Середа, 07 грудня 2022
• Біля Почаєва урочисто перепоховали десятьох воїнів УПА • Підробив документи про ремонт опалення в лікарні. На Тернопільщині засудили підприємця • Ні генераторів, ні коштів: шахрай ошукав мешканця Тернополя на 50 тисяч гривень • У Тернополі на переході автомобіль збив маму з візочком • Як отримати допомогу за електронним лікарняним • На Тернопільщині презентували інформаційно-аналітичну систему, що створює нові можливості для шкіл • Вдвічі менший урожай і непрогнозована посівна: ситуація із зерном в Україні • “Прошу суд зняти з мене браслет, оскільки є перебої з електроенергією” • Перерахунок пенсій у грудні: кому і на скільки підвищать виплати? • У Тернополі працюють десять пунктів обігріву • У Почаївській лаврі знайшли матеріали проти України • Із присвятою Збройним силам України! У Тернополі виступить Капела бандуристів • Замість ялинки – хатинка святого Миколая • Мобільні зупинки-укриття у Тернополі мають сертифікати відповідності • Велосипедист переїжджав у темряві дорогу… • У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень
“Підрядник затіяв хитру гру, щоб розвалити справу, але йому це не вдасться!”

Автор: Опубліковано: 4 Грудня о 18:00 1697


У Теребовлянському районному суді мало відбутися підготовче засідання у резонансній справі щодо загибелі двох працівників на підприємстві «Колос-2», але вчергове відклали слухання.


3 серпня 2017-го під час виконання будівельних робіт загинув 21-річний Андрій Михасик, а 8 червня 2018-го на тому ж об’єкті трагічно обірвалося життя 20-річного Володимира Солтиса. Директор ТОВ АП «Колос-2» — Степан Никеруй, будівельними роботами на підприємстві керував підрядник Юрій Парамей з Тернополя. Останньому оголосили підозру і нині справа за його обвинуваченням — у Теребовлянському районному суді.
Утім, вже вдруге переносять підготовче засідання. Першого разу відклали слухання, бо не з’явився захисник Юрія Парамея, а другого — через непередбачуваний поворот: раптом з’явилися ще двоє осіб, які просять визнати їх… потерпілими. Довелося перенести засідання, щоб викликати їх до суду, оскільки вони цього разу не з’явилися, делегували адвоката.

— Через канцелярію суду 29 листопада 2021-го року надійшла скарга від осіб, яким відмовлено у визнанні потерпілими, — повідомила суддя Анна Мельник. — Парубейко В.С. просить визнати бездіяльність слідчого у кримінальному провадженні щодо відмови в залученні його у якості потерпілого, а також визнати бездіяльність слідчого і прокурора щодо незазначення в обвинувальному акті його, як потерпілого. Скаржник просить визнати його потерпілим й повернути обвинувальний акт у зв’язку з його невідповідністю. 29 листопада до суду також надійшла скарга від Дяка Ю.С. на бездіяльність слідчого щодо визнання його потерпілим. Просить визнати бездіяльність слідчого в кримінальному провадженні щодо залучення його у якості потерпілого, та визнати бездіяльність слідчого і прокурора щодо незазначення його потерпілим. Просить визнати його потерпілим у цьому провадженні.

Попри те, що Юрій Дяк і Володимир Парубейко звернулися до суду зі скаргами, вони не прибули на засідання, щоб представити свою позицію. Їхні скарги в суді обґрунтував адвокат Олександр Нюня:
— Юрій Сергійович Дяк і Володимир Степанович Парубейко на стадії досудового розслідування зверталися до слідчої із заявою про залучення їх як потерпілих. У період, про який йдеться в рамках даного кримінального провадження, ці особи перебували в трудових відносинах із обвинувачуваним, проте належного оформлення трудових відносин останній не здійснював. Оскільки його обвинувачують за ч.1 ст.172 ККУ — грубе порушення законодавства про працю, то потерпілі вважають, що їхні права були грубим чином порушені. Окрім того, Юрій Дяк звертався з цивільним позовом про стягнення морального відшкодування. Результатів розгляду заяв — Юрія Дяка від 7 жовтня 2021-го і Володимира Парубейка від 28 березня 2021-го — так і не отримали. Не отримали вони ні пам’ятку про їхні процесуальні права, ні постанову про визнання їх потерпілими, їх не допитали у якості потерпілих. Водночас не отримали і постанов про відмову в задоволенні даних заяв та прийняття цивільного позову до провадження. Скаржники вважають, що їхні права порушені, тому звертаються до суду, щоб визнати бездіяльність слідчого у рамках цього кримінального провадження щодо відмови в залученні їх до провадження в якості потерпілих, а також визнати бездіяльність слідчого і прокурора щодо незазначення в обвинувальному акті відомостей про потерпілого і цивільного позивача. Просять суд визнати їх потерпілими або повернути обвинувальний акт через його невідповідність для проведення належних процесуальних дій органом досудового розслідування.

— Зважаючи на подані клопотання, я хотів би почути думку заявників, те, чи їм повідомляли на стадії досудового розслідування про можливість залучення у якості потерпілих. Чи з цього приводу вони давали відповіді органу досудового розслідування. Для вирішення клопотань необхідно почути думку цих осіб, — зазначив прокурор Ігор Середзінський.
— Звертаю увагу суду на те, що зазначені кримінальні порушення носять спеціальний характер, передбачене спеціальне службове розслідування, яке проводить Управління праці та соціального захисту населення. Оскільки вказані особи не зверталися у відповідні інстанції, то вважаю, що безпідставно долучати їх в якості потерпілих, — наголосив представник батьків загиблих хлопців Володимир Твердохліб.

— Не розумію, який мають стосунок Парубейко і Дяк до загибелі двох хлопців?! Чому їх потрібно визнавати потерпілими? Це просто хитра гра! — висловила свою думку матір загиблого Володимира Солтиса Любов Євгенівна. — Парубейко — шваґро Парамея, то які він може мати до нього претензії? Три з половиною роки тривало розслідування. Це вже друга слідча і другий процесуальний керівник. Саме вони не пішли на повідку Парамея. Парубейко заявляє про порушення його прав. Лицемірство! Під час допиту в нього взагалі була амнезія — сказав, що не пам’ятає, як загинув мій син. Уся ця компанія Парамея хоче підступно завалити справу, але їм це не вдасться!
Здивувало, що захисник Юрія Парамея кинувся відстоювати права скаржників, які… обвинувачують його підзахисного.
— Злочин, який інкримінують Юрію Парамею за ч.1 ст. 172 ККУ, стосується п’ятьох осіб. Одного з них визнали потерпілим, інших — ні. Як бачимо з нинішнього судового засідання, ще двоє осіб на стадії досудового розслідування просили визнати їх потерпілими, один також — цивільним позивачем. Вважаю, що скарги на бездіяльність слідчого і прокурора є обґрунтованими, прошу залучити даних осіб до провадження у якості потерпілих, — заявив захисник Юрія Парамея Костянтин Василишин.

Наступне судове засідання відбудеться 23 грудня о 10:30.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

30 листопада у селі Лідихів Почаївської громади Кременецького району відбулося урочисте перепоховання десятьох воїнів Української Повстанської Армії, які загинули восени 1944-го неподалік цього населеного пункту в бою з московськими окупантами...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:38


Цьогоріч українці вже отримали понад 13 мільярдів гривень лікарняних і декретних допомог від Фонду соціального страхування України. ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:37


Фонд соціального страхування України продовжує гарантувати державний страховий захист у повному обсязі для всіх українців – зокрема для тих працівників, чиї роботодавці не можуть дотриматись процедури нарахування лікарняних через бойові дії...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:12


Попри вимушену евакуацію за кордон, українські працівники не втрачають свого права на соціальний захист та забезпечуються допомогами від Фонду соціального страхування України. Зокрема, для застрахованих осіб, які виїхали за кордон через війну, ФССУ фінансує лікарняні та декретні допомоги...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:06


З початку війни на підприємствах України зафіксовано 728 постраждалих внаслідок бойових дій працівників (+26 за останній тиждень)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:58Теми дня
4 Грудня
1 Грудня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада