Неділя, 15 вересня 2019
«Підкилимні» методи в дії, або Чому активісти відмовилися брати участь у переатестації поліцейських?

Автор: Опубліковано: 17 Серпня о 13:30 42


Причина такої заяви – результати апеляційної комісії в Києві: чотирьох із п’яти поліцейських, яких рекомендували звільнити, повернули на посади.


Активісти більше не хочуть працювати з нечесними правоохоронцями.

Громадські активісти, які входили до складу атестаційних комісій працівників Головного управління Національної поліції у Тернопільській області, заявили, що надалі відмовляються брати участь в атестації «старих ментів». Причина такої заяви – результати апеляційної комісії в Києві: чотирьох із п’яти поліцейських, яких рекомендували звільнити, повернули на посади. Стосується це заступників начальника ГУНП у Тернопільській області та керівників районних відділень, а саме Олега Ляховича, Казимира Попіля, Руслана Балика і Богдана Гульмана. Сказати, що активісти обурені таким рішенням – означає не сказати нічого, тому 17 із 19 учасників атестаційної комісії заявили про вихід з її складу. Однак боротьбу за очищення системи правоохоронних органів вони припиняти не будуть, а продовжать уже іншими методами.

– ВО «Автомайдан», ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини», «Вільні люди», МНК, Рада бізнесу Тернопілля та представники ЗМІ виходять із складу атестаційної комісії поліцейських Головного управління Національної поліції у Тернопільській області у зв’язку з тим, що переатестація перетворюється на фарс, – повідомив під час прес-конференції 10 серпня керівник ВО «Автомайдан. Тернопільський осередок» Ігор Василів. – Після того, як апеляційна комісія в Києві поновила на посадах найбільш одіозних посадовців, яких члени атестаційних комісій одноголосно рекомендували звільнити, сенсу в подальшій співпраці більше не бачимо. Так звана переатестація тернопільських правоохоронців вищого рівня, що проходила у Києві, завершилася. На черзі – переатестація рядових поліцейських, до якої ми вже не хочемо бути причетні й не хочемо, щоб вона асоціювалася з нашими громадськими організаціями. Ми щиро хотіли, щоб усе змінилося, щоб у поліції були кадри, які можуть і хочуть працювати, щоб це була справді нова поліція, а не стара «мєнтовка», але… Ми чесно відпрацювали в комісіях. Близько року збирали інформацію щодо вищих чинів правоохоронних органів в області, яку отримували від керівників поліції, їхніх підлеглих, міліціянтів, які вийшли на пенсію, громадян, які постраждали від свавілля правоохоронців, журналістів. Інформацію співставили, ретельно перевірили і всі матеріали передали до Міністерства внутрішніх справ України, а також голові Національної поліції України й були впевнені, що провели величезний обсяг роботи недаремно. Але, на жаль, апеляційна комісія не лише не прислухалася до нашої думки, а навіть не прочитала результатів, отриманих після перевірки на детекторі брехні, де все було чітко написано.

Відтак, за словами активістів, вони готові повернутися до роботи, але за двох умов – звільнення нечесних Попіля, Ляховича, Балика та Гульмана з правоохоронних органів та переформування апеляційної комісії, якій після такого ганебного рішення вони більше не довіряють.

– Я не вірю, що філософія роботи Головного управління Національної поліції в Тернопільській області зміниться, якщо профільні заступники є плодом старої системи, – переконаний керівник ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини» й представник атестаційної комісії Іван Ковалик. – Риба гниє з голови – це правило безапеляційно діє в будь-якій силовій структурі. Ми були готові допомогти системі змінитися, однак наше обласне керівництво хоче жити по-старому. Всіх, хто негідний працювати в правоохоронних органах, апеляційна комісія залишила на роботі, а відтак ми сумніваємося в її чесності та об’єктивності, тому й відмовляємося працювати в такому форматі.

– Відповідну заяву ми вже підготували голові Національної поліції України Хатії Деконаїдзе й домовилися з нею про особисту зустріч, – зазначив Ігор Василів. – Ми бачимо, що по-доброму старі кадри працювати не хочуть, тому в нас для них є дійовий метод – палити шини. А всім, хто якимись «підкилимними» методами повернувся на посади, принагідно хочемо заявити: «Ми вас дуже добре бачимо, тепер ви стали ворогами громадськості Тернопілля!»


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

6 вересня генеральний прoкурoр Руслан Рябoшапка пiдписав накази прo звiльнення з пoсад прoкурoрiв вoсьми oбластей, серед яких i керiвник Тернопільської oбласнoї прокуратурі В’ячеслав Перч...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У Тернополі вперше відбувся День дитячої моди...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Неправомірну вигоду в розмірі 500 гривень пропонував співробітникам патрульної поліції 35-річний мешканець Теребовлянського району...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Позбавити нашу команду місця в фінальному турнірі можуть хіба що… сербські чаклуни...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео