Субота, 29 січня 2022
• На фестивалі «Коляда єднає Україну» у Настасові виступив гурт Go-A, який брав участь в «Євробаченні»! • Тернополянам показали особистий комп’ютер Ярослава Стецька • Голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка нагороджено почесною медаллю «400 років Хотинської битви» • Горбатюк не зміг бути на засіданні, бо переніс хірургічну операцію • Смертельна аварії на вулиці Микулинецькій • «Рускій мір» зблизька, або Хто вони, ординці біля кордону • З 26 січня у Тернополі запровадили додаткові карантинні обмеження • У «Голосі країни» – «кіборг» з позивним «Маестро»! • Ворог біля воріт. Чи готова Україна дати відсіч Путіну? • На Бучаччині водію, який скоїв ДТП, де загинуло двоє людей, дали 5 років позбавлення волі • ДТП у Тернополі: 17-річну дівчину з Козови шпиталізували до реанімації • Хто такі «фантомні патрульні», які вже можливо завтра почнуть працювати на тернопільських дорогах? • У Лондоні помер 40-річний чоловік із Бучача • У День Соборності України в Тернополі відслужили поминальний молебень за полеглими Героями • За підробку довідок про ПЛР-тестування двом тернополянам “світить” п’ять років тюрми • Під колесами автомобіля на Кременеччині загинув пішохід • М’ясний бенкет! Три ідеї для страв зі свинини • У художньому музеї – «Зимова феєрія»! • Сергій Надал запевнив власників індивідуального опалення, що оплату за ізольовані транзитні стояки буде скасовано • І колядували, і вертепи парадували!
“Підрядник затіяв хитру гру, щоб розвалити справу, але йому це не вдасться!”

Автор: Опубліковано: 4 Грудня о 18:00 1661


У Теребовлянському районному суді мало відбутися підготовче засідання у резонансній справі щодо загибелі двох працівників на підприємстві «Колос-2», але вчергове відклали слухання.


3 серпня 2017-го під час виконання будівельних робіт загинув 21-річний Андрій Михасик, а 8 червня 2018-го на тому ж об’єкті трагічно обірвалося життя 20-річного Володимира Солтиса. Директор ТОВ АП «Колос-2» — Степан Никеруй, будівельними роботами на підприємстві керував підрядник Юрій Парамей з Тернополя. Останньому оголосили підозру і нині справа за його обвинуваченням — у Теребовлянському районному суді.
Утім, вже вдруге переносять підготовче засідання. Першого разу відклали слухання, бо не з’явився захисник Юрія Парамея, а другого — через непередбачуваний поворот: раптом з’явилися ще двоє осіб, які просять визнати їх… потерпілими. Довелося перенести засідання, щоб викликати їх до суду, оскільки вони цього разу не з’явилися, делегували адвоката.

— Через канцелярію суду 29 листопада 2021-го року надійшла скарга від осіб, яким відмовлено у визнанні потерпілими, — повідомила суддя Анна Мельник. — Парубейко В.С. просить визнати бездіяльність слідчого у кримінальному провадженні щодо відмови в залученні його у якості потерпілого, а також визнати бездіяльність слідчого і прокурора щодо незазначення в обвинувальному акті його, як потерпілого. Скаржник просить визнати його потерпілим й повернути обвинувальний акт у зв’язку з його невідповідністю. 29 листопада до суду також надійшла скарга від Дяка Ю.С. на бездіяльність слідчого щодо визнання його потерпілим. Просить визнати бездіяльність слідчого в кримінальному провадженні щодо залучення його у якості потерпілого, та визнати бездіяльність слідчого і прокурора щодо незазначення його потерпілим. Просить визнати його потерпілим у цьому провадженні.

Попри те, що Юрій Дяк і Володимир Парубейко звернулися до суду зі скаргами, вони не прибули на засідання, щоб представити свою позицію. Їхні скарги в суді обґрунтував адвокат Олександр Нюня:
— Юрій Сергійович Дяк і Володимир Степанович Парубейко на стадії досудового розслідування зверталися до слідчої із заявою про залучення їх як потерпілих. У період, про який йдеться в рамках даного кримінального провадження, ці особи перебували в трудових відносинах із обвинувачуваним, проте належного оформлення трудових відносин останній не здійснював. Оскільки його обвинувачують за ч.1 ст.172 ККУ — грубе порушення законодавства про працю, то потерпілі вважають, що їхні права були грубим чином порушені. Окрім того, Юрій Дяк звертався з цивільним позовом про стягнення морального відшкодування. Результатів розгляду заяв — Юрія Дяка від 7 жовтня 2021-го і Володимира Парубейка від 28 березня 2021-го — так і не отримали. Не отримали вони ні пам’ятку про їхні процесуальні права, ні постанову про визнання їх потерпілими, їх не допитали у якості потерпілих. Водночас не отримали і постанов про відмову в задоволенні даних заяв та прийняття цивільного позову до провадження. Скаржники вважають, що їхні права порушені, тому звертаються до суду, щоб визнати бездіяльність слідчого у рамках цього кримінального провадження щодо відмови в залученні їх до провадження в якості потерпілих, а також визнати бездіяльність слідчого і прокурора щодо незазначення в обвинувальному акті відомостей про потерпілого і цивільного позивача. Просять суд визнати їх потерпілими або повернути обвинувальний акт через його невідповідність для проведення належних процесуальних дій органом досудового розслідування.

— Зважаючи на подані клопотання, я хотів би почути думку заявників, те, чи їм повідомляли на стадії досудового розслідування про можливість залучення у якості потерпілих. Чи з цього приводу вони давали відповіді органу досудового розслідування. Для вирішення клопотань необхідно почути думку цих осіб, — зазначив прокурор Ігор Середзінський.
— Звертаю увагу суду на те, що зазначені кримінальні порушення носять спеціальний характер, передбачене спеціальне службове розслідування, яке проводить Управління праці та соціального захисту населення. Оскільки вказані особи не зверталися у відповідні інстанції, то вважаю, що безпідставно долучати їх в якості потерпілих, — наголосив представник батьків загиблих хлопців Володимир Твердохліб.

— Не розумію, який мають стосунок Парубейко і Дяк до загибелі двох хлопців?! Чому їх потрібно визнавати потерпілими? Це просто хитра гра! — висловила свою думку матір загиблого Володимира Солтиса Любов Євгенівна. — Парубейко — шваґро Парамея, то які він може мати до нього претензії? Три з половиною роки тривало розслідування. Це вже друга слідча і другий процесуальний керівник. Саме вони не пішли на повідку Парамея. Парубейко заявляє про порушення його прав. Лицемірство! Під час допиту в нього взагалі була амнезія — сказав, що не пам’ятає, як загинув мій син. Уся ця компанія Парамея хоче підступно завалити справу, але їм це не вдасться!
Здивувало, що захисник Юрія Парамея кинувся відстоювати права скаржників, які… обвинувачують його підзахисного.
— Злочин, який інкримінують Юрію Парамею за ч.1 ст. 172 ККУ, стосується п’ятьох осіб. Одного з них визнали потерпілим, інших — ні. Як бачимо з нинішнього судового засідання, ще двоє осіб на стадії досудового розслідування просили визнати їх потерпілими, один також — цивільним позивачем. Вважаю, що скарги на бездіяльність слідчого і прокурора є обґрунтованими, прошу залучити даних осіб до провадження у якості потерпілих, — заявив захисник Юрія Парамея Костянтин Василишин.

Наступне судове засідання відбудеться 23 грудня о 10:30.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

З нагоди Дня Соборності України 22 січня у Настасові Великоберезовицької громади відбувся масштабний фестиваль «Коляда єднає Україну». Неповторна атмосфера і родинний затишок переповнювали...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:37


Минулого тижня у Тернополі, в приміщенні Конгресу Українських Націоналістів, відбулося урочисте відкриття виставки та спецпогашення художнього конверта й поштової марки з нагоди 110-ої річниці з дня народження українського політичного і військового діяча Ярослава Стецька...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:20


Під час урочистостей з нагоди Дня Соборності України голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко отримав почесну відзнаку (медаль) Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецької обласної ради «400 років Хотинської битви»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:19


Медична реабілітація в умовах санаторно-курортних закладів допомагає швидше відновити здоров’я та працездатність людини, підвищити рівень якості життя, скоротити терміни тимчасової непрацездатності та знизити рівень інвалідності...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:45


За оперативними даними упродовж 2021 року 227,7 тисячі застрахованих осіб знаходились на лікарняному по догляду за хворим членом сім’ї, у тому числі за хворими дітьми до 14 років...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:22Теми дня
28 Січня
27 Січня
26 Січня
25 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео