Вівторок, 09 серпня 2022
• У Тернополі пройти імунізацію від COVID-19 можна в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини • На Тернопільщині повідомили про підозру проросійському пропагандисту • Троє людей загинули, троє травмовані… • Хотів автомобіль з Європи, попався на “гачок” • Встановили погруддя відомому спортсмену з Тернопільщини • Заплатила шахраям 24 тисячі гривень за… свій будинок • У капличці-пантеоні на Кременеччині зібрались на молитву родини загиблих • Перевірили стан захисних споруд у будинках на вул. Братів Бойчуків у Тернополі • 6 серпня тернополян і гостей громади запрошують на ярмарки • Школяр потрапив під колеса мікроавтобуса • Не вір москалеві, як псові • Нетверезий водій Жигулів «наздогнав» мікроавтобус: травмовано двоє людей • Повідомлення про замінування універмагу та залізничного вокзалу в Тернополі не підтвердилися • Волонтерство згуртувало Вербовець • Яскраво квітує «Розумний город» родини Кусенів • «Допомагаю військовим, бо думаю про майбутнє своїх дітей» • Малашівці та Іванківці роблять все для перемоги • Справу Івана Гавдиди продовжують «гавдидівці» • У «Північний» мікрорайон планують запустити транспорт • Сергій Надал: «У кожному українському місті має бути Пантеон Героїв минулого та сьогодення»
“Підрядник затіяв хитру гру, щоб розвалити справу, але йому це не вдасться!”

Автор: Опубліковано: 4 Грудня о 18:00 1678


У Теребовлянському районному суді мало відбутися підготовче засідання у резонансній справі щодо загибелі двох працівників на підприємстві «Колос-2», але вчергове відклали слухання.


3 серпня 2017-го під час виконання будівельних робіт загинув 21-річний Андрій Михасик, а 8 червня 2018-го на тому ж об’єкті трагічно обірвалося життя 20-річного Володимира Солтиса. Директор ТОВ АП «Колос-2» — Степан Никеруй, будівельними роботами на підприємстві керував підрядник Юрій Парамей з Тернополя. Останньому оголосили підозру і нині справа за його обвинуваченням — у Теребовлянському районному суді.
Утім, вже вдруге переносять підготовче засідання. Першого разу відклали слухання, бо не з’явився захисник Юрія Парамея, а другого — через непередбачуваний поворот: раптом з’явилися ще двоє осіб, які просять визнати їх… потерпілими. Довелося перенести засідання, щоб викликати їх до суду, оскільки вони цього разу не з’явилися, делегували адвоката.

— Через канцелярію суду 29 листопада 2021-го року надійшла скарга від осіб, яким відмовлено у визнанні потерпілими, — повідомила суддя Анна Мельник. — Парубейко В.С. просить визнати бездіяльність слідчого у кримінальному провадженні щодо відмови в залученні його у якості потерпілого, а також визнати бездіяльність слідчого і прокурора щодо незазначення в обвинувальному акті його, як потерпілого. Скаржник просить визнати його потерпілим й повернути обвинувальний акт у зв’язку з його невідповідністю. 29 листопада до суду також надійшла скарга від Дяка Ю.С. на бездіяльність слідчого щодо визнання його потерпілим. Просить визнати бездіяльність слідчого в кримінальному провадженні щодо залучення його у якості потерпілого, та визнати бездіяльність слідчого і прокурора щодо незазначення його потерпілим. Просить визнати його потерпілим у цьому провадженні.

Попри те, що Юрій Дяк і Володимир Парубейко звернулися до суду зі скаргами, вони не прибули на засідання, щоб представити свою позицію. Їхні скарги в суді обґрунтував адвокат Олександр Нюня:
— Юрій Сергійович Дяк і Володимир Степанович Парубейко на стадії досудового розслідування зверталися до слідчої із заявою про залучення їх як потерпілих. У період, про який йдеться в рамках даного кримінального провадження, ці особи перебували в трудових відносинах із обвинувачуваним, проте належного оформлення трудових відносин останній не здійснював. Оскільки його обвинувачують за ч.1 ст.172 ККУ — грубе порушення законодавства про працю, то потерпілі вважають, що їхні права були грубим чином порушені. Окрім того, Юрій Дяк звертався з цивільним позовом про стягнення морального відшкодування. Результатів розгляду заяв — Юрія Дяка від 7 жовтня 2021-го і Володимира Парубейка від 28 березня 2021-го — так і не отримали. Не отримали вони ні пам’ятку про їхні процесуальні права, ні постанову про визнання їх потерпілими, їх не допитали у якості потерпілих. Водночас не отримали і постанов про відмову в задоволенні даних заяв та прийняття цивільного позову до провадження. Скаржники вважають, що їхні права порушені, тому звертаються до суду, щоб визнати бездіяльність слідчого у рамках цього кримінального провадження щодо відмови в залученні їх до провадження в якості потерпілих, а також визнати бездіяльність слідчого і прокурора щодо незазначення в обвинувальному акті відомостей про потерпілого і цивільного позивача. Просять суд визнати їх потерпілими або повернути обвинувальний акт через його невідповідність для проведення належних процесуальних дій органом досудового розслідування.

— Зважаючи на подані клопотання, я хотів би почути думку заявників, те, чи їм повідомляли на стадії досудового розслідування про можливість залучення у якості потерпілих. Чи з цього приводу вони давали відповіді органу досудового розслідування. Для вирішення клопотань необхідно почути думку цих осіб, — зазначив прокурор Ігор Середзінський.
— Звертаю увагу суду на те, що зазначені кримінальні порушення носять спеціальний характер, передбачене спеціальне службове розслідування, яке проводить Управління праці та соціального захисту населення. Оскільки вказані особи не зверталися у відповідні інстанції, то вважаю, що безпідставно долучати їх в якості потерпілих, — наголосив представник батьків загиблих хлопців Володимир Твердохліб.

— Не розумію, який мають стосунок Парубейко і Дяк до загибелі двох хлопців?! Чому їх потрібно визнавати потерпілими? Це просто хитра гра! — висловила свою думку матір загиблого Володимира Солтиса Любов Євгенівна. — Парубейко — шваґро Парамея, то які він може мати до нього претензії? Три з половиною роки тривало розслідування. Це вже друга слідча і другий процесуальний керівник. Саме вони не пішли на повідку Парамея. Парубейко заявляє про порушення його прав. Лицемірство! Під час допиту в нього взагалі була амнезія — сказав, що не пам’ятає, як загинув мій син. Уся ця компанія Парамея хоче підступно завалити справу, але їм це не вдасться!
Здивувало, що захисник Юрія Парамея кинувся відстоювати права скаржників, які… обвинувачують його підзахисного.
— Злочин, який інкримінують Юрію Парамею за ч.1 ст. 172 ККУ, стосується п’ятьох осіб. Одного з них визнали потерпілим, інших — ні. Як бачимо з нинішнього судового засідання, ще двоє осіб на стадії досудового розслідування просили визнати їх потерпілими, один також — цивільним позивачем. Вважаю, що скарги на бездіяльність слідчого і прокурора є обґрунтованими, прошу залучити даних осіб до провадження у якості потерпілих, — заявив захисник Юрія Парамея Костянтин Василишин.

Наступне судове засідання відбудеться 23 грудня о 10:30.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На території Тернопільської міської територіальної громади у зв’язку з можливим сезонним спалахом захворюваності триває активна вакцинальна кампанія від коронавірусної хвороби...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Служба безпеки України викрила жителя Тернопільщини, який активно поширював у соціальних мережах антиукраїнську пропаганду окупантів та виправдовував збройну агресію рф...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 9:39


Дорожньо-транспортна пригода зі смертельними наслідками трапилася у суботу, 6 серпня, близько 13 год. поблизу села Озерна, що на Зборівщині ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


За фактом шахрайства розпочато кримінальне провадження. Співробітники Тернопільського райуправління поліції розшукують афериста та закликають краян не вестися на оманливі пропозиції...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:47


Днями встановили пам’ятник на могилі видатному українському спортсмену-рукоборцю, тренеру, заслуженому майстру спорту України, багаторазовому чемпіону України, Європи та світу Андрію Пушкарю в Кременці...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 11:12Теми дня
7 Серпня
6 Серпня
5 Серпня
4 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео