на коронавірус. Окремі тернополяни до 6-ти (!) днів чекають на результати тестів. Хоча саме за кошти міського бюджету Тернополя були придбані апарат для виявлення вірусу COVID-19 та інше необхідне устаткування.
Більше того, як стало відомо, результатами тестів свідомо маніпулюють! Їх притримують, а згодом, перед засіданням Державної комісії, свідомо оприлюднюють і таким чином місто заганяють у «червону зону», хоча реальні цифри не відповідають рівню «червоної зони».
Це безглуздя треба зупинити! Тернополяни мають оперативно отримувати результати тестів. Вони не повинні бути заручниками політичної боротьби уряду з Тернополем.
2. Скасувати «червону зону».
Міністерство охорони здоров’я має скасувати «червону зону» й загалом відійти від практики зонування України. Питання боротьби з коронавірусом – це не лише охорона здоров’я, це й економіка. Люди мають працювати, отримувати зарплату. Транспорт має їздити. Діти мають вчитися у школах. Звичайно, боротися з епідемією треба. Тому варто заборонити нічні клуби, дискотеки, застілля з великою кількістю гостей в одному приміщенні, масові збори, де не дотримуються правила безпеки. Але бізнес, економіка мають функціонувати. Не можна вбивати міста!
3. Виплатити обіцяні президентом 300% доплати медикам.
Незмінною залишається ситуація з виплатою медикам, які борються з коронавірусом, обіцяних доплат до зарплати у розмірі 300%. Ці кошти обіцяв медикам президент, і вони мають надходити з центрального бюджету. Станом на сьогодні такі виплати або не надходять, або надходять із значним запізненням. Наразі медики Тернополя регулярно і вчасно отримують лише доплати з міського бюджету.
4. Кошти з Національного коронавірусного фонду мають йти на боротьбу з вірусом, а не на піар.
Сьогодні Національний коронавірусний фонд майже порожній. Кошти з нього пішли не на боротьбу з пандемією, а на будівництво доріг, інші роботи, які нині активно використовуються для піару партії влади. Неприпустимо, коли весь фінансовий тягар із забезпечення роботи лікарень лежить на плечах міської влади і благодійниках, а чиновники від «Слуги народу» перерізають чергову червону стрічку на будові, яка ведеться за коронавірусні гроші.
5. Відкрити Тернопільську обласну інфекційну лікарню.
Тернопільська область досі залишається єдиною областю України, де немає обласної інфекційної лікарні, а лікарні міста Тернопіль не мають можливостей забезпечити лікування хворих на коронавірус та інші інфекційні недуги з усієї області. Тернопільщина має нарешті позбутися клейма – «єдина область без обласної інфекційної лікарні».
Реакція міністра Степанова
За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, міністр охорони здоров’я Максим Степанов визнав цілком обґрунтованою і аргументованою позицію керівників місцевого самоврядування. Вже у четвер, 17 вересня, на засіданні уряду можуть скасувати «червону зону» як таку і взагалі практику зонування України.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Конституція України передбачає, що людина, її життя і здоров’я честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст та спрямованість діяльності держави, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:33


У Компанії «Контінентал Фармерз Груп» стартувала весняна посівна’2023...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:29


Майже 77 тисяч гривень втратив житель Чортківського району...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:16


Позбавлення волі строком від п’яти до восьми років загрожує двом чоловікам які привласнили чужі мобільні телефони. Міри покарання їм обере суд...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:13


Козівська громада за рік війни відправила на фронт 70 бусів допомоги ...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 11:15Теми дня
23 Березня
16 Березня
15 Березня