Неділя, 04 грудня 2022
• На Тернопільщині презентували інформаційно-аналітичну систему, що створює нові можливості для шкіл • Вдвічі менший урожай і непрогнозована посівна: ситуація із зерном в Україні • “Прошу суд зняти з мене браслет, оскільки є перебої з електроенергією” • Перерахунок пенсій у грудні: кому і на скільки підвищать виплати? • У Тернополі працюють десять пунктів обігріву • У Почаївській лаврі знайшли матеріали проти України • Із присвятою Збройним силам України! У Тернополі виступить Капела бандуристів • Замість ялинки – хатинка святого Миколая • Мобільні зупинки-укриття у Тернополі мають сертифікати відповідності • Велосипедист переїжджав у темряві дорогу… • У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води
«Підкилимні» методи в дії, або Чому активісти відмовилися брати участь у переатестації поліцейських?

Автор: Опубліковано: 17 Серпня о 13:30 43


Причина такої заяви – результати апеляційної комісії в Києві: чотирьох із п’яти поліцейських, яких рекомендували звільнити, повернули на посади.


Активісти більше не хочуть працювати з нечесними правоохоронцями.

Громадські активісти, які входили до складу атестаційних комісій працівників Головного управління Національної поліції у Тернопільській області, заявили, що надалі відмовляються брати участь в атестації «старих ментів». Причина такої заяви – результати апеляційної комісії в Києві: чотирьох із п’яти поліцейських, яких рекомендували звільнити, повернули на посади. Стосується це заступників начальника ГУНП у Тернопільській області та керівників районних відділень, а саме Олега Ляховича, Казимира Попіля, Руслана Балика і Богдана Гульмана. Сказати, що активісти обурені таким рішенням – означає не сказати нічого, тому 17 із 19 учасників атестаційної комісії заявили про вихід з її складу. Однак боротьбу за очищення системи правоохоронних органів вони припиняти не будуть, а продовжать уже іншими методами.

– ВО «Автомайдан», ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини», «Вільні люди», МНК, Рада бізнесу Тернопілля та представники ЗМІ виходять із складу атестаційної комісії поліцейських Головного управління Національної поліції у Тернопільській області у зв’язку з тим, що переатестація перетворюється на фарс, – повідомив під час прес-конференції 10 серпня керівник ВО «Автомайдан. Тернопільський осередок» Ігор Василів. – Після того, як апеляційна комісія в Києві поновила на посадах найбільш одіозних посадовців, яких члени атестаційних комісій одноголосно рекомендували звільнити, сенсу в подальшій співпраці більше не бачимо. Так звана переатестація тернопільських правоохоронців вищого рівня, що проходила у Києві, завершилася. На черзі – переатестація рядових поліцейських, до якої ми вже не хочемо бути причетні й не хочемо, щоб вона асоціювалася з нашими громадськими організаціями. Ми щиро хотіли, щоб усе змінилося, щоб у поліції були кадри, які можуть і хочуть працювати, щоб це була справді нова поліція, а не стара «мєнтовка», але… Ми чесно відпрацювали в комісіях. Близько року збирали інформацію щодо вищих чинів правоохоронних органів в області, яку отримували від керівників поліції, їхніх підлеглих, міліціянтів, які вийшли на пенсію, громадян, які постраждали від свавілля правоохоронців, журналістів. Інформацію співставили, ретельно перевірили і всі матеріали передали до Міністерства внутрішніх справ України, а також голові Національної поліції України й були впевнені, що провели величезний обсяг роботи недаремно. Але, на жаль, апеляційна комісія не лише не прислухалася до нашої думки, а навіть не прочитала результатів, отриманих після перевірки на детекторі брехні, де все було чітко написано.

Відтак, за словами активістів, вони готові повернутися до роботи, але за двох умов – звільнення нечесних Попіля, Ляховича, Балика та Гульмана з правоохоронних органів та переформування апеляційної комісії, якій після такого ганебного рішення вони більше не довіряють.

– Я не вірю, що філософія роботи Головного управління Національної поліції в Тернопільській області зміниться, якщо профільні заступники є плодом старої системи, – переконаний керівник ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини» й представник атестаційної комісії Іван Ковалик. – Риба гниє з голови – це правило безапеляційно діє в будь-якій силовій структурі. Ми були готові допомогти системі змінитися, однак наше обласне керівництво хоче жити по-старому. Всіх, хто негідний працювати в правоохоронних органах, апеляційна комісія залишила на роботі, а відтак ми сумніваємося в її чесності та об’єктивності, тому й відмовляємося працювати в такому форматі.

– Відповідну заяву ми вже підготували голові Національної поліції України Хатії Деконаїдзе й домовилися з нею про особисту зустріч, – зазначив Ігор Василів. – Ми бачимо, що по-доброму старі кадри працювати не хочуть, тому в нас для них є дійовий метод – палити шини. А всім, хто якимись «підкилимними» методами повернувся на посади, принагідно хочемо заявити: «Ми вас дуже добре бачимо, тепер ви стали ворогами громадськості Тернопілля!»


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

23 листопада 2022 року Державна служба якості освіти України презентувала розроблену спільно з міжнародними партнерами інформаційно-аналітичну систему EvaluEd, що реалізована в межах проєкту «Забезпечення інформаційної системи для Державної служби якості освіти України» спільно з Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:15


У 2021 році, який став для нашої країни рекордним за обсягом врожаю зерна, аграрії зібрали 106,6 мільйона тон зернових та олійних...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Уже більше року Тернопільський міськрайонний суд слухає резонансну справу про загибель двох подруг у ДТП в Петрикові...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У грудні в Україні відбудеться плановий перерахунок пенсій, який торкнеться непрацюючих пенсіонерів, шахтарів, людей, які втратили годувальника та ще кількох інших категорій громадян...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:34


Розташовані пункти обігріву за адресами:...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:44Теми дня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада